Skocz do zawartości

Co kupić, PS3 czy X360 ?


Kszaqu

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem obie konsole i pozbyłem się xboxa360 . Na xa są 2 gry warte ogrania które doceni każdy gracz nie zaślepiony miłością do power rangers mianowicie Gears of war i alan wake . Halo to zwykły przehajpowany średniak na 7+ . Jak chcesz lepszych gier i lepszych wrażeń audio wizualnych to weź ps3 mimo iż multi na xboxie jest lepsze ( chociaż trzeba za to płacić ) . Ogólnie lepszej grafy od uncharted 2 nie uświadczyłem na xboxie .

Odnośnik do komentarza

Tak jak piszą sprawdź które gry cię interesują , porównaj plusy i minusy obu konsol i sam zdecyduj bo to ma być twój wybór a nie kogoś.Bushisan pisał że Ps3 u niego się kurzy ja to samo mogę powiedzieć o x360 a raczej mogłem bo po ograniu tego co mnie interesowało ta konsola nie ma mi nic do zaoferowania (tak nie boli mnie dupa z powodu trochę gorszych multiplatform.)więc się z nią pożegnałem. Z kolei na Ps3 wyjdzie jeszcze parę ex'ów które mnie interesują w tym Y5.

Pamiętaj to ma być twoja i tylko twoja decyzja więc się nie sugeruj prywatnymi opiniami (zawsze znajdą się osobniki typu ps3 to kupa weź x360 lub vice versa) tylko faktami i własnymi odczuciami.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza

Mnie do PS3 przekonały darmowy online i Blue-Ray. Pomijam fakt Heavy Rain dla którego kupiłem konsolę, bo w zasadzie najważniejsze były dwa pierwsze czynniki. Miałem Xboxa 360, zamieniłem na PS3 i szczerze powiem, że na chwilę obecną (wtedy jeszcze X nie miał wbudowanego WiFi) nie ma dla mnie żadnej różnicy poza wymienionymi. Jeśli te czynniki nie mają dla Ciebie znaczenia to wybierz konsolę, na której sa exy bardziej Ci odpowiadające. W końcu nie ważne jaki joypad trzymamy w rękach i w jaką maszynę wsadzamy dany szpil - najważniejsza jest dobra zabawa. A na to, z którą konsolą będziesz jej miał najwięcej musisz juz odpowiedzieć sobie sam.

Odnośnik do komentarza

grasz na singlu - gry wychodzące multiplatformowo wygladaja wlasnie najlepiej na X-ie

grasz w multi : także Xbox, live pod kazdym wzgledem przebija nędzny psn, tylko ze trzeba za niego płacić ( co tez nie jest drogie, 2 tygodnie zdrapki 2 zł na alllegro )

Jezeli chodzi o exclusivy - tutaj lepsze jest PS3, jezeli chodzi o bijatyki, PESy czy FIFY - także PS3 ze zwgledu na pada. Pad od xboxa wypada najlepiej przy FPSach. No i aspekt cenowy takze na korzysc Microsoftu.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jesli jestes fanem Halo to chyba wybor jest oczywisty. Tym bardziej, ze czworka to najlepszy FPS jaki jest obecnie na konsolach, szczegolnie do multiplayera. Gra sie swietnie, moim zdaniem o wiele lepiej niz w Reach. Design map przypomina mi troche starego Unreala 2004, co dla mnie (czyt. fana Unreala) jest ogromnym plusem. Do tego bardzo fajny design nowych broni i multum ludzi na serwerach - na mojej friendliscie 80% znajomych online gra w H4. Jak dla mnie wybor jest prosty. Dodam tylko, ze mam obie konsole i na PS3 gralem ostatnio jakos w okolicach lipca/sierpnia i trzymam je tylko do TLoU, pozniej leci do sprzedania, bo tylko sie kurzy. Moze fakt - jestem fanem X360, ale tylko dlatego, ze w moim odczuciu jest on po prostu lepsza konsola niz PS3.

