Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspomniałem- kanciastość, przesiadka na P3rd, które w mej skromnej opinii było najśliczniejszą grą na PSP, gdzie wszystko było tak realistyczne że głowa mała. 3U prezntowało wg mnie słabszy poziom otoczenia, potwory bez zmian, ale na pewno nie postawiłbym go niżej niż Unite, a skoro Rayos twierdzi, że jest dobrze, to śpię spokojnie.

 

Nie twierdzę oczywiście, że grafika wpływa na rozgrywkę, bo Unite to w mojej opinii najlepsza i najtrudniejsza część, klimacik górskiej wioski, kuchni, kotów, ogródek, dość swojskie to było.

 

Hypehypehyephyephyephype

Odnośnik do komentarza

rayos opisz wrażenia i nowości

 

ja też moge coś doradzić bo już sie sporo naczytałem.

 

 

np ciekawostka - w mh4 na singlu odwiedzamy kilka różnych wiosek wraz z rozwojem fabuły. wcześniej zawsze była 1 wioska offline i miasto online. a w 4 jest miasto online, ale w offline odwiedzamy chyba 3-4 wioski

Odnośnik do komentarza

Grałem zbyt mało, żeby mówić o czymkolwiek tak naprawdę.

 

Ale:

 

- Podoba mi się idea "zdobywania" questów od innych NPC

- subquesty

- levelowanie kota i tworzenie eq dla niego

- nie grałem dużo w demo więc ta cała wertykalność i dynamika rozgrywki jest dla mnie nadal dużą nowością i co najważniejsze - bardzo dobrze się sprawdza

- Wolna kamera wertykalna na plus.

- MASA cutscenek i do tego fajnie wyreżyserowanych!

- Dość łagodne wejście w świat gry, ale trochu szybsze niż w 3U.

- EPICKIE INTRO - mówię o początku gry, nie o filmie początkowym choć też jest spoko (ale brak pierd.olnięcia z poprzednich części")

- Nowe ataki np. switchaxe'a, po hack & slash można płynnie przejść do sword mode

- Nie pamiętam już jak było w 3U, ale tu jest ogrom (jak na monhuna) możliwości kustomizacji bohatera przy jego tworzeniu, nawet kota można modyfikować! 

- Opinia co do pudełka: rozbawiła mnie instrukcja - tekturka, na odwrocie której jest napisane, że instrukcja jest w postaci cyfrowej xD 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

czy tylko mi przeszkadza dorabianie otoczki do wioski offline? juz w mh3u strasznie mnie to irytowalo i po prostu otworzylem sobie guide jak najszybciej to przejsc

 

tutaj widze jeszcze glebiej to siega

 

 

ja chce po prostu polowac :<

 

 

 

 

ediit

 

tak tak mialem na mysli offline

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

masz na myśli wioske offline?

 

przyznam że nigdy nie czytałem tekstów postaci z wioski, dopiero pierwszy raz je przeczytałem w MH3U - tam starałem sie czytać teksty postaci - w sumie można to czytać ale niewiele sie traci jak sie to oleje - jakiś szef wioski mowi że czeka na nas niesamowity potwór - lagicarius - ale tak naprawde zaraz potem sie okazuje że lagi to wypierdek, i znacznie większym wrogiem jest ceadeus

więc ta fabuła była dosyć średnia...

 

 

chociaż przyznam że w mh4 mam zamiar czytać te teksty, mimo że to tylko kilka zdań, w dodatku na zasadzie "o jejku jesteś łowcą zabij tam XXX bo sie boimy"

ale mimo to i tak zamierzam czytać te kilka zdań

 

 

 

wkurza mnie że nie moge czytać tego już dziś ............ AAARGHHHHHHHH

Odnośnik do komentarza

Wiedziałem, że coś za łatwo szło.

 

Po 3h już musiałem wyjść z questa bo za duży łomot dostawałem. Od... velociraptora. Za słaby armor mam, jednak ten podstawowy na długo nie starcza xD

 

Edit

 

Kurde, mialem iść spać o północy... Ostatni raz monhun mnie tak wciągnął za czasów Unite :O

 

Ulepszylem broń, zacząłem robić upgrady zbroi, jest git. Nic dziwnego, że podstawowy armor ssal, jak każdy jego fragment miał po... 1 defa. No nic, po pracy będę grał, ew. Jutro bo do kobiety jadę, trzeba będzie jej ładnie podziękować za prezent.

