Skocz do zawartości

Wasteland 2


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli lubiłeś fallouty 1i2 i/lub jagged aliance 2 to pewnie będzie GOTY

 

zresztą za 109zł możesz kupić w konsoleigry.pl dostając piekną książeczke, mapke, i inne bajery, to szkoda nie brać nawet jeśli jakimiś cudem niektóre portale ocenią 7/10

 

ja sie boje tylko tego że mi nie ruszy i będe musiał szukać lepszego kompa. a kurde w pracy mamy dużo dobrych kompów ale chyba żaden nie ma karty graficznej przystosowanej do gier

 

no i boje sie też że jak wróce do domu to zastanę tam ros(pipi)ego kompa od wybuchającej płyty :/

chyba sie wyrwe z pracy i pojade do domu i przywioze sobie laptopa na wieczór ;>

Odnośnik do komentarza

dobra napisze pare słów

 

ogolnie to komp nie wybuchł ;p gra sie zainstalowała, ale PC nadal mnie wkurza bo trwało to bardzo dlugo a potem steam sciągał jeszcze jakieś aktualizacje i inne bzdety

 

co najważniejsze gra ruszyła na moim sprzęcie i w sumie działa płynnie, chociaż na początku ustawiłem większość elementów grafy na niskie ustawienia i niską rozdziałke, ale sprobuje troche polepszyc grafe i zobaczyć co będzie, narazie też nie sprawdzalem jak będzie chodzić w czasie jakiejś większej walki z wybuchami itp

 

bo w sumie pogralem nieco ponad godzine, z czego 90% tego czasu tworzyłem postacie ;p po odpaleniu już właściwej gry pogadalem tylko chwile z NPCami, polazilem po początkowej lokacji itp

 

niestety musialem zrobić przerwe na kolacje bo mnie głowa napieprza z głodu

 

ale ogolnie gierka zapowiada sie fajnie, jest dużo bajerów przypominających stare czasy gier typu fallout 1 i 2

 

 

edit

pogralem troche więcej, zwiedziłem pierwszą lokacje związaną z fabuła (nie licząc początkowej bazy) , powalczyłem troche, jest fajnie, dla mnie bardzo fajnie przez wzgląd na stare czasy i stare gry tego typu, jestem zadowolony z zakupu i z gry (chociaż uczciwie powiem że młodsze osoby które nie pamiętają dawnych gier mogą mieć mniej frajdy, nadal gra im się może spodobać ale zapewne będą miały troche pretensji do niektórych elementów)

druga sprawa to to że stara dobra instrukcja papierowa, a wręcz "podręcznik" się jednak przydaje, czytałem go dziś w czasie instalacji i jest w nim bardziej szczegółowo opisane co i jak niż w samej grze (chociaż w grze też jest sporo informacji a na początku wyskakują tutoriale opisujące pokrótce napotkane elementy (jak skille, npce, rozmowy, walka, itp)

 

na koniec powiem że podbiłem troche grafe, zdecydowałem się na full HD żeby wygodnie sie grało na fullscreenie, kosztem wyłączenia większości dodatkowych efektów (jak AA), a "jakość" ustawiłem na średnią i otoczenie wygląda spoko (najpierw ustawilem na "słabe" i textury serio były bardzo słabe i rozmazane, jednak "średnie" wyglądają już przyzwoicie, chociaż można wybrać jeszcze "dobre", "bardzo dobre" i  "super piękne", ale już nawet ich nie sprawdzałem bo pewnie animacja spadła by mi do 10fps) - ale wnioskując po tym że moge grać w fullHD na średnich to myślę że nawet słabsze kompy by też pociągneły gre

jak by ktoś sie zastanawiał czy mu ruszy i chciał porównać z moim sprzętem to mam

intel core i5 (2.40 ghz)

4gb ramu

mobility radeon HD 5650

 

 

edit2

na szybko jeszcze jeden zgrzyt - w czasie robienia postaci mamy do wyboru bardzo mało portretów (z 5 męskich i z 5 kobiecych), w dodatku są one bardzo charakterystyczne, więc jeśli nie zrobimy postaci podobnej do portretu to będzie dysonans (np portret pokazuje łysego dziadka w goglach a na nasza postać to owłosiony murzyn), oczywiście jest też możliwość zrobienia fotki naszej postaci (modelu 3d) i użycia jako portretu ale z tego co zauważyłem nie da się jej zbytnio edytować, tzn fotki postaci wychodzą mniejwiecej od połowy korpusu do góry, głowa jest mała (nie znalazłem możliwości zrobienia zbliżenia na twarz postaci) przez to portrety na miniaturkach w czasie gry są dosyć mało czytelne bo zamiast twarzy widzimy całą połowe sylwetki.

można też dodać swoje własne portrety wrzucając obrazki do odpowiedniego katalogu, i pewnie niedługo w necie będzie masa fajnych obrazków zrobionych pod tym kątem, jednak trzeba się na jakiś zdecydować na poczatku bo potem chyba nie da się go zmienić

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

co tu sie odpierdala?!!?!?!?!?

wczoraj odpaliłem gre i działała normalnie a po dzisiejszej aktualizacji steama widze coś takiego

fjdn9h.jpg

 

 

 

co to jest do chuja?!!?!!!

