Skocz do zawartości

Battlefield 4


Rekomendowane odpowiedzi

Skonczyl mi sie dzisiaj miesieczny okres EA Access, a tym samym przygoda z Battlefieldem 4. Nie zamierzam grac w ta gre dluzej, choc czynie to z pewnym zalem. Z zalem, albowiem po ostatnim patchu gra w koncu zaczela przypominac taka gre, ktora powinna byc od samego poczatku. Nie brakuje oczywiscie bledow i wypaczen, ale z grubsza mozna przejsc nad nimi do porzadku dziennego.
Zaczne od tego co mi sie widzialo a co nie.
Rzeczy swietne:
- bardzo dobra wersja polska, soczyste swojskie przeklenstwa
- fajna muzyczka, pojawiajaca sie pod koniec rundki podkreslajaca dramaturgie walki o wynik
- announcer ostrzegajacy mnie np przed wrogim snajperem w okreslonym zakatku mapy
- dzwiekowcy zasluguja na sowita podwyzke!Mistrzostwo swiata!
-fajne i roznorodne gadzety stosowne do klasy. Za duzo zeby wymieniac
-
Rzeczy do(pipi):
- klopoty z kodem sieciowym (ping!), choc po ostatnim patchu nie bylo tak zle
-wczytujace sie tekstury. Z czasem mialem na to wywalone, choc dziwie sie, ze na One cos takiego w ogole wystepuje
-niektore bronie sa w bezczelny sposob OP, zwlaszcza snajperki. Nie spotkalem kolesi ze stopniem wojskowym wyzszym niz 20, ktorzy nie ganiali by z SRR-61. Ja sie im nie dziwie, bo zabija ona jednym strzalem.
-niedostateczna plynnosc animy na niektorych mapach, choc po patchu zdecydowanie ulegla ona poprawie. W zasadzie jedynie Storm Paracele pozostala na Łoniaku trudno akceptowalna pod tym wzgledem
-zbyt wolno sie w tej grze odkrywaja bronie i inne gadzety i to stanowczo. Ile to ja sie musialem nabiedzic, zanim dostalem do lapy pierwsza niesmieszna snajperke tj JNG-91?
Niby minusow wiecej, ale gralo mi sie bardzo przyjemnie. DICE pobilo swoisty rekord swiata w konkurencji uzdatniania swojej gry do uzytku. Rok to naprawde sporo. Dlaczego zatem nie bede w to gral dluzej, wszak 15 zl za kolejny miesiac EA Access to wcale nie jest tak duzo? ano przed CoD-em nie chce nabrac "zlych" battlefieldowych nawykow, bo stanowczo zbyt ciezko bedzie mi sie przestawic grin.gif Do CoD-a pogram wiec tylko i wylacznie w Titanfallusawinkb.gif

Odnośnik do komentarza

-zbyt wolno sie w tej grze odkrywaja bronie i inne gadzety i to stanowczo. Ile to ja sie musialem nabiedzic, zanim dostalem do lapy pierwsza niesmieszna snajperke tj JNG-91?

 

Tutaj się nie zgodzę. W tej części BeeFa pobiłem chyba wszystkie rekordy jeśli chodzi o czas odblokowywania broni, dodatków i zdobywania leveli. Dopiero po 100 czy 110 zaczęły się schody.

Odnośnik do komentarza

-niektore bronie sa w bezczelny sposob OP, zwlaszcza snajperki. Nie spotkalem kolesi ze stopniem wojskowym wyzszym niz 20, ktorzy nie ganiali by z SRR-61. Ja sie im nie dziwie, bo zabija ona jednym strzalem.