 

edit: do plusow PS3 dodam zaje.biste Unchartedy, GOW3 i Plusa, jesli nie grales w gry przez ta generacje.

edit2: widze, ze nie jara cie Uncharted, w takim razie chyba faktycznie nie ma lepszej opcji niz X360

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

Xbox:

+świetne exy. +twoje ulubione Halo

+świetne zaplecze online

+możliwość rozmów między graczami

+cena sprzętu/gier odrobinę niższa jak na ps3

+gry multiplatformowe lepiej śmigają na xboxa

+wkładasz grę i grasz

+czytelny dashboard

-tylko w starej wersji słaby krzyżak

-mniejsze wsparcie dla polskich aplikacji

-płatny(9zł miesięcznie przy zakupie 12m) online, nie aż tak drogi

 

PS3:

+świetne exy

+darmowy online

+dobra oferta w Playstation+

+Blu Ray

+Wsparcie polskich aplikacji

-dla mnie gorszy pad(kształt, spusty)

-bardzo awaryjny online, długi czas pobierania gier

-gorsze multiplatformery

-instalacje gier bardzo długie

-brak możliwości rozmów poza kanałem gry

-dashboard nieco zacofany

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To może ja wykorzystam wątek kolegi i podbiję : Jak myślicie, lepiej czekać na next genową generację, czy brać PS3 dla exów ?

 

bierz tą generację, kosztuje mało, używki wielkich gier można kupić za 40-60zł, do tego GIGANTYCZNA baza tytułów. Next Geny nie dość że na starcie będą pewnie kosztować koło 2tyś to dalej nie pewna jest sprawa wstecznej kompatybilności, a gierki pewnie będą na dzień dobry po 249zł, a pierwszy prawdziwie next genowy hit poczekamy jak zawsze ponad rok

Odnośnik do komentarza
Gość Darude

PS3:

+świetne exy

+darmowy online

+dobra oferta w Playstation+

+Blu Ray

+Wsparcie polskich aplikacji

-dla mnie gorszy pad(kształt, spusty)

-bardzo awaryjny online, długi czas pobierania gier

-gorsze multiplatformery

-instalacje gier bardzo długie

-brak możliwości rozmów poza kanałem gry

-dashboard nieco zacofany

 

Z padem to kwestia przyzwyczajenia ,zupełnie zadny argument ,na plus czy minus .

-Awaryjny online ? Chyba konserwacje ,

-Gorsze multiplatformery /nie zawsze ale to argument fanbojów X ,a jak by nawet to kogo obchodzi rozkładanie czegoś co podczas grania zupełnie jest niewidoczne.

-instalacje gier bardzo długie /Chyba instalka MGS4 taka była ,banialuki 2/3 minuty standard .

 

Od siebie dodam jak dla mnie największe minusy to nowy PStore <tragedia i syf >i pseudo przeglądarka ,konserwacje i nagminne aktualizacje FW czesto z babolami.To są największe minusy PS3:P

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

Dziwne to "pytanie", bo jak dla mnie ma tu o co pytać. Genialne vs biedne IMO exy, darmowy i wcale nie taki kiepski, jak niektorzy to malują - online, kozacko poprowadzony PS+, polonizacje i ogólnie stosunek Sony do PL, który w przeciwieństwie do MS daje się bardzo pozytywnie odczuć, bogatszy w moim odczuciu rynek wtórny oraz w moim odczuciu również większa baza posiadaczy PS3.

Odnośnik do komentarza
Gość Darude

Oczywiscie nie mamy prawa głosu ,jak widać kolejny ze społeczności Xbotów który ma prawo mieć jedyną "racje" a idz sobie wsadz 2 dyski . :D

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

wy to nie macie po pierwsze prawa głosu, i jedynie powinni sie odzywac ludzie ktorzy posiadają i korzystają z obu konsol, subiektywne wypociny mozecie sobie w bluraya wsadzić

 

Posiadałem trzykrotnie X360 i trzykrotnie PS3 :*

Odnośnik do komentarza

PLUSY PS3:

- PS+ (masa nowych gier dla kogoś kto dopiero zaczyna zabawę z PS3 a w przyszłości gry na PSV)

- duża ilość gier ekskluzywnych i unikatowych (przykładowo gry od thatgamecompany)

- kultura pracy (PS3 jest bardzo ciche), wygląd (kwestia gustu), opakowania gier do PS3 wyglądają lepiej na półce :)

- pad nadaje się do bijatyk

- PS3 współpracuje z większością akcesoriów podpinanych pod USB

- PS3 jest istnym kombajnem multimedialnym - odtwarzacz BD to świetna sprawa, fajne się też przegląda zdjęcia.

