Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tak 3 razy - pierwszy raz jakieś pół roku temu (nie pamiętam co włączyłem - najpierw konsola chodziła około 2h kiedy film oglądałem) i min. ostatnio jak grałem z Krisem właśnie w Betkę U2- nie bój żaby - moja żyje i ma się dobrze ;) Najfajniejsze że wyła tak przez 40 minut gry - od tyłu już prawie lodowate powietrze wypluwała :) Cosik się zwiesiło - that's all foks.

Odnośnik do komentarza

ludzie teraz musza sie sadzic zeby im konsole naprawili za 2,5k, jeszcze (pipi)a w sony robia łaske...

 

U jednych konsola sie je,bie ciagle, a u drugich jest krotsza gwarancja, a po terminie to jakies wygorowane sumy za naprawe wolaja (przy okazji jeszcze cie okroją), ewentualnie sady albo ciul wie co jeszcze.

 

Na szczescie z PS3 nie mialem zadnych problemow (a mialem dwie wersje - 60 i 40).

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jakby Mu płyty nie oddało to raczej by się nie pytał czy może to sam naprawić :-p

 

triboy17@o2.pl: Kumpel samemu to może tylko zepsuć, jak nie ma gwarancji to niech odda do jakiegoś serwisu (renomowanego) i poprosi o samą opinię, może wystarczy soczewkę wyczyścić.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

@Ficuś, nie oddaje płyty, a sama konsola jakby jej nie widziała.

 

@donsterydo, bardziej chodzi o to, czy restart systemu może coś pomóc. Zanim poleciał do serwisu zapytał się mnie, a ja pytam się Was. Sam na szczęście (odpukać) nie miałem problemów z konsolą, więc tu nie zaglądałem. A chodzi o to, czy jest możliwość uniknięcia wizyty w serwisie, gdyż takowego w okolicy nie ma:)

Edytowane przez triboy17@o2.pl
Odnośnik do komentarza

KONSOLA ,LAPTOP I PRZETERMINOWANY SOK :(

 

Od 4 dni zauważyłem ze moja PS3 (60GB z pierwszego "tłoczenia" jak się domyślam) dziwnie się zachowuje. Gram np w Ojca Chrzestnego II i w pewnym momencie postