Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Featured Replies

Opublikowano

Akcja na Mount Lanayru :obama: Wszedłem sobie tam w sumie bez celu, żeby wypróbować mój nowy strój odporny na zimno, ale przecież w tej grze nic nie jest bez celu.

 

 

Strzelanie w smoka z powietrza, dobre to było

 

 

oj tak :banderas: z obsranymi gaciami tam szedlem widzac juz z daleka 

 

 

ze czeka na mnie tam jakis wielgachny przeciwnik.

Dopiero po dotqarciu na szczyt ogarnalem, ze ten wielgachny przeciwnik to zaledwie maly fragmencik calego (pipi)itnego smoka, zwal na miejscu :obama: Cały segment walki z nim, choć bajecznie prosty, byl nizwykle klimatyczny, a po wykonaniu tego zadania dostajemy shrine'a, a nie dosc ze ten smoczek sobie zacznei latac w okolicach gor, to jeszcze zauwazylem ze kolejny pojawił się w

 

Lake Hylia

 

 

 

Generalnie to ta lokacja zwiazana jest z questem z hateno. 

Edytowane przez Rayos

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Wyświetleń 407,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpopularniejszy posty

  • spojrzmy na gierke nie patrzac na to jak dzialala do dzisiaj w trybie stacjonarnym: - zbyt duze i puste przestrzenie, nie raz pare minut biegnie sie w samotnosci po trawce - beka z posterunkow w inn

  • Il Brutto
    Il Brutto

    No i padl Calamity Ganon, 50 godzin na liczniku, czas napisac male podsumowanie. Piekna to byla gra... a nie czekaj, to byla VTM Bloodlines w ktora gralem 2 miesiace temu, teraz czas na BOMBY PRAWDY.

  • Przeszedłem dzisiaj i ja. Na liczniku 90+, zdobyty Master Sword i Hylian Shield, zaliczone wszystkie kapliczki, znalezione 102 Koroki, bestie uwolnione, blablabla. Nie ukrywam, że od 80 shrine'a w gór

Opublikowano

Akcja na Mount Lanayru :obama: Wszedłem sobie tam w sumie bez celu, żeby wypróbować mój nowy strój odporny na zimno, ale przecież w tej grze nic nie jest bez celu.

 

Gdzie go można zdobyć?

Opublikowano

u ptaszków

Opublikowano

Wiecie co jest piękne w tej grze? Tak czytając wypowiedzi każdego z nas, każdy chwali się własnymi przeżyciami, własnymi sytuacjami i zwiedzonymi miejscami i praktycznie każdy odwiedza inne lokacje albo w innej kolejnosci i doznaje nowych przygód, sytuacji i innych rzeczy :banderas: to jest niesamowite jak ta gra jest otwarta i jak rozgrywka każdego jednego z nas jest unikalna, jedyna w swoim rodzaju

Opublikowano

 

Ale czy wiesz, że znajdujemy je na różne sposoby? Dla przykładu:

 

- po podniesieniu kamienia,

- po zdobyciu kwiatka, który przeniesie się kilka razy, zanim go ostatecznie otrzymamy,

- po dotarciu na czas do punktu (np. tam, gdzie jest tutorial do jeżdżenia na tarczy),

- po złapaniu "biegających światełek",

- po wrzuceniu kamienia do wody (tam, gdzie jest krąg),

- po dołożeniu kamienia do kręgu z kamieni w miejscu, gdzie go brakuje,

- po przesunięciu metalowej kostki tak, żeby pasowała do figury, która jest obok.

 

 

Być może są jakieś jeszcze, ale nie pamiętam w tej chwili.

 

 

-wrzucenie brakującego jabłuszka pod posągiem

- wrzucenie kamienia/jakiejs klody/czegokolwiek na lancuchu do odpowiedniego miejsca

- zestrzelenie "owocu" na drzewie, moze byc w pniu, moze wisiec na linie

- po wskoczeniu do wody w widoczny krag

 

 

Te akurat wszystkie znam, są jeszcze:

 

 

- strzelanie z łuku w balony

- kwiatki w kółku na łące

- świecące oku w posągu

 

 

Ale i tak nie wyobrażam sobie, żeby było ich 900 :).

