Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczne w to pykac za jakis miesiąc to bedzie jeszcze z kim potwory ponapieprzać?

Monster to nie Call of Duty żeby po miesiącu odstawiać, zresztą największą satysfakcję i tak daje solowanie.

 

A co do recek dyletantów, pamiętacie jak się w psxie ośmieszali ? Była już recka MH4U? Poprosiłbym jeśli ktokolwiek widział ktokolwiek wie o jakieś bekowe (jeśli były) cytaty no i ocenę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

no ja też wolał bym najpierw przejść przynajmniej sporą część wioski zanim sie zagłębie w multi, bo to jednak inny styl zabawy- ale jak ktoś bedzie chciał grać dawajcie znać bo i tak pewnie pogram ;)

 

 

nabiłem już z 6 godzin, oczyiwiście jest świetnie :D ale to było wiadome

narazie dosyć powoli sie rozkrecam, bawie sie, obczajam rzeczy itp.

zrobiłem sobie ten odrzutowy młot o którym wcześniej mowilem

 

 

niestety musze zrobić chwile przerwy bo popełniłem błąd i pojechałem po monstera bez śniadania, i wyszło na to że nic dziś nie jadłem xD musze sobie zrobić śniadanio-obiado-kolacje i wracam do gry :D

Odnośnik do komentarza

tak narazie gram bez wspomagaczy.

 

musze dorwać w jakimś slepie n3dsa i zobaczyć jak wygląda gra, ewentualnie poczekać aż ktoś z forum kto i tak kupuje nowego 3dsa powie jak to wygląda i czy różnice są zauważalne.

na starym niektóe elementy wyglądają bardzo przywzwoicie ale niektóre textury są okropne

 

jak już będę wiedział czy musze kupić n3dsa to sie rozwiąże sprawa z przystawkami - jak oleje nowego to pewnie kupie circle pada, a jak kupie to wiadomo, nie bedzie potrzbny

Odnośnik do komentarza

kurde grałem cała noc xd nabiłem ponad 15 godzin :D

 

już kilka godzin temu doszedłem do trzeciej wioski, bardzo szybko jakoś te wioski lecą (można sie teleprtować do poprzednich)

dopiero w 3 wiosce oblokowuje sie rekrutowanie dodatkowych kotów i zdobywanie dla nich sprzętu

 

jest nowa dosyć dziwna mechanika - na "wyprawach" do randomowego lasu można zdobyć randomowe bronie - pierwszy raz coś takiego jest w monesterze, bronie kóre nie mają ustalonych parametrów, tylko losuje sie ich siła a wygląd jest wzięty z kilku rodzajów broni. co ciekawe zdobyłem całkiem dobrą lance w ten sposob z którą głównie biegałem potem

 

większość przeszedłem w podstawowej zbroi, dopiero w 3 wiosne kupiłem bone armor, czyli też słabizna ale troche lepsza bo ma 36defa w sumie a nie 5 xD

ale chyba jednak bede musial zrobić jakąś lepszą zbroje

Odnośnik do komentarza

dobra wstałem 10 minut temu, ide grać dalej :D

 

dlc w monsterze to miły dodatek :D

 

 

powiem jeszcze że wczoraj grałem tak długo bo cały czas było coś nowego do roboty, caly czas "jeszcze tylko jeden quest" - musze powiedzieć że struktura singla nieco sie zmieniła i teraz jest bardziej różnorowdna.

oprócz zwykłych questów mamy też questy zlecane przez mieszkańców - niby niczym sie nie różnią ale za ich zrobienie czasem jest dodatkowa nagroda (np odblokowanie czegoś w wiosce albo pchnięcie dalej fabuły i np odblokowanie zbroi dla koatów) więc te questy mają dodatkowy "zachęcacz" żeby zrobić "jest jeden, jeszcze jeden" to fajne.w dodat

 

oprócz tego jest ten randomowy las - troche jak w U3 było to wychodzenie na wyspę bez questa  - to bez limitu czasu gdzie można bylo biegać i spotykać losowe stwory - tutaj jest to znacznie ciekawsze, nie dość że lokacja jest randomowa - i to serio. myślałem że ten las będzie sie składał z 5-6 lokacji losowo układanych względem siebie i na tym polega jego losowość - tymczasem z moich odwiedzin w nim widać że składa się z kilku lokacji ale losowanych z puli minumum 15-20 lokacji, w dodatku każda z nich jest naszpikowana wejściami - tylko ze też losowymi - większość lokacji na oko ma z 5-8 wejść z czego 2 losowe są dostępne a reszta zablokowana, więc nawet w obrębie samej lokacji jest losowość. taki randmowy freeroaming polega zwykle na przebiegnięciu przez wszystkie lokacje zbierając i zabijając po drodze wszystko - w ostatniej lokacji jest wóz który zabiera nas do miasta. lokacje są ułożone ciągiem po kolei a nie jak normalnie że niektóre mają wyjście do 5 innych na wszystkie strony. tu jest jedno wejście i jedno wyjście

oczywiście znajdowane surowce - punkt ghateringu też są losowe

no i potwory są losowe - będąc w wiosce na dolnym ekranie mamy możliwość przejścia do mapy świata na tej mapie widać wioski i ghatering halle do których możemy sie teleportować oraz właśnie randomowy las - pokazane jest tam jakie potwory spotkamy i na jaką randomową broń mamy szanse (np GS/LS albo L/GL)

ale co ciekawe potowry nie są jednorazowe, jak sie zabije potwora w lesie to po chwili pojawia się następny - taki sam lub inny

