Skocz do zawartości

Co kupić, PS3 czy X360 ?


Kszaqu

Rekomendowane odpowiedzi

No ogółem jeśli szwagier to zapalony gracz, to czasami lepiej mieć jedną ale bliską osobę, z którą możecie zaliczać wiele co-opów ;) Lepsza jedna bliska, niż friendlista ludzi z którymi grasz raz na jakiś czas. Zważ jeszcze, że na PS3 darmowy online sprawia, że każdy w każdej chwili może siąść i z Tobą zagrać, nawet jakby logował się jeden dzień na miesiąc. Na X360 taki ktoś musiałby wykupić subskrypcję, albo wyżebrać kod na 48h, i ogólnie wiele osób na X360 odpuszcza na jakiś czas płacenie za subskrypcję, o czym można się przekonać obserwując wpisy na forum, gdzie wychodzi jakaś zacna gra i nagle mnóstwo ludzi prosi o kody, by sobie zobaczyć multi.

 

Jak pisałem - czy jesteś w stanie poświęcić te gry ex'y które lubisz i cieszyć się PS3? :)

 

PS. Albercie, nie wiem jak Skyrim, ale RDR-a przechodzę drugi raz, widziałem wersję na X360 i nie czuję się, jakbym miał gorszą wersję. Jest całkowicie grywalna, a dzięki Plusowi w multi nawet jacyś ludzie jeszcze grają :) Dla mnie tak czy owak 10/10 i must play jeśli lubisz westerny (a w zasadzie anty-westerny, ale mniejsza o klasyfikację).

  • Minusik 8
Odnośnik do komentarza

Zakup dopiero po Mikołajkach, więc jeszcze pomyślę.

Kuszą mnie obie konsole... Dużo znajomych grających po sieci na PS3 oraz PS+ z ciekawymi grami i świetnym padem

Kontra X360 z płatnym ale genialnym trybem sieciowym, grami ciekawszymi o parę tytułów no i przystępnością cenową

Każda konsola ma plusy i minusy, aczkolwiek wciąż nie wiem cóż mógłbym wybrać dla siebie

Odnośnik do komentarza

Akurat nie powinieneś narzekać na jakość grania po sieci na PS3, więc nie daj się tutejszemu mitowi że na PS3 jest słaba usługa sieciowa, bo to nieprawda. Obie konsole mają ją na wysokim poziomie, chociaż każda ma swoje wady i zalety. Owszem, był czas (ale to BYŁ) kiedy online w PS3 odstawało, ale jeśli chodzi obecnie to jako sieciowy gracz nie mam na co narzekać. Jasne, tu nie jest i nigdzie nie jest idealnie - ale to już rzeczy do naprawienia w kolejnej generacji.

 

Z rzeczy które mnie osobiście w online PS3 irytują:

 

- brak ujednoliconego systemu zaproszeń - każda gra ma własny, a japońskie gry lubią go mieć gdzieś w XMB ukrytego.

- dziwna cenzura na cross game chacie

- dziwna obsługa wiadomości grupowych między Vitą a PS3 (lepiej nie akceptuj zaproszeń do grupy Vitowej, bo już z niej nie wyjdziesz ;P )

- czasami wielkość patchy to przesada

- jak nie aktualizuje się na bieżąco trofeów, po jakimś czasie może trwać dosyć długo - i wtedy zalecane wrzucenie w kolejkę terminarza z Plusa wręcz, obok ściagania łatek i demek :P

 

A tak poza tym podstawowa funkcja jaką jest granie online działa mi bez zarzutu - nieważne czy połączenie jest p2p (zwykle w bijatykach stosowany system), dedykowanymi serwerami, czy matchmakingiem. Gram nałogowo w BF3 i wiem co mówię - obecnie nawet znikł osławiony input lag (chociaż nie wszyscy go mieli), oraz nie wiem jak na X360, ale na PS3 już dźwięk z otoczenia nie znika. Więc jest gites. Zaś dzięki Playstation Plus nie trzeba praktycznie gier kupować (no chyba że jakiegoś killera na premierę), tylko ma się je w abonamencie :P

 

Weź pod uwagę, że w Polsce jest więcej PS3, a więc na allegro jest więcej gier, w gry takie jak BF3 gra więcej Polaków (i Europejczyków), w bijatyki w związku z padem elitarni gracze grają głównie na PS3. Na X360 za to przeważnie w komisach są tańsze używki (nie wiem czy piractwo ma na to wpływ) i są tańsze akcesoria.

Odnośnik do komentarza

Na czym polega aktualizowanie trofeów ?

 

Chodzi o to, by aktualny ich stan był widoczny dla innych. Oczywiście zakładając, że je lubisz - bo jeśli na nie zlewasz, to kwestia Cię nie dotyczy :)

 

Ps. A zapomniałbym, że telefoniczna pomoc techniczna jest naprawdę kompetentna w Sony Polska i idzie na rękę często :P Nie to co w takim EA Polska gdzie ludzi z łapanki biorą.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

A powiedzcie, gdzie warto kupić konsolę ? Oczywiście w dobrej cenie :)

 

Sklep internetowy, na Ultimie to EDYTA !!! 320 GB masz za 899, jakieś 850 zł za 160 GB jak pamiętam. Ja sam tam chyba kupię.

