Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Napęd nie ma z tym nic wspólnego.Padł procesor na płycie lub inna część znajdująca się na płycie głównej.Prawdopodobna przyczyna to przegrzanie lub awaria układu chłodzenia.W takim przypadku naprawa wyniesie 500 zł lub ewentualna naprawa w ramach gwarancji( na 100% wymienią konsolę na nową).Podzespoły na płycie są tak zamontowane,że nie da się ich samodzielnie wymienić domowymi sposobami(lutownica).

Odnośnik do komentarza

Jak go sprzedałeś mówiąc, że może nie działać to weź pod uwagę, że co drugi cwaniak Ci powie, że rzeczywiście nie działa. Zawsze mniej zapłaci.

 

(...)

Jakbym tam chociaż raz został dłużej to bym im chyba wszystkim w końcu wp*erdolił. Telefony od rzecznika praw konsumenta były najlepsze. Kobieta pracująca na tym stanowisku mówiła, że jeszcze nigdy nie słyszała takich bzdur. Na każdą odpowiedź musiałem czekać tydzień. Dostawałem ją listownie od prawnika handlowego bo przeciez ku*wa żaden pracownik w ogóle nie wiedział co powiedzieć... 'Nie mogę przyjąć Pana reklamacji.Nie mogę wziąć odpowiedzialności bo są to zybt duże sumy pieniędzy' Nosz ku*wa 2400,- d;a empiku to są faktycznie wielkie pieniądze. Ale na infolinii Sony w sumie też mi nie za dużo pomogli... Każdy pilnuje własnego interesu, ale...

 

Idź do prawnika, zapłacisz za poradę 50zł i niech Ci pomoże napisać pismo przedprocesowe. To może zadziałać na takich gnojków jak srempik.

Odnośnik do komentarza

Ja mam praktycznie to samo. miesiąc temu padła mi moja pstrójka:( "żółte światlo" czy jak to nazwać. mam konsole 18 miesięcy, wiec u sony gwarancja mineła, ale według prawa jest dwu letnia rękojma. Kupiłem ps3 prawie po premierze wiec zapłaciłem 2400,- w Saturnie. Spora sumka wiec liczyłem bardzo na gwarancje. Ale po tygodniu dostałem decyzje, że mi nie uznają, ponieważ towar w momencie wydania był sprawny. Zbili z tematu:/ poszedłem do rzecznika praw konsumenta, do swojego urzedu miasta( jest darmo) i Pani rzecznik powiedziała mi że często tak te wielkie firmy robią i wysłała pismo do nich. Narazie czekam na odpowiedz, ale czarno to widze. Dziwne że Sony za taki sprzęt daje tylko rok gwarancji! A naprawa na własna ręke troche kosztuje.

Odnośnik do komentarza

Art. 4 pkt 1 - "1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania"

U Ciebie minęło 6 miesięcy więc nie stosuje się punktu 1, czyli rzeczywiście mają rację towar był zgodny w chwili wydania :)

Tylko, że jest jeszcze pkt 3 :) Art. 4 pkt 3 - "W przypadkach nieobjętych ust. 2 domniemywa się, że towar konsumpcyjny jest zgodny z umową, jeżeli nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany, oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom ce(pipi)ącym towar tego rodzaju ... "

No i najważniejsze - Art. 10 pkt 1. "Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru*"

* - też dla Ciebie istotne, więc nie wyrzucaj po wszystkim paragonu, ani dokumkentów wymiany/naprawy bo jeszcze mogą się przydać

 

Więc niech nie rżną głupa... na przyszłość - kontaktuj się z federacją PRZED złożeniem reklamacji. Pozdro

 

PS: I nie pisz, że czarno to widzisz bo konsolę MUSZĄ Ci naprawić/wymienić, a to, że nie znają prawa to wcale nie znaczy, że to prawo ich nie obowiązuje :)

Źródło: Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Prawda leży po tamtej stronie.Podam linka lecz po angielsku moze to pomoże:

http://vbforums.gametrailers.com/showthread.php?t=261509

Wyłącz konsolę,odłącz wszystkie kable, w tym także jeżeli korzystasz-Kabel internetowy.

Wykonaj backupa na karcie pamięci a potem spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne.

Jeżeli to nie przyniesie efektu oddaj konsolę do naprawy, lub też wymiany

Być może musisz updatować konsolę.Jaki masz firmware?

Odnośnik do komentarza

Empik zwrocil mi konsole!!

