Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

iPad

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1153 odpowiedzi w tym temacie

#41 Texz

Texz
  • Użytkownicy
  • 5736 postów

Napisano 01 January 2011 - 17:18

Dziś na iPada Broken Sword za free! Brać póki dają!
  • 0

#42 MichAelis

MichAelis

Dontom

• Senior Member
  • 10480 postów
  • SkądWrocław
  • PSN IDMichAelis
  • Nintendo IDMichAelisXX

Napisano 14 January 2011 - 14:34

WYPAS
  • 0

#43 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17849 postów

Napisano 14 January 2011 - 15:24

No bajer jest nie z tej ziemii, muszę (niechętnie, ale muszę) przyznać. Nie ma chu,ja na interfejsy Apple.
  • 0

#44 whitesand

whitesand
  • Użytkownicy
  • 302 postów
  • GG-
  • Tlen-
  • SkądOst
  • GamerTag-
  • PSN ID-

Napisano 14 January 2011 - 17:10

Fakt. Sam jeszcze kilka tygodni temu byłem zagorzałym zwolennikiem Androida, ale od kiedy dostałem w swoje ręce wytwór z Cupertino i to nie jakiś najnowszy owoc z drzewa Apple'a a zwykłego iPoda, to muszę przyznać że jestem pod ogromnym wrażeniem OeSu na którym przyszło mi w związku z tym funkcjonować. Płynność, intuicyjność i niezawodność to chyba te cechy które zrobiły na mnie największe wrażenie. I o ile iPhone'a sobie nie sprawię, to iPad'a biorę dość poważnie pod uwagę jako następny, pilny zakup.
  • 0

#45 Gość_Maiden_*

Gość_Maiden_*
  • Goście

Napisano 20 January 2011 - 10:42

No, ja czekam na iPada 2. Ma mieć dwurdzeniowy procesor i nową grafikę. Sprzedaż ma ponoć ruszyć z początkiem marca.
  • 0

#46 whitesand

whitesand
  • Użytkownicy
  • 302 postów
  • GG-
  • Tlen-
  • SkądOst
  • GamerTag-
  • PSN ID-

Napisano 20 January 2011 - 12:39

A ja wybrałem jednak pierwszego iPada. Czekanie na 2 może oznaczać równie dobrze że kupimy go za kilka tygodni lub kilka miesięcy, a jeśli ktoś przez tyle czasu obędzie się bez tego co oferuje iPad, to oznacza to, że powyższy w ogóle jest mu nie potrzebny (to nie moja opinia, ale się z nią zgadzam). Dodam jeszcze kwestię ceny, ja swój egzemplarz kupiłem za pieniądze za które następcy przez następne pół roku od premiery nie kupię.
  • 0

#47 Gość_Maiden_*

Gość_Maiden_*
  • Goście

Napisano 20 January 2011 - 13:13

Na pewno nie kilka miesięcy :)

Apple odświeża swoje produkty średnio co rok :)
Tyczy się to wszystkich sprzętów - niebawem powinien też nastąpić update Macbooków.

Jeszcze z ciekawości zapytam, za ile kupiłeś i gdzie ;)?!
  • 0

#48 Hela

Hela
  • Użytkownicy
  • 4548 postów

Napisano 20 January 2011 - 13:17

Dodam jeszcze kwestię ceny, ja swój egzemplarz kupiłem za pieniądze za które następcy przez następne pół roku od premiery nie kupię.

Po wyjściu iPada 2 będą jeszcze tańsze, więc jak ktoś do tej pory swojego egzemplarza nie kupił, to te dwa miesiące go raczej nie zbawią.
  • 0

#49 whitesand

whitesand
  • Użytkownicy
  • 302 postów
  • GG-
  • Tlen-
  • SkądOst
  • GamerTag-
  • PSN ID-

Napisano 20 January 2011 - 23:08

Wyczaiłem na forum MyApple, sprzedawca zakupił wersję 3G i pozbywał się wersji wifi. Dałem 1600 co jakąś rewelacją nie jest - widziałem egzemplarze które poszły za 1200 plnów, ale na tyle mogłem sobie pozwolić, więc przełknełem cenę i nie szukałem dalej, zwłaszcza że pozbyłem się netbooka, a iPad lepiej wpisuje mi się w przeznaczoną mu rolę. Rolę z myślą o której kupiłem netbooka, ale się zawiodłem.

iPady 1 stanieją po wyjściu drugiej generacji, to nie ulega wątpliwości. Ale czy aż tak bardzo i czy cena ma mi przez to dyktować kiedy dokonać zakupu ? Policzyłem oszczędności i stwierdziłem że mogę pozwolić sobie na kupno, więc kupiłem. A że używany ? Mnie to nie przeszkadza. Na razie :).
  • 0

