Jump to content

Playstation Plus... magazyn


Jermex

Recommended Posts

Witam,

Nie wiem ilu z was pamięta, bo to raczej post skierowany do dzieci lat 90, ale niegdyś PSX Extreme miało konkurenta w postaci magazynu Playstation Plus. Jak wielkim konkurentem dla PSX Extreme było to czasopismo nie mnie oceniać (bo i po co), jednak tak się składa, że to był mój pierwszy magazyn, który kupowałem. Jako, że sentyment do tych czasów powrócił wraz z jubileuszem naszego PSXa, to chciałem gdzieś wyszperać i PS+, by móc przypomnieć sobie tamte czasy jeszcze lepiej. Niestety tamte numery zostały najprawdopodobniej wyrzucone podczas mojej przeprowadzki (rodzice...). Postarałem się znaleźć skany tego pisma w internecie, ale ze względu na nową usługę PS3 i jej potęgi marketingowej (stosunkowo, offkoz) nic nie wskórałem.

 

Zatem prośba do was. Jeśli ktoś widział/ma/może mieć coś związanego z tym pismem, lub z innymi (PSX Fan, Gamestation, etc) proszę o kontakt.

 

PS. Mam nadzieję, że nie złamałem żadnego podpunktu regulaminu i nie pomyliłem działów. Z góry przepraszam jeśli tak się stało.

Link to comment

O proszę, jak miło :)

 

Ma_niek: Tak, bo Sony miało objekcje co do nazwy

 

QstomPL: Same here :) PS+ było mniej odjechane, przez co bardziej trafiało wtedy w moje gusta.

 

Będąc szczerym, to marzy mi się małe archiwum takich magazynów do przeglądania online, ew. z możliwością pobrania w pdf. Jeśli chodzi o stronę techniczną to spokojnie bym sobie poradził, jednak nie wiem jak jest z kwestią prawną. Czy skany nieistniejących już magazynów, bądź wydawnictw podlega łamaniom praw autorskich?

Link to comment

No, też mam zachowany symboliczny jeden numer z Crociem bodajże na okładce. W środku opisy Ape Escape, Dino Crisis itd. Świetny magazyn to był, co najważniejsze z klimatycznymi działami (Racoon Tribute, MK Korner) oraz listami z pracami Czytelników itd. Młodzi tego już nie zrozumieją :)

Link to comment

Playstation Plus w porównaniu (przynajmniej w kwestiach wizualnych) z Psx Fanem było za(pipi)ista gazetą. Od Fana zajeżdżało ujowej jakości papierem i generalnie szata graficzna pisma wydawała się jakaś tandetna.

 

Pamiętam tę akcję z rzekomym kopiowaniem opisów przez Fana z innych gazet i przyznam, że wierzę, iż ta ekipa była do tego zdolna :blum1:

 

Mi też się ostało kilka numerów Playstation Plus w bardzo dobrej formie, z tego co pamiętam. Fana też chyba dwa numery mam, ale nawet nie moje, pożyczyłem je od kumpla na wieczne nieoddanie, jak się w tym momencie okazało.

 

Na przełomie wieków wychodziło jeszcze jedno ciekawe pismo o grach w ogóle (i nie mówię tu o crapiastym Clicku) - Play wszystko gra!!! Ktoś kojarzy to kolorowe pismo dla dzieci?

Edited by ciwa22
Link to comment
Na przełomie wieków wychodziło jeszcze jedno ciekawe pismo o grach w ogóle (i nie mówię tu o crapiastym Clicku) - Play wszystko gra!!! Ktoś kojarzy to kolorowe pismo dla dzieci?

 

Dodawali fajne gadżety, ale samo pismo słabe. Do dzisiaj mam koszulkę z 'prasowanką' z Jill i Nemesisem :)

Link to comment
  • 4 weeks later...

Mam trochę numerów Playstation Plus, pierwsze pismo, które kupowałem regularnie (od numeru z Ape Escape na okładce :)). Szkoda tylko, że nie mieli recenzji, a tylko szczegółowe poradniki i ciekawe kąciki tematycznej (kącik Resident Evil rządzi). Ciekawy mieli też sam sposób pisania opisów, w którym pisano "z pierwszej osoby". Czytało się to jak opowiadanie czy tam powieść :) Pamiętam, że Shadow Man rył mi czachę.