Chyba malo grałes skoro widziales tylko ludzi z SRR61 z wyzsza ranga. SRR61 jest dobry na duze odległosci ze wzgledu na plaska trajektorie pocisku a pozatym wcale nie jest OP. Nie zabija na jeden strzal, w sumie zadna snajpa nie zabija poza bezposrednim trafieniem w glowe. No chyba ze masz na mysli polcalowki ktore sa OP. Mi pomimo ze mam wszystkie odblokowane snajperki najlepiej lezy magnum GOL. Jest szybki w przeładowaniu a to dla mnie jest najwazniejsze, bo rzadko na dalekim dystansie udaje mi sie trafic kolesia w glowe tymbardziej jak jest w ruchu. A najlepszy fan z gry jest jak czlowiek sie mega nameczy zeby odblokowac jakas pukawke dlatego te najlepsze powinny byc przy najwyzszych rangach wtedy mialbym najwieksza motywacje.

Edytowane przez hniv
Odnośnik do komentarza

O Bugfield 4 słów kilka.

Po fenomenalnym „Fishing in Baku” spodziewałem się czarnego konia 2k13, dodatkowo liczyłem na pozycję, która graficznie skruszy wszystko inne.  Po kolejnych informacjach odnoście trybu wieloosobowego,  zastanawiałem się wręcz czy czasem nie szykuje się pozycja na 10/10. Niestety, niemal w każdym segmencie BF4 zawodzi. Tylko, że w jednych mniej, w innych bardziej.

Graficznie korony Kryzysowi Trzeciemu gra Dice nie odebrała. Owszem, wygląda znakomicie na PC, ale spodziewałem się lepszych doznań. Na sprzętach nowej generacji prezentuje się wyraźnie gorzej, ale nie ma co psioczyć. To w dalszym ciągu jedna z najładniejszych gier jakie istnieją. Sfera audio nie ziębi, ani nie grzeje, a polonizacja jest mocna średnia. Tryb dla pojedynczego gracza miał być niemal takim CoD nowej generacji. Nie jest. Nie brakuje momentów, ale gra głównie irytuje swoimi założeniami i niedopracowaniem.

Tryb wieloosobowy nie jest dla mnie wabikiem, mam na półce każdego liczącego się mniej, bądź bardziej przedstawiciela rodziny FPS i tylko Res drugi, MoH oraz KZ II przykuły mnie na dłużej on Line. Jednak przy BF trzecim o dziwo bawiłem się znakomicie przez blisko dobę. BF4 miał być synonimem intensywnej batalii na ogromną skalę, w dodatku przyprawiając całość kapitalną grafiką. Oprawa nie jest zła, ale też nie wywołuje efektu „łał”. KZ SF wygląda znacznie lepiej w multi, a sam tryb dla wielu graczy przyciągnął mnie raptem na kilka godzin. Same doznania były co najwyżej przyzwoite.

Najgorsze jest to, że gra ma przeolbrzymią ilość błędów. Gdyby nie one, wystawiłbym sumienne 7/10.
Ale jeżeli kilka tygodni po premierze twórcy aplikują pacza, który ma zanegować błąd powodujący skasowanie stanu gry, i jeśli niemal dwa miesiące później dalej ten błąd niszczy przyjemność z gry, gdy wyrzuca cię do ekranu głównego nie zachowując punktów kontrolnych danej misji, to zastanów się graczu, gdy raz jeszcze będziesz marudził, że premierę danej gry przesunięto.

8/10 – grafika
6/10 – audio
7/10 – grywalność

4/10 (7/10-eliminując błędy) – ocena końcowa

Odnośnik do komentarza

Jak możesz wystawiać ocenę grze, której 90% mocy to multi w które nie grasz? Oczywiście, że są błędy, były i prawdopodobnie do premiery BF5 będą, ale to i tak nie zabiera radochy z kolejnych meczyków. Gdyby rok temu BF4 wyszedł w stanie jakim jest teraz to nie byłoby się do czego przyczepić.

 

edit: grasz na PS3? :|

Edytowane przez mclusky
Odnośnik do komentarza

Coraz więcej negatywnych opini osób które dopiero lizły bf i wystawiają końcowy werdykt. Dostajac baty w multi zwalacie na wszystko tylko nie na własny brak umiejętności. Psioczycie ze ktos ma wyzsza rangę i ma bardziej OP zabawki, albo zwalacie na kod sieciowy lub inne rzeczy których doświadczyliście prawdopodobnie tylko czytając inne hejty. Pograjcie z 200 lub 400 godzin to moze wasz lament będzie bardziej wiarygodny.