 

bronie zdobywane w lesie mogą być bardzo dobre, gdzieś czytałem że nawet na końcu gry dużo ludzi w nich biega bo jest szansa że wylosuje się coś lepszego niż najlepsze normalne bronie! O_o

bronie znajdowane to "relikty" i są najpierw zardzewiałe - w drugiej wiosce znajdziemy faceta który nam je oczyści do czego potrzbene są też spcecjalne przedmioty "szlifierskie", zdobywa sie je także w randomowym lesie (w punktach kopalnych albo jako nagroda końcowa)

 

dodatkowo po zabiciu potworów we "freeroamie" w randomowym lesie odblokowujemy quest gildii związane z tym zabitym potworem - to jeszcze inny rodzaj questów który dzieje się też w lesie i tym razem ma cel - właśnie zabicie danego potwora (większa szansa na nagrode w postaci broni niż we freeroamie)

co ciekawe te questy mają swoj level, jakby poziom trudności - i za każdym przejściem ten poziom się zwiększa. więc np jak mamy gendroma lvl1 to jest łatwizna, ale jak zabijemy go kilka razy i ten quest bedzie lvl5 to już może nas zabić 2-3 ciosami.

można mieć wiele questów z tym samym potworem i na bardzo różnych lvlach, np raz dostałem questa któy odrazu miał 16lvl, nie wiem od czego to zależy, czy przypadek czy potwór zabity we freeroamie miał właśnie taki wysoki poziom

 

całość opisana powyżej dodaje smaczku bo nawet jak sie nie chce komuś pchać fabuły to zawsze może skoczyć sobie do lasu i "a nuż znajde jakąś kozacką broń"

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no i pieknie

 

po kilku mailach w koncu raczyli "odpowiedziec" czy wyslali, tzn dali numer nadania DHL

"DHL otrzymał dane elektroniczne przesyłki. Informacje zostaną zaktualizowane po przekazaniu przez Nadawcę przesyłki do transportu."

i teraz brak odzewu na pytanie czemu w aukcji reklamowali wysylke dzien przed premiera

 

jesli dzis nie wysla to od razu wystawie negatywa i odwolam zakup

 

KUR>WA KOMPUTRONIK

Odnośnik do komentarza

katowałem znowu kilka godzin ale w sumie nie ruszyłem praktycznie wcale fabuły od wczoraj, głównie farmiłem te randmowe bronie (btw jak jesteście w randomowym lesie szukajcie niebieskich punktów kopalnianych - to z nich najczęściej wychodzą te bronie, być może tylko z nich. bo sraczkowate i czerwone kryształy chyba jeszcze ani razu mi nie wydropiły. tylko niebieskie kamienie. rekord to 2 bronie i 1 element zbroi z jednego runa. ale to był jakiś wielki fart, normalnie to dosyć rzadko lecą te rzeczy, raz na kilka runów. mam chyba 5 broni i 3 zbroje - w sumie 8 rzeczy, z czego 3 z tego fartownego wypadku. 8 przedmiotów a farmiłem to ze 4 godizny albo więcej.

jednak mimo to jest to całkiem opłacalne - wśród tych rzeczy mam bardzo fajną lance i bardzo mocny młot jak na ten etap gry. mocniejsze niż cokolwiek co moge obecnie wytworzyć z pokonanych dotychczas wrogów

 

 

 

ale wszedłem tu z innego powodu - kurna musiałem zrobić przerwe bo strasznie mnie kciuki bolą!! serio jest to wielce wkurzające, 3ds jest tragicznie niewygodny w trzymaniu, a jego wielkość wymusza mocne zgięcie kciuków które po chwili zaczynają boleć... kurna jak mam w MH nabić setki godzin to chyba potym zostane kaleką ze sparaliżowanymi kciukami :/

 

jak to jest z circlepadem - czy jego kształt i powiększenie konsoli pomaga też bardziej naturalnie ją trzymać żeby ręce sie nie męczyły?

 

kurde te kciuki serio są kłopotem na dłuższą metę, jeśli circle pad pomaga trzymać konsole wygodnie to może będę musial sie na niego zdecydować zamiast na n3dsa - bo nowy bez żadnej przystawki pewnie też jest tak samo niewygodny...

 

nawet wole nie myśleć jak sie ręce krzywią na normalnym małym 3dsie a nie XL. zresztą ja nawet nie mam jakichś dużych rąk a i tak sie męcze niemiłosiernie :/

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...