Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Metroid Prime

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#41 Zwyrodnialec

Zwyrodnialec

Welcome to the Madhouse

• Użytkownicy
  • 11981 postów
  • SkądArkham Asylum

Napisano 20 November 2011 - 20:37

Właśnie sterowanie w RE4 jest zbliżone do tego metroidowego, tam prawym analogiem tylko się rozgląda na boki, co tak naprawdę wcale przydatne nie jest. Do tego pada jak dla mnie pasuje to idealnie.
  • 0

#42 Figaro

Figaro
  • Użytkownicy
  • 17710 postów

Napisano 21 November 2011 - 02:04

Tylko że w RE 4 pole widzenia jest większe bo to nie FPS, poza tym można się właśnie rozglądać bokami. No ciężko przełknąć takie sterowanie, spróbuję. W 2-ce też takie jest?
  • 0

#43 ogqozo

ogqozo

Użytkownik ogqozo edytował ten tytuł minutę temu

• Senior Member
  • 19349 postów
  • GG9067453
  • SkądJarosław

Napisano 21 November 2011 - 03:28

Zupełnie inne. Dodali masę bajerów robionych prawą gałką, żeby było inteligentnie.

Dwójka jest jak jedynka. Trudno, żeby zmieniać coś tak udanego. Trójka jest nieco zmieniona i sterowanie jest supcio. Sama gra zaś...

Użytkownik ogqozo edytował ten post 21 November 2011 - 05:07

• 0

#44 Figaro

Figaro
  • Użytkownicy
  • 17710 postów

Napisano 19 June 2012 - 16:42

No więc dałem szansę i co tu dużo mówić. Cudowna gra. Irytuje mnie jeno fakt, że niesamowicie łatwo można utknąć, zaciąć się nie wiedząc co ze sobą zrobić, dokąd pójść... Mam ponad 20 procent gry (na 100 procent pokazują się napisy końcowe?), przeszedłem każdą lokację wzdłuż i wszerz... Eh. No nic nie ma. Ale takie to piękno tej gry. Poznawanie tych poziomów, zaglądanie do każdego zakamarka.
  • 1

#45 RoL

RoL
  • Użytkownicy
  • 1711 postów
  • Skądz przystanku

Napisano 19 June 2012 - 17:07

W ktorej miejscowce utknales?
  • 0

#46 Figaro

Figaro
  • Użytkownicy
  • 17710 postów

Napisano 19 June 2012 - 17:16

Raczej nie prosiłem o wskazówki bo to psuje cel zabawy, bardziej chciałem się wypowiedzieć :) A i dodać, że muzyka w tej grze jest genialna.

Ale zapytam, wielu jest bossów w tej grze (i czy są trudni)? Pokonałem teraz takiego jednego gdzie trzeba strzelać w te talerze, potem zamienić w kulkę i go uderzyć i co tu mówić. Boleśnie trudny :)
  • 0

#47 Czoperrr

Czoperrr
  • Użytkownicy
  • 1911 postów

Napisano 19 June 2012 - 17:33

100% jest w przypadku ukończenia gry i zdobycia wszystkich upgradów i itemów. Fakt, gra jest przeogromna i niesamowicie łatwo może się pogubić, sam musiałem kilka razy zajrzeć do opisu, żeby ruszyć z miejsca. Warto ukończyć, bo MP jest grą niesamowitą. Ostatnio mam wkrętę na uniwersum Metroida, ukończyłem Zero Mission, teraz gram w Super Metroid na VC, a w kolejce czekają już na półce MP2 i MP3 :)
  • 1

#48 Harbuz

Harbuz
  • Premium Member
  • 2448 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 June 2012 - 18:41

Świetna seria. A Prime to obok Zeldy:Wind Waker najlepsze gry wszechczasów IMO.

