Skocz do zawartości

PSX Extreme 180


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #180

pe180.jpg

 

Sierpniowy numer dostępny od 1.08 (środa)

Prenumerata - wysyłka 29.07 (niedziela)

 

Jeszcze kilka lat temu hasło „polskie gry” dla wielu znaczyło to samo, co „gry po polsku” (choć nie zdziwiłbym się, gdyby i dzisiaj sprzedawcy w hipermarketach reagowali podobnie). Tylko śledzący branżę gracze mieli pojęcie, że firmy pokroju Reality Pump, People Can Fly czy CD Projekt dłubią nad własnymi, konsolowymi projektami. Dzisiejszy stan polskiego rynku deweloperskiego jest zgoła odmienny – ale najbardziej medialne i powszechnie nagłaśniane tytuły to zaledwie jego fragment. Rzeczywistość jest taka, że ostro gonimy Zachód, a metkę „made in Poland” będziemy w najbliższych latach widzieć na konsolach coraz częściej. Jakie tytuły mają szanse dać nam powody do narodowej dumy? O tym przeczytacie w naszym Temacie Numeru, gdzie przyglądamy się największym i najbardziej obiecującym produkcjom rodzimych deweloperów.

 

Nasza okładka zelektryzowała zapewne fanów kultowej sagi Capcomu. Wielu z Was z niepokojem oczekuje Resident Evil 6 – kolejne doniesienia medialne, trailery i pokazy nie pozwalały na jednoznaczne wnioski, co nas czeka w temacie. Czy jest szansa na powrót do genialnych korzeni, czy może jednak dostaniemy strzelaninę z festiwalem skryptów? Kali miał przyjemność dorwać się do obszernego kodu przeznaczonego wyłącznie dla prasy. A zestawienie tego fana serii ze słowem „przyjemność” nie jest tutaj przypadkowe – jego playtest rozwieje resztę Waszych wątpliwości. Ograliśmy też XCOM: Enemy Unknown, LittleBigPlanet Karting oraz Sleeping Dogs – po wstępne werdykty zapraszam do Playtestów.

 

Zax wypłynął na Mroczne Wody jeszcze przed premierą gry – zanim ruszycie do sklepów po Risen 2, możecie zapoznać się z jego recenzją. SoQ i Roger dostali po (pipi)e, dosłownie i w przenośni – testowanie gier sportowych czy opartych na licencjach filmowych jest mniej przyjemne, niż może się niektórym wydawać. Ale czego się nie robi dla czytelników? Wii żegna się ze swoimi fanami kolejnym solidnym tytułem – złośliwi mogliby zapytać: który to już raz? Jeżeli w sklepach z grami dokucza Wam letni sezon ogórkowy, cyfrowa dystrybucja znowu nie zawodzi – Network pęka w szwach. A jeśli szukacie propozycji na wakacyjne wypady z konsolką w kieszeni, zajrzyjcie do Pocketa.

 

Komiksom zawsze było z grami po drodze, dlatego warto poznać bliżej dwie największe amerykańskie „fabryki” superbohaterów. Max Payne 3 to gra prawie idealna – o tym „prawie” postanowiliśmy podyskutować w szerszym gronie. Ilu fanów Gears of War testowało ten tytuł na... dywanie? Amer przekonuje, że warto – a nuż łykniecie nowego bakcyla? SoQ prześledził historię zapisu w grach, a na deser proponujemy nowy cykl – co miesiąc Rozbo przedstawi Wam enigmatyczną immersję, przez pryzmat wielu kultowych składników gier. Wisienką niech będzie strona 106 – powie Wam wiele, ale nie wszystko...

 

Plaża, las lub działka pod miastem, na wakacjach, urlopie czy po prostu po dniu ciężkiej pracy – gdziekolwiek jesteście i cokolwiek robicie, należy Wam się chwila relaksu. Mamy nadzieję, że z nowym numerem PSX Extreme będzie ona jeszcze przyjemniejsza. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 



PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!