Albo Allegro. Napewno nie polecam bundli z empiku z 1 grą za 1300 zł.

http://www.ultima.pl...m_320_gb/i9457/

 

Xbox 360 - to samo.

http://www.ultima.pl/konsola_xbox_360_4_gb_slim/i9158/

Około 7 stów za wersję 4 GB.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem PS3 spełniłoby jego oczekiwania gatunkowe, bo PS3 to ogólnie duża różnorodność. Zwłaszcza, że na liście umieścił m. in. BF3. Jeśli zależy mu na graniu z Polakami, a nadal chce mieć konsole, to PS3 ma większą bazę naszych rodaków (wystarczy wejść chociażby w temat Battlefield 3 Polska na naszym forum, albo spojrzeć na oficjalne dane od EA Polska).

 

Napisał też RDR - niedawno było w Plusie (nawet jakbyś składkę z kimś zrobił na Plusa, kto miał go kiedy RDR było, to byś mógł sobie ściągnąć i grać w ramach abonamentu - ofkoz jeśli nie ma nic przeciwko takiemu dzieleniu), ale dzięki temu w multi pojawili się ludzie mimo że gra ma 2 lata (w myśl zasady - skoro dali to czemu by nie zajrzeć?)

 

Napisał God of War - w przyszłym roku wychodzi świeża, najnowsza część dodatkowo wzbogacona o multiplayer i coop. Jest duża szansa że będzie technologicznie wyciskała ostatnie poty z tej generacji. Jeśli zależy mu na najnowszej jakości, to powinno go zadowolić. Do czego czasu miałby nie tylko 3 do zaliczenia, ale też 1 i 2 w HD, oraz Chain of Olympus i Ghost of Sparta w HD też, razem 5x God of War do czasu premiery w marcu przyszłego roku.

 

I jak napisał lista poza RDR nie jest priorytetem, a więc możemy mu śmiało polecać alternatywę, w dodatku tak pyszną i tak zakorzenioną w naszym kraju.

Edytowane przez Mendrek
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No seria Halo o której pisze w co drugim poście na pewno nie jest priorytetem.

 

Co za łby. Kaszqu, bierz śmiało PS3 i zaproś do znajomych te dwie ameby - zapewnisz im niebywałą ekstazę tym, że nie kupiłeś X360 :P

Odnośnik do komentarza

Andrew sorry ale jesteś poważnie pjerdolnięty, gościu chce kupić konsolę którą można wyrwać za nawet 700zł a tu mu coś wciskasz o nowym xboxie za rok który nie będzie miał tyle ciekawych gier ile obecne konsole i będzie tak gdzieś z 1000zł droższy, a kszaqu wyraźnie zaznaczył że pieniądze się liczą. A te twoje "na 99% będzie mieć kompatybilność wsteczną" to oczywista bzdura którą wziąłeś kompletnie z dupska, tak jak i większość swoich ostatnich postów.

 

Wciskasz mu jakieś pierdolety o martwej konsoli, jak on zarówno w przypadku PS3 i X360 nadrabiałby zaległości z lat 2007-2012 więc co go to obchodzi? Nie będzie mieć czasu ogrywać tych nowych tytułów z 2013 przynajmniej przez rok. Na dodatek równie dobrze z tych nowo zapowiedzianych tytułów może mu się nie podobać żaden poza nowym God of War którego wymienił wcześniej.

 

Weź się ogarnij T_T

Róznica jest taka że na PS3 nadrabiały zaległości kupując Plusa 180 złotych i dostałby 40 gier. Na x360 za granie online płaciłby 150 zeta. Sam mówiłeś że w takich grach jak Halo/Gears of war najważniejsze jest multi na setki godzin. Czyli płaciłby 150 złotych za mozliwość grania online w 2 gry Halo 4 i gears of war 3. Nie musi przecież grać online w Gears of War 1,2 , Halo 3, ODST, Reach skoro ma nowsze - lepsze części. Czyli ogólnie rzecz biorąc PS3 jest tańsze do nadrabiani zaległości.

Edytowane przez Andrew21
Odnośnik do komentarza

Weź mnie nie rozpjerdalaj tymi 40 grami, daj może jakąś ich listę to zaraz zobaczymy czy wszystkie z nich to tytuły warte nadrobienia. Pewnie nie bo większość z nich to mendrkowe crapiszcza. Poza tym ja tu widzę tylko jedną grę która jest obecnie w Plusie

 

-Red Dead Redemption + Undead

-MGS HD

-Dead Rising 1 i 2

-Halo 3 i 4

-DMC

-AC 1,2,3

-Gears 1,2,3

-God of War

-GTA IV i V

-Hitman

-Skyrim

-TTT2

-BF3

 

Więc wychodzi na to, że pod względem exclusivów to jest Halo + Gears of War (wszystkie części) vs God of War

 

Na x360 za granie online musiałby płaciłby 150 zeta. Sam mówiłeś że w takich grach jak Halo/Gears of war najważniejsze jest multi na setki godzin. Czyli płaciłby 150 złotych za mozliwość grania online w 2 gry Halo 4 i gears of war 3. Nie musi przecież grać online w Gears of War 1,2 , Halo 3, ODST, Reach skoro ma nowsze - lepsze części. Czyli ogólnie rzecz biorąc PS3 jest tańsze do nadrabiani zaległości..

