Skocz do zawartości

Pacific Rim


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
oczekiwałem dwóch godzin napierdalania się wielkich mechów z kreaturami zza światów i co otrzymałem?
dwie godziny napierdalania się wielkich mechów z kreaturami zza światów.
 
pacific rim to hollywoodzki ukłon w stronę monster movies i popkulturowego dorobku japończyków - plejada przerysowanych, kiczowatych postaci, ich zachowanie, specjalne ataki mechów, niektóre akcje wręcz żywcem wyjęte z "chińskich bajek" - prawie widziało się to narysowane charakterystyczną mangową kreską.

do tego film wchodzi z buta w mordę, nie ma tu tajemniczych incydentów i dochodzenia skąd, dlaczego - w pierwszej minucie w telegraficznym skrócie dowiadujemy się kim są potwory, skąd przybywają i co należy z nimi zrobić. nie będzie spoilerem jeśli to zdradzę - otóż planem jest roz(pipi)anie ich w drobny mak. oszczędzając czas na wstępie zostało dużo dobrze zapełnionego miejsca na ścieranie się kilkusettonowych mas żelastwa z obślizgłymi cielskami.
 
nie zabrakło amerykanizmów, brak logiki czasem raził ale przecież nikt kto ma choć trochę rozumu nie oczekiwał po tym filmie hard science-fiction, przecież już zwiastuny nie pozostawiały złudzenia.
 
parę mankamentów nie psuje jednak wrażenia z całości, czuję się nasycony, bardzo przyjemnie spędzone dwie godziny.
 
p.s. jest i smaczek dla fanów Portala 2:)
 
p.p.s. transformersy mogą co najwyżej pucować działo plazmowe jaegerom.
Edytowane przez ds
Odnośnik do komentarza

 

oczekiwałem dwóch godzin napierdalania się wielkich mechów z kreaturami zza światów i co otrzymałem?
dwie godziny napierdalania się wielkich mechów z kreaturami zza światów.
 
pacific rim to hollywoodzki ukłon w stronę monster movies i popkulturowego dorobku japończyków - plejada przerysowanych, kiczowatych postaci, ich zachowanie, specjalne ataki mechów, niektóre akcje wręcz żywcem wyjęte z "chińskich bajek" - prawie widziało się to narysowane charakterystyczną mangową kreską.

 

do tego film wchodzi z buta w mordę, nie ma tu tajemniczych incydentów i dochodzenia skąd, dlaczego - w pierwszej minucie w telegraficznym skrócie dowiadujemy się kim są potwory, skąd przybywają i co należy z nimi zrobić. nie będzie spoilerem jeśli to zdradzę - otóż planem jest roz(pipi)anie ich w drobny mak. oszczędzając czas na wstępie zostało dużo dobrze zapełnionego miejsca na ścieranie się kilkusettonowych mas żelastwa z obślizgłymi cielskami.

 
nie zabrakło amerykanizmów, brak logiki czasem raził ale przecież nikt kto ma choć trochę rozumu nie oczekiwał po tym filmie hard science-fiction, przecież już zwiastuny nie pozostawiały złudzenia.
 
parę mankamentów nie psuje jednak wrażenia z całości, czuję się nasycony, bardzo przyjemnie spędzone dwie godziny.
 
p.s. jest i smaczek dla fanów Portala 2:)
 
p.p.s. transformersy mogą co najwyżej pucować działo plazmowe jaegerom.

 

 

 

Nie mógłbym się zgodzić bardziej z powyższą opinią. Wróciłem z kina (na szczęście 2D) i daję 8/10, blockbuster zrealizowany WZOROWO.

Odnośnik do komentarza

Fabuly tutaj nie ma co oczekiwac. Ten film napedza cos innego. Po prostu takiej sceny akcji, jak tej w ktorej Gipsy Danger napierdala sie (tak, napierdala, inne slowo tutaj za nic nie bedzie pasowac) z dwoma Kaiju w Hong Kongu swiat jeszcze nie widzial. Owszem, Transformers 3 tez mialo za(pipi)ista akcje, ale jezeli sie zestawi te dwa filmy, to nie ma zadnego dylematu, ktory wygrywa. Pod wzgledem realizmu, dramaturgi i epickosci starcia, to Pacific Rim MIAZDZY Transformerow. 

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

Mnie już trailer zmiażdżył przed seansem nowego super mana, szczerze to był lepszy niż ten film o tym typie z peleryną :f

I widzę po opinii ludzi, że zrywa gacie po całości, co mnie strasznie cieszy bo cały czas czekam na taki film jakim był Transformers 2 gdzie wyszedłem z kina taki zgrzany, że mało powiedziane:D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.