Skocz do zawartości

Project Zero 2: Wii Edition


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Project Zero 2: Wii Edition

 

project_zero_2-1.jpg

 

Kaidan to określenie tradycyjnych, japońskich, folkowych opowieści grozy. Są to historie pełne, nadprzyrodzonych zjawisk, duchów. Project Zero znany też jako Fatal Frame jest najsłynniejszym growym przykładem takiej historii. Po kilku latach mamy okazję zagrać w remake najpopularniejszej części tej serii. Ciekawe czy Project Zero 2 będzie tak samo dobry jak wspomnienia o nim? Wii Edition to świetna okazja żeby się przekonać.

 

video recenzja:

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To raczej kwestia własnego podejścia, mnie Fatal Frame'y pod względem strachu się podobają bo są na poziomie (czyt. są momenty w których bez pardonu możesz popuścić) ale nie są to według mnie tanie chwyty niczym w DS/RE gdzie człowiek doskonale wie kiedy i co wyskoczy (poza paroma może wyjątkami). W skrócie jeżeli lubisz japoński gust pod względem horrorów to i z podoba ci się FF, ale jeżeli bardziej preferujesz eksterminować dziwactwa za pomocą gun'ów to nie wciągnie cię, choć według mnie nic nie równa się z napięciem ładowania aparatu aby zadać większy damage duchom. W sumie to mój dobry znajomy (pozdro Aramis xd) bez pardonu gra w takiego DS i RE ale Fatal Frame'y to nie jego liga (czyt. serce mu mało nie stanie ze strachu) xD

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem grę na Normal na razie, zabrałem się za Hard, ale pomału bo czasu mało.

 

Co mogę napisać?

 

Jak dla mnie gra jest bardzo dobra z paroma małymi minusikami, ale zacznę od plusów:

 

+ Grafika, jak na wii jest bardzo dobrze, widać użyli engine z Zero no Tsukihami no Kamen

+ Oprawa audio też jest super, bardzo nastrojowa muzyka i odglosy otoczenia, czasami miałem wrażenie, że coś do mnie mówi ;)

+ Poziom trudności - WYSOKI, na normal musiałem używać Type-14, Type-61. Na przykład w Zero no Tsukihami no Kamen Normal to był faceroll na Type-0 całą grę...

+ Nowe miejsca gdzie można zrobić fotki duchów

+ Nowe filtry są przemyślane

+ Nie zauważyłem żadnych bugów po 12h grania

+ Animacja postaci

+ Czy pisałem już o poziomie trudności? Jest patent z Zero4 gdzie czasami duchy wchodzą w drugą mocniejszą formę... tutaj nie jest to czasami, a często... zmienia się im wtedy sposob ataku i ogólnie zachowania i robią się bardzo twarde - SUPER

+ Aparat nie strzela jak karabin maszynowy, trzeba czekać aż się załaduje film - o zgrozo!

 

- sterowanie takie jak w Zero4, czyli aparat nie sterowany pointerem, a czujnikiem ruchu co sprawia, że poziom trudności na początku jest ogromny bo trzeba się nauczyć sterować

- WYCIELI MISSION MODE - największy minus.

 

Ze zmian w porównaniu do wersji PS2 to najbardziej boli brak mission mode, co sprawia, że taki school uniform na który musiałem się napocić robiąc wszystkie Misje na S tutaj dostaje się za przejście na Normal :confused:

 

No i nie ma w grze ubrania z PS2, które dostawało się za Nightmare, takie SM cosik o ile dobrze pamiętam :D

 

 

Ogolnie to polecam fanom serii, ktorzy mają Wii i każdemu kto ma dosyć shitów pokroju Dead Space itp itd, tylko chce pograć w prawdziwy horror!

Stary facet ze mnie już bo 27 latek ;p ale cholera jasna kilkanaście razy wyszło mi z ust KUR.... JA... JE.... jak mnie duchy atakowały ;)

 

Pozdr

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

kurde szkoda że gierka nie śmiga na klasycznym kontrolerze. odpaliłem na chwile i póki co ciężko się przestawić na sterowanie wiilotem. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z tą serią, ale mam dobre przeczucia. Pierwsza lokacja już zwiastuje naprawdę ciekawe przeżycie:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...