Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam nadzieję że pomożecie, bo mimo tego że gram od dawna, to lekko się pogubiłem w tej "nowej generacji".

Dokładnie 4 marca stanę się szczęśliwym posiadaczem konsoli PS3.

Pytanie moje dotyczy telewizorka.

Na stan obecny posiadam tv panasonic CRT 32".

1 pytanie-czy bedę zadowolony z grafiki jaką ujrzę????

Planuje zakup telewiozra Sony BRAVIA[przywiązanie i zaufanie do marki:)-Panasonic to wyjatęk] i tu pytanie 2

Jaki model polecacie, na co zwrócić uwagę. Polecajcie modele tylko od 46 cali wzwyż, oczywiscie LCD[za plazmy dziękuje]!!

Dzięki za pomoc na którą szczerze licze!!!

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Grafika jaką ujrzysz jest lepsza od tej z PS2 ale dalej nie rewelacyjna... :) Wiem bo sam gram tylko że na SONY. A co do tej Bravii to zależy jaką kwotą dysponujesz. Bo możesz mieć np. 46T3500 albo 46W2000 w cenie około 5500zł a możesz też kupić 46X2000 (o wiele więcej funkcji co do regulacji obrazu) za 10000zł. Napisz ile chcesz gotówki przeznaczyć to wtedy mogę Ci pomóc bo w tym temacie jestem dobry (miałem kupić Bravię i w salonach siedziałem non stop :D). Pozdrawiam

Edytowane przez Tomasson225
Odnośnik do komentarza

siemanko

 

mam pytanie,którego z poniższych tv najlepiej wybrać ,kierując się stosunkiem ceny do jakości?

 

wszystko samsungi:

 

LE32R83B 2749zl

LE37M87B 3600zl

LE40N87B 3800zl

LE32S81/82 2100zl

 

 

i jeszcze jedno-czy gier na ps3 jest/będzie na tyle dużo,aby pchać się w full hd?

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Co do full hd jest raczej sens bo dużo tytułów w przyszłości będzie w 1080p ( mam nadzieje odpalic GTA IV na ledwo co zakupionym LE40M87B w 1080p :D). Jeszcze tylko ważne będzie w ustaleniu do czego używasz TV i jakie masz warunki w pokoju (rozmiar, kąty ogladania itd.). Pozdrawiam.

Edytowane przez Tomasson225
Odnośnik do komentarza

Dzięki za chęci do wspópracy.

Szukam dobrego Lcd Bravia do grania na konsoli, ale co ważne, do dobrej[wiem jakie sąstandarty tv w naszej ojczyżnie:D] jakości wyświetlanego obrazu z kablówki[planuję niedługo zakupić telewizję N].

Cena do 11 tysięcy, gdyż mam możliowść zniżki 50%. chodzi głownie o to jaki najlepszy do tych 2 czynników.

Podam swoje gg, jeśli ktoś chętny do pomocy-czekam

i POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!

Odnośnik do komentarza
Co do full hd jest raczej sens bo dużo tytułów w przyszłości będzie w 1080p ( mam nadzieje odpalic GTA IV na ledwo co zakupionym LE40M87B w 1080p :(). Jeszcze tylko ważne będzie w ustaleniu do czego używasz TV i jakie masz warunki w pokoju (rozmiar, kąty ogladania itd.). Pozdrawiam.

 

Moglbys napisac cos wiecej o swoim Samsungu? Sam zamierzam kupic sobie taki sam i interesuje mnie jak sprawuje sie w grach i filmach(chodzi mi szczegolnie o kwestie smuzenia)? Bylbym bardzo wdzieczny :(

Odnośnik do komentarza

Mogłeś mnie trochę źle zrozumieć ale może to wina mojego sformułowania. Miałem na myśli to, że kupię zarówno GTA jak i TV w czerwcu :( O tym Samsungu mogę Ci powiedzieć tyle, że kolega go posiada (wersja 37" ale to praktycznie to samo) i także PS3 i jest z niego bardzo zadowolony. Mówi, że jak odpalił Skate'a to spadł z krzesła. Skate jst dość szybką grą i nigdy mi kolega nic o smużeniu nie wspomniał. Ja patrzyłem na tym TV na transmisję najszybszych motorówek świata (jakieś wyścigi) i smużenia nie zauważyłem :( Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie . Na telewizor hd (samsung LE37M87B :} ) jeszcze mnie nie stac a do kompa tez chcialbym wymienic monitor wiec zastanawialem sie jakby sprawowal sie monitor lcd samsung 206BW badz 226BW . Nominalna ich rozdzielczosc to 1680x1050 i chyba da sie na tym lcd uzyskac efekt 720p ? W koncu to rodzialka 13xx x 7xx :D Wiec , warto ?

Odnośnik do komentarza

zacznijmy od tego ze o rynku rtv nie mam zielonego pojęcia...

chcialbym za jakiś czas kupić ps3, rodzicie chcą wlaśnie kupić nowy telewizor. Co wg Was bedzie najlepszym wyborem w cenie do 2500 zł, nie oczekuje zbyt wiele za te pieniądze, chodzi mi głownie o to, żeby telewizor współpracował jakoś z ps3 i zeby można było na nim obejrzeć tv.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Czy taki Sharp LC-26AD5-BK będzie dobry? Mógłby się ktoś wypowiedzieć na jego temat? A może coś lepszego za tą cenę? (zaznaczam, że koniecznie ma to być 26 cali z racji odległości siedzenia od ekranu) TiVik tak po połowie do grania a po połowie do kablówki, a i jakiś film na DVD czasami się zapuści... Będę wdzięczny za pomoc;)

Odnośnik do komentarza

Nie są to duże pieniądze jak na TV ale otrzymasz dość dużo ;) Polecam Ci Samsunga LE32R81B lub LE32R82B. Do tej kwoty są to bardzo dobre telewizorki. TV z tej serii mają bardzo ładne kolory :) Nie jest to może to co prezentuje seria M87 ale po pogrzebaniu w ustawieniach też będzie super :) No i moc czarnulki wykorzystasz praktycznie w pełni ;) Ceny sprawdzaj na porównywarce bo tam są najtaniej :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Co do full hd jest raczej sens bo dużo tytułów w przyszłości będzie w 1080p ( mam nadzieje odpalic GTA IV na ledwo co zakupionym LE40M87B w 1080p :) ). Jeszcze tylko ważne będzie w ustaleniu do czego używasz TV i jakie masz warunki w pokoju (rozmiar, kąty ogladania itd.). Pozdrawiam.

 

Moglbys napisac cos wiecej o swoim Samsungu? Sam zamierzam kupic sobie taki sam i interesuje mnie jak sprawuje sie w grach i filmach(chodzi mi szczegolnie o kwestie smuzenia)? Bylbym bardzo wdzieczny :P

 

Tutaj mogę ja coś skrobnąć bo posiadam takowy sprzęcior. Tiwika mam od ok 5 miesiący i jestem z niego baaaardzo zadowolony.

Nic się nie psuje, obraz jak marzenie, zero smug czy innych problemów z obrazem. Na samym początku myślałem że mi oczy wypali :P i troche za duzo zerwieni dawał jednak zabawa z ustawieniami dała bardzo dobre rezultaty. Ilość ustawień i opcji obrazu wywołuje zawrót głowy. Mógłby troche szybciej przełączać programy (takie 1 sekundowe opóznienie) ale to szczegół do którego zdążyłem się przyzwyczaić.

 

Polecam ten adres http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=509999, tutaj są ustawienia akurat do tego modelu lecz na stronce są tematy do chyba wszystkich tv wszystkich firm :P

 

 

 

Mogłeś mnie trochę źle zrozumieć ale może to wina mojego sformułowania. Miałem na myśli to, że kupię zarówno GTA jak i TV w czerwcu ;) O tym Samsungu mogę Ci powiedzieć tyle, że kolega go posiada (wersja 37" ale to praktycznie to samo) i także PS3 i jest z niego bardzo zadowolony. Mówi, że jak odpalił Skate'a to spadł z krzesła. Skate jst dość szybką grą i nigdy mi kolega nic o smużeniu nie wspomniał. Ja patrzyłem na tym TV na transmisję najszybszych motorówek świata (jakieś wyścigi) i smużenia nie zauważyłem :) Pozdrawiam.

 

(wersja 37" ale to praktycznie to samo) - praktycznie robi różnicę :/

Te modele znacznie różnią się kontrastem, o ile pamiętam:

 

M37 (albo N juz nie pamietam) ma 5000 (albo 8000, nie chce mi się już szukać :/ ) kontrastu dynamicznego

N40 10000 kontr dyn

M40 15000 kontr dyn

 

Teraz podzielcie te liczby przez ok 3 i wyjdzie wam przybliżony kontrast właściwy !

 

Uważam że jeśli chodzi o full hd 40 cali to minimum, na mniejszych może nie być tak widoczna różnica pomiędzy 720p a 1080p, oczywiscie przy zachowaniu odp odległości. Uważa się że 3 przekątne ekranu od tv to optymalna odległość do oglądania czy grania.

Wbrew niektórym opiniom które przeczytałem na naszym forum, WIDAĆ różnicę pomiedzy full hd a hd ready na ekranie 40 calowym i to bardzo wyraźnie :D więc nie ma się co rzucać na 50 calowe odbiorniki, 40 cali  w zupełności mi wystarcza.

 

@Amer

LE32r81B odebrałem wczoraj - i faktycznie - Plejka śmiga pod nim elegancko. Gmeranie w ustawieniach zajmuje dosłownie 10min, a efekt koncowy jest świetny. Jako TV do X360/PS3 polecam ten sprzęt bardzo.

 

 

 

co do ceny - 2550zł. zdecydowanie warto.

 

Zgadzam się, seria R samsunga jest bardzo chwalona, w tej cenie jest to najlepszy wybór.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Pare pytan odnosnie HDTV:

 

1. Czy nadal warto kupowac odbiorniki HD Ready? Nie dlugo moze okazac sie przeciez, ze to juz przezytek i pozostanie tylko Full HD.

2. Od jakich przekatnych widac roznice (i jaka roznice) pomiedzy 720p a 1080p i w jakiej odleglosci trzeba siedziec od ekranu?

3. Jaki najwiekszy TV HD Ready warto waszym zdaniem kupic? Chodzi o to, aby nie bylo widac roznicy przy sporej przekatnej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...