Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ambitny plan, żeby po wakacjach (wiem, wiem - jeszcze długo :P) kupić sobie combo PS3 + .... No właśnie zastanawiam się co kupić: monitor WUXGA (w okolicach 24 cali) czy telewizor WXGA (coś koło 32 cali)... Powiem tak - PS3 chciałbym używać jako komputer, jako konsolę do gier (co za niespodzianka :)) jako odtwarzacz Blu-ray. Miałbym do dyspozycji ok. 2000-2200 zeta na monitor/telewizor. Wiem, że do tego czasu ceny na bank ulegną zmianie, ale chciałbym się dowiedzieć, co na dzień dzisiejszy byście mi radzili.

Bo z jednej strony słyszałem o drobnych problemach z rozdziałką przy odtwarzaniu Blu-ray na telewizorach nieobsługujących 1080p, ale z drugiej strony nie wiem, czy mimo większej rozdzielczości będzie się lepiej grało na 24 calach niż na 32 calach....

Edytowane przez skrabik
Odnośnik do komentarza

No mi się tam podoba ten telewizorek. Cena już ciut wyższa, ale jak wspomniałem na początku mam zamiar kupić cały sprzęt dopiero po wakacjach, także może jeszcze będą jakieś obniżki cen... Czyli jesteś zdania, że lepiej jest mieć większy wyświetlacz WXGA niż mniejszy WUXGA, tak ? W sumie do korzystania z ps3 jako komputera to 1366x768 chyba będzie wystarczające...

Odnośnik do komentarza
niech sie wypowiedza znawcy ;P wiem ze ten TV jest bardzo chwalony jako TV pod PS3

czyli ze ja nie jestem znawca? :P nie mowie ze ten TV jest slaby do ps3, bo jest niezly (jak za ta kase to swietny), ale po prostu nie ma mozliwosci zeby siedzac 1,5 metra od takiego tv widzidziec wyraznie tekst na przecietnej stronie www - wiem, bo sprawdzalem, i z podobnym samsungiem. o ile jeszcze tekst pisany normalnymi literami jest w miare, ale i tak trzeba wytezyc wzrok zeby go czytac, to jakas mniejsza czcionka jest po prostu nieczytelna. na linuxie jakos mozna pracowac, ale nie jest to praca wygodna. jesli ktos faktycznie kupuje ps3 z mysla o uzywaniu jej jako komputer to lepiej kupic monitor, choc gra sie lepiej na tv.

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza

Dobra wiec tak, wymieniłem tego LE32S81B na LE32R82B czyli prawie to co chciałem (R81B), jednak różnaica między r81, a r82 jest tylko o ile mi sie wydaje w obudowie TV. Jednak co mnei denerwuje. Nieiwme czy już mam coś na bani czy co się dzieje, ale mi sie wydaje, że tas grafa wygląda tak samo jak na S81, czy moze nawet gorzej ;) Dalej korzystam z kabla HDMI na EURO, przez to takie efekty? Grałem już w to i owo (GoW, DR, PGR3, Godfathr) i jakś grafa wydaje mi siesłabsza od mojego starego SDTV 22''. Nieiwem co jest? To wina kabla? Szczególnei DR wygląda jakostka słabiej, mniej kolorowo i to co jest kawałek dlaej jakeiś takei zamazane sierobi. Grafa w GoW też jakby słabsz ajak na SDTV. Próbowąłem ustawaic kolory p by czerwony był czerwonym, a nei wpadajacym w róz, ale to znowu na tej lokacji\grze wygląda ok, a na innej już gorzej i tam warto by było poprawic np zielony.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o menu takie jak to:

http://www.dreisechzig.net/wp/wp-content/1280x1024dash.jpg

Tylko w zależności od kabla możesz mieć różne rozdzielczości do wyboru.

 

Jeśli czegoś takiego nie ma, a do wyboru masz jedynie format obrazu (4:3 i 16:9) oraz PAL60 lub PAL50, to wniosek jest jeden - nie masz sygnału HD, a jedynie "zwykłą" rozdzielczość wyglądającą gorzej niż na twoim starym TV.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Wchdoze w ustawienia wyświetlacza i mam tylko opcje te o których pisałęm, jest jeszcze opcja HDTV jednak jest zaznaczoan na szaro i nie moge tam wejsc. To przez kabel? Opisalem go w temacie o kablach.

 

EDIT:

 

No dokładnie jest tka jak piszesz ;) Więc jednak kableke. To dobrze bo juzsie bałem. Teraz pozostaje mi poczekac z miecha an wyplate i zakupic jakis kabel, czy kable jak doradzacie w innym temacie, bo w tym miesaicu jestem splukany...

Edytowane przez sznurek
Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanie do specjalistów w tej dziedzinie.

 

Zamierzam kupić lada dzień LCD SONY Bravia 26" tam za około 2500,- , ale rozglądając się po necie zauważyłem tyle modeli (różniących się ceną, nazwą i pewnie czymś tam jeszcze... czymś ważniejszym), że się w tym gubię. O CO CHODZI??;]

 

TV potrzebuję raczej jedynie do grania. Filmy mnie średnio interesują. W związku z tym jaki model jest najlepszy?? Pomóżcie mi bo nie chcę wydać 2500,- na coś czego działania do końca nie jestem w stanie ogarnąć.

 

Proszę kogoś o szybką odpowiedź. Z góry dzięki!

 

Ps. jakby to miało jakąś różnicę to kupuję TV koloru czarnego... hmmm ta informacja chyba jest średnio Wam przydatna...

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie mam 1200zł na tv.Mam xboxa 360 więc zamierzam kupić jakiś tv który idealnie pasuje pod xboxa i żeby był hd wiadomo dobre filmy czasami tez się ogląda cali od 22-29 tyle mi starczy tylko najwazniejsza cena

 

jesli tv bedzie za 1300 zł też biore tylko cena żeby drastycznie nie odbiegała od zakładanych 1200zł :P

Edytowane przez ddwaq
Odnośnik do komentarza

Ja mialem troche podobny problem bo musialem podlaczyc PS3 i kompa pod jakis ekran. Oczywiscie wybralem monitor (24 cale) bo jakos nie wyobrazam sobie uzywania komputera na 32 calach. Stwierdzilem, ze za duzy i nieprzyjemnie bedzie sie przy takim siedzialo no i rozdzialka za mala :P Na TV Full HD nie mialem tyle kasy wiec wzialem monitor i moge polecic. Oczywiscie niektorzy moga sie przyczepic, ze monitor jest 16:10 i rozciaga troche obraz w pionie, ale mi to nie przeszkadza (widac to jedynie jak jest duzo kolek na ekranie ^_^) a poza tym mozna wybrac monitor z aspect ratio ktory po prostu bedzie dodawal male czarne pasy podczas grania na ps3. Wedlug mnie to wszystko zalezy jak masz zamiar uzytkowac ekran. Jezeli masz zamiar przy nim blisko siedziec, duzo uzywac internetu czy po prostu komputera to wedlug mnie lepszym wyborem bylby monitor. Jezeli bedzie wiecej gral, ogladal filmow to raczej TV. Obydwie opcje maja swoje plusy.

Edytowane przez napletator
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.