Edytowane przez zdrowywariat

Opublikowano

Co do "obiektów" latających

to ja znalazłem aktualnie 3:
- ten smok zimowy niedaleko Hateno Village na wzgórzu
- smok który jest naelektryzowany - Lake Hylia
- smok... czerwony, ognisty, którego widziałem uwaga... w lewym, śnieżnym górnym końcu mapy

 

 

 

W jakiej mieścinie można kupić? dom - odblokowałem calą mapę, pochodziłem sporo a nie widzę tego.

Opublikowano

W jakiej mieścinie można kupić? dom - odblokowałem calą mapę, pochodziłem sporo a nie widzę tego.

 

 

Jak wchodzisz do Hateno to po prawej są takie śmieszne domki, a za nimi most i taki w miarę normalnie wyglądający dom, który jakiś koleś rozwala młotem. Za tym domem jest jego szef, który ci go sprzeda, jak zrobisz dla niego zadanie. 

 

Opublikowano

PJJMvkv.png

 

 

Widzę wyobraźnia nie szwankuje tam w Nintendo.

 

dobrze, że pamiętają o metroidzie. nawet w tak dziwacznej formie ;p 

Opublikowano

Dobra takie przeczesywanie Lost Woods to ja rozumiem. Swoją drogą strój Zor daje tyle możliwości, że aż chce się wracać do poprzednich lokacji z wodospadami aby sprawdzić co jest na szczycie  :fsg:

 

Prawie 50h a ja dopiero skończyłem pierwszego dungeona i ciągle siedzę w prawym dolnym rogu mapy. Breath of the Wild jak nic starczy mi na 200/300h a zamierzam przy pierwszym podejściu znaleźć wszystkie wspomnienia, wszystkie Koroki i znaleźć wszystkie 120 Shrine'ów. NIe pamiętam kiedy ostatnim razem tak cieszyłem się z dobrze wydanych pieniędzy. 

 

Wracając do Zeldy to ilość opcji powala, nawet w wiosce Zor można było olać potyczkę z pewnym jegomościem, jeżeli miało się odpowiednią ilośc danego itemu, coś pięknego. No i szukanie wspomnień daje mi mnóstwo radochy (zwłaszcza jak dziadek z Kakariko Village daje wskazówki). Aż nie mam ochoty ruszać żadnej innej gry, wszystko wydaje się takie mikre przy Zeldzie  :banderas:

Opublikowano

 

zwłaszcza jak dziadek z Kakariko Village daje wskazówki

 

hmm? możesz powiedzieć coś więcej? Sam znalazłem już z połowę i podejrzewam, że wiem gdzie są kolejne 3, ale jak ktoś podpowiada, to chętnie bym obczaił :D 

Edytowane przez Rayos

Opublikowano

Ten malarz daje jakieś wskazówki i pojawia się w różnych miejscach, ale ja narazie tych wspomnień nie szukam, niczego nie szukam na siłę, wędruję tu i tam i zawsze coś znajdę, mam 3 wspominki :).

Opublikowano

 

 

zwłaszcza jak dziadek z Kakariko Village daje wskazówki

 

hmm? możesz powiedzieć coś więcej? Sam znalazłem już z połowę i podejrzewam, że wiem gdzie są kolejne 3, ale jak ktoś podpowiada, to chętnie bym obczaił :D

 

 

Tak jak wariat napisał, jest to ten dziadek, któremu pomagamy w Kakariko w znalezieniu Wróżki. Po tym quescie daje sam wskazówki na różne zdjęcia (wybierane jest to, którego jesteś najbliżej) i podaje ogólny zarys że wydaje mu się, że widział coś takiego w okolicy XYZ. Nie jest upierdliwe, nie mówi od razu dokładnie gdzie to znajdzie, tylko trzeba czytać uważnie co mówi a wtedy ułatwia sprawę znalezienie wspomnień. 

