Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu moja konsolka PS3 60GB odmówiła wczytania gry z płytki BD. Pomyśłałem: "A pewnie jednorazowo", ale następne gry również nie chciały się wczytać. Niestety, gwarancja Sony już mi się skończyła i zadzwoniłem do Sony. Powiedzieli, że zapłace 550 zł za wymianę lasera + przesyłka do Wawy. Kpina. Jednak PS3 zawiozłem do pewnego serwisu w Katowicach z konsolami i gościu powiedział, że uszkodziła się jakaś część lasera i podzespoły + naprawa będzie mnie kosztowała 380 zł, ale konsolke dostane dopiero za 2 tygodnie bo podobno dużo ostatnio trójek pada :huh: No i jestem zmuszony teraz grać na PS2 w Resident Evil 4 ^_^ Strasznie jestem wkurzony na Sony, że tak zdzierają kase z ludzi, a okres gwarancyjny jest taki krótki.

Odnośnik do komentarza

Jak informowałam wcześniej wysłałam do Media Markt pismo przedprocesowe. Myślałam,że odpowiedzi przed złożeniem pozwu nie doczekam. Tymczasem oto odpowiedź jaka mimo wszystko otrzymałam:

"Firma Media Markt Sp. z o.o. w Szczecinie w związku z w/w pismem informuje ,że podtrzymuje negatywna decyzję w reklamacji nr ...

Potwierdzamy możliwość reklamacji u sprzedawcy w okresie dwóch lat , jednak przypominamy,że zgodnie z ustawą sprzedawca odpowiada przez w/w czas za wadę, która tkwiła w towarze w chwili wydania.

Reasumując , Media Markt w Szczecinei po ponownym przeanalizowaniu informacji potwierdza swoją decyzję negatywnego rozpatrzenia reklamacji."

 

No i na tyle wymiany pism. Będę informować o postępach na sprawie sądowej. Znając realia nie prędko się ona odbędzie.

Odnośnik do komentarza

jestem z Toba, z tym MM trzeba ostro

mnei tez splawiali z konsola, 2 dni chodzilem i w koncu blondas kierownik zmiekl

w tym czasie co bylem to tez napatrzylem sie co oni potrafia zrobic

kolo przyszedl z aparatem foto reklamowac i nie mial opakowania i koneic gadki, nie ma opakowania to nie ma gwarancji (co oczywiscie jest komplenta bzdura)

Odnośnik do komentarza
Jak informowałam wcześniej wysłałam do Media Markt pismo przedprocesowe. Myślałam,że odpowiedzi przed złożeniem pozwu nie doczekam. Tymczasem oto odpowiedź jaka mimo wszystko otrzymałam:

"Firma Media Markt Sp. z o.o. w Szczecinie w związku z w/w pismem informuje ,że podtrzymuje negatywna decyzję w reklamacji nr ...

Potwierdzamy możliwość reklamacji u sprzedawcy w okresie dwóch lat , jednak przypominamy,że zgodnie z ustawą sprzedawca odpowiada przez w/w czas za wadę, która tkwiła w towarze w chwili wydania.

Reasumując , Media Markt w Szczecinei po ponownym przeanalizowaniu informacji potwierdza swoją decyzję negatywnego rozpatrzenia reklamacji."

 

No i na tyle wymiany pism. Będę informować o postępach na sprawie sądowej. Znając realia nie prędko się ona odbędzie.

Ciekawe kto pracuje na reklamacjach u nich, że nie potrafią się nauczyć jednej ustawy albo chociaż czytać tej ustawy ze zrozumieniem :) Chociaż moim zdaniem to pewnie nie jednego juz gościa tak spławili więc próbują dalej - niech nawet uda się z co piątym to ile są do przodu.

