Skocz do zawartości

Metal Gear Solid HD - Trofea


Ölschmitz

Platyna  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zamierzasz platynować kolekcję?

    • Tak
      10
    • Nie
      6
    • Nie wszystkie części
      5


Rekomendowane odpowiedzi

wiem, ze jest osobny dzial na trofea, ale skoro seria MGS ma swoj wlasny kacik to chyba najlepiej zeby ten temat byl tutaj.

 

na poczatek pytanie z mojej strony: czy robiac trofeum Markhor (uzyskanie tej rangi) wystarczy, ze zlapie zwierzaka? czy musze go caly czas nosic?

 

np. zalozmy zabijam zabe Frog B, zjadam ja i gram dalej. jak to samo zrobie z pozostalymi zabami to wpadnie mi trophy za zebranie wszystkich zab i potem markhor? gra po prostu zapisuje sam fakt zlapania zwierzecia?

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

Pozwól, że odpowiem Ci cytatem z xbox360achievements.org, to będzie jaśniej :)

 

Obtain title of MARKHOR

 

MGS3 achievement. To obtain the title of Markhor, you need to get every food and medicinal item and finish the game. There is a total of 48 food/medicinal items you need to get in order to receive the Markhor title. Just kill every animal you can and get the item they drop. You may eat all of them as well if you want to. The game keeps track of everything you ate in a history, which you can access through the cure menu (history -> food history).

 

Important to keep in note: you can only carry 3 tranquilized animals, so if you get an enemy tranquilized in order to capture it but already have 3 on your inventory, you'll have to discard or eat one of your captured animals. Be careful not to eat the Tsuchinoko if you got it.

 

Also, when you get to Svytagornyj South, you'll notice EVERY medicinal plant is there. However, you may have a full inventory of medicinal items already, beucase there's plenty of them around (and the plants occupy the same space as normal medicinal items). If this happens, you won't be able to get the plants, and there's no way to discard medicinal items. A good way to fix this is by going back one area, getting an alert and letting the guards shoot you until you have something to heal on the Survival Viewer. Then, before actually healing it, waste items that have nothing to do with the wound (in order to free space on your inventory). You only have to use one of each of the following to free space: C Med, Splint, Disinfectant, and Styptic. After this, just get one of each plant and you're good to go.

 

Co do calaka, to będę się starał, ale szybko to nie nastąpi :) Powód jest następujący. Przejście MGS 2 ze zbieraniem wszystkich nieśmiertelników. Uważam sekcję z tankowcem za majstersztyk, ale jak sobie pomyślę, że znowu mam przechodzić Big Shell pedrylem, to niedobrze mi sie robi :) Jeden raz przejdę z przyjemnością, ale potem robić to na kolejnych poziomach trudności, to już z deka przegięcie. Trójeczkę mogę przechodzić wiele razy, uwielbiam tę grę :)

 

MGS 3 skończony skończony, teraz jestem świeżo po sekcji z tankowcem i nie bardzo się palę do odpalenia sekcji z Big Shell, więc chyba odpalę Peace Walkera. Big Boss to jednak dla mnie najlepsza postać serii, dopiero drugi jest Solid Snake :)

 

Ps. Rozwalają mnie te seksistowskie achievementy :D

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

To w końcu jak to jest z tymi achievementami? Dla każdej gry są oddzielnie? Bo na xboxachievements jest 50 achi za 1000pkt dla dwóch łącznie. I nie widzę tam osiągnięć do PW.

Na xboxie MGS 2 i MGS 3 mają wspólne punkty, a PW osobne.

 

http://www.xbox360achievements.org/game/metal-gear-solid-hd-collection/achievements/

http://www.xbox360achievements.org/game/metal-gear-solid-peace-walker/achievements/

 

Na Ps3 każda gra ma osobną listę pucharków.

Edytowane przez ubol
Odnośnik do komentarza

Ktoś tu celował w Complete stealth w dwójeczce? Są 3 alarmy których nie da się ominąć, gdzieś przeczytałem, że jeśli w razie "wpadki" wyłączysz grę i ponownie załadujesz save'a, nie naliczy ci nic jednak po skończeniu gry miałem alarmów 7 więc chyba trzeba będzie to zrobić na "legalu"...

Zastanawiam się tylko czy przypadkiem nie policzyło mi alarmu w momencie w którym musimy osłaniać Emmę ze snajperki, kiedy ją zauważą oczywiście jest charakterystyczny dźwięk i muzyka ale formalnie radar cały czas mam i nic się generalnie nie powinno dziać, poza tym w momencie w którym Emma dociera do pierwszego punktu musielibyśmy mieć jakiś bullet time by zdjąć trzech przeciwników jednocześnie by nie zauważyli jej....

Odnośnik do komentarza

Ja zaliczyłem Complete stealth i na koniec pokazało że miałem 3 alarmy-myślałem że dostanę zawału

Ale okazało sie ze to sa te alarmy których nie można ominac ;)

Proponuje często sejvovac, zawsze potem możesz wgrac ostatniego save i po kłopocie

Raz zapomniło mi się zasejwować i ponad 2 godziny grania poszło w pizdu

Odnośnik do komentarza

No właśnie wydawało mi się, że tak robiłem, save i w razie pomyłki reset i ładowanie od początku jednak coś musiałem widocznie skopać... No nic, i tak zostało mi jeszcze sporo do zebrania, nie mówiąc o dog tag'ach, swoją drogą to jest właśnie dobre w trofeach, nie mam jakiegoś szczególnego parcia na to w grach ale bez tego w życiu bym się nie zdecydował by pozbierać te nieśmiertelniki ^^[cool story bro.].

Edytowane przez MysteryGaz
Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o EZ Gun, tylko o Mk22, ten pistolecik który ma się na początku Virtuous Mission. W operacji Snake Eater teraz go nie mam, a nie chcę go przez głupotę minąć. Wiem, że na bank da się go zdobyć, tylko nie wiem gdzie to było. Na very easy nie mam zamiar grać, bo w ten sposób zwalę sobie tylko przyjemność z gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...