Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Posiada ktoś LCDka Samsung LE32 S62? Cena jest niezła ale potrzebuje opinii o nim. Chyba nie posiada wejścia Component ale nie szkodzi, mam Xa z HDMi więc nie powinno być problemów.

 

Edit:

Do podpięcia X360 pod TV potrzebny jest jakiś specjalny kabel HDMI czy zwyczajny z marketu?

Edytowane przez Czappi
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam. Mam X-a 360 podłączonego przez kabel component do LCD Samsung LE32r8 i tu pojawia się mały zgrzyt, a mianowicie gdy gram w PES 2008 podczas wykopywania piłki (np. z piątki) obraz traci ostrość i robi się niewyraźny, nie spotkałem sie z tym w innych grach (GoW, Forza 2). Nie wiem czy to wina kabla, telewizora, gry. Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem i wie ewentualnie jak się go pozbyć byłbym wdzięczny. PS: gdy oglądam mecz w telewizji efekt jest ten sam, czyli przy szybkim ruchu kamery brak ostrości. :sciana:

Odnośnik do komentarza
Witam. Mam X-a 360 podłączonego przez kabel component do LCD Samsung LE32r8 i tu pojawia się mały zgrzyt, a mianowicie gdy gram w PES 2008 podczas wykopywania piłki (np. z piątki) obraz traci ostrość i robi się niewyraźny, nie spotkałem sie z tym w innych grach (GoW, Forza 2). Nie wiem czy to wina kabla, telewizora, gry. Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem i wie ewentualnie jak się go pozbyć byłbym wdzięczny. PS: gdy oglądam mecz w telewizji efekt jest ten sam, czyli przy szybkim ruchu kamery brak ostrości. :sciana:

 

to smuzenie i raczej nic na to z tym tv nie dasz rady nic zmienic :(

Odnośnik do komentarza
to smuzenie i raczej nic na to z tym tv nie dasz rady nic zmienic :(

Hmmm. nie sądze aby to bylo smużenie skoro ten tv ma czas reakcji 8 ms. Wydaje mi sie że to coś innego. Tylko co?

 

To jest smużenie:

- czas reakcji który tu podałeś nie ma takiego poważnego znaczenia ponieważ przeważnie producenci podają czas rekacji gray to gray czyli wiec 8ms o których tu mowa to chwyt marketingowy, który realnie nie wpływa na jakoś płynności choć oczywiste jest że im niższy czas reakcji tym lepiej, większość LCD ma w tym momencie czas reakcji na poziomie 8 ms

- faktyczne znaczenie dla płynności ma funkcja Motionflow 100Hz która ma rzeczywisty wpływ na owe smużenie - owy Samsung tej funkcji nie ma więc oczywiste jest że będzie smużył

 

Posiadanie szybkiego czasu reakcji niczego nie gwarantuje. Dopiero szybki czas reakcji + Motionflow 100Hz daje nam nadzieje że obędzie się bez nieprzyjemnych efektów, jednak trzeba pamiętać że są wyjątki od reguły że mimo posiadania tych funkcji/parametrów LCD smużą.

 

A zakładającemu temat polecam zmianę TV na np. Toshibe 42z3030DG lub Sharpa XL2

Odnośnik do komentarza
to smuzenie i raczej nic na to z tym tv nie dasz rady nic zmienic :(

Hmmm. nie sądze aby to bylo smużenie skoro ten tv ma czas reakcji 8 ms. Wydaje mi sie że to coś innego. Tylko co?

 

To jest smużenie:

- czas reakcji który tu podałeś nie ma takiego poważnego znaczenia ponieważ przeważnie producenci podają czas rekacji gray to gray czyli wiec 8ms o których tu mowa to chwyt marketingowy, który realnie nie wpływa na jakoś płynności choć oczywiste jest że im niższy czas reakcji tym lepiej, większość LCD ma w tym momencie czas reakcji na poziomie 8 ms

- faktyczne znaczenie dla płynności ma funkcja Motionflow 100Hz która ma rzeczywisty wpływ na owe smużenie - owy Samsung tej funkcji nie ma więc oczywiste jest że będzie smużył

 

Posiadanie szybkiego czasu reakcji niczego nie gwarantuje. Dopiero szybki czas reakcji + Motionflow 100Hz daje nam nadzieje że obędzie się bez nieprzyjemnych efektów, jednak trzeba pamiętać że są wyjątki od reguły że mimo posiadania tych funkcji/parametrów LCD smużą.

 

A zakładającemu temat polecam zmianę TV na np. Toshibe 42z3030DG lub Sharpa XL2

 

Jeśli chodzi o wymianę telewizora na inny to raczej odpada bo ten kupiłem miesiąc temu. Jeśli chodzi o telewizory wymienione przez Ciebie są to zapewne bardzo dobre LCD-i tylko że ponad Moje możliwości finansowe ( 6-7 tyś ), a efekt smużenia w moim Samsungu nie jest aż tak naprawdę przeszkadzający i tak jak pisałem widoczny jest tylko w PES2008.