U mnie w sądzie polubownym rozprawa była po ok. 1,5 miesiąca od zgłoszenia, więc całkiem nieźle. Masz jeden plus... po takim czasie możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy (konsolę można śmiało uznać jako rzecz codziennego użytku), a przecież teraz konsola jest o wiele tańsza więc jak kupisz nową to nadwyżka Ci jeszcze zostanie :) Pozdro

 

PS: Juchy to było uświadomić gościa żeby skontaktował się z federacją konsumentów - zrobiłbyś dobry uczynek ;)

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Witam

Nadszedł dzień sądu i wczoraj wieczorem znienacka w czasie oglądania filmu konsolka moja wyłączyła się i wysuneła płytę ale tak nie do końca.W pierwszej chwili myślałem ze spadło napięcie prądu ale jak się okazało był to zgon mojej ps3. Konsola w tej chwili nie przyjmuje płyt i sie nie odpala, po włączeniu na chwilę zapala sie zielona dioda a potem pipczy 3 razy i zaczyna migac czerwona.To 60gb kupiona w marcu 2007 w uk , czyli mam jeszcze 1,5 miesiąca gwarancji .Jutro wysyłam sprzęt do kolegi do uk i dam znac jak wygląda sprawa serwisu bo może jest więcej osób z konsolami z uk. które wróciły do kraju. A było tak pięknie.

 

Może są tu osoby aktualnie będące w uk i mają info co do tego czy 60ka będzie naprawiana czy tez wymieniona na 80gb (bądź 40gb).Konsola kupiona w sieci GAME.I czy trzeba oddawac wzsystko czy sama konsolę, bo nie wiem czy pakowac całośc.

Mój kolega zaniósł konsolę do sklepu a tu zonk ,gośc mówi ze to juz po gwarancji i żeby iśc do sony. A w sony mówia że to nie ich sprawa bo tylko 1 rok u nich gwarancji co jest prawda ale jeżeli chcę to za 140 funtów dostanę nową konsolę (plus dla sony o ile działa to również po 24 miesiacach).Więc wysyłamy pismo do sklepu (gotowa forma ) i rejestrujemy problem w jakiejs agencji spraw konsumentów w uk(dokładnie nie wiem jak to sie nazywa) sprawa ma numer , i raptem dzwoni gośc ze sklepu ze po co pismo że jak coś sie dopłaci to wymienia na nową , a my nato że nie będziemy płacic bo w uni prawo jasno mówi o 24 m-cach. Teraz czekam co bedzie dalej w każdym razie jak sklep nie uzna reklamacji sprawa ma sie zając dalej juz ta cała agencja.

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza

Z 3 gier tylko jedna sie wlacza jakies rady? wczesniej wszystko dzialalo :( no i fifa tez wysiadla...naped padl:( 80 giga konsola

Jaki jest kontakt z serwisem bo polska strona playstation nie loto mi na ps3 ;(

Moj problem polega na tym, iz naped czyta plyte ale tylko wtedy kiedy znajduje sie ona w srodku konsoli podczas jej wlaczania...natomiast gdy juz konsola chodzi i chce wlozyc/wymienic plyte to laser nie czyta plyty tylko slychac bardzo cichutkie 2 bipniecia :( Dziwna sprawa...format ani to ukryte menu nie pomoglo :(

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Witam

Dziś padła (żółta dioda) moja PS3 60GB kupiona we wrześniu 2007 w MM w Rzeszowie. Zamierzam ją oddać w ramach niezgodności towaru z umową do sklepu. Czy macie jakieś wzory pism? Mam oddać wszystko co było z konsolą? W konsoli została płyta z MS: Pacific Rift - mam na piśmie reklamacyjnym napisać informację że w środku jest płyta? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Witam

trochę poczytałem, przygotowałem sobie pismo od Federacji Konsumentów z postu Karola kilkanaście stron temu i zobaczymy. Mam nadzieję że wszystko przejdzie pozytywnie. Ironia losu - mojego X360 reklamowałem 3 razy w przeciągu pół roku i w końcu go sprzedałem. Kupiłem PS3 jakoby miała być bezawaryjna, no i wytrzymała 1,5 roku. Może Wii mi się nie zepsuje :)

 

edit:

Ja VS MM runda 1

Poszedłem do MM w Rzeszowie z pismem reklamacyjnym (wzór z postu Karola885), pracownik przeczytał pismo i wziął się za przyjmowanie reklamacji. Poprosiłem o kierownika (po wcześniejszej konsultacji z Rzecznikiem Praw Konsumenta) a kierownik z automatu powiedział: i tak zostanie reklamacja odrzucona. Próbował mi wcisnąć że mogę się powoływać na niezgodność towaru z umową w momencie kupna - albo działa albo nie i sobie polazł. Inaczej jest zgodna z umową. Zapytałem pracownika jak to jest z tymi reklamacjami, bo dostaliście karę za nadinterpretację prawa a ja nie zamierzam odpuścić. A pracownik odparł: to dostaniemy kolejną...