TEMAT NUMERU - TERAZ POLSKA

Adventurer

Cyberpunk

Sacrilegium

Przegląd polskich produkcji

 

CO NOWEGO

Batman: Arkham City – AE

Call of Duty: Black Ops II

Dance Central 3

Defiance

Doom 3 BFG Edition

Far Cry 3

Halo 4

 

PLAYTESTY

LittleBigPlanet Karting

Resident Evil 6

Sleeping Dogs

XCOM: Enemy Unknown

 

RECENZJE

adidas miCoach

Atelier Meruru: The Apprentice of Arland

Epoka Lodowcowa 4: WK – AI

London 2012 Olympic Games

Madagascar 3: Europe’s Most Wanted

Project Zero 2: Wii Edition

Risen 2: Mroczne Wody

Rune Factory Oceans

The Amazing Spider-Man

 

NETWORK

Batman: AC – Harley Quinn’s Revenge

Dungeon Fighter Live: FoHM

Magic the Gathering: DotP 2013

Quantum Conundrum

Rainbow Moon

Resident Evil: Chronicles HD Collection

Spelunky

TES V Skyrim – Dawnguard

The Walking Dead Episode 2

Tony Hawk’s Pro Skater HD

 

POCKET

Gungnir

Heroes of Ruin

Marvel Pinball 3D

Metal Gear Solid HD Collection

Mutant Mudds

Pokemon Conquest

Theathrhythm Final Fantasy

Unchained Blades

WipEout 2048 – pakiet gier WipEout

 

HARDKOR

Historia amerykańskiego komiksu

Przez pryzmat serii – Battlefied

Ewolucja save’ów

Immersja

KinematoGRAfia – „MK: Annihilation”

Zgrentgen – Max Payne 3

Gears of War – Gra Planszowa

Powrót do przeszłości – Atari 5200

O co chodzi jakby... – Final Fantasy X i XII

To było grane – Quake

Graczpospolita

Kącik sportowy

Kącik RPG

Kącik wyścigowy

Kącik bijatyk

 

FELIETONY

Z dziennika gracza

Od gracza dla graczy

Babskie sprawy

Okiem maniaka

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego

Ohayo Nippon

Hyde Park

Region Filmowy

Listy

Finish Him!

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA zostanie rozesłana w niedzielę, 29.07. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru

również na PPE. Informacje o najnowszym PE znajdziecie również na naszym profilu facebookowym.

 

Nadrabiamy zaległości. Tym razem wyjątkowo zapowiedź wcześniej pojawiła się na PPE, ale już wszystko wróciło do normy. Zapraszamy do komentowania.

Odnośnik do komentarza

Mam i czytam. Zawsze bylem sentymentalny i ciesze sie ze juz teraz zapowiadacie kolejny jubileuszowy numer.

Czekalem na to :D 100 numer olany(king kong xd) 150 olany, 10lecie olane. Z samej zapowiedzi wnioskuje ze W KONCU bedzie to na co czekalem, czyli duzo wspominek. + dla nowego wydawcy

Odnośnik do komentarza

Mam tak samo. Uwielbiam wspomnienia, rankingi i takie tam. Przeglądam nowy numer, jestem na końcu i nagle BOOM, zapowiedź wrześniowego numer. Bardzo się ucieszyłem. Liczę że Ściera, Myszaq i inni nieobecni napiszą coś ciekawego na tą okazję.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Cóż musze przyznać, że numer naprawdę dobry. jeżeli chodzi o okładkę, to ja bym się nie czepiał - to tylko okładka, zawartość się czyta a nie ją. Pierwszy raz od czasów Ścierskiego muszę pochwalić Wstępniak - naprawdę się udał, przeczytałem go chyba ze trzy razy ( nikt na to pewnie nie zwraca uwagi - ja i owszem). Tekst nt. gwiazdorów w branży na pierwszych stronach (by Roger) świetny, naprawde nie byłem świadomy, że Ci ludzie tak bardzo podupadli - tylko Shinji daje rade. Bravo również za HO, które od jakiegoś czasu było monotonne i sztampowe - teraz git. Jako że olewam strefę network/pocket wypowiadać się nie mogę, bo inni pewnie mogli by poczuć się urażeni. Pismo tym numerem coś udowodniło. Chodzi o trzymanie poziomu i pęd za artyzmem. Pismo się zmienia, raz dobrze raz źle ale jest z nami. Widać że tam w redakcji ktoś pracuje i myśli, macie z pewnością wiele pomysłów i raz one wychodzą a raz nie. Ile ludzi tyle opinii, jeden przyczepi sie do okładki drugi nie - to przecież najmniej istotna sprawa periodyku.

