Jump to content

Pisarki?


Recommended Posts

Ostatnio zastanawiałem się nad tym, że większość pisarzy jakich znam i cenię, to mężczyźni. Czy znacie jakieś dobre i warte polecenia książki, które wyszły spod rąk kobiet? Z polskiej literatury na myśl przychodzi mi chyba tylko " Cham" Orzeszkowej...

Link to comment

Również w większości czytam książki facetów, ale do mojego grona ulubionych pisarzy zaliczam kobietę - Ayn Rand. Jej "Atlas Zbuntowany" pochłonął mnie bez reszty. W skrócie można opisać tę książkę jako odę do wolności, indywidualności i kapitalizmu. Objętość początkowo może zniechęcić, ale te 1100 stron to czysta przyjemność. Kim jest John Galt? ;)

Link to comment
  • 3 months later...

Elfriede Jelinek - przedstawicielka nurtu tragicznego, osmolona przez życie, cierpiąca na ciekawą chorobę(agorafobia) i piszaca wymagajace psychologiczne dramaty o złożonej psychice kobiet. Dla ludzi wymagających wyzwania intelektualnego - autorka obowiazkowa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.