Jump to content

Pikmin 3


Figaro

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • 5 months later...

Pierwsza część cyklu jest jedna z niespodzianek na GCN jak ją kupiłem za nieduże pieniądze ale grało się uber. Potem przyszedł czas na część 2 i zaskoczenie brak ograniczeń czasowych co było plusem bo wyhodowałem dzięki temu 15k Pikminów. Obecnie katuje 3 i hmm co powiedzieć mianowicie przed chwilą wykonałem reset na 1 bossie bo stracił bym mój skromny dorobek jakoś chyba 46 Pikminów. 

 PS. Po małym na razie ograniu mogę powiedzieć że jest to chyba lepsza część od 2 nie ma podziemi i jest bardziej jedynkowo :) Co akurat mnie cieszy. Nie mówię że druga część cyklu była zła co to to nie 15k Pikminów mówi samo za siebie ale jakoś bardziej wolałem otwarte przestrzenie leveli z 1 niż tłamszenie się po jaskiniach. Obecnie jest dobrze dla mnie gra na 8.

Edited by Xord
Link to comment
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Do cholery kamerę to w tej grze zja$%^& jest stanowczo za blisko nawet bliżej niż na GCN przez co (pipi) widać. I gwóźdź mnie obchodzi strowanie na Wii mote 8 lat starczy teraz nawet nie myślę by go odkurzać. Jest jeszcze to stylusowe ale taki pitki niech sobie wsadzą:(. A co do gry to downgrade względem 2 ostry ograniczenie czasowe - czas gry mniejszy etc wiec ta odsłona jest na 8 a 2 lubię za swobodę a tu jej przez upływający czas (napoje) nie ma.

Link to comment

Musze się przyłożyć mam sporo gier do nadrobienia a Pikminy swego czasu lubiłem w 2 zostały mi 3 jaskinie do ukończenia niestety nie ukończę chyba już a obiecuje sobie od kilku lat to. Dziś kolejne podejście lepszą strategie zastosuję.

Link to comment

Dobos, mogę Ci zaspoilerować lekko, że pod koniec gry owoców będzie znacznie więcej, więc nie ma takiej presji. Ostatni poziom przechodziłem na luzaku, a pikminy z nektarem rozniosły bossa na strzępy. Generalnie jestem zdania, że gameplay jest bardzo dobrze zaprojektowany. Jeśli nie stoisz w miejscu, albo się gdzieś na dobre nie zatniesz, to nie ma raczej ryzyka, by skończyły się zapasy (a nawet jeśli to zawsze można wybrać jakiś wcześniejszy dzień). Tak że bez obaw i rób swoje. : )

Link to comment

Enkidou dobrze wiedzieć :) właśnie ta podświadoma presja z owocami najbardziej przeszkadza w pełnym cieszeniu się grą. Poziomy ciekawe, grafika piękna ale nie ma czasu zwiedzać w spokoju mapy :( Na razie mam 3 buteleczki zapasu a jak z czasem owoców jest więcej to chyba nie będę musiał grać od nowa :)

Link to comment

Ja mam 7 i gram na spokojnie choć zjadł mi ktoś po przybyciu 1. Gra jest świetna choć lata nie grałem w Pikmin już i teraz tak patrzę chętnie sobie przypomnę :). Takie pytanie kiedy dostaje się większą swobodę w działaniu czy gra ciągnie za rękę?

Link to comment

@ Dobos

 

Spokojnie, nie będziesz musiał. :) Nie wiem na jakim etapie jesteś, ale trzy buteleczki to ogólnie dobry wynik. Tylko jak stracisz zbyt dużo pikminów jednego dnia to polecam go powtórzyć, a nie odbudowywać siły. Szkoda zachodu.

 

@ Xord

 

Dwa ostatnie levele nieco zmieniają formułę i jest trochę trudniej, ale raczej nie powiedziałbym żeby to była jakaś drastyczna różnica.

Link to comment

Gra jest super. Ja sobie poradziłem w ten sposób że czasem resetowałem dany dzień i już wiedząc co i jak zbierałem owoce 2 razy szybciej. Troche to może oszukiwanie ale zawsze miałem minimum 4 buteleczki.

 

Dla mnie ta gra to must have dla posiadacza wii u większy niż mario card.

Link to comment

Twilight River przypomina Wistfull Wild ;) co wcale  nie takie złe bo owa miejscówkę do dziś lubię a i BGM miała świetny.

PS> Dwa słowa ogólnie jest bardzo fajnie staro-szkolny klimat GCN czuć . Druga sprawa to pewien regres w stosunku do dwójki da się wyczuć ograniczenie czasowe choćby jednak brak jaskiń jak w poprzedniczce mi nie przeszkadza nie przepadałem za nimi mimo ciekawostek jakie można było znaleźć. Trzecie urocze ( kobiece) Winged Pikmin :P fajnie że w końcu są i latające. W chwili obecnej mam tylko 3 przedstawicieli dopiero co zebrałem ah N.

PS2> Otóż N powinno ta serie lepiej wypromować na hiciora jak Zeldę bo ma potencjał nie co inny klimat ciut cukierkowy taka odskocznia od Metroid z równie ciekawą eksploracją. Taki mój koncert życzeń :)

Edited by Xord
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ja swój pierwszy kontakt z serią miałem już ok rok temu i muszę przyznać, że gra jest na prawdę miodna. Magia tego tytułu sprawiła, że poczułem się znowu jak dzieciak :D Eksploracja świata wciąga, do odwiedzanych wczesniej miejsc chce się powracać, a przyjemna dla oka oprawa wizualna tylko umila rozgrywkę. W trybie dla jednego gracza spędziłem ok 30h, ale i tak chciałoby siię więcej, napisy końcowe togenralnie wielki żal, że to już koniec :D No jak dzieciak, dosłownie, świetnie się bawiłem z tymi małymi, kolorowymi ludzikami :D

Link to comment

Każde Pikminy tak mają ja w 2 hodowałem te maluchy na potęgę i w 260 około dniu mam ich ... 15000. Ogólnie seria jest świetna ale szkoda że Nintendo jej nie puści w szerszy target jak Zelda czy Mario. Eksploracja w nie co bardziej cukierkowych klimatach kosmosu wciąga jak bagno.

Link to comment

Ja kupiłem Wii U dla mario kart zaraz po premierze w czerwcu a w zestawie za bezcen udało mi się pikmin 3 dorwać. Najlepsze że nie wiedziałem co to za gra. Uruchomiłem ot tak aby sprawdzić i z czytnika nie wyszła do ukończenia. Mario Kart sobie wtedy leżało na pułeczce :D Swoją drogą to też gra do której z przyjemnością wrócę w przyszłości a takich też dużo nie ma bo raczej sprzedaje po ukończeniu :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...