Odnośnik do komentarza

Sylvan Wielki to uzytkownik, ktory sieje niepotrzebny ferment na forum PSX. Wpada do dzialu, robi zamieszanie "pseudo" reckami, madrzy sie "madrosciami" niczym Mendrek (bez urazy :)), a potem rozpoczyna "wojenki". Generalnie wszyscy maja z niego beke, tak wiec radzibym z lekkim usmiechem na twarzy czytac jego posty. Tacy ludzie tez sa potrzebni na swiecie. :)

 

Ps. Uzdwiekowanie 6/10!!? To najlepszy element tej gry, chlopcze!... Chyba czas najwyzszy przejsc sie do laryngologa, co wydobyc z uszu te kilka kilogramow "wosku". :)

Edytowane przez walek
Odnośnik do komentarza

Jak możesz wystawiać ocenę grze, której 90% mocy to multi w które nie grasz? Oczywiście, że są błędy, były i prawdopodobnie do premiery BF5 będą, ale to i tak nie zabiera radochy z kolejnych meczyków. Gdyby rok temu BF4 wyszedł w stanie jakim jest teraz to nie byłoby się do czego przyczepić.

 

edit: grasz na PS3? :|

Każdy ma prawo do własnego zdania. Jeżeli ja lubię kolor niebieski, to jest to moja indywidualna sprawa i nikomu nic do tego. Ktoś może gloryfikować zielony. Ale jak pasjonat czerwieni wpadnie z tekstem "ale z was LOLe, nie znacie się, czerwień rula", to z nim jest coś jest, nie z nami.

 

Grę nabyłem w ubiegłym roku. Udało się ją zaliczyć, choć prze błąd w połowie zabawy trofea przestały wpadać. Następnie okazało się, że stan gry się kasuje. Wydano bodaj w grudniu łatkę, niby błąd naprawiającą.

4 miesiące później nadal takie cyrki się zdały, choć nie każdemu (mnie przykładowo niedługo po zakupie udało się przejść BF4 bez tej przypadłości). Trochę kpina jak na taką firmę i tę markę.

 

Nie trzeba też, jak niektórzy sądzą, grac 300 godzin w multi by ocenić w pełni grę i mieć zręczność rodem z Koreii (choć bardzo dobrze mi szło i niemal zawsze top 4 byłem). Skoro mi się coś średnio podoba, to nie będę się zmuszał do gry, ponieważ mam ciekawsze zajęcia.

CoD przykładowo zawsze biorę na premierę, mam każdą cześć i łącznie w nich z 40min. grałem w trybie wieloosobowym. Niby w nim siła, ale gra mi się bez tego podoba i nikt mi nie każe grać w multi.

 

By nie było, BF4 to konkretny kawałek kodu. Tryb dla pojedynczego gracza jest niezły, choć szału nie robi (ale swoje momenty ma). To, że w multi da się rok po premierze pograć, to miłe dla aktualnie grających, ale gra leży mi na półce od grudnia. Nie będę na kolejne pacze czekał. Stąd też uważam, że w ogólnym rozrachunku to dobra gra, ale ocena powinna lecieć w dół, ponieważ to śmiech na sali by gro graczy kilka miesięcy po premierze miało problem z jej ukończeniem z tytułu kasowania się stanu gry (o licznych problemami trybu dla wielu graczy nie wspominam nawet, to już każdy wie).

 

To nie żadna prowokacja, tylko moja opinia. Inni mogą się zgodzić, bądź nie. Ich sprawa, a widzę, że niektórych boli, że gra nie ociera się u każdego grającego o 9.6/10.

 

Grę mam na PS4.

