Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zaszkodzi. Mysle ze bedzie podobnie ale przynajmniej wyeliminujemy problem dysku.

 

Mozesz rowniez sprobowac podlaczyc konsole bezposrednio kablem do netu (bez routera) jak masz warunki.

A jednak gdy wsadziłem do konsoli stary dysk(40gb) zamiast tego nowego(250gb), to demko się ściągnęło bez problemowo bez żadnej zawiechy. Więc chyba muszę wymienić ten dysk, bo raczej jest skopany...

No chyba, że wcześniej miałem problemy z łaczem a teraz nagle znikły ale raczej w to wątpie...

Odnośnik do komentarza

ema,

mam problem z PS3, chyba dość popularny, a mianowicie "error 80010514". Co sie z tym wiąże ps3 nie czyta blu-ray'ów. Dodam, że gwarancja mi się skończyła w listopadzie 2008 wiec darmowy serwis odpada. zgooglowałem problem i wiem, że na 99% padł blu-ray. Jeszcze postaram się go wyczyścić ale...!

i teraz moje pytanie, czy ktoś już wymieniał sam głowicę w ps3??? i gdzie najlepiej ją kupić , czy te dostępne w sklepie robson.pl są coś warte???

z góry dzięki za pomoc!!!

 

WORD UP!!! PEACE!!!

Edytowane przez Brudzyń word-up! peace!!!
Odnośnik do komentarza

1-zawsze możesz oddać konsolę do sklepu i powołać się na niezgodność towaru z umową(do 2 lat od zakupu) tylko niestety w polskich realiach równa to się raczej wojną o zaakceptowanie tego przez sklep i oddanie Ci nowej konsoli.Ale zawsze warto spróbować,przynajmniej nie będziesz musiał płacić

 

2-z tego co wiem co laserki z robsona są ok,do tego jeszcze montują je na miejscu,zadzwoń i się dowiedz jak stoją koszty,transport itp

Odnośnik do komentarza

rok gwarancji daje producent czyli Sony

dwa lata reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową gwarantuje Unia Europejska.

 

O ile w przypadku gwarancji chyba nie trzeba nic wyjaśniać,to te prawo europejskie już jest bardziej zawiłe.Po pierwsze gdy na nie się powołujemy(jedyna deska ratunku jeśli konsola padnie po 12 miesiącach) to musimy oddać konsolę do miejsca w którym ją kupiliśmy.I tu zaczyna się cyrk-musi zostać udowodnione,że konsola była wadliwa w momencie jej zakupu by otrzymać nową.I tutaj zaczyna się jazda bo i ile usterki typu padnięty port hdmi,zwalone wi-fi przejdą bez trudu(można np powiedzieć,że dopiero teraz się kupiło lcd i port hdmi był uszkodzony od początku) to o ile w przypadku uszkodzeń lasera sklepy usilnie bronią się tłumacząc,że towar był sprawny w momencie zakupu i w większości takie sprawy lądują w sądzie konsumenckim.

Odnośnik do komentarza

Czyli innymi slowy gwarancja jest na 1 rok zas o drugi trzeba walczyc? Najlepiej to sprzedac jakiemus noobowi przed koncem gwary i zakupic nowa bo w serwis troche wynienie na to wychodzi.

Ale czemu sie martwiecie o gwarancje przeciez to nie 360 ;)

 

Ps. Mam konsole np. ze styczniea 2008r - czyli po gwarancji wg mojego paragonu aka daty zakupu - ale gdybym mial paragon ze kupielem w czerwcu to by przeszlo?

Odnośnik do komentarza

teoretycznie o drugi rok nie powinieneś walczyć ale żyjemy w Polsce więc tu się rządzi prawo ulicy.W każdym razie Sony daje rok gwarancji i po tym czasie już ich nic nie obchodzi i co najwyżej naprawią Ci konsolę za dużą kasę.W czasie drugiego roku to odpowiedzialność z tytułu niezgodności towaru z umową spada tylko i wyłącznie na sklep w którym kupiło się konsole.A jak wiadomo nasze sklepy/hiermarkety są bardzo biedne bo muszą płacić krocie np kasjerkom więc ostatnie o czym marzą to dać Tobie za free nową konsolę.....i tutaj niestety zaczyna się walka.....

 

Z obserwacji na różnych forach widzę,że w Europie nie ma cyrków i sklepy bez trudu wymieniają konsolę po roku z tego tytułu ...

 

Co do paragonu-hmm nie wiem czy jest na nim zapisany gdzieś model i numer seryjny konsoli,Jeśli takowego nie ma to wg mnie raczej nie ma dowodu na to czy ta konsola została kupiona rok,dwa czy 5 lat temu

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Ficuś - MS w swojej bazie ma cos pomieszane i np. majac konsole z roku produkcji grudzien 2007 zas kupilismy w czerwcu 2008 chce gdy zglaszamy teraz usterke paragon bo wg nich 2 lata juz wygasly. Na paragonie zadnych numerkow seryjnych nie ma tylko pytanie czy serwis Sony chce jakis dowod zakupu gdy zglaszamy 1 raz usterke po 3 miesiacach uzytkowania

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj rano jak sprawdzalem czyjes trofea, to podczas ich wczytywania zawiesilo mi sie PS3. Musialem trzymac przez 10s reset. Po ponownym uruchomieniu przzywital mnie napis o uszkodzeniu jakichs danych i ze musi odbudowac system plikow (juz mnie stres wzial jak (pipi)).

Po odbudowie, ktora trwala kilkaa minut jest niby ok... ale uszkodzilo mi czesc plikow video, mp3 i zdjec (corrupted data). Z tych ostatnich czesc nie dziala (glownie z pewnego okresu czasu, podobnie jak filmy i muzyka), a kilka ma przekrecone minatury (tzn, jest np miniatura screena z uncharted 2 a po otwarciu pojawia mi sie foto calkiem inne).

Ehh :/

Gry, ktore poki co sprawdzalem dzialaja dobrze wiec mam nadzieje, ze uszkodzenia dotknely tylko plikow AV.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Ja tak mam jak przerzucam sporo zdjęć tak do 8gb z karty na konsolę z konsoli na kartę po selekcji… jeżeli się zawiesi i trwa to kilka minut to już wiem, że czeka mnie reset i porządki…wiąże się to z uszkodzeniem kilku zdjęć (ale nie na karcie) potem mam spokój do kolejnego urlopu…

Gdzieś to w manualu było opisane ale nie mogę teraz zlokalizować…

Odnośnik do komentarza

Dla mnie bylo dziwne konsola lykala dvd plyty co jakis czas blueray filmy i nawet udawalo sie gry wczytac. Wiec zaryzykowalem (gwarancja brak) i rozkrecilem konsole laser wyczyscilem oraz soczewke i nasmarowalem trybiki skrecilem konsole i normalnie wszystko dziala konsola lyka plyty jak szalona bez zadnego zajekniecia. :)

Edytowane przez DaniDevil
Odnośnik do komentarza

O to to to!

 

Toz to dokladnie jest problem z napedami. W 90% wystarczy je przeczyscic. Bede to regularnie podkreslal.

Istnieje jednak ryzyko rozregulowania, wiec trzeba byc naprawde delikatnym.

 

Serwisy sie w to nie bawia - bo to strasznie czasochlonne i przez to nieoplacalne. Latwiej wymienic modul (pare minut) i skasowac kase za modul i robocizne...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...