 

A co do jubileuszu, bierzcie przykład z CD Action - u nich zawsze jest obchodzony godnie - numery maja wiele dodatkowej zawartości. A z innej beczki, to pamiętam, ojj sporo lat temu (może z 10) jakiś jubileuszowy numer. W tymże numerku dostaliśmy cieniutką książeczkę ze zdjęciami całej redakcji, facjatki Ściery, Shivy, Stara czy Myszaqa bezcenne. Może pomyślcie o takim papierowym dodatku,jak to fajnie dopełniło by magazyn, tamtą książeczkę gdzieś posiałem, a dzisiaj to już relikt. Słowem, czego nie zrobicie i tak będę zadowolony, tylko proszę pamiętajcie - robicie to pismo dla Was samych i dla Nas nie dla systemu i monet. Pozdrawiam całą redakcję gorąco a Ciebie Kali zwłaszcza!!!

Odnośnik do komentarza

Numer w porządku , nie podoba mi się tylko zapowiedź LBP K taka mdła kolorystycznie,

Btw - Ściera , Myszaq.. w następnym numerze reklamowani jak Kojima ,Miyamoto, Shaffer _ kiedyś to była norma w PE a teraz to gwiazdorzy udzielający swojej twórczości raz na ruski rok - ale się porobiło :) czekam na tekst Myszaqa jak na nową Grę od Rockstara :) Mam nadzieję że nie zbankrutujecie z powodu ich gaż i zachcianek

mam nadzieję że recki z Androida powroca

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny jest ten materiał o komiksach. Może warto byłoby otworzyć jakiś mini kącik choćby na pół strony i co miesiąc opisywać/recenzować jakieś ciekawe zeszyty typu Arkham Asylum Serious House On Serious Earth, oczywiście nie trzeba się ograniczać do staroci. Wolałbym poczytać coś takiego niż te nudne kąciki sportowy/wyścigowy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nr czytam na raty i dopiero doszedłem do nowego działu immersja. Od razu sam pomysł mi się spodobał i liczę, że zagości na długo, jednak do postaci Nemesisa wkradł się błąd. Rozbo pisał, że ten nachodził tylko Jill co nie jest prawdą, bo w pewnym momencie przejmujemy kontrolę nad Carlosem (szukanie szczepionki) i jemu również Nemesis nie odpuścił.

Odnośnik do komentarza

Nr czytam na raty i dopiero doszedłem do nowego działu immersja. Od razu sam pomysł mi się spodobał i liczę, że zagości na długo, jednak do postaci Nemesisa wkradł się błąd. Rozbo pisał, że ten nachodził tylko Jill co nie jest prawdą, bo w pewnym momencie przejmujemy kontrolę nad Carlosem (szukanie szczepionki) i jemu również Nemesis nie odpuścił.

 

Faktycznie, masz rację. Sterujemy Carlosem. Wyleciało mi to z głowy. Niemniej jednak w porównaniu do poprzednich części serii Carlos był jedynie epizodem, zaś główną postacią dramatu pozostawała Jill. Mimo wszystko dzięki za uwagę.

 

Co do działu - cieszę się że się podoba:-)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...