Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

@raven tutaj musisz mi pomóc - czy wgrywanie custom romów w telefon który dostałem od operatora jest legalne? czy jak coś tfu tfu będzie nie teges i go oddam na gwarancji to mi nie powiedzą że mam dziwny soft i to moja wina? z ciekawości pytam bo nie wiem jak to jest

 

Nie raven jestem, ale pomogę :)

Wgrywając customa możesz stracić gwarancję, przed oddaniem do serwisu najlepiej wgrać stockowy rom i zdjąć roota (jeżeli posiadasz) czyli doprowadzić telefon do stanu z zakupu.

 

Tak gwoli ścisłości: każdy telefon z Androidem ma licznik (domyślnie ustawiony na 0), który zwiększa się z każdym zainstalowaniem ROMa. I tak, nawet po wgraniu stocka i zdjęciu roota wszystko widać (choć w paru telefonach da się ten licznik zresetować - bodajże w SGS2 na przykład), a producent może odmówić przyjęcia telefonu na gwarancję. Ale wielu nie robi żadnych problemów, póki ewidentnie nie spierniczysz telefonu przez to, co robiłeś na roocie (bodajże np. Samsungowi to nie przeszkadza, ale HTC owszem).

 

Ale pier,dolisz z tym licznikiem, tylko Samsung to ma, i to nie od zawsze (od SGS dokładnie). Miałeś każdy telefon z Androidem (i wgrywałeś na niego customy), że gadasz takie rzeczy?

 

I jeśli boicie się o gwarancję, to proste: przed oddaniem wgrać stockowy ROM i gwarancja magicznie wraca (no i zrobić S-ON jeśli to HTC). O ile jeszcze jesteście w stanie oczywiście ;). Na Samsungach jest prosty sposób na resetowanie tego licznika. Albo wpinamy specjalną wtyczkę unbrick za kilka zł z Alledrogo albo na A4.0+ istnieje specjalny program autorstwa Chainfire, który po prostu resetuje licznik ot, tak.

Odnośnik do komentarza

Często też na takich romach masz więcej, np. możliwość dostępu do pełnego sklepu google play, a nie tylko sygnowanego producentem urządzenia.

 

zara zara czy to oznacza, że na Androidzie na niektórych stockowych romach nie ma się dostępu do pełnego sklepu z Appkami? joje.be im dalej w las tym więcej drzew.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Taaak, wierz dalej w takie bzdury :). Nie mam pojęcia, o czym chłopaki piszą, ale w Markecie nie pobierzesz tylko tych aplikacji, które nie są przystosowane do Twojej wersji telefonu. Nie ma czegoś takiego, że np. smartfony Sony nie mają dostępu do jakiejś zawartości O_o. Weźcie nawet takich bzdur nie wypisujcie, bo jak widać dużo nie trzeba, by ktoś w to uwierzył, a stąd niedaleka droga do rozprzestrzeniania się takich fałszywych informacji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jasna sprawa. Gdyby tego nie bylo, miliardy matolow slaloby maile do Googla z pretensjami ze ich na Wildfire nie dziala Nova 3. Z drugiej strony, nie mozesz kupic "na zapas" aplikacji nie majac supportowanego telefonu bez kombinowania. Niczym na konsolach zdarzaja sie tez exclusivy, np. Tomb Raidera costam of Light sciagniesz tylko na Xperiach.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się co nie zmienia faktu że czasem zdarzało się, że coś nie działało mimo że miało być wspierane na danym telefonie ale to często przez nakładki producentów. Co nie zmienia faktu, że jednak sobie przypomniałem o problemach na Iphonie moim. Jakaś gra Gameloftu nie dała się przejść bo gra na ostatniej misji wychodziła. Nie pamiętam co to było, wygładało jak podróbka uncharted. Kupiłem ją i pisałem do nich ale chyba tego nie poprawili. I to dziwne było bo na Ip4 u mnie na 5.1.1 nie działało ale komuś innemu działało na takiej samej kombinacji ;-) Ale to było rzadkie.

 

Na SGS3 Batman najnowyszy mi się wywala randomowo, nie wiem o co chodzi. Także nie ma ideału raczej.

 

BTW byłem dziś w Saturnie i przyglądałem się Note2 i nie jest różowo. Obraz wyglądał na rozmyty przy SGS3, chyba rozdziałka na taki ekran jest za słaba. Jakieś 1366x768 była lepsza, akurat rekompensowała by powiększenie ekranu Note2. Note2 267 ppi, Galaxy S3 306 ppi i to widać. A szkoda bo zastanawiałem się nad zmianą, duże pracuję na telefonie.