Czekam na pismo od nich i pewnie historii nastąpi ciąg dalszy...

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
Z 3 gier tylko jedna sie wlacza jakies rady? wczesniej wszystko dzialalo :( no i fifa tez wysiadla...naped padl:( 80 giga konsola

Jaki jest kontakt z serwisem bo polska strona playstation nie loto mi na ps3 ;(

Moj problem polega na tym, iz naped czyta plyte ale tylko wtedy kiedy znajduje sie ona w srodku konsoli podczas jej wlaczania...natomiast gdy juz konsola chodzi i chce wlozyc/wymienic plyte to laser nie czyta plyty tylko slychac bardzo cichutkie 2 bipniecia :( Dziwna sprawa...format ani to ukryte menu nie pomoglo :(

 

Mialem podobny przypadek tylko konsola czytala plyty dvd i czasami filmy w blueray i gry. Ja nie miałem juz gwarancji wiec sam rozkreciłem konsole i wyczysciłem laser i o dziwo konsola wszystko zaczeła czytac. Jak wkładałem płyte z gra tez laser 2 razy pipknał i sobie olewal wgrywanie płyty. Jesli masz gwarancje to oddaj konsole do serwisu jesli nie wyczysc sam soczewke laserka.:D ( Odradzam palenia w tym samym pokoju co jest konsola )

Odnośnik do komentarza

konsola wróciła z serwisu – czas realizacji usługi od 29.01.09 do 23.02.09

Dostałem ponoć odnowioną konsolę 60gb, ale wygląda na nówkę nieśmiganą – każdy port bez śladów użytkowania obudowa jak nówka…chwilowo zadowolony zobaczymy jak będzie:)

Całość imprezy kosztowała mnie dokładnie 887zł

A teraz trzeba tyrać nad odbudowaniem dwuletniego dorobku, który poszedł się … wraz z formatowaniem dysku.

 

Odnośnik do komentarza
Ja zgłosiłem niezgodność towaru z umową w MM Rybnik zobaczymy jak to będzie. BTW mam już totalny mętlik w głowie - jak to jest? MM stanowi sieć sklepów jedne uznają tego typu reklamacje inne walczą z klientami (przykład gabi30) - nie kumam.

Zobaczymy jak to będzie w przypadku mojej konsolki.

 

Wczoraj otrzymałem odpowiedź z MM Rybnik w sprawie mojego zgłoszenia. Poniżej przedstawiam jej treść.

 

"W sprawie dotyczącej zlecenia reklamacyjnego nr .... pragnę poinformować, że sprzęt został ponownie wysłany do autoryzowanego serwisu SONY, gdzie zostanie wykonana ekspertyza dotycząca występowania usterki oraz przyczyn jej powstania. Po otrzymaniu informacji z serwisu zostanie podjęta decyzja dotycząca sposobu zakończenia reklamacji."

 

Jestem ciekawy jak SONY ocenia padające napędy? O dalszych losach mojej upadłej konsoli napiszę po rozstrzygnięciu sprawy.

Odnośnik do komentarza

Witam , pierwszy raz pisze w tym temacie bo od niedawna uwazana przezemnie bezawaryjna , moja ps3 zwiesza sie podczas grania i sie restartuje , czasem gra zwiesza sie na kilkanascie sekund wczytuje cos i znowu rusza , tu moje pytanie czy konsola moze wie wieszac w zaleznosci od gry czy freewaru ?? a moze to wina lasera , ktory jest skonczony od ciaglego grania :P ??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...