Bossów niestety nie ma w MP zbyt wielu (w MP2 ten aspekt trochę się poprawia a i są oni jeszcze ciekawsi). Ale gdy już się pojawią to miażdżą. Ten którego już pokonałeś rzeczywiście robił wrażenie. Boss w lodowy świecie będzie równie widowiskowy. A wyobraź sobie jakie ta gra i Bossowie musieli robić wrażenie te 10 lat temu przed God of War i Resistance. :o
  • 2

#49 Figaro

Figaro
  • Użytkownicy
  • 17710 postów

Napisano 22 June 2012 - 12:29

100% jest w przypadku ukończenia gry i zdobycia wszystkich upgradów i itemów. Fakt, gra jest przeogromna i niesamowicie łatwo może się pogubić, sam musiałem kilka razy zajrzeć do opisu, żeby ruszyć z miejsca. Ostatnio mam wkrętę na uniwersum Metroida, ukończyłem Zero Mission, teraz gram w Super Metroid na VC, a w kolejce czekają już na półce MP2 i MP3 :)

A ja mam 35 procent i jakieś 12 godzin ;o Więc tak, wyczuwam długość rasowego rpga. Nie narzekam. A jak trójka na Wii? Trzyma poziom? :)

Bossów niestety nie ma w MP zbyt wielu (w MP2 ten aspekt trochę się poprawia a i są oni jeszcze ciekawsi). Ale gdy już się pojawią to miażdżą. Ten którego już pokonałeś rzeczywiście robił wrażenie. Boss w lodowy świecie będzie równie widowiskowy. A wyobraź sobie jakie ta gra i Bossowie musieli robić wrażenie te 10 lat temu przed God of War i Resistance. :o

Pokonałem właśnie tego lodowego. Łatwy :) Ja sobie nawet nie wyobrażam zagrania w ten tytuł podczas premiery. Wtedy to ja jarałem się Nintendo 64 :D Szkoda że dopiero teraz odkrywam takie perełki jak MP czy Zelda: WW, a nie kiedyś by teraz mieć wspaniałe wspomnienia i sentymentalne ciarki podczas słuchania soundtracku. Takich gier już po prostu nie robią. Ze skomplikowanymi mapami, ukrytymi przejściami, żadnych skryptów czy syndromu Baya.
  • 0

#50 RoL

RoL
  • Użytkownicy
  • 1711 postów
  • Skądz przystanku

Napisano 22 June 2012 - 13:11

Jak to nie robia? W zeszlym roku wyszedl Skyward Sword.
  • 0

#51 Harbuz

Harbuz
  • Premium Member
  • 2448 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 June 2012 - 13:11

Trójka jest wg mnie zepsuta przez ciągłe loadingi. Tam akcja dzieje się na kilku planetach i co chwila podróżuje się jakimiś windami albo statkiem samus. Podróże kosmiczne mimo, że brzmieć mogą fajnie to nie zostały rozwiązane w ciekawy sposób. Ot- wybieranie na mapie miejsca docelowego i czekanie na wczytanie się planszy umilone filmikiem- na dłuższą metę niestety nuda. Graficznie trójka to niby skok graficzny, ale głównie ze względu na poczucie przebywania w bardziej otwartym świecie, na dużych przestrzeniach. Napisałem "poczucie" bo mimo, że widoki są ładne to i tak nie możemy wszędzie się dostać i i tak chodzimy w "tunelach". Mimo wszystko polecam. Jest to ciągle świetna gra a moje odczucia mogą wynikać głównie z tego, że grałem w nią w tamtym roku- prawie dziesięć lat po zagraniu w MP na GameCube'a i nie czuło się już tego dreszczyku emocji (uprade'y praktycznie się nie zmieniły, miejscówki są IMO mniej charakterystyczne niż w MP1 i 2) a co najważniejsze brakowało tego poczucia osaczenia i samotności towarzyszącego grze w MP1.
  • 0

#52 Dahaka

Dahaka
  • Użytkownicy
  • 3216 postów
  • GG8493855

Napisano 23 June 2012 - 08:06

A dla mnie MP3 jest najlepszą częścią. Widać kwesta gustu.
  • 0

#53 Harbuz

Harbuz
  • Premium Member
  • 2448 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 June 2012 - 09:03

Hmmm... na pewno jest technologicznie najlepszą. No i jeżeli ktoś woli klimaty kosmicznych baz, steampunkowych miast i wojen próbujących naśladować Halo. Ja tam wolałem zmagania Samus z przyrodą i pozostałościami po starożytnych cywilizacjach na Tallon IV. Ale dobrze, że Retro Studios potrafią trafić w gusta większej rzeszy graczy. :D
  • 0