 

 

 

 

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza

 

Jak możesz wystawiać ocenę grze, której 90% mocy to multi w które nie grasz? Oczywiście, że są błędy, były i prawdopodobnie do premiery BF5 będą, ale to i tak nie zabiera radochy z kolejnych meczyków. Gdyby rok temu BF4 wyszedł w stanie jakim jest teraz to nie byłoby się do czego przyczepić.

 

edit: grasz na PS3? :|

Każdy ma prawo do własnego zdania. Jeżeli ja lubię kolor niebieski, to jest to moja indywidualna sprawa i nikomu nic do tego. Ktoś może gloryfikować zielony. Ale jak pasjonat czerwieni wpadnie z tekstem "ale z was LOLe, nie znacie się, czerwień rula", to z nim jest coś jest, nie z nami.

 

Grę nabyłem w ubiegłym roku. Udało się ją zaliczyć, choć prze błąd w połowie zabawy trofea przestały wpadać. Następnie okazało się, że stan gry się kasuje. Wydano bodaj w grudniu łatkę, niby błąd naprawiającą.

4 miesiące później nadal takie cyrki się zdały, choć nie każdemu (mnie przykładowo niedługo po zakupie udało się przejść BF4 bez tej przypadłości). Trochę kpina jak na taką firmę i tę markę.

 

Nie trzeba też, jak niektórzy sądzą, grac 300 godzin w multi by ocenić w pełni grę i mieć zręczność rodem z Koreii (choć bardzo dobrze mi szło i niemal zawsze top 4 byłem). Skoro mi się coś średnio podoba, to nie będę się zmuszał do gry, ponieważ mam ciekawsze zajęcia.

CoD przykładowo zawsze biorę na premierę, mam każdą cześć i łącznie w nich z 40min. grałem w trybie wieloosobowym. Niby w nim siła, ale gra mi się bez tego podoba i nikt mi nie każe grać w multi.

 

By nie było, BF4 to konkretny kawałek kodu. Tryb dla pojedynczego gracza jest niezły, choć szału nie robi (ale swoje momenty ma). To, że w multi da się rok po premierze pograć, to miłe dla aktualnie grających, ale gra leży mi na półce od grudnia. Nie będę na kolejne pacze czekał. Stąd też uważam, że w ogólnym rozrachunku to dobra gra, ale ocena powinna lecieć w dół, ponieważ to śmiech na sali by gro graczy kilka miesięcy po premierze miało problem z jej ukończeniem z tytułu kasowania się stanu gry (o licznych problemami trybu dla wielu graczy nie wspominam nawet, to już każdy wie).

 

To nie żadna prowokacja, tylko moja opinia. Inni mogą się zgodzić, bądź nie. Ich sprawa, a widzę, że niektórych boli, że gra nie ociera się u każdego grającego o 9.6/10.

 

Grę mam na PS4.

 

Źle się wyraziłem. Jak śmiesz oceniać BeeFa grając tylko singla, który jest słaby bo każdy singiel jest słaby? Akurat to jest gra skrojona dla fanów rozgrywki wieloosobowej. To tak jakbyś kupił MAG na PS3 i psioczył, że nie ma singla, a w multi grałeś godzinę i dajesz oceny 6, 7, 9 czyli wychodzi 4 :| Jeśli uważasz, że COD jest kul i kupujesz zawsze na premierę to sorry, ale nie mamy o czym rozmawiać.

Odnośnik do komentarza

Szkoda żeśmy się Bartek nie spotkali 6 lat temu na serwerach x360. Pokazałbym ci jak się robi mielone z kamperosnajperów i wyciąga z tej gry ilość miodu zdolną zaspokoić zapotrzebowanie nań producenta płatków nestle Cheerios.