- dzięki BD nie ma konieczności przerzucać płyt przy większych produkcjach

- PSV połączona z PS3 będzie mogła być niczym Wii U :)

- konkretny support technologii 3D

- granie on-line bez dodatkowych kosztów

 

MINUSY:

- niestety większość gier multiplatformowych wygląda i działa gorzej na PS3

- PSS to straszna padaka w porównaniu do sklepiku konkurencji

- menu systemowe - XMB - jest jednym wielkim mułem; podczas grania sprawne wykonanie i sprawdzenie czegokolwiek graniczy z cudem i często doprowadza do zwiech

- sprawdzenie trofeów, to w jaki sposób się one aktualizują i z jakim opóźnieniem wpadają sprawia, że z zazdrością patrzę na sprzęt konkurencji

 

PLUSY XBOX360:

- LIVE (gold) - po prostu o klasę lepsze od PSN; doskonała jakość komunikacji, genialny cross game chat, wspaniałe opcję zarządzania znajomymi; wszystko działa szybko i płynnie - sprawdzanie acziwków, ściąganie patchy itp.

- pad; na PlayStation gram od dziecka ale nic nie przebije ergonomii pada do XO. Krzyżak to padaka ale reszta spisuje się idealnie w FPSach czyli w 99% obecnie tworzonych gier

- Halo, Forza i Gearsy - M$ nie posiada może aż tylu wysokiej jakości exów co PS3 ale te serie są okrutnie mocne

- dashboard - chodzi to cudownie i w każdym momencie; konkurencja powinna schować się ze wstydu. sprawdzanie czegokolwiek i kiedykolwiek jest zawsze ta ksamo sprawne

- sporo różnych ciekawych usług multimedialnych niestety większość dostępna tylko dla zjadaczy hamburgerów

- piractwo - dla wielu jest to czynnik przemawiający za kupnem konsoli X0;

 

MINUSY:

- płatne granie on-line - za jakość się płaci, niestety

- małe zróżnicowanie i jakość gier ekskluzywnych; Halo, Forza i Gearsy i...? Fable? Dobry był tylko pierwszy i wyszedł na starego kloca :)

- nic do tej konsoli nie da się podłączyć :P żartuje oczywiście ale bankowo nie ma takiej swobody jak na PS3

- HD DVD - wiadomo - wielkość ma znaczenie i dlatego BD > HD DVD

- głośne to i brzydkie (nie wiem jak pracuje najnowszy model, pisze o starszej wersji)

 

Podsumowując. gdyby nie to, że trofkuję to dziś wybrałbym X'a. PS3 stara się być sprzętem od wszystkiego i przez to wszystko robi średnio. X spisuję się idealnie w tym w czym ma się spisywać najlepiej - w graniu. Przed wyborem konsoli trzeba zadać sobie pytanie w jakie gry lubię grać, czy stać mnie na te gry i czy stać mnie na utrzymanie on-line'u? Jak jest się gimnazjalistą to się atakuje X'a i piraci. Z wiekiem zaczynasz doceniać to, że możesz odpalić na BD komedię dla dziewczyny do łóżeczka na swojej PS3 no i grasz mniej więc po co Ci ten płatny on-line? :D Ogólnie najlepiej mieć wszystkie konsole ale to jest żadna odpowiedź na pytanie w temacie. Zresztą większość tego typu tematów się taką odpowiedzią kończy bo to po prostu jest najlepsze rozwiązanie. Nie można nazywać się graczem jak się nie spadało z pociągu grając Drakeiem i nie można się nazywać graczem jak się nie... strzelało do gnomów z pistoletu na igiełki.

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

PS3:

+świetne exy

+darmowy online

+dobra oferta w Playstation+

+Blu Ray

+Wsparcie polskich aplikacji

-dla mnie gorszy pad(kształt, spusty)

-bardzo awaryjny online, długi czas pobierania gier

-gorsze multiplatformery

-instalacje gier bardzo długie

-brak możliwości rozmów poza kanałem gry

-dashboard nieco zacofany

 

Z padem to kwestia przyzwyczajenia ,zupełnie zadny argument ,na plus czy minus nie zgadzam sie. ziomek, ktory na codzien gra na ps3 i wpadnie do mnie pograc w nba/fife na x360 mowi, ze xpad > ds

-Gorsze multiplatformery /nie zawsze ale to argument fanbojów X ,a jak by nawet to kogo obchodzi rozkłaanie czegoś co podczas grania zupełnie jest niewidoczne. powiedz mi, ze rdr, czy gta iv wygladaja tak samo na obu konsolach. Chyba nie wiesz co mowisz.

-instalacje gier bardzo długie /Chyba instalka MGS4 taka była ,banialuki 2/3 minuty standard . 2/3 minuty, chyba gierek zajmujacych 100mb. gra, ktora wazy ~7gb instaluje sie okolo 20minut, nie wspominajac juz o gran turismo 5.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.