#54 Figaro

Figaro
  • Użytkownicy
  • 17710 postów

Napisano 23 June 2012 - 09:47

Mnie najbardziej martwi to sterowanie w trójce (po przeżyciach z Movem przy Resistance 3 i KZ3) ;)
A tak poza tym to właśnie straciłem z ponad godzinę w grze - jestem na tej nowej planecie, na której ku.rwa jest tylko jeden save point i to na początku poziomu. Czemu tak dobre gry muszą być okrutne? To aż dziwne, że nagle aż tak podskoczył poziom trudności - minus :P
  • 0

#55 Dahaka

Dahaka
  • Użytkownicy
  • 3216 postów
  • GG8493855

Napisano 23 June 2012 - 10:12

Sugerujesz, że jestem tępawym fanem halo, blasterków i fajerwerków, który nie potrafi docenić niesztampowych klimatów pierwszego MP? Bo tak to odebrałem :D

Dla nie MP3 jest lepsze pod każdym względem, oprócz klimatu. Tez wolałem podróż odciętą od świata i uczucie samotności na obcym terenie.
Ale gameplay zdecydowanie przoduje w trójce. Głównie dlatego, że jest po prostu świetnym rozwinięciem jedyneczki.
  • 0

#56 Harbuz

Harbuz
  • Premium Member
  • 2448 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 June 2012 - 10:45

Nie nie, absolutnie. :D To, że ktoś lubi takie klimaty nie oznacza, że od razu jest tępy :P Myślałem właśnie, że nie lubiłeś tego odcięcia od świata. No ale nie do końca rozumiem co takiego szczególnego było w gameplay'u trójki...
  • 0

#57 Dahaka

Dahaka
  • Użytkownicy
  • 3216 postów
  • GG8493855

Napisano 23 June 2012 - 12:20

Prawda jest taka, że nie przepadam za kosmicznymi klimatami w jakiejkolwiek formie. Dlatego nie mogę powiedzieć, że Metroid Prime jest dla mnie najlepszą grą ever. Niemniej kocham tą formułę i artyzm tej trylogii, dlatego ją bardzo lubię.
A 3 co miała lepszego? Ciężko mi powiedzieć w sumie, ale na pewno lepiej się przy niej bawiłem, niż przy jedynce. Większa ilość power-upów bardziej urozmaicała grę, desing zagadek i wszelakich elementów zręcznościwo-platformowych był imo ciekawszy. No i w jedynce najbardziej denerwował mnie fakt, że często nie wiedziałem gdzie mam iść, trójeczka pomagała mi w tym lepiej. Ja nienawidzę jak nie wiem gdzie mam iść. KOCHAM eksploracje i odkrywanie nowych ukrytych rzeczy, ale w formie opcjonalnej, czyli znajdowanie missile packów i energy tanków, ale jak przychodzi do plątania się w kółko po tych samych lokacjach w poszukiwaniu miejsca, do którego muszę się udać, aby kontynuować grę to ogarnia mnie frustracja.
  • 0

#58 Nemesis

Nemesis
  • Premium Member
  • 7774 postów

Napisano 23 June 2012 - 12:23

Dla mnie Metroid Prime to jedna z najlepszych gier ever. Za klimat, design i za niezwykły soundtrack. A backtracking nabrał tutaj nowego znaczenia. Niebawem sięgnę po całą trylogię na Wii, bo jeszcze nie zaliczyłem ani Echoes ani Corruption.
  • 1

#59 Oldboy

Oldboy
  • Użytkownicy
  • 1889 postów

Napisano 23 June 2012 - 14:07

Mam ten sam zamiar. Echoes,Corruption i licze że obudzi ponownie zapał do gier, tak jak kiedyś udało się to jedynce
  • 0

#60 Harbuz

Harbuz
  • Premium Member
  • 2448 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 June 2012 - 14:24

Kolejna piękna rzecz, które mi przyszła na myśl czytając ten temat i grając w Skyrima. W MP, Zeldzie WW i TP i innych grach z "tamtych" czasów od Nintendo nie było irytujących loadingów. Mógłbym nawet napisać, że nie było loadingów w ogóle, ale co niektórzy mogą się uczepić otwierania drzwi w MP albo jazdy windami. Ale nie były tak rażące jak chamski napis LOADING i pasek postępu, które są zmorą obecnych gier.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0