 

Oczywiście jak ktoś błąka się po świecie czy nawet podczas odkrywania mapy za pomocą wież można dobrą połowę wspomnień znaleźć przypadkowo. Tak jednak inicjatywa i wysilenie się ze strony Nintendo jak najbardziej na prospie. Mogli przecież dać możliwość "wykupienia" mapy z zaznaczonymi miejscówkami ale jaka z tego satysfakcja w szukaniu? 

Opublikowano

najs, zupelnie zapomnialem wrocic do trego goscia po odnalezeniu fairy fountain

 

apropo wrozek, jak to dobrze, ze nadal ikoniczna muzyka Great Fairy Fountain pogrywa w tle :banderas:

Edytowane przez Rayos

Opublikowano

W ogóle fajne są też te rymowanki tego grajka na akordeonie, takie powinny być w grach side questy - lekko nakierowywać. To jest taka gra, którą żeby móc sprawiedliwie ocenić to trzeba przejść dużo więcej, niż tylko wątek główny, bo cała otoczka wątku jest ogromna. Przecież można przejść grę bez zdobywania Master Sworda, w tym bez zobaczenia wielu miejscówek, czy bez zrobienia większości shrinów.

Edytowane przez zdrowywariat

Opublikowano

najs, zupelnie zapomnialem wrocic do trego goscia po odnalezeniu fairy fountain

 

apropo wrozek, jak to dobrze, ze nadal ikoniczna muzyka Great Fairy Fountain pogrywa w tle :banderas:

Mnie urzekła muzyka w Lost Woods na początku i po dotarciu, w shrinach, czy podczas wspinania na wieżę, nie wiem może mam kiepski gust, ale uwielbiam minimalizm :).

Edytowane przez zdrowywariat

Opublikowano

Po ok. 55h gry czeka mnie chyba

walka z Ganonem, jednakże myślę, że by to było zbyt piękne i kolorowe aby tylko na jednej się skończyło :P

 

 

Macie jakieś porady jak szybko się wzbogacić? Bez zapasu pewnego rodzaju strzał nawet nie próbuję ruszać w głąb zamku

po drodze na obrzeża zamku, po wspomnienie mijałem tyle Strażników że podziękuję, najpierw się wolę uzbroić

 

Opublikowano

Pobiegaj sobie po dużych przeciwnikach (mini-bossowie) plus pozbieraj owoce/warzywa/kwiaty/mięso, a potem je gotuj i sprzedawaj gotowe potrawy. Np. za 5x jabłko dostaniesz 50, za mięso 70-120 (zależnie od tego, czego używasz).

 

A jeśli potrzebna Ci broń na Guardianów, to

 

 

walcz z nimi w shrine'ach - występują pojedynczo i są stosunkowo łatwi, a zawsze upuszczają 1-2 bronie.

 

 

No i zakładam, że masz

 

 

Master Sword, którego siła w zamku zwiększa się do 60 i chyba się nie niszczy tam albo niszczy bardzo wolno.

 

Opublikowano

Po ok. 55h gry czeka mnie chyba

 

walka z Ganonem, jednakże myślę, że by to było zbyt piękne i kolorowe aby tylko na jednej się skończyło :P

 

 

Macie jakieś porady jak szybko się wzbogacić? Bez zapasu pewnego rodzaju strzał nawet nie próbuję ruszać w głąb zamku

 

po drodze na obrzeża zamku, po wspomnienie mijałem tyle Strażników że podziękuję, najpierw się wolę uzbroić

 

 

Trzaskaj potiony różnej maści, na szybki bieg, odporność itp. tylko muszą to być potiony, nie potrawy (tutaj musi to mieć związek z dodatkowymi sercami), takie produkty idą za gruby hajs i spokojnie za ogołoceniem swojej garkuchni możesz zgarnąć nawet kilka tysięcy (+ jeszcze różnego rodzaju kamienie czy pozostałości po stworach liczone nie raz w setkach jak zęby czy róg bokoblina itp.). 

Opublikowano

Ile dostaje się za mikstury? Ja do tej pory nie miałem szczęścia do drogich. A za 5x Endurance Carrot dostajemy bodaj 420.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.