Skocz do zawartości

WarZ


Sibian

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zakupić po zagraniu triala 24h.

 

Jest bardziej casulowo niż w DayZ ale jak dla mnie zabawa przednia.

 

Owszem ogrom rzeczy jeszcze nie ma ale dłubią przy tym twórcy naprawdę dużo. Chociażby wczoraj dodali ruskie serwy, 100 graczy, lepszą optymalizację , hardcore mode i utrudnili grę.

 

Jest już na steamie za jedyne około 45zł. Nie jest to więc wygórowana kwota a zawsze można później zainteresować się i DayZ Standalone.

 

 

PS : Przed ewentualnym zakupem WarZ lepiej sprawdzić triala 24h z allegro kosztującego 5zł. Wtedy każdy sam uzna czy takie dziwne uderzenia latarką i inne bajery mu nie przeszkadzają ; )

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

A ja odradzam gierke z calego serca. Utopienie kasy a na koniec dostaniecie kopa w dupe :)

 

Gierka to zerznieta kopia innej gry (zapomnialem tytul ale zaraz wynajde ten temat). Jest niekompletna, Sergey to manipulant i oszust,nie ma klanow ktore mialy byc juz pol roku temu, sa falszowane ankiety oraz wyniki, jezeli masz jakies pretensje to licz sie z banem na forum oraz konto za "hackowanie, nie przestrzeganie regulaminu" lub inne wymyslne rzeczy z adontacja ze konto nie moze byc przywrocone bo wystapiles o refund (ktorego i tak nie dostaniesz).

 

Gra to wieczne stadium Alpha a obiecanek bylo juz po stokroc, nic sie nie zmienia tylko coraz wiecej doja kasy, lepiej poczekac na day Z standalone.

 

http://i.imgur.com/Pi3my.png

Odnośnik do komentarza

Velius: dodał bym, że kiedyś (bo nie wiem jak jest teraz) Terms of Service The WarZ to był link URL to ToS League of Legends xDDDDDDDDDD

 

Ja wiedziałem, że to będzie crap już po pierwszych "przeciekach" na temat stanu projektu. I tak jak tematyka i pomysł jest awesome, tak wykonanie projektu leży na ziemi i kwiczy o pomstę do nieba.

 

 

 

 

 

PS:

Dwa linki dla ludzi o "mocnych nerwach":

 

http://forums.thewarz.com/showthread.php?79401-TotalHalibut-Youtube-explained-First-Impression-vs-Review

 

http://uk.pc.gamespy.com/pc/the-war-z/1226980p1.html

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Steam users are reporting the following: "... They actually increased the respawn-timer from 1 hour to 4 hours. BUT they added a revive button, where you can spend 50GC (real money) to revive them instantly." Additionally, they are now forcing you to sign the TOS to play the game, which includes disallowing refunds.

 

źródło: http://www.reddit.co..._get_any_worse/

 

 

 

Na DayZ wydałem 60pln i po dziś dzień tego żałuję; gdybym kupił WarZ to bym chyba do końca roku pokutował waląc łbem w ścianę.

Odnośnik do komentarza

To powodzenia życzę ludziom którzy będą płacić za natychmiastowe wskrzeszenie ryzykując dostanie prędko w czapę zamiast wybrać kolejną dostępną postać i nią próbować. Zresztą posiadanie kilku dobrze wyszkolonych postaci to podstawa.

 

Cała nagonka na WarZ przypomina mi nagonkę na jakąkolwiek grę która po wyjściu ma dużo braków i bugów. Tutaj bardziej wchodzą w grę niespełnione obietnice ( które i tak, stopniowo są realizowane, w końcu to alpha ) a nie faktyczny obraz gry ponieważ nawet bez danych elementów gra się dobrze. Inna sprawa ,że ogromna rzesza krzykaczy to psychole DayZ którzy nawet w WarZ nie grali lub kilka chwil z trialem.

 

A zresztą to marne 45zł, jak widzę jak na forach ludzie się kopią, emocjonalnie wyrażają, krzyczą i płaczą na temat jakiś nic nie znaczących gier tak naprawdę których i tak nie kupią i to za małe pieniądze to zabawnie się robi ; ) Pewne jest ,że i tak pogram dłużej niż w niejedną grę na konsole na którą się wydaje 150zł wzwyż. Dobry interes.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

A to jakaś nowa moda? Tj. sprzedawanie gier z mikrotransakcjami, które nawet nie wyszły z fazy alpha i okraszanie ich fałszywymi hasłami reklamowymi odnoszącymi się do czegoś co może kiedyś jakoś zostanie wprowadzone, choć najprawdopodobniej tak się nie stanie?

 

wniana gra jest gówniana. Za te same "marne" pieniądze przyniosę do domu skrzynkę piwa, która z całą pewnością przyczyni się do znacznie większej radochy niż styczność z niedokończonym i zabugowanym tytułem ewidentnie żerującym na kasie naiwnych konsumentów oczekujących czegoś podobnego do _darmowego_ DayZ. Przecież to jest jawne złodziejstwo i oszustwo, a najbardziej przykre jest to, że Valve macza w tym palce, świadomy łatwej kasy.

 

Inne gry przechodzą przez rozległe testy alpha i beta przed wypuszczeniem do szerszej publiki za kasę. Ewentualnie, w przypadku niektórych MMO, gry są darmowe z opcjonalnymi mikrotransakcjami, dzięki czemu człowiek może sprawdzić w co się pakuje. Rzadko kiedy jednak się zdarza, że konsument dostaje w twarz tak pokaźną stertą kłamstw, a za jakiekolwiek negatywne komentarze otrzymuje bana. Gra może i być badziewna - tych nie brakuje, także na Steam. Cała sytuacja jednak ze skokiem na kasę jest po prostu niepokojąca, gdyż może doprowadzić do kolejnych tego typu sytuacji. A że człowiek to z natury istota naiwna i niemyśląca, to jest to niestety bardzo prawdopodobne.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

I co teraz się będziesz licytował na co lepiej wydać kilka dyszek ? xD

 

 

Czytając te wszystkie gromy można faktycznie dojść do wniosku ,że to jakaś kicha. Cóż, ja nic nie czytałem, obietnic itd. Zagrałem w triala bez jakikolwiek większych oczekiwań i gra się na tyle fajnie ,że wyłożyć parę dyszek to dobry interes. Serwery pełne , nikt na globalnych czatach nie płacze.

 

Mikropłatności ? Oj czekają na takich którzy coś sobie kupią by ich zatłuc i wszystko zabrać. Nie pyla się po prostu nic kupować. Za duże ryzyko.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Na co wydać kilka dyszek to kwestia subiektywna, mając na uwadze, iż rozmawiamy o bzdurach i że każdy wydał w swoim życiu mniejsze lub większe sumy na totalne duperele. Ale tu już nawet nie chodzi o to, że jest to kiepska gra przy której ktoś, może, kiedyś, jakimś sposobem dobrze się zabawić. Sam kilka takich nabyłem przy okazji promocji czy innych spontanicznych decyzji, tylko aby stwierdzić, że to badziew, ale jednak coś tam pograć. Ba, jestem jedną z tych osób, która w pełni świadoma sterty wad Duke Nukem Forever dobrze się przy nim bawiła i nawet broniła w pewnych aspektach, choć daleki byłem od zachwalania.

 

Różnica polega na tym, że pieniądze jednak staram się szanować i nigdy w pełni świadom nie wyrzucam ich w błoto, albo nie przekazuję ewidentnym kłamcom czy oszustom. Może i jestem w mniejszości, ale tak jak mogę dać parę złotych na jakiś niszowy produkt w promocji, który jest po prostu słabą lub przeciętną grą, ale dokończoną, tak w życiu nie przekażę pieniędzy komuś takiemu jak ten cały Titov. Na tej samej zasadzie nie wspieram polityki EA, capcomowych DLC (szczególnie tych disc-locked) i wielu innych skoków na kasę coraz bardziej powszechnych w branży. W tym przypadku odnoszę się bardziej do zaistniałych okoliczności, a nie tylko do faktycznej jakości produktu. A okoliczności są takie, że zarówno producent, jak i Valve trzepią kasę na jawnym oszustwie i nic sobie nie robią z niezadowolonych nabywców (poza przyznaniem banów). Takiego czegoś po prostu się nie wspiera finansowo, niezależnie od tego czy jest gdzieś tam jakaś drobina "funu" do znalezienia, czy też nie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

WarZ to nie crap, kto tak stwierdza to albo nie grał albo nie wie co to słaba gra tak naprawdę.

 

Dyskusje, płacze i inne sądy kapturowe za bardzo zamieszały co poniektórym w głowach w tym aspekcie. Jestem pewny ,że nie czytając tego wszystkiego i nie śledząc jakichś obietnic ( które notabene cały czas powoli idą do przodu, jest już np 100 graczy na serwer ) większa część osób ( oczywiście nie wszystkie, każdy ma swoje dane preferencje ) stwierdziłaby ,że jest nieźle i stosunek ceny do jakości jest dobry.

 

No ale można się nakręcać, czytać jakieś wypowiedzi z drugiej ręki i stać na straży jakiejś growej sprawiedliwości nie mając tak naprawdę pojęcia dlaczego nazywa się kogoś oszustem bo przecież samemu nigdy się nie czekało na WarZ i nigdy nie miało zamiaru kupić i nie zagrało tylko gdzieś tam coś przeczytało. Ciekawe jakby tak miało się analizować wszystkie opisy na steamie i obietnice twórców gier co by wyszło ?

 

 

Tak patrząc na ilość osób na serwerach i oficjalnym forum to ten szum wokół WarZ chyba wyszedł tej grze na dobre ; ) Mam nadzieję ,że gdy wyjdzie DayZ Standalone ( który pewnie i tak kupię w końcu ale raczej nie od razu ) to większa część bandytów się przeniesie tam ; )

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Jak przeważnie się nie zgadzam ze Suavkiem tak tu go popieram.

 

The WarZ to genialny przykład na pukanie graczy w dupę. I tak jak nie zgodzę się (nie do końca) co do jego opinii o EA tak w tym przypadku ma rację.

Tu nie chodzi o to, ze gra ma bugi, jest do dupy bądź jest za(pipi)istym kawałkiem softu. Tu chodzi o to, ze informacja prasowa o grze (Steam's Store page) mówi mi że gra zawiera to, to, to i to. Kupuję zachęcony opisem. Odpalam - a tu uj. Nie ma tego, tego, tego i tego.

Opis gry sugeruje, że gra jest skończona a nie jest. A developer wyraźnie w wywiadzie powiedział, że w opisie są rzeczy które będą... a może nie. jak takie coś przeszło?

 

DayZ jest darmowym modem. Nic nie tracisz sprawdzając go. Tutaj kupujesz kota w worku, tylko jak się okazuje ten kot jest niepełny bo mu kilku kończyn brak.

Ktoś przytoczy że w przypadku MineCrafta też kupowaliśmy Alphę/Betę. Ok, to prawda. Ale tam to było powiedziane wprost. Tutaj zostaliśmy jawnie oszukani a teraz się starają odwracać kota ogonem.

 

Mówisz Sebastian, że jak na Twoje standardy i wymagania gra jest fajna. Ok. Szanuję Twoją opinię. Na moje, jak i wielu innych ludzi jak widać, jest zdecydowanie poniżej średniej. Soft daje Ci fun - również dobra Twoja. Ale tu chodzi o to, że płacąc za takie coś zachęcasz by tego typu zagrywki stały się częstszym przypadkiem na rynku. A takie zachowania powinny być tępione i ganione - a nie nagradzane. Bez względu czy płacisz za to 40 zł czy 140 zł. Trza mieć szacunek do pieniądza jak i do samego siebie.

 

 

 

 

PS:

Umieszczanie w ToS zapisu że zgadzając się na nie pozbawiasz się prawa do refundu to już w ogóle jakaś nieśmieszna komedia ze wschodniej Europy.

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się , że jak ktoś napalił się czytaniem różnych zapowiedzi to może czuć się oszukanym i ma prawo to wyrazić. Piszę tylko ze swojej perspektywy. Ja nic nie czytam i nie oglądam ( polecam ), jak zawsze staram się obadać samemu demo/triala/pirata przed ewentualnym kupnem oryginała. Gra mi się spodobała już tym co teraz prezentuje a ciągle dochodzi coś nowego. Należy również rozdzielić standardy growe a marketingowe. Te ostatnie są do bani to fakt ale ja na nic nie liczyłem konkretnego co zostało napisane. Nie czytałem tego. Wchodzisz na zbyt osobisty grunt jakiegoś szacunku do siebie w sprawie nic nie znaczącej tak naprawdę gry. Zabawne trochę ale i podejrzane xD Ale dobrze, ja się jeszcze przyczaję na co poniektórych i wypomnę im jak ich gry które zakupili są wyprane z zapowiedzi również na piśmie twórców : )

 

DayZ może i jest darmowy ale % osób które miały już Armę II z dodatkiem jest marginalny i większość i tak to musiało kupować by zagrać w DayZ a Arma ich nie interesuje. Wydatek jest większy niż tutaj.

 

 

Ok to tyle, lepiej sobie pograć niż się produkować na forum. O niespełnione obietnice twórców waszych konsol czy innych gier też robicie takie larmo ? ; ) Bez hipokryzji. Póki co stopuję z tym wątkiem więc jest szansa na ostatni post w temacie pieczętując swoją "najmojszą" rację ; ) Jeśli ktoś ma lub będzie miał WarZ i chce pograć to pisać na PW.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
A zresztą to marne 45zł, jak widzę jak na forach ludzie się kopią, emocjonalnie wyrażają, krzyczą i płaczą na temat jakiś nic nie znaczących gier tak naprawdę których i tak nie kupią i to za małe pieniądze to zabawnie się robi ; ) Pewne jest ,że i tak pogram dłużej niż w niejedną grę na konsole na którą się wydaje 150zł wzwyż. Dobry interes.
To, że gra kosztuje tylko 45pln ma oznaczać, ze ludzie nie mogą krzyczeć, że zrobiono ich w trąbę? Zatem powiedz mi jaki jest pułap od którego mogę krytykować daną produkcję a do ilu złotówek mam płacić i siedzieć cicho?

Gdyby ta gra była dodawana w Humble Bundle jako bonus przy zapłacie 5$ to specjalnie bym przesunął pasek na 4.99. Dlaczego? Bo to jest pierwszy tak wyraźny przykład pokazywania gdzie developer ma użytkowników. Wczoraj nie odzywano się gdy Capcom dorzucał disk-locked DLC, dzisiaj wszyscy mają siedzieć cicho gdy dev wypuszcza alfe z nienormalnym systemem mikropłatności a jutro co? Mam zapłacić za grę i wtedy wezmę udział w losowaniu i może dostanę egzemplarz?

 

 

Z całej tej afery najbardziej rażace wg mnie jest to, że przedmioty, które kupi się za realną gotówkę znikają po tym jak postać zginie z rąk innego gracza. Mogli pójść o krok dalej i po tym jak postać zginie bezpowrotnie wyrejestrowywać egzemplarz gry i niech wyskakuje okienko z informacją o zakupie nowego klucza.

 

 

A sama gra? Śmiech na sali - postać męczy się tak szybko jakbyśmy prowadzili emeryta, schodząc ze skarpy traci się 1/4hp, napotykając byle kałużę trzeba ją obchodzić, bo napotykamy na niewidzialną ścianę, silnik ma wymagania jakby to był Crysis 3 na ultra a wygląda jak gra z 2006 roku, postacie respawnują się w jednym miejscu a do tego nie doczytuje modeli przez co można zginąć od lewitującego plecaka. Wszystko to znalazłem w filmie TB i to oraz fakt, że w jego głosie dało się wyczuć mocną irytację wystarczy mi za argument aby nawet nie próbować triala a co dopiero nabijać kabzę za full alfe.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

greah tobie się już DayZ nie podobało to po co się produkujesz o wadach WarZ ? Zresztą nie do końca udolnie, tak to jest jak się ogląda jakiś jeden filmik czy nawet przechodzi gry na yt xD. Masochizm, wchodzić na tematy o gatunkach gier które się nie trawi i pisać. Nie lubię wirtualnej piłki nożnej, więc będę tracił czas i oglądał filmiki a potem w tematach się wymądrzał xD Jeśli DayZ ci się nie spodobało to znaczy ,że nie lubisz tego rodzaju gier i do WarZ i innych podobnych nawet nie ma sensu podchodzić.

 

No tak, najpierw się czepiać mikropłatności ,że są w ogóle a potem tego ,że tak naprawdę to marginalna sprawa obarczona dużym ryzykiem. Każdy ma wybór a ta możliwość jest dobrze zbalansowana i nie czyni tych co mają gotówkę "masterami". I tak źle i tak niedobrze. Te czepianie się byle czego to już komiczne no ale co można wiedzieć po jednym lipnym filmiku.

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wolę obejrzeć jeden filmik autorstwa człowieka, który na grach zjadł zęby a w interesie siedzi od wielu lat i swoją opinię oprzeć na jego opinii niż słuchać jakiegoś losowego człowieka z internetu, który kupił gierkę i zeżarł wszystkie rozumy, bo jak jemu się podoba to każdy kto ma inne zdanie się myli.

 

DayZ mi się nie spodobało nie ze względu na tematykę tylko z racji mechaniki i olbrzymiej ilości bugów (szczytem było jak połamałem nogi przechodząc przez drzwi). W momencie jak wyjdzie DayZ w normalnej wersji gdzie wszystko będzie działać jak należy a twórcy ustrzegą graczy przed mutacją zombie survival w bandit survival to gwarantuję, że grę kupię, bo tematyka jak i samo jej przedstawienie jest ciekawe.

Odnośnik do komentarza

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle dostanę możliwość pływania? Bo może to po prostu na YT się pływać nie da, a w grze samemu już można.

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle okaże się że mam do wyboru kilka map a nie jedną, Colorado?

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle to się przekonam, że mogę schodzić po niezbyt stromych skarpach bez narażenia życia?

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle moje itemy za które zapłaciłem kasę nie będą znikać po zgonie?

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle developer napisze na Steam szczery opis gry mówiący ze kupuję dostęp do Alpha wersji?

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle będę miał możliwość otwartego krytykowania produkcji i developera bez obawy o bana?

 

 

Twoje kontrargumenty o YT są w przypadku tej dysputy bezsensowne. I pachnie to troszkę taką defensywną postawą typu: "Zapłaciłem za coś co niestety jest średnie, ale jednak troszkę głupio się przyznać do błędu. Powiem, ze dla mnie XX kasy to nie problem a ich argumenty odwrócę tak by wyglądali że nie wiedzą o czym mowa". Postów jakich pełno na forach tu i tam ostatnio na temat WarZ.

Odnośnik do komentarza

Kłócicie się jakby było o co. Dla mnie obie te "gry" to inteaktywne chatroomy bo gameplayu w tym tyle co kot napłakał. Gdy pracowałem przy kompie obejrzałem na youtubie z jakieś 10 godzin materiału z tych gier i praktycznie przez ten czas nic się nie działo. Ja tam czekam na State of Decay.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle dostanę możliwość pływania? Bo może to po prostu na YT się pływać nie da, a w grze samemu już można.

 

Prawda , lipa. Mam nadzieję ,że zmienią.

 

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle okaże się że mam do wyboru kilka map a nie jedną, Colorado?

 

To kup i wtedy powiesz czy póki co jedna mapa to za mało dla ciebie. A nuż się zgubisz na jednej i nie będziesz chciał więcej ; )

 

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle to się przekonam, że mogę schodzić po niezbyt stromych skarpach bez narażenia życia?

 

Bug z którym dodatkowo można sobie poradzić umiejętnie. W twoich grach wszech czasów zapewne zdarzają się większe ; )

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle moje itemy za które zapłaciłem kasę nie będą znikać po zgonie?

 

No tak, najpierw się czepiać mikropłatności ,że są w ogóle a potem tego ,że tak naprawdę to marginalna sprawa obarczona dużym ryzykiem. Każdy ma wybór a ta możliwość jest dobrze zbalansowana i nie czyni tych co mają gotówkę "masterami". I tak źle i tak niedobrze.

 

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle developer napisze na Steam szczery opis gry mówiący ze kupuję dostęp do Alpha wersji?

 

Masz rację ale to rób takie larum wszystkim twórcom gier i konsol którzy mijają się z prawdą. Ok to zaczynaj : ) Większość tematów masz do obskoczenia.

 

Czy jak kupię i zainstaluję grę to nagle będę miał możliwość otwartego krytykowania produkcji i developera bez obawy o bana?

 

Kolega kolegi Stefan twierdzi,że banują haniebnie uczciwych ludzi ?

 

Twoje kontrargumenty o YT są w przypadku tej dysputy bezsensowne. I pachnie to troszkę taką defensywną postawą typu: "Zapłaciłem za coś co niestety jest średnie, ale jednak troszkę głupio się przyznać do błędu. Powiem, ze dla mnie XX kasy to nie problem a ich argumenty odwrócę tak by wyglądali że nie wiedzą o czym mowa". Postów jakich pełno na forach tu i tam ostatnio na temat WarZ.

 

Nie obawiaj się. Ja nie z tych którzy kupili to muszą chwalić. Zresztą wystarczy poczytać moje inne posty i to do gier które kosztowały więcej niż około 45zł ; ) Nie wiem gdzie jest pełno postów ale wiem ,że wy nie graliście i tylko wklejacie wypowiedzi innych. Patrząc na ruch na serwerach to jest to jakiś margines ; ) Aha i DayZ uważam za lepsza produkcję ale pozbyłem się już moda i czekam na Standalone ( chociaż nie kupię od razu już teraz chyba ). WarZ jest gorszy ale nadal dobry, trochę inny.

 

Zajmujące takie ciągłe odpisywanie więc jak wspomniałem wyżej ale nie wytrzymałem długo póki co kończę udział w tym wątku. A i Kazuun czytaj pierwszy post, ja nie kupiłem jeszcze fulla WarZ. Póki co triale, właśnie dostałem od znajomego kolejny na 24h więc ...

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...