Jump to content

Enemy Front


MBeniek

Recommended Posts

Strzelanka tocząca się w realiach II Wojny Światowej. Tworzona jest przez studia City Interactive mieszczące się w Rzeszowie i Londynie, pod okiem Stuarta Blacka.

 

Misje mają być "bardzo efektowne", będące m.in. "autorską interpretacją takich wydarzeń, jak zamach na Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu czy walka o zdobycie i rozpracowanie maszyny szyfrującej Enigma". Jedna z misji ma toczyć się w Warszawie już po Powstaniu.

Fabularnie gra ma kręcić się dookoła kolejnej niemieckiej Wunderwaffe. Enemy Front powstaje na silniku CryEngine 3.

źródło - Polygamia

 

Więcej info w polskim magazynie Playbox, a w tym tygodni do sieci mają jeszcze trafić screeny.

 

Przewidywalna data premiery: drugi kwartał 2012 (PS3/X360)

Link to comment
  • Replies 16
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmm... No zobaczymy co z tego wyniknie. Silnik mają dobry, tylko teraz kwestia czy będą umieli go odpowiedni wykorzystać. Jak dobrze pójdzie i gra osiągnie sukces na miarę snajpera to może inni producenci gier otworzą oczy i zobaczą, że jest jeszcze wiele do pokazania w klimatach II WŚ.

Link to comment

City Interactive musiało wyłożyć sporo kasy na pozyskanie licencji na ten silnik, bo szykują już drugą grę hulającą na CE3. Sniper 2 prezentuje się wyśmienicie, zobaczymy jak uda im się to z tym Enemy Front.

 

Szef firmy, Marek Tymiński został umieszczony na liście najbogatszych polaków, Forbes ulokował go na 87 miejscu z dorobkiem szacowanym na jakieś 220 mln złotych więc nic dziwnego, że firmę stać na najnowszy silnik Crytek.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

No całkiem fajnie to wygląda. Szeroka konstrukcja poziomu mnie wcale nie dziwi, bo gra powstaje na CE3, a to w sumie standardowy element w grach śmigających na tym silniku. To wprowadza też minimum możliwej taktyki, bo sama gra jak widać jest raczej korytarzowa przy szerszych poziomach (tak było przecież w Crysis 2).

 

W sumie jak to spojrzałem na ten gameplay to chętnie sięgnę po Enemy Front. Bardzo dawno nie grałem w shooter o II WŚ. Nie wiedziałem też, że za grą stoi twórca Black, Stuart Black.

Link to comment

Nie rozumiem, w jakim sensie "starymi"?

 

Gunplay jest raczej trendy, korytarzowa struktura przy dobrym złudzeniu otwartości poziomu, niezbyt wymagające AI (ale to chyba już zmora dzisiejszych shooterów).

 

Może po prostu już dawno nie grałeś w shooter II WŚ i patrzysz na to przez pryzmat tamtych lat. ;)

 

Jeszcze tylko jakiś cover system mogliby dorzucić i będzie git.

Edited by Nemesis US
Link to comment

Starymi w takim sensie, że nasz bohater, Rambo, stawia czoła armii przeciwników. Misje skupiajace się na niemieckiej Wunderwaffe - "Cudownej Broni" mającej przyczynić się do zwycięstwa Adolfa Hitlera, zapewne będa polegały na cichym skradaniu się do bazy Niemiec, jak w starych Medalach.

 

Choć weźmiemy udział w takich wydarzeniach, jak zamach na Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu czy próba zdobycia maszyny szyfrującej Enigma, więc pewnie będzie tam przy nas armia kompanów.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.