Skocz do zawartości

Battlefield 4


Rekomendowane odpowiedzi

@Mendrek: ciekawy post

jakoś ten BF jest dla mnie bezpłciowy, sterylny, wolny.

fakt, tez mam takie wrazenie.

 

zniszczeń strategicznych powinno być więcej, a nie tylko zawalenie się dużego budynku i zrobienie dziury w parkingu.

dla piechociarza w dominacji jest super: wybijasz sobie przejscia gdzie chcesz, rozwalasz oslony, organizujesz dostep do drabinek na dach etc. Ogolnie postep i wiecej mozliwosci w por. do dominacji w BF3 CQ.

 

Nie podoba mi się zabranie C4 supportowi. Support świetnie radził sobie jako anti-land vehicle, gdzie mógł dzięki skrzynce na amunicję mieć dostęp do wielu C4. Ta wróciła do recona, co nakazuje wybierać - aggro recon z c4, czy camper-recon bez c4

mi jako aggro reconowi to akurat bardzo pasuje- setki h przegralem reconem na dominacji, pewnie bedzie teraz podobnie, a do tego C4 znacznie lepiej sie nada niz np. znacznik laserowy...

...chociaz szturmowcem w becie gralo mi sie naprawde swietnie- nie wiem, czy nie zostane przy nim na dluzej.

 

Ten airburst to nie wiem czemu ma służyć. Nie uszkadza dostatecznie pojazdów, a piechoty nie zabija tak szybko jak zwykły granatnik

chwyt marketingowy ;)

 

Nadal dziwnie się steruje czołgiem na gałce

tak sie nie da grac rowniez moim zdaniem- zmien sobie sterowanie na schemat ze gazem/hamulcem pod spustami. I tak jest dziwnie i gorzej, niz w BF3 (strzelanie i zmiana widoku sa wtedy dziwnie umieszczone), ale to jedyny ratunek. Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

jaki jest cel w zmianie już dobrego sterowania na gorszy? w 3 było dobrze, nagle w 4 wszystko odwrócili do góry nogami, dice chciało tym ruchem jakoś pokazać, że 4 to jest zupełnie nowa część i nowe sterowanie też się należy, by ludzie nie pomyśleli że to odgrzewany kotlet?

Dokladnie.

 

Ja tam gralem na galkach i bylo ok. Wiadomo,ze pierwsze 2-3 godz to byla masakra,ale pozniej juz bylo ok.

Odnośnik do komentarza

jaki jest cel w zmianie już dobrego sterowania na gorszy? w 3 było dobrze, nagle w 4 wszystko odwrócili do góry nogami, dice chciało tym ruchem jakoś pokazać, że 4 to jest zupełnie nowa część i nowe sterowanie też się należy, by ludzie nie pomyśleli że to odgrzewany kotlet?

Też się zastanawiam...

 

Plan miałem bardzo prosty: w okolicach premiery - jak normalny człek wybieram się do jakiegoś "nie dla idiotów" czy też "żer dla skner", biorę konsolę (najlepiej w jakimś fajnym bundlu z Movem) + BF4 i wychodzę z umową kredytową 0% na 30 miesięcy :)

Jak widzę po waszych wpisach - nie ma na to szans - prawdopodobnie powtórzy się historia z premierą Red Dead Redemption ;) czy Diablo III PC... Nawet mnie to nie przeraża bo napięcie po becie mocno mi opadło więc mogę czekać nawet do stycznia... Tak czy inaczej na PS3 na pewno BF4 nie kupię

 

Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że mocno podupadła firma Sony, chwiejący się na nogach kolos z gliny będzie w jakiś sztuczny sposób ograniczał dostęp do swojego sprzętu... liczę, że tydzień lub dwa po premierze sytuacja z dostępnościa się ustabilizuje

Odnośnik do komentarza

Narazie Sony miliczy, i nie informuje dystrybutorow ile konsol bedzie dostepnych na starcie. Wczoraj, skladajac pre-order'a, sprzedawca mi powiedzial ze nie gwarantuje mi konsoli przed gwiazdka, nie mowiac juz o dniu premiery. Informacje o dostepnosci PS4 dostane sms. :)

 

A wersje BF4 na Ps3 chyba sobie daruje. No chyba, ze tommi i reszta znajomych pykajaca w szpila bedzie jakos wniebowzieta wersja na curent-geny. Chociaz... jak oddadza mi mozliwosc strzelania podczas skoku, to moga mnie kupic. :)

Odnośnik do komentarza

 

Chociaz... jak oddadza mi mozliwosc strzelania podczas skoku, to moga mnie kupic. :)

Kabotyn jak chesz strezelac i skakac kup sobie Halo ;) ja mam nadzieje,ze opcja strzelania i skakania w bf nigdy nie wroci.

 

a ja tam nadal ciagle skacze ;) jedno, ze nielatwo sie pozbyc odruchu wbijanego mozolnie do łba przez kilkaset h, drugie ze nawet w BF3 nie wpadlem na to, zeby w czasie skoku strzelac wiec dla mnie w sumie nie ma roznicy :D trzecie- zwykle i tak skacze nie po to by strzelac a po to by obskoczyc i zdjac blache, no i czwarte- w skaczacy (czyli bardziej ruchomy) cel trudniej trafic moim zdaniem

 

co do tego pinga jeszcze- da sie jakos na to wplynac? Od czego poza fizyczna odlegloscia od serwera zalezy ping?

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

 

 

Chociaz... jak oddadza mi mozliwosc strzelania podczas skoku, to moga mnie kupic. :)

Kabotyn jak chesz strezelac i skakac kup sobie Halo ;) ja mam nadzieje,ze opcja strzelania i skakania w bf nigdy nie wroci.

 

a ja tam nadal ciagle skacze ;) jedno, ze nielatwo sie pozbyc odruchu wbijanego mozolnie do łba przez kilkaset h, drugie ze nawet w BF3 nie wpadlem na to, zeby w czasie skoku strzelac wiec dla mnie w sumie nie ma roznicy :D trzecie- zwykle i tak skacze nie po to by strzelac a po to by obskoczyc i zdjac blache, no i czwarte- w skaczacy (czyli bardziej ruchomy) cel trudniej trafic moim zdaniem

 

co do tego pinga jeszcze- da sie jakos na to wplynac? Od czego poza fizyczna odlegloscia od serwera zalezy ping?

 

bezposrednie podlaczenie routera do konsoli kablem moze pomoc

Odnośnik do komentarza

 

 

Chociaz... jak oddadza mi mozliwosc strzelania podczas skoku, to moga mnie kupic. :)

Kabotyn jak chesz strezelac i skakac kup sobie Halo ;) ja mam nadzieje,ze opcja strzelania i skakania w bf nigdy nie wroci.

 

a ja tam nadal ciagle skacze ;) jedno, ze nielatwo sie pozbyc odruchu wbijanego mozolnie do łba przez kilkaset h, drugie ze nawet w BF3 nie wpadlem na to, zeby w czasie skoku strzelac wiec dla mnie w sumie nie ma roznicy :D 

 

 

 

 

Ja do skokow nic nie mam w Bf4. Wkurza mnie fakt, ze nie moge strzelac, przeladowac broni, namierzac oraz odpalic kosy w podczas skoku. Podejrzewam, ze 99% graczy BF3 nie ogarnelo w pelni 100% czulosci w BF3, placzac na kangurki, kore robily im z dupy jesien sredniowiecza. Sorry, ale te sterowanie, ta slamazarnosc w poruszaniu sie, ten gowniany feeling MoH+CoD Bf4, to rezultat placzkow, ktore nie radzily sobie w Bf3. 

Odnośnik do komentarza

Kabotyn, czy ty sobie wyobrażasz jak wyglądałby BF3 gdyby wszyscy "ogarneli sterowanie na 100%" i grali w ten sposób jak ty? Banda 24/64 skoczków strzelających i przeładowujących broń w czasie podskoków, do tego machających kosą. Znalazłeś za(pipi)istą metodę na koszenie nas kozikiem, ale była ona oparta na niedoskonałości gry (strzelanie podczas podskoków, jest Cię trudniej ustrzelić gdy skaczesz). Wygląda na to, że w BF4 wyeliminowali takie błędy, i bardzo dobrze, bo gra ma być zbalansowana i ma dawać mniej więcej równe szanse każdemu graczowi. Mam nadzieję, że nie będzie jakiegoś "złotego środka" w nowym BFie który da jakąś niesamowitą przewagę w grze jak teraz skoki.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka .że nie ma nic fajnego w kangurowaniu,czemu w BC2 nie kosiłeś gdy liczyło się głównie podejście kogoś?

 

Podejście? Skakałem z dachu jak Ezio Auditore da Firenze i kosiłem po 3 typów pod rząd albo wpadając do budynku waliłem kosy w twarz. W BF3 rzadziej się to udaje (z przodu tylko obcieruchy). Nie zrozum mnie źle, skakanie też mi się nie podoba, ale w BC2 wcale nożowanie nie było doskonałe i tak bardzo "taktyczne".

Odnośnik do komentarza

Teraz jest beka z tymi skokami w tej grze.Widze,ze w becie czesto ludzie,ktorzy dobrze grali w BF3 tego uzywali.W bf3 bylo to tak w(pipi)..,ze typ ktory skakal byl szybszy od typa ktory biegal.Jeszce malo tego gubil hitboxy,podczas lotu.

Teraz bez problemu rozpierdzielam 3-4 typow jak sa odwroceni plecami,bo nie sa w stanie robic tych panicznych skokow.Jesli nawet dany typ probuje,to i tak czekam do 3 skoku,bo po nim typ jakby skacze w miejscu i wypierdzielam mu serie.

Dice zrobilo za(pipi)iscie,ze to znerfilo,bo chce grac w chodz troszeczke autentycznego shootera,a nie beda skaczacych pajacow z karabinami.

Edytowane przez KarolFanbojSony
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...