Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu mówi, że to przyszłość, do czego się przychylam. Nie jest mi potrzebna fizyczna kopia gry, a kolekcjonerki można zastąpić packami z merchem i kodem na grę. Oczywiście odpada wtedy możliwość odsprzedaży, ale takie tytuły powinny być znacząco tańsze (30%?) od pudełkowych wersji, co niestety obecnie jest pobożną prośbą. Piractwo pewnie w jakimś stopniu by się zachowało, ale raczej jako marginalne zjawisko. Steam pokazuje, że to ma sens i przynosi ogromne zyski właścicielowi usługi. Pakować w konsole terabajtowy dysk i pozwalać na ssanie. Minusy? Słaby net będzie męczarnią, ale w czasach, gdy 6 megowe łącze staje się standardem, nie powinno być kłopotów. Zassanie 25 GB w takiej opcji to koło 8 godzin. Kupujemy na PC, klik-klik, wracamy do domu, a na HDD leży upragniony tytuł. Zawsze dużo szybciej, niż czekanie na przesyłkę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Zawsze będę kochał pudełka, książeczki w środku i kolekcję na półce. Nawet mam fioła na punkcie napisów na grzbiecie pudełka oO

 

Nie chcę cyfrowej dystrybucji. Kojarzy mi się z problemami, sporadycznymi errorami nieznanej natury i w ogóle. Pewnie mnie wyśmiejecie bo jestem laikiem w tej sprawie, ale jako troglodyta boję się zmian, chcę stare i dobrze mi z tym.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Powiem tak, na Steamie mam w tej chwili troche ponad 100 gier. Na polce 16 (musialem policzyc az), w tym niektore, np. STALKERy sie powtarzaja (bo perelki warto miec na polce). Optymalnym rozwiazaniem jest korzystanie ze Steamworks. Dostaje pudelko i wszystko blabla, wbijam kodzik i plytka nie jest juz mi nigdy potrzebna. Nawet jak zgubie albo mi ukradna to bedzie na koncie. Git.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, ale od jakiegoś czasu przebąkuje się, że w przyszłości fizyczne nośniki mają odejść do lamusa. Oczywiście część osób lubi zamieniać gotówkę na materialny obiekt, ale cały ten plastik to bzdety, które podbijają cenę - tak naprawdę chodzi o zawartość.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę cyfrowej dystrybucji. Brak możliwości sprzedaży używek plus ograniczenie możliwości piracenia moim zdaniem spowoduje wzrost cen gierek. Wystarczy spojrzeć na ceny gier na PSS, by stwierdzić smutny fakt, że wydawcy mają nas w (pipi)e i chcą od nas tylko jak najwięcej pieniędzy. Wydawca sprzedając grę przez internet oszczędza na tłoczeniu płyt, produkcji pudełek, instrukcji, marżach pośredników i ja mam płacić za to 50zł więcej niż w sklepie, bo wydawca che sobie kupić nowe Ferrarri?

Ja dziękuję.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Jestem za dystrybucją cyfrową, podoba mi się opcja posiadania kilkunastu gier na dysku i przełączanie sie między nimi bez żonglerki płytami i ruszania dupy z kanapy, fajnie jak by wpadli na pomysł jak z grami pc i steam, kupujesz gre-> masz klucz i mozesz sciagnac sobie grę na dysk a pudełeczko na półeczkę (mówie o konsolach oczywiście). Niestety, puki ludzie bedą kombinować, cwaniakować (dzielenie kont, lewe punkty m$) nie ma co liczyć na poważne ceny dystrybucji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej jestem za systemem a'la steamworks.

Wybrane gry kupuję w wersji BOX [pudełko Wieśmina 2 :*]

Całą resztę ssam przez STEAMa. Całkowitej rezygnacji z pudełek bym chyba nie chciał, no chyba że dzięki temu ceny gier spadną o 20% :)

Z tym że teraz gry znowu drożeją więc who cares. Premierowych tytułów kupuję może 3-4 do roku, resztę i tak łykam w promocjach.

Odnośnik do komentarza

Pudełko, instrukcja, folia, oczekiwanie na kuriera, uganianie się pół miasta za danym tytułem, gapienie się w kolekcje, wąchanie pudełka po otwarciu, podniecanie się okładką lub tym jak kolejna część ładnie prezentuje na tle poprzednich, możliwość wywalenie płytki przez okno (PeS ;]) itd. - zrezygnować z tego?

 

NIGDY W ŻYCIU jeżeli następna czy któraś generacja będzie chciała mi to odebrać. To ja wtedy podziękuje... za taką generację (na dzień dzisiejszy).

 

Cyfrowa dystrybucja tak dla "gier arcade", dlc, klasyków (tak jak PSOne czy Ps2) ale nie dla "pełnych, normalnych gier". Chociaż nawet arcadówki jakieś zestawy wolałbym kupować na płytach, taki jestem.

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Pudełko, instrukcja, folia, oczekiwanie na kuriera, uganianie się pół miasta za danym tytułem, gapienie się w kolekcje, wąchanie pudełka po otwarciu, podniecanie się okładką lub tym jak kolejna część ładnie prezentuje na tle poprzednich, możliwość wywalenie płytki przez okno (PeS ;]) itd. - zrezygnować z tego?

 

NIGDY W ŻYCIU jeżeli następna czy któraś generacja będzie chciała mi to odebrać. To ja wtedy podziękuje... za taką generację (na dzień dzisiejszy).

 

Cyfrowa dystrybucja tak dla "gier arcade", dlc, klasyków (tak jak PSOne czy Ps2) ale nie dla "pełnych, normalnych gier". Chociaż nawet arcadówki jakieś zestawy wolałbym kupować na płytach, taki jestem.

coś w tym jest, chyba w tej kwestii większość graczy jara się jak dziecko, już nawet nie wspominam co się dzieje podczas rozpakowywania nowej konsoli :) żal tylko pecetowców, którzy nie mieli okazji tego "doznać" :)

Odnośnik do komentarza

Pudełko, instrukcja, folia, oczekiwanie na kuriera, uganianie się pół miasta za danym tytułem, gapienie się w kolekcje, wąchanie pudełka po otwarciu, podniecanie się okładką lub tym jak kolejna część ładnie prezentuje na tle poprzednich, możliwość wywalenie płytki przez okno (PeS ;]) itd. - zrezygnować z tego?

 

NIGDY W ŻYCIU jeżeli następna czy któraś generacja będzie chciała mi to odebrać. To ja wtedy podziękuje... za taką generację (na dzień dzisiejszy).

 

Cyfrowa dystrybucja tak dla "gier arcade", dlc, klasyków (tak jak PSOne czy Ps2) ale nie dla "pełnych, normalnych gier". Chociaż nawet arcadówki jakieś zestawy wolałbym kupować na płytach, taki jestem.

 

simpsons-nerd.gif

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...