Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Wyłącz konsole, wyłącz ten przycisk O/I z tyłu, wciśnij i trzymaj Eject i włącz PS3 tym włącznikiem z tyłu. Konsola zaskoczy i od razu Ci się "suszarka" włączy. Po kilkudziesięciu sekundach konsola się wyłączy i zacznie mrugać czerwona dioda (chyba) i musisz jeszcze raz przełączyć ten przycisk z tyłu.

Odnośnik do komentarza

Trzeba też brać pod uwagę osobiste odczucie słowa "jęczy".Każdy może to interpretować inaczej,a może nic ci się nie dzieje z konsolą.Za przykład może posłużyć początek istnienia PS3 i posty pierwszych użytkowników jakie to ps3 jest ciche.Po czasie wielu potencjalnych kupców myślało ,że konsola nie wydaje z siebie w ogóle dźwięków i jest cicha niczym mebel.W konsekwencji pojawiło się kilkanaście postów gdzie ludzie po zakupie martwili się ,że mają zepsute PS3 bo ją "słyszeli".PS3 jest bardzo ciche ale słyszalne gdy jest cicho w pokoju-zarówno chłodzenie jak i napęd wydawają dźwięki.Oczywiście na uszy nie słyszałem jak się zachowuje Twoja konsola MajorZero więc może faktycznie masz coś z nią nie tak.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Heh ja napisze cos ciekawego. Padła mi miesiąc temu konsola. Był czarny ekran (pisałem o tym kilka stron wczesniej)...wysłałem do PRAMu dostałem po 2 tygodniach , ciesze mordę a tu pismo ze wszystko w porządku u nich i po prostu zwrócili..... No nic włączam, i chodzi..... przez 2 dni!!!!! Mega wk... wysyłam raz jeszcze do Pramu z poleceniem aby wszystko dokładnie sprawdzili i naprawili. Jestem wariatem i nie mogąc się doczekac poszedłem kupic nową, tym razem w salonie SONY. Fajny wybór zestawów, droższe niz na allegro, ale co mi tam

kupiłem ps3 80 gb z 2 padami i 2 grami. Lecę do domku ucieszony, (jak tamta wroci z naprawy pojdzie na allegro) w domu wsio popodłączałem (odczekawszy chwile w temp pokojowej) i... instaluje Devil May Cry 4..... Stanęło na 29% i ani drgnie muza ucichła... PADŁ LASER w nówce :/ nie czyta nic ani dvd ani cd. Konsola pod pachę i lece do sklepu na totalnej kur..wie. Goscie w sklepie zdziwko max. Jestem pierwszym klientem ktoremu sie zepsula, a sprzedali ponad sto. Wymienili, od wczoraj chodzi........to juz trzecia......

Odnośnik do komentarza
Wiatraczki faktycznie chodzą ciszej, lecz napęd dalej szura. Jakby laser działał. Pytałem się wujka który też ma PS3 i mówił, że to normalne u niego też tak napęd zaczął pracować. Może to normalne, że z biegiem czasu napęd się wyrabia.

 

To jest normalne, napęd taki dźwięk wydaje jak doczytuje dane, przy niektórych grach słychać bardziej (szczególnie EA np Fifa08 ,ME) a przy innych ciszej.

Na paru konsolach z ciekawości u znajomych sprawdzałem i jest to samo :) Mam konsole już prawie 2 lata i od początku tak było tak więc to nie jest żadna wada czy oznaka psującego się czytnika..

Edytowane przez froniu
Odnośnik do komentarza
Skończyła mi się gwarancja, a moje ps3 nie żyje ale nie minęły 2 lata od zakupu konsoli.Słyszałem że istnieje jakiś przepis ze sony daje na dwa lata, ale co zrobić ??

Bo to sony daje dwa lata a nie sklep , gdzie mam udać się z konsolą do sklepu , do sony ????

Proszę o pomoc może ktoś z was też miał tak jak ja :(

To nie Sony daje dwa lata tylko właśnie sprzedawca. Zgłoś się do federacji (mailowo) opisz sytuację, a w ciągu kilku dni wszystko załatwisz (dostaniesz odpowiednie druki z opisem jak masz je wypelnić itp.) - http://www.federacja-konsumentow.org.pl/

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Kupiłem konsolę jakieś 3 tygodnie temu w mm. Zawiesiła mi się tylko 2 razy , nie wiem z jakiego powodu. Wczoraj uruchomiłem ją na swoim europejskim koncie( mam jeszcze amerykańskie i japońskie)i coś zaczęło świrować. Mianowicie w menu takie rzeczy jak dema, trofea, lista przyjaciół cały czas się ładują, gdy uruchamiam np LBP też się ładuję- bez końca. I wszystko to się dzieje dopóki nie połączę się z siecią psn. Zmusiło mnie to do zrobienia gruntownego formatu dysku twardego i wszystko chodzi dobrze, sprawdzałem przed pracą. Jednak nurtuje mnie pytanie czym to mogło być spowodowane?