 

Goty gra, mam już z 5h nabite, gdzie w zeldzie może z 1h,masakra xD

 

Jeśli chodzi o samą grę to fajne są ekspedycje - losowo generowane levele z różnymi bossami. Podoba mi się dodanie szerszej fabuły jak i ta cała otoczka. Ponoć niedługo zmieniam wioskę, musze tylko urgenta przejść. Gram cały czas switchaxe, super broń, choć latającego robala trochę ciężko się nim zabijalo.

 

Irytują questy typu gathering. Ale to norma w mlnhunach.

 

A, fajny jest nowy panel na dotykowym ekranie chyba go nie było w 3u - szybki dostęp do wcześniej ustalonych itemow, wystarczy dotknąć i się używa, nie trzeba się przebijać przez listę itemow :potter:

 

Dobranoc!

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

A, fajny jest nowy panel na dotykowym ekranie chyba go nie było w 3u - szybki dostęp do wcześniej ustalonych itemow, wystarczy dotknąć i się używa, nie trzeba się przebijać przez listę itemow :sorcerer:

Tak, już w demku rzuciło mi się to w oczy. Mała rzecz a cieszy. Przynajmniej można jakieś szybkie skróty utworzyć, bo w poprzednich częściach często dobijało mnie bieganie "w kółko" z wciśniętym L i gorączkowe przeczesywanie itemów na zasadzie "gdzie jest ten pierd#$%ny potion?!" ;)

Odnośnik do komentarza

 

A, fajny jest nowy panel na dotykowym ekranie chyba go nie było w 3u - szybki dostęp do wcześniej ustalonych itemow, wystarczy dotknąć i się używa, nie trzeba się przebijać przez listę itemow :sorcerer:

Tak, już w demku rzuciło mi się to w oczy. Mała rzecz a cieszy. Przynajmniej można jakieś szybkie skróty utworzyć, bo w poprzednich częściach często dobijało mnie bieganie "w kółko" z wciśniętym L i gorączkowe przeczesywanie itemów na zasadzie "gdzie jest ten pierd#$%ny potion?!" ;)

 

 

Kwestia przyzwyczajenia, jak sobie ustawisz itemy tak jak chcesz, to po jakimś czasie odruchowo, nie patrząc nawet na ikonki itemow, przełączasz na to co Cię interesuje :) 

 

Irytuje tylko sposób przypisywania tych itemów, trochę to przekombinowane.

 

menu->dolny ekran->panele->opcje->opcje duzego panelu skrotow -> przypisz przedmioty 

 

UGH

Odnośnik do komentarza

No nie było latwo ale ogolnie w portable 3 strasznie oszczedzalem na zbrojach.
potem zrobilem zbroje z tych zielonych "krów" ktora ma tylko 2-3 elementy i daje duzo zycia ale defa ma malo zwlaszcza jak spodni sie uzywa z podstawowej zbroi.
w tej zbroi farmilem darumbossa (tego z wielkim garbem i ogonem). I z niego zrobilem zbroje.
potem na koncu normala zrobilem zbroje z jhena bo miala sharpness+1. I w tej normalowej zbroi przeszedlem caly highrank łącznie z finałowym bossem. Dopiero po zabiciu bossa pare razy zrobilem z niego zbroje ostateczną ktora w sumie juz mi sie nie przydała zbytnio

 

 

 

EDIT

 

 

FAK YEAH!!!!!!!!

 

 

konsole i gry powiedziały że moge już jechać !! :D:DD:D:D:D:D:D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

A sklep w którym zamówiłem nie chce odpisać na me pytanie, czy na piątek będzie, niby nic, a trochę straszy mnie wizja czekania do poniedziałku... Jest jeszcze czas.

Szkoda, że Norby nie sprzedaje gier na 3DSa, sklep w mieście, a ja z Białegostoku zamawiam :I

 

Cieszy ta informacja o zbroi, gdyby nie fakt, że Barioth'owa ma evade+1, to praktycznie cały low-rank bym przeszedł na początkowej. Wciąż jest 50 defa jako standard?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...