 

Ty, ale o co tobie się rozchodzi tutaj? W poprzednie części nie warto już zagrać czy jak? I gdzie kupno droższej konsoli + subskrypcji PS+ jest tańsze?

Odnośnik do komentarza

No ale chyba nie próbujecie tu wmawiać, że Gold! oferuje więcej od Plusa, bo to już byłoby chamskie kłamstwo. I nie wiem gdzie Ty widzisz crapiszcza, jeśli już są to zwykle jako bonusowe gry poza naturalną rotacją (tak było m. in. z wypominanym często Mah Jongiem, który tak naprawdę dano zupełnie dodatkowo, obok 10 gier). W Plusie rzadko która gra ma mniej niż 80 na Metacritic, bywa że trafiają się nawet gry na premierę, a gry przeważnie są z zeszłego lub z obecnego roku. Także niepodważalna jest opłacalność tej oferty, zwłaszcza dla kogoś kto zaczyna przygodę z konsolami. W zasadzie jakbyś kupił do środy PS3 i Plusa, to byś załapał się jeszcze na Crysisa 2, Double Dragon: Neon (gra była na premierę w Plusie), i Scott Pilgrim vs. The World, a już po środzie miałbyś poza 10 grami, kolejne 3 - Batman: Arkham City, Limbo, i Vanquish, oraz na przyszłość mógłbyś sobie dodać do Vity - Uncharted: TGA, Gravity Rush, niebawem Mortal Kombat, oraz dwie mniej znane gry do 19 i 21 grudnia).

 

Tak idąc waszą logiką manipulacyjną, to za Plusa płaci 16 PLN miesięcznie (zakładając że się nie składa na dwa konta), i dostaje minimum 36 gier w roku, a i tak przeważnie jest więcej + dostaje darmowe wcześniejsze dostępy do bet gier, triale godzinne, dodatkowe zniżki, darmowe multimedia, oraz parę innych bajerów. Ofkoz tak jak w przypadku Golda! płaci za wszystko z góry.

Edytowane przez Mendrek
Odnośnik do komentarza

Wiesz, jak gościu wyraził się jasno odnośnie gier które jego interesujących, po czym przychodzi do tematu naczelny kisiciel ogóra który wciska dla kszaqa "weź PS3 bo w 2013 wyjdą dwa fajne jrpgi" albo (pipi) głupoty pokroju "nowy xbox będzie mieć na 99% kompatybilność wsteczną" to trzeba tu naprostować parę rzeczy.

 

Potrzeby kszaqa ogólnie można sprowadzić do dylematu Halo + Gears of War vs God of War + Playstation Plus, ja nie wiem co bym wybrał w takim wypadku ^_^ Co weźmie to będzie dobrze no i pamiętając że konsola to nie dożywotni kontrakt i można ją zmienić.

Odnośnik do komentarza

W tym roku w plusie z fajnych gier wyszło: red dead redemption, deus ex, borderlands, infamous2, little big planet 2, motorstorm, darksiders, Crysis 2, bulletstorm, batmqn Arkham city, Ratchet and clank all for one, starhawk, outland, oddword stranger, Lara croft and Guardian od light, renegade ops, machinarium, virtua fighter 5, resident evil 5. Właśnie dlatego ps3 jest idealne do nadrabiania zaległości.

Odnośnik do komentarza
ale że co, jak kupi teraz plusa to dostanie te gierki? :woot:

 

No właśnie, a to nie jest tak, że gry są kasowane co jakiś czas? Inaczej jaki byłby sens dla Sony, jak ludzie mogą kupić plusa za rok i wtedy będą mieć 80 gier za darmo! xD

 

No i w ogóle to tylko jedna z nich pokrywa się z listą kszaqa ale spoko!

 

To już lepiej będzie ogrywanie i sprzedawanie gier które chcesz, a nie liczenie co miesiąc na gierkę w którą akurat chciałeś zagrać.

 

Ja bym na miejscu kszaqa zrobił tak : kupił X360, ograł zarówno serię Halo i Gearsy, przetestował ich multi (każda konsola ma darmowe 3 miesiące golda), jak nie podpasi to sprzedałbym X'a i wziął PS3, skoro jest tam szwagier z BF3 i PS+ no i od szwagra zawsze można coś pożyczyć.

Odnośnik do komentarza

ale że co, jak kupi teraz plusa to dostanie te gierki? :woot:

Jak kupi teraz plusa to dostanie: Infamous 2, Little Big Planet 2, Motorstorm Apokalipsa, Ratchet and Clank All 4 One, Crysis 2, Vanquish, Limbo, Bulletstorm, Resident Evil 5 Gold Edition. Abonament na 3 miesiące kosztuje 50 złotych. Czyli 50 złotych za 9 bardzo dobrych gier.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...