Od razu chcę napomnieć że nie miałem żadnych syfów na dysku itd.

 

Edytowane przez raVen20
Odnośnik do komentarza

mi padla ps3 wczoraj. gralem sobie w cod4 i nagle sie wylaczyla. teraz jak wlanczam zapala sie zolta dioda, slychac trzy pikniecia i nastepnie zapala sie czerwona dioda. padlo albo zasilanie albo plyta glowna. szkoda bo to jest wersja 60GB ze wsteczna kompatybilnoscia i czterema portami USB. do tego wlasnie kupuje nowy komputer za prawie 6tys. wiec nie mam zbytnio kaski na nowa konsole. pozegnam sie wiec z graniem pewnie na jakies pol roku. a co do konsoli to nie bede naprawial tylko wystawie na allegro jako zepsuta to chociaz czesc kaski odzyskam.

Edytowane przez Jazdaone
Odnośnik do komentarza
mi padla ps3 wczoraj. gralem sobie w cod4 i nagle sie wylaczyla. teraz jak wlanczam zapala sie zolta dioda, slychac trzy pikniecia i nastepnie zapala sie czerwona dioda. padlo albo zasilanie albo plyta glowna. szkoda bo to jest wersja 60GB ze wsteczna kompatybilnoscia i czterema portami USB. do tego wlasnie kupuje nowy komputer za prawie 6tys. wiec nie mam zbytnio kaski na nowa konsole. pozegnam sie wiec z graniem pewnie na jakies pol roku. a co do konsoli to nie bede naprawial tylko wystawie na allegro jako zepsuta to chociaz czesc kaski odzyskam.

 

to jest ta jedna uszkodzona 60-tka na allegro? ile za nia chcesz? w/w opis zgadza sie z tym na allegro xD

 

Odnośnik do komentarza

nie swoja bede sprzedawal dopiero 2maja bo wtedy przylatuje do polski to przy okazji wezme z soba konsole. co do ceny to nie mam pojecia dlatego chce wystawic na allegro. gdybys byl zainteresowany to daj jakas propozycje. nie musi byc jakas wygorowana, doskonale zdaje sobie sprawe ze sprzet jest zepsuty a nikt nie lubi kupowac zepsutego.

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam pewien problem; otóż od około 2 tyg mam podłączoną 3 do lcd po hdmi i nie zawsze załącza się dzwięk w niektórych grach lub demach. Resetuję konsole raz, czasami dwa i dzwięk się pojawia. Problem pojawia się dopiero w momencie po pojawieniu się logo PlayStation na ekranie gdy wczyta się gra (w XMB jest dzwięk). wcześniej na zwykłym tv nic takiego się nie działo i wszystko chodziło jak należy w tych samych grach z którymi teraz jest problem.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam mały problem z uruchamianiem konsoli. Zawsze gdy paliła się czerwona dioda mogłem uruchomić ps3 za pomocą przycisku PS na padzie. Teraz, gdy tak robię, pad niby szuka konsoli ale ta nie reaguję. Muszę uruchamiać konsolę manualnie(wtedy dopiero konsola znajduje pada) a że leniwiec jestem i wiem, że takie kwiatki to raczej nic dobrego, pytam się czy ktoś wie co to za problem i czy można sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza

czesc mam ten sam problem co inni, czyli Yellow Light of Death :/. Pisałem juz o tym wczesniej. zepsuł mi sie przed upływem 2 lat. Ale Saturn odrzucił mi reklamacje 3 razy a z sądem polubownym tez nic nie wyszło:/. Wie ktos moze ile bedzie kosztowac naprawa sprzętu? i czy da sie konsole naprawic w serwisie ale nie sony, bo oni sobie zarzycza bardzo dużo. Dzwoniłem tam i powiedzieli ze może to kosztowac nawet 2000 zł!!! szok!. Zna ktos taki serwis w Chorzowie.Katowicach,Bytomiu badz poblizu który naprawia pleje? pomóżcie bo w prxzeciwnym wypadku będe musiał zakopać pleja:]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...