Odnośnik do komentarza

Co do marketu google, jest wiele programów opisanych jako niezgodne dla danego urządzenia, które nie wyświetlają się w wersji mobilnej, można je natomiast często na takim nieprzystosowanym urządzeniu odpalić, nie są to więc bajki raven. Do tego sporo gier na przykład na tegrę można uruchomić na innych sprzętach. Do tego piję.

Odnośnik do komentarza

ale dlaczego porownujesz wersje 32GB z nexusem 16GB? Nexus ma 3g w standardzie? Nie ma. iPad mini w takiej konfiguracji to 330$, więc nijak nie jest to 2x więcej niż 250$ za nexusa, przykro mi.

dlatego napisalem, ze w drodze jest wersja 32gb z 3g w standardzie, która pewnie bedzie w cenie 16gb a 16 spadnie co ceny 8...

Odnośnik do komentarza

@Szewczyk jeśli ktoś nigdy nie miał do czynienia z iPadem (a co za tym idzie z iOS, AppStorem, działającymi wszystkimi appkami) to nie kupić wersji 16gb za tysiąc pińcet to już mega fail.... jeśli ktoś jest na kupnie tabletu to seriously cena/jakość wykonania/dopieszczenie softu to zwycięzca jest tylko jeden.

 

 

Ale spoko, możemy porównywać ipada mini, który jest z nexusem, którego nie ma :)

 

MK-Fatality__Alpha__D.png

 

Wy mi tutaj pitu pitu a ja zachorowałem :(

 

229887_433601506688491_1081684842_n.jpg

Odnośnik do komentarza

widzialem dzis note2. Osoba dzwoniaca z tego wyglada troche smiesznie ;)

 

ps. dzisiaj sie dowiedzialem ze te reklamowane przez Ciebie ITunesU to zadna rewolucja.

juz od dawna istniala ta cala biblioteka jako projekt opensource natomaist apple tylko sie podpielo do tego i zrobilo sobie mega reklame jako nowosc.

( tak twierdzi znajomy, kochajacy linuxa i inne open source)

Odnośnik do komentarza

A ten iPad mini ma wejscie na karte pamieci?

 

Jak nie to jest to jeden wielki chlam. Jesli ma, to spoko.

 

16gb? Przeciez to malutko - taka to ja mam karte w telefonie, a prawde mowiac przydalaby sie wieksza.

Sa wersje z wieksza pojemnoscia? Lulz, w zyciu nie dalbym sie tak dymac zeby doplacac 400zl do wersji 32gb i jeszcze kolejne do 64gb.

 

 

O, i jeszcze dam posmakowac coponiektorym ich wlasnej broni:

"Omfg, Apple sciagnelo pomysl od nexusa, co za (pipi)"

To tak apropos tekstow o innowacyjnosci i obnoszenia tego ze ktos wykorzystal cos co wypuscil wczesniej ktos inny.

 

A jakie to ma (pipi)a znaczenie, przeciez to logiczne ze trzeba isc za trendami rynku bo inaczej sie utonie (pozdro Nokia).

Takie sa prawa rynku i Apple wcale nie jest jakims chlubnym wyjatkiem.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies

Gdyby Jobs żył to Ipad mini nie pojawiłby się na rynku.

 

o nawet cytat:

 

Przyczyną, dla które nie zrobimy 7-calowego tabletu, nie jest to, że nie chcemy czegoś o niższej cenie. Uważamy, że taki ekran jest zbyt mały, by dobrze 'wyrażał' oprogramowanie. Jesteśmy firmą napędzaną przez oprogramowanie. W pierwszej kolejności myślimy o strategii dla naszego oprogramowania.

Edytowane przez Wściekły Pies
Odnośnik do komentarza

Dlatego zrobili tablet 7,85-calowy, to już odpowiednia wielkość!

 

Kiedyś mówili też o tym, że 4-calowe potwory to zbyt duże smartfony, by je wygodnie obsługiwać. No to zrobili 3,95-calowy ekran, ten jest jeszcze idealny!

Odnośnik do komentarza

no tak, macbook ma , ale wiesz sam ze to z innych powodów. wiec i rest my case :P

 

a co do kasy? hmmmmmmmm

ja nie chce wchodzić w twoją ziomalską logike, ale jeśli mam 2 produkty obok siebie i jeden z nich pozwala rozszeżyć pamięc o 64gb za 80zł a drugi za 800zł to jednak na moją logike ta opcja za 80zł jest fajniejsza. ale jeśli ty wolisz skorzystać z opcji za 800zł i nie boli cie od tego dupka to no śmiało. (a za tą porade należy sie 800zł napiwku, w koncu to dla ciebie pikus, nr konta poszedł na PW)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...