Link to comment

Pamiętam Barona Jacka z miesięcznika "Gry Komputerowe" gdzie pisał recenzje produkcji konsolowych. Może i sentyment ale jego recki wspominam bardzo ciepło. Z PE chyba nic nie utkwiło mi tak w pamięci jak wypociny BJ. Fakt ,że wtedy dopiero "zaczynałem" i wszystko miało swoją niepowtarzalną "magię".

 

Trochę kontrowersyjny, pamiętam jak ździebko objechał pierwszą odsłonę Spyro czy pisał o muzyce w FFVII jako nieporozumienie. Z tym ostatnim całkowicie się nie zgadzam.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Fajny temat, bo akurat kilka dni temu sprzątałem swoją piwnicę, skąd wyniosłem całą torbę starej makulatury konsolowej. Są wśród nich Play(er) Station Plus, PSX FAN, Game Station, NEO, Neo Plus, Play Station Magazyn, Konsola, dwa numery Maniaka no i oczywiście PSX Extreme. Przeglądając to wszystko i układając nie raz łezka zakręciła mi się w oku. To były piękne czasy gdy jako jedyny miało sie na osiedlu opis do danej gry (głównie czasy szaraka), nie jeden pożyczał opisy, których nie zobaczyłem juz do dziś.

Dlatego szanuje i nie wyrzucam swoich szmatłactw, może się jeszcze przydadzą do jakiegoś opisu (często odpalam PSXa) albo żeby powspominać jak to kiedyś było beztrosko w naszym konsolowym światku. W wolnej chwili powrzucam jakies zdjęcia ze PS+ o które prosił Jermex.

 

W międzyczasie polecam obadać stronkę: http://katalog.erd2.webd.pl/czasop/index.html . Dużo tutaj okładek i wspominków.

Link to comment

W piwnicy posiadam kilka kilogramów tych czasopism, trochę też powywalałem (np. Enter, czy inne pecetowe szity). Kiedyś liczyłem to łącznie z Kaczorami Donaldami i ówczesną prasą - wychodziło mi że zapłaciłem jakieś 2000 zł...

Mam tylko jeden numer PS+ z Larą na okładce, która leży nago i poduszką zasłania cyce. Pamiętam że tą okładkę przerysowałem, tylko że zamiast poduszki, była głowa typa. Tak znalezioną pracę znaleźli rodzice i pytali się "co ten pan jej robi?" Rysunek pogniotlem i do kosza, a miałem wysłać do PSX Extreme. Bylo to w '99 roku i chodziłem do czwartej klasy :).

O PSX Fanie źle wypowiedzieć się nie mogę bo ich zbierałem - a od kolegi tylko pożyczałem PE, które coraz bardziej mi się podobało. Wiem że jakiś typ - Barthezz, gość od opisów - pisywał później w miesięczniku PLAY (które z konsolowo - pc, przeszło na opisywanie pecetowe i zmarło nie wiem kiedy). W ogólę co to za czasy, że pisma się utrzymywały a pisały tylko o jednej konsoli i nie było recenzji (początkowo w PSX FAnie nie było),a same opisy.

Więcej o magazynach napisałem kiedyś (pięc lat temu) na innym forum:

http://www.skizo.org/forum/index.php?s=&showtopic=17381&view=findpost&p=142048

szkoda że zdjęcia imageshack trochę pokasował, ale i tak wposmnienia wracaja:)

PS. Jeszcze w tamtym temacie jest link do moich gratów które sprzedawałem w 2007 roku, jakieś kasety pierdoły, faktycznie podroż do przeszłości...

Edited by grzybiarz
Link to comment
Guest _Milan_

1 numer mi się zachował

psplusty.th.jpg

psplusprzd.th.jpg

 

Poza tym mam mase Playstation Magazynów, w których niestety poza demami to za wiele ciekawego nie było :)

 

ziomek, zrob skany tych tabelek z vagrant story jakbyś mógł, z góry dzieki.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...