 

master race!! kurfa!

co sie do cholery dzieje że gra która wczoraj wyglądała normalnie dzisiaj wyświetla mi taki shitstorm?!!!

 

1401237023297.gif

 

 

 

 

 

nie wierze kurfa że takie rzeczy poratfi odpierdalać pecet! jak to możliwe że grafika się tak rozkrzaczyła?!!?

mam teraz FULL RAGE MODE!! bo nie moge wytrzymać tego szajsu który przed chwilą zobaczyłem! co to ma być?!!?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz problem z grą to napisz na forum steam w odpowiednim dziale, ale jestem pewien, że po podaniu modelu lapka dostaniesz bardzo negatywną odpowiedź.

 

Sam pisałeś, że od razu ustawiłeś wszystko na minimum, to dla mnie od razu daje do myślenia, że lapek nawet na tym nie wyrabia, przegrzewa się i dlatego masz takie coś na ekranie.

 

Ale jak pisałem: forum steam.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

czy ty mnie w ogole słuchasz?!

 

wczoraj na początku ustawiłem na minimum i wyglądało dobrze, ZERO jakiegoś syfu, tekstury były słabe więc podbiłem wczoraj jakość na "medium" i podniosłem rozdziałke na fullHD - i wszystko działało dobrze!!!

 

wczoraj działało dobrze! nie było żadnych szumów i żadnego gówna na ekranie! a dziś odpalam i widze taki szajs jak na screenie!! co to znaczy!?! od wczoraj mój komp stał sie za słaby?! co do kurwy????????

 

 

mam FULL RAGE MODE!

2301_1279317538844.png

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

powtarzam - bałem się że moja karta nie spełni wymagań. ale wczoraj odpaliłem gre i okazało się że działa normalnie, a nawet dobrze! to chyba sugeruje że moja specyfikacja spełnia wymagania. wczoraj wszystko było w porządku!

a dzisiaj, po jakiejś aktualizacji, wychrzania mi sieczkę widoczną na screenie którego wrzuciłem

 

naprawde - ze wszystkich problemów jakich się wczoraj bałem, to nie spodziewałem się że gra pierwszego dnia będzie działać bez problemu a drugiego dnia wyjebie się na pysk...

 

 

Może też ci karta się przegrzewać sprawdź temperaturę

 

niemożliwe, wczoraj grałem 2 godziny i nic się nie działo, dziś odpalam - i odrazu po uruchomieniu wychrzania się grafika (widać to na obrazku)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Yano, czy ten problem pojawia się również po rozpoczęciu nowej gry? Spróbuj zagrać od nowa z jedną postacią (najlepiej predefiniowaną).

 

Ewentualnie pogrzeb w rejestrze – może jest tam jakaś opcja graficzna, której nie można zmienić z poziomu gry.

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Pograłem dopiero z godzinę - półtorej. Nie ma co oceniać po samym wstępie, ale póki co na plus dialogi, Falloutowy humor, muzyka, walka w sumie też. Na minus: też gram na laptopie (i to sześcioletnim) i gra na medium chodzi znośnie, ale po odpaleniu ekranu skilli zwalnia do jakichś 5 fpsów ;[ No i kamera jest STRASZNA, jak jej nie ustawię, to i tak nic nie widzę. EDIT: Szkoda też, że (chyba) nie ma czegoś w stylu perków z Fallouta.

Edytowane przez piecia997
Odnośnik do komentarza

@Waciak

Pierwsze co rzuca się w oczy to grafika, gra wygląda jak kupa i prosi się o mody.

Ale co z tego, za grafiką kryje się prawdziwy RPG i jakbym miał oceniac pierwsze chwile z ostatnio skończonym Divinity do Wastelanda to stawiam na twór Briana Fargo. Już w pierwszej lokacji można niektóre sytuacje rozwiązać na kilka sposobów, zależnie od tego jakie postacie mamy w drużynie. Mam przegrane około 3h dopiero, z czego godzine robiłem postacie więc dużo jeszcze nie widziałem ale Wasteland sprawia wrażenie bardziej rozbudowanej gry niż Divinity.

Póki co nie natrafiłem na żadne bugi ale wiem, że występują. Warto poczekać te kilka dni aż wyjdą patche. Gram po polsku (z polskimi napisami) ale np notki które znajdujemy już na początku nie są tłumaczone. Jeśli ktoś nie zna angielskiego może się zirytować.

Edytowane przez UberAdi
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To mnie najbardziej dziwi - grafika du.py nie urywa, a gra ma takie wymagania. Pewne screnny przypominają mi stare Desperados. Na moim starym sprzęcie przeszedłem Fallouta 3 na niskiej rozdzielczości i bez cudów graficznych, a ta gierka nawet mi nie pójdzie. Nie wiem czy twórcom nie chciało się jakoś bardziej zoptymalizować kodu gry czy uznali, że mało kto posiada jeszcze starsze komputery. Ewentualnie wiązałoby się to z wiekszymi kosztami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...