Data awarii: 27 czerwca

Data pierwszego pojawienia sie w empiku 30 czerwca

Data otrzymania nowej kosnoli: 26 listopada

 

Mialem plan stworzyc caly, dokladny plan wydarzen tej... operacji:/ Wraz z datami, nazwami instytucji, skanami umow reklamacyjnych itp.. Niestety bardzo mi sie nie chce oraz nie wszystko juz niestety pamietam. W kazdym razie po 5 miesiacach walki o swoje prawa dostalem fabrycznie nowa PS3 60GB (przynajmniej obudowa i dysk byly nowe) w starym poobklejanym brudna tasma kartonie, ze starymi kablami oraz ze starym sixaxisem, ktorego galki byly tak zyzyte, ze nie wracaly do pionu (mialem nadzieje ze mi wymienia), Odzyskalem rowniez MGSa, ktory utkwil w konsoli (kupiony za 249,-, pogralem 5h i zrobilem sobie przerwe 5 miesiecy...).

 

Powiem tak: trudno jest znalezc dobra opiekunke do dziecka, ale jeszcze trudniej jest znalezc dobre dziecko...

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobny problem, grałem sobię w GTA 4 robiłem stunt jumpy. W pewnym momencie ekran zrobił się czarny. Ale bez żadnego zgrzytu nic się nie zjarało :P żadnego dźwięku nie wydało, po prostu czarny ekran. No więc dwie pierwsze myśli- K***a! moje 10 stunt jumpów! jeszcze 10 i bym miał 100% giery, zupełnie wypadnę z rankingu!

No, cóż gdyby wypadnięcie z rankingu miałoby być moim jedynym problemem to chętnie bym go przyjął. Pomyślałem sobię że możę to wina GTA i znowu to zacinanie konsol, no ale wydali łatka co to poprawiła. Przypomniało mi się że mój kumpel wspominał jakiś miesiąc temu że padł mu czytnik blu-ray. Szybko wrzuciłem inne płytki PS3, no i niestety, żadnej nie czyta, z tą że różnicą że nie pojawia się żaden błąd, tylko ciągle widnieje w prawym górnym rogu ikonka obracającej się płyty(czyli ikona wczytywania, to płyta albo coś płytopodobnego) i choćbym czekał kilka godzin płyty nie wczyta. Wiecie może co to za problem? Obawiam się żę czytnik blu-ray padł. Kupowałem PS3 w media expert, ktoś z Was również? Myślicie że będą problemy? Ile by kosztowała naprawa czytnika blu-ray? Jeśli ktoś już zadał to pytanie to z góry przepraszam.

PS: U mnie również to wyskoczyło po firmwarze 2.53

Odnośnik do komentarza

Tanio kurczę,jak w 2007 roku padł mi laser to mojej grubej PS2 to za nowy życzyli sobie 220zł.A tutaj niespełna 2 lata po premierze laser blu-ray kosztuje niecałe 200zł....super...przynajmniej naprawa nie będzie kosztowała majątku...oczywiście życzę każdemu w tym sobie by nigdy nie było jej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Ja mam podobny problem, grałem sobię w GTA 4 robiłem stunt jumpy. W pewnym momencie ekran zrobił się czarny. Ale bez żadnego zgrzytu nic się nie zjarało :P żadnego dźwięku nie wydało, po prostu czarny ekran. No więc dwie pierwsze myśli- K***a! moje 10 stunt jumpów! jeszcze 10 i bym miał 100% giery, zupełnie wypadnę z rankingu!

No, cóż gdyby wypadnięcie z rankingu miałoby być moim jedynym problemem to chętnie bym go przyjął. Pomyślałem sobię że możę to wina GTA i znowu to zacinanie konsol, no ale wydali łatka co to poprawiła. Przypomniało mi się że mój kumpel wspominał jakiś miesiąc temu że padł mu czytnik blu-ray. Szybko wrzuciłem inne płytki PS3, no i niestety, żadnej nie czyta, z tą że różnicą że nie pojawia się żaden błąd, tylko ciągle widnieje w prawym górnym rogu ikonka obracającej się płyty(czyli ikona wczytywania, to płyta albo coś płytopodobnego) i choćbym czekał kilka godzin płyty nie wczyta. Wiecie może co to za problem? Obawiam się żę czytnik blu-ray padł. Kupowałem PS3 w media expert, ktoś z Was również? Myślicie że będą problemy? Ile by kosztowała naprawa czytnika blu-ray? Jeśli ktoś już zadał to pytanie to z góry przepraszam.

PS: U mnie również to wyskoczyło po firmwarze 2.53

 

mialem taki sam problem i na 100% padl blu-ray niejest to wina firmware :/ z tym ze mialem na gwarancji takze dali nowa po 10 dniach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...