#50 Gość_Maiden_*

Gość_Maiden_*
  • Goście

Napisano 21 January 2011 - 19:26

Jak już sobie odłożę, to tylko 3G - bez tego iPad dużo traci.
  • 0

#51 whitesand

whitesand
  • Użytkownicy
  • 302 postów
  • GG-
  • Tlen-
  • SkądOst
  • GamerTag-
  • PSN ID-

Napisano 21 January 2011 - 21:35

Nie stać mnie na 3G podobnie jak na nówkę lub następcę w najbliższym czasie. Ale to nie znaczy że gotówka całkowicie zdeterminowała mój wybór. 90 % czasu spędzam w robocie lub domu, więc wifi przedkładam nad 3G, a w razie potrzeby mogę udostępniać 3G iPadowi z innych urządzeń.
  • 0

#52 waldusthecyc

waldusthecyc

❤S❤O❤N❤Y❤

• Be fit or die tryin'
  • 8125 postów

Napisano 28 January 2011 - 20:21

powiem tak: czekanie na ipada2 to pieśń przyszłości, jak to ładnie ktoś ujął jeśli się go nie potrzebuje teraz to nie potrzebuje się go zapewne w ogóle... ja traktuję go już jak przedłużenie ręki: od notatek, po maile i czytanie praktycznie wszystkich gazet w wersji elektronicznej. możecie wierzyć lub nie, ale jak mi się nudzi w pociągu, to możliwość szybkiego pobrania nowego numeru wyborczej czy polityki jest bardzo wygodne.
poza tym nowa wersja będzie piękna, ale będzie posiadać zbędne dla mnie ficzery: kamerka i takie tam. ja do tej pory korzystam z iPhone 2g (dopiero teraz będę zmieniać na 4, bo dopiero teraz uważam, że warto, a wersja 3gs to był już totalny zamach na nasze portfele)

Wracając do aplikacji - muszę posegregować po trochę tego ostatnio wpadło (i moje konto to odczuwa boleśnie), ale wcześniej zapytam: grał ktoś w Dead Space na iPada? Pytam bo w cenie 7USD to wyczuwam wyciąganie kasiorki na licencję a nie na porzadny gameplay

link do AppStore:
Dead Space na iPad
link do informacji na iPad news

Użytkownik waldusthecyc edytował ten post 28 January 2011 - 20:23

• 0

#53 Voytec

Voytec
  • Użytkownicy
  • 9230 postów

Napisano 30 January 2011 - 16:12

powiem tak: czekanie na ipada2 to pieśń przyszłości, jak to ładnie ktoś ujął jeśli się go nie potrzebuje teraz to nie potrzebuje się go zapewne w ogóle... ja traktuję go już jak przedłużenie ręki: od notatek, po maile i czytanie praktycznie wszystkich gazet w wersji elektronicznej. możecie wierzyć lub nie, ale jak mi się nudzi w pociągu, to możliwość szybkiego pobrania nowego numeru wyborczej czy polityki jest bardzo wygodne.
poza tym nowa wersja będzie piękna, ale będzie posiadać zbędne dla mnie ficzery: kamerka i takie tam. ja do tej pory korzystam z iPhone 2g (dopiero teraz będę zmieniać na 4, bo dopiero teraz uważam, że warto, a wersja 3gs to był już totalny zamach na nasze portfele)

Wracając do aplikacji - muszę posegregować po trochę tego ostatnio wpadło (i moje konto to odczuwa boleśnie), ale wcześniej zapytam: grał ktoś w Dead Space na iPada? Pytam bo w cenie 7USD to wyczuwam wyciąganie kasiorki na licencję a nie na porzadny gameplay

link do AppStore:
Dead Space na iPad
link do informacji na iPad news

Bardzo dobra gra. Zaliczylem na iPhonie (tansza wersja co prawda) ale bylem gotowy wylozyc 8 euro. Najlepsza gra na iPhone moim zdaniem, iPadowa wersja w HD nie moze byc gorsza. Zaskakuje to jak gameplay z Dead Space przystosowali do iPada/iPhone. Zdecydowanie polecam, bo masz wrazenie jakbys gral w jedynke, mimo iz ma miejsce na Sprawl. Rozwiniecie uniwersum w dobrym stylu. Swietna koncowka i wlasna historia dodaja pikanterii ;)
  • 1

#54 waldusthecyc

waldusthecyc

❤S❤O❤N❤Y❤

• Be fit or die tryin'
  • 8125 postów

Napisano 31 January 2011 - 17:21

@VoytecCFC - dzięki wielkie za info, w takim razie trzeba kupić.

partia ode mnie:

Blue Block
cena: 2 USD
Link do AppStore

świetna, wciągająca gra logiczna z gatunku blockbusters. cel: przesunąć niebieski blok do wyjścia. przeszkoda pozostałe bloki. trzeba tak rozkminić przesuwanie bloków, aby umożłiwić niebieskiemu wyjście z planszy. wciąga i jest świetna na szybką partię nawet stojąc w korku w aucie :thumbsup:

Screen:
Spoiler

Bounce HD FREE
cena: za darmochę
Link do AppStore
kolejna gra na szybką partię logiczno-zręcznościową. znana formuła: zamykanie piłek na coraz mniejszym rozmiarze. aby przejść poziom trzeba zamalować (rysując linie) minimum 75% planszy tak, aby piłki nie dotknęły linii w czasie malowania. polecam na szybką partyjkę

Screen:
Spoiler

Popplet for iPad
cena: 5USD
link do AppStore
korzystam z tej aplikacji w pracy. aplikacja służy do intuicyjnego tworzenia schematów blokowych. poprzez uderzenie palcem tworzymy nową chmurkę o dowolnym kolorze. możemy wpisać w nią tekst, możemy zaimportować zdjęcie i łączyć z dowolną inną chmurką. przypisanie jest na stałe, więc przesunięcie chmurki w bok przesuwa również linię łączącą. można zmieniać kolory ramek, tła. chmurki mają również swoje tytuły. aplikacja dla mnie super pod kątem robienia notatek, kreślenia mapy myśli, specyfikowania ogólnych idei, pomysłów. niestety jest niestabilna (potrafi wywalić do głównego menu) oraz nie kompatybilna z polskimi znakami. natomiast synchronizuje się z jej wersją sieciową (na stronie aplikacji Popplet). Jak to funkcjonuje jeszcze dokładnie nie wiem, gdyż nowa funkcjonalność wyszła w zeszłym tygodniu i jeszcze nie korzystałem. Natomiast samą aplikację gorąco polecam jeśli ktoś używa iPada jako podręcznego notatnika.

Screeny:
Spoiler

• 0

#55 whitesand

whitesand
  • Użytkownicy
  • 302 postów
  • GG-
  • Tlen-
  • SkądOst
  • GamerTag-
  • PSN ID-

Napisano 02 February 2011 - 08:56

To teraz dwie propozycje ode mnie:

Penultimate
cena: 0,79 1,59 Euro

Penultimate - iTunes preview

Notatnik. Czaiłem się do zakupu tej aplikacji chyba kilka razy, ale kończyło się na fundamentalnym pytaniu: po co mi ta aplikacja ? Notatnik który nie obsługuje klawiatury, a jedynie odręczne pismo oferując ledwie trzy grubości pisaka i bodajże pięć kolorów do wyboru. Skromnie, a do tego zapłacić za to coś trzeba. Moje obawy były chyba jednak bezpodstawne. Chyba, bo Penultimate to wciąż dla mnie ciekawostka, której największą zaletą jest wygląd/design. Notatnik świetnie wygląda, przyjemnie się za jego pomocą notuje, a nasze notatki wyglądają. Tak - wyglądają. Lubicie ładne rzeczy bierzcie w ciemno, bo przecież do konieczności posiadania notatnika namawiać nie muszę. Namawiam jedynie by wybrać Penultimate. Warto.

Screen:
Spoiler

Neuroshima Hex
cena: 3,99 Euro

Neuroshima Hex - iTunes preview

I mamy "polski akcent". I to jaki. Znana na całym świecie planszówka autorstwa Michała Oracza przeniesiona w elektroniczne realia. I to jak przeniesiona! Sterowanie jest intuicyjne, grafika doskonała, a sama gra łatwa do opanowania, co nie znaczy że równie łatwa do wymasterowania. Samo moje zapoznanie z Neuroshimą Hex w wersji Lite (darmowa) skończyło się na dwugodzinnej sesji. Dawno żadna gra tak szybko i niezauważalnie nie zjadła mi tyle czasu, mimo że miałem tylko włączyć i przejrzeć zasady i wyłączyć. Nic z tego. Tura za turą, gra za grą i nim pomyślałem by sprawdzić która godzina, okazało się że 15 minut na zapoznanie przerodziło się w 120 minut wyrwane z rzeczywistości. Jak dotychczas żadna gra na iPada nie zasługuje wg mnie na lepszą ocenę. Warto zapoznać się chociażby z demem, w myśl potwierdzenia zasady: Polak potrafi.

Screen:
Spoiler

Użytkownik whitesand edytował ten post 14 February 2011 - 12:06

• 1

#56 whitesand

whitesand
  • Użytkownicy
  • 302 postów
  • GG-
  • Tlen-
  • SkądOst
  • GamerTag-
  • PSN ID-

Napisano 11 February 2011 - 08:50

WORLD OF GOO

Dołączona grafika

cena 7,99E
link do AppStore

Spoiler

Cena spadła do 0.79 Euro - niestety promocja obowiązywała tylko do wczoraj.

Wciąż natomiast w promocji jest
Resident Evil 4 iPad edition, cena tej aplikacji najpierw spadła do poziomu 0.99 Euro, a teraz Resident kosztuje 0.79 Euro. Niestety jeszcze nie kupiłem, ale opis i screeny wyglądają zachęcająco.

Spoiler

Zakupiłem natomiast polecanego przez Texz'a Good Reader'a i niestesty już pierwszego dnia ta aplikacja ujawniła swoją jedyną, ale największą jednocześnie wadę - brak obsługi plików z rozszerzeniem .cbr. Chwilę poszperałem w App Store, przetestowałem kilka programów i z czystym sumieniem, do czytania komiksów w formacie .cbr (także pdf i cbz) mogę polecić Cloud Readers
. Kolejnym plusem Cloud Reader'a jest bezproblemowa współpraca ze wspomnianym Good Readerem. W opcjach tej ostatniej aplikacji mamy możliwość wyeksportowania/otwarcia danego dokumentu za pomocą innej aplikacji i o ile Stanza miała problemy, o tyle Cloud Readers wszystko sprawnie "zasysa" i odczytuje. Good Reader + Cloud Readers to dla mnie optymalny tandem komiksowy na dzień dzisiejszy.

Spoiler

Użytkownik whitesand edytował ten post 11 February 2011 - 09:26

• 1

#57 waldusthecyc

waldusthecyc

❤S❤O❤N❤Y❤

• Be fit or die tryin'
  • 8125 postów

Napisano 13 February 2011 - 14:41

Penultimate
cena: 0,79 Euro

Czy piszesz na iPadzie za pomoca palca? Bo dka mnientakie notowanie jest ultra niewygodne, a przydaloby sie czasami cos zanotowac. Jakis pomysł?
  • 0

#58 whitesand

whitesand
  • Użytkownicy
  • 302 postów
  • GG-
  • Tlen-
  • SkądOst
  • GamerTag-
  • PSN ID-

Napisano 14 February 2011 - 08:53

Tak, notatki w Penultimate wykonujemy mażąc palcem po ekranie. Owszem, nie jest to optymalna forma zapisywania, ale za to niezwykle urodziwa i wbrew pozorom całkiem przydatna i naprawdę sprawnie przenosząca nasze zawijasy na ekran. Nie wiem czy coś to pomoże, ale jeszcze od czasów Androida używam aplikacji Catch. Idealne narzędzie gdy chcemy coś ważnego zanotować, a co więcej zanotować na kompie, odczytać potem na iPadzie w drodze do pracy lub poprawić w iPodzie lub iPhonie stojąc np. w kolejce. Dla mnie przykładem optymalnego zastosowania Catch jest notowanie adresów na jakie mam wysłać daną przesyłkę, by potem na poczcie odczytać potrzebne informacje i zaadresować paczkę. Lub gdy wyruszam na zakupy, a nie chciałbym o czymś zapomnieć.

Catch

Spoiler

EDIT: Penultimate podrożało do 1,59 Euro <_<

Użytkownik whitesand edytował ten post 14 February 2011 - 12:07

• 0

#59 whitesand

whitesand
  • Użytkownicy
  • 302 postów
  • GG-
  • Tlen-
  • SkądOst
  • GamerTag-
  • PSN ID-

Napisano 24 February 2011 - 23:55

Przecena gier Gameloft. Lista tytułów za 0.79 euro:

Dungeon Hunter HD for iPad on the iTunes App Store
N.O.V.A. 2 - Near Orbit Vanguard Alliance HD for iPad on the iTunes App Store
Assassin's Creed-Altaïr's Chronicles HD for iPad on the iTunes App Store
Prince of Persia: Warrior Within HD for iPad on the iTunes App Store
Hero of Sparta HD for iPad on the iTunes App Store
Brain Challenge® HD for iPad on the iTunes App Store
Dungeon Hunter HD for iPad on the iTunes App Store
UNO™ HD for iPad on the iTunes App Store
Zombie Infection HD for iPad on the iTunes App Store
  • 0

#60 Hela

Hela
  • Użytkownicy
  • 4548 postów

Napisano 25 February 2011 - 13:25

2 marca Apple ma ujawnić następcę iPada. Według najnowszych plotek nie będzie zmiany rozdzielczości ala retina display z iP4, za to będzie więcej ramu, szybszy procesor i kamera z przodu do video rozmów.
  • 0

Wróć do Mobile

Użytkownicy przeglądający ten temat: 7