 

Jest kamperskim no scope 360 multi dla gimbów.

aha, i jak rozumiem ty te 360 no scope robisz lewą nogą tak? no skill jak (pipi)

cod 4 hc tdm ahhhh

 

S&D hc JESZCZE BARDZIEJ AHHHHHH

 

http://youtu.be/gBzJGckMYO4

Edytowane przez hellspawn81
Odnośnik do komentarza

nie no w mw to ja grałem tylko s&d hc, bo tdm to nuda, Lorack grałem na PC od premiery całkiem sporo z Coatim z tego forumka i Crisem i było ekstra na konsolach to jednak nie to, brak dedyków, płatne dlc i ograniczenia do 16 graczy na serwie to lipa była. Ja z codem 1/2/MW  miałem bardzo burzliwą miłość, ale uwielbiam te tytuły tak samo jak bf1942/bf 2+vietnam oraz bf bc2+vietnam to były wyborne multiki i jak te części kochałem tak reszty codów czy bfów pózniejszych ku.rwa nienawidzę i rzygam na samą myśl o graniu w to.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Ja z codem 1/2/MW  miałem bardzo burzliwą miłość, ale uwielbiam te tytuły tak samo jak bf1942/bf 2+vietnam oraz bf bc2+vietnam to były wyborne multiki i jak te części kochałem tak reszty codów czy bfów pózniejszych ku.rwa nienawidzę i rzygam na samą myśl o graniu w to.

 

Czyli w pełni się rozumiemy.

 

Czy prawdziwe gry już nie wrócą? Nosz kórwa mać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

 

Ja z codem 1/2/MW  miałem bardzo burzliwą miłość, ale uwielbiam te tytuły tak samo jak bf1942/bf 2+vietnam oraz bf bc2+vietnam to były wyborne multiki i jak te części kochałem tak reszty codów czy bfów pózniejszych ku.rwa nienawidzę i rzygam na samą myśl o graniu w to.

 

Czyli w pełni się rozumiemy.

 

Czy prawdziwe gry już nie wrócą? Nosz kórwa mać.

 

 

Nie. 

 

 

ale anyway 

 

bf>cod

Odnośnik do komentarza

widzisz Bluber gdybys ze mna gral to wiedzialbys ze bc2 stawiam jako 2gie multi zeszlej generacji (1 to gearsy jedynka), MW to 3msc natomiast pozniej to juz tylko rownia pochyla bf3 ktory byl niegrywalny przez pierwsze 6msc gdzie o podstawowej rzeczy jak komunikacja mozna bylo zapomniec bo voip najnormalniej w swiecie nie dzial. bf4 dla mnie tez slabo po roku czasu na liscie gra paru zapalencow reszta czasem odpali. sorry ale dla mnie nowe cody to taki sam poziom jak dziejsze beefy. dno i metr mulu tyle ze nie ma dla nich zadnej alternatywy bo co bedziemy tluc destiny na 3ch mapach na krzyz? przydalby sie jakis powiew swiezosci cos w stylu enemy territory, druga wojn swiatowa misje, klasy ktore by fajnie sie uzupelnialy a nie np one man army czyli eng w bf4, rozne cele podczas jednej rozgrywki czyli tryb warzone z kz. do tego fajne rozgrywki wyzwania klubowe, bez zbednych dlc w stylu za jedyne 9.99 odblokuj klase a za 1.99 (pipi)nij sobie rozowy karabin z 999x damage. ehh marzenia:)

Edytowane przez danielskii
Odnośnik do komentarza

Bf3 na 360 voice chat od premiery hehe (party chat xbl ofc) ja nie wiem jak wy mogliście tyle się męczyć na ps3. No ale i tak była przepasc między pc wersja na ps360. Ea chce hajsu bez znaczenia czy gra będzie na premierę skończona eh. Cod przynajmniej działa, ale oni na tym silniku z quake 3 jeszcze siedzą :teehee:

Odnośnik do komentarza

Największym rozczarowaniem dla mnie są dodatki a dokładnie, zainteresowanie nim ze strony graczy. 1-2 miesiące po premierze jeszcze ktoś w to gra a potem i tak zestaw podstawowy. Ostatni raz coś takiego kupiłem.

Poza tym można sobie narzekać i bluzgać ale podnieta BF4 prawie rok po premierze świadczy o tym, że gra nadal budzi emocje i gra w nią mnóstwo osób.

Czy za rok z Destiny tez tak będzie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...