Odnośnik do komentarza

To jest glowna wada LCD (poza czernia) i nawet na najbardziej wypasionym TV z Motion Flow obraz przy tym przykladowym wykopie pilki bedzie mniej wyrazny niz podczas nieruchomego ujecia. Niestety:( Mnie od tego leb boli w niektorych grach, innym w ogole nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

Smużenie w LCD to norma, dlatego mam plazme :(

 

100 HZ nie eliminuje smużenia, a poprawia płynność. Zaciąganie jest takie samo przy 100 HZ jak i bez.

 

Jako były użytkownik sharpa 42RD2 wiem coś na ten temat.

 

Matryce IPS w LCD praktycznie nie smużą, mają stały czas reakcji - bez względu na wyświetlany kolor.

 

Najczęściej można spotkać matryce PVA czy też pochodne takie jak kolega ma w samsungu, tam czas reakcji jest zależny od wyświetlanego koloru. 8 ms to bełkot marketingowy, przy ciemnych kolorach czas ten powieksza się wielokrotnie. Zaciąganie jest bardzo duże, dla mnie nie akceptowalne.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=SS5sl3tHL7E

 

8 ms :D

 

http://pl.youtube.com/results?search_query...p;search=Szukaj

 

powyżej filmik mojego autorstwa, każda matryca tego typu tak sie zachowuje. LCD to technologia wypromowana przez bełkotliwy i ściemniający nas marketing.

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza

Panowie nie wmawiajcie mi, że lcd nie smuży.

 

Na tym filmiku połowa zawartości to PGR3, ale są również inne gry.

 

Tutaj jest filmik (też mojego autorstwa)Sharp RD2 czas reakcji 6ms

 

http://pl.youtube.com/watch?v=KNCOqIfhWPo&...feature=related

 

 

Grając na tym TV w GRAW czy Bioshocka to istna tragedia, ciemne sceny rozmazują się na poł ekranu, podobnie miałem z 40 calowym R82B.

Odnośnik do komentarza

witam wszystkich ! przegladajac ostatnio duzo stron poświęconych tematyce tv do konsol; zaczybam miec metlik w glowie co do kupna tv. chcialem sie zapytac o wybor tv do konsoli i dvd moj wybor padl na te dwa modele Panasonic TX-32LX70 i Toshiba Regza 32R3500PG, ktory bedzie lepszy?? a moze zaproponujecie cos lepszego? czekam na szybka odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza

Mam Panasa z tej serii (wczesniejszy model) i jest niezly. Zwlaszcza wyglad (nie to co ruski jarmark i dyskoteka ala Szajsung). Z Xem sprawuje sie przyzwoicie. Zaleta jest dobra jakosc wyswietlanych programow z kablowki i z anteny, co jest chyba najwieksza bolaczka LCD (poza smuzeniem i czernia). Wada (nie wiem czy rowniez nowszej wersji) jest sygnal z kompa via hdmi - obraz moze nie byc idealnie dopasowany do ekranu. Ja bym teraz wzial plazme ;f

Odnośnik do komentarza

Kupiłem jakiś big bena za 100zł, ale z hdmi na euro przechodzi. Jakis tryb gracza tż załanczałem, ale dużej różnicy nie ma. Duża jest różnica między tymi dwoma modelami co podałem?

 

A no i gram na ustawieniach "dynamiczne" i coś tam trochę podrasowałem to i owo, ale akurat na potrzebę programów w TV, ktore moim zdnaienim też wyglądajagorzej od statego tivika

Edytowane przez sznurek
Odnośnik do komentarza

BigBen to chyab jedna z lepszych firm. Póki oc mam niestety ograniczony $$ więc przez miecha będę musiał na tym ciągnąć. Wcześniej na tym kablu chodizł stary tivi i grafa była jakby bardizej kolorowa. Ponawiam pytanie: czy jest duzą róznia między tymi modfelami TV? Bo nieiwem czy go oddawać czy sobie zostawić.

Odnośnik do komentarza

Jest różnica, podobno seria R mniej smuży, ma lepszy kontrast, jest ładniejsza...

Nie czepiam się BigBena tylko typu kabla, jeśli masz konsolę podłączoną przez Euro to nie masz prawa mieć HD, jeśli masz konsolę w wersji Premium podłącz ją kablem z zestawu, ustaw 720p, a na TV opcje Just Scan (jest w R, w S też powinna być).

Jeśli chodzi o kolory, to zmień "poziomy referencji" w menu konsoli.

I upewnij się, że wybrałeś w opcjach HD, czyli 720p, albo 1080i.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.