Skocz do zawartości

Resident Evil: Revelations


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już w połowie gry, nawet dalej. I musze powiedzieć że ta cześć resident evil jest horrorem bardziej niż RE5 i RE6 kiedykolwiek mogłyby sobie pomażyć. 

 

Gra jest strasznie prosta, biegamy, strzelamy, szukamy kluczy, od czasu do czasu coś potrafi przestaszyć. Są też zagadki z zamkami, upgrade broni, znajdywanie wiekszych magazynków. znajdywanie co raz co lepszych broni.

 

Klasyczny residencik. Zaparałem się i od trzech dni nie moge sie oderwać, coś czuje ze dziś skończę gre. Jak dla mnie zdecydowanie lepsza niż RE6 a tę bardzo polubiłem. Kolejny świetny Residetn Evil.

 

A część 7 jest już zapowiedziana na E3

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja się nie zgodzę. Nie wrócił na właściwe tory. Beznadziejna fabuła (ok, zawsze taka była, tutaj jest po prostu wybitnie beznadziejna ;]), Residenta to jest tylko tyle ile dadzą nam pograć Jill i tym grubasem. Co chwilę gra przeskakuje z jednej ekipy tłumoków (tak się zachowują dzieci na wycieczce szkolnej a nie jednostka wojskowa/paramilitarna) do drugiej, gdzie biegnie się naprzód i pruje do wszystkiego z bezsensownym backtrackingiem. Zagadek nie ma, jest może jedna w kasynie, chyba że zagadkami można nazwać zbieranie kluczy z bossów. Słaba ścieżka dźwiękowa i równie słaby bestiariusz (humanoidy z kutasami na czole oO).

 

Skończyłem niedawno i jak dla mnie to jest jakieś 4/10.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Residenta to jest tylko tyle ile dadzą nam pograć Jill i tym grubasem. (...) Skończyłem niedawno i jak dla mnie to jest jakieś 4/10.

 

Na ps store od paru tyg. dostępne jest demo.

 

Dostępny jest fragment Jill na statku i nowy poziom Inferno przy którym dało się odczuć to stare dobre napięcie podczas prób omijania przeciwników w ciasnych korytarzach starych Residentów.  

 

Pełna, pudełkowa wersja jest za 119 zł (przynajmniej w sieci Saturn) dla dodatkowego co-op'a online w stylu action rpg warto IMO brać.

 

Wrażenia z dema? Imo 9-/10 . A na tle RE5 i 6 to i tak True Horror. ^^

Jeśli grafika z RE4 HD jest dla was wciąż zjadliwa, dostanicie zbliżony poziom. Postacie wyglądają za to naprawdę ładnie. Na poziomie RE5.

Odnośnik do komentarza

Ale tutaj nawet nie ma czego omijać bo na statku te rybne zombie są tylko na początku, a w innych scenariuszach trzeba wybić wszystko, inaczej nie przejdzie się dalej. Nie ma nawet wyliczania roślinek. Bieda i tyle. Jeśli o mnie chodzi to zastanawiałbym się nad zakupem nawet gdyby stała po 50zł.

 

Nie zgodzę się też, że to grafika z RE4. RE4 jest lata świetlne przed RE:REV, tak tekstury jak i modele - no ale to nie jest dziwne skoro to port z 3DS.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

No dobra może przehypowałem z tą grafiką, niemniej efekty sztormu za oknem oraz modele postaci (imo jednak lepsze niż te z RE4) wyglądają naprawdę ok. Gorzej że akcja jest ponoć tak jak mówisz w stylu np. RE5. Oceny wersi na Nintendo Dual Screen oscylowały w około "dziewiątki", zaś jednym z głównych plusów był (przynajmniej częściowo) powrót do korzeni. Nagle kiedy wyszła wersja na stacjonarki wszyscy po nim jadą. DAFAQ?

Odnośnik do komentarza

W dużych serwisach recenzje zamawiają (tak to chyba można nazwać) wydawcy tych gier. W obliczu tego, mnie już 9 i 10 nie dziwią.

 

Ocenia się grę też przez pryzmat platformy, to jak została wykonana i w odniesieniu do innych gier na tę konsolę. Jeśli na 3DS jest to identyczna gra to moja ocena jest niezmienna, czyli słaba gra, w porywach średnia. Niestety. Gdyby wywalili do śmietnika pozostałe epizody (czyli wszystkie inne niż Jill+przydupas) i bzdury z miastem, którego nazwy nie potrafię wymówić byłoby całkiem ok.

 

Geometria i tekstury są słabsze niż w RE4 (na moje oko), ale to normalne przecież. 3DS ma słaby hw. Mnie to akurat nie przeszkadza.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Gra faktycznie świetna... :) Już 2 razy ją przeszedłem i aż nie chce mi się kończyć przygody z tą grą... :)

Graficznie faktycznie przypomina mi RE4, ale bardziej mi się podoba, bo nie ma aż tak dużej nawalanki jak to było w RE4... no i jest o niebo mniej niż w demo RE6...

 

Tryb szturmu faktycznie jest nieziemski, ale bez współpracy z drugą osobą dalszych poziomów nie da się przejść...

 

Również jakby był ktoś chętny pograć wspólnie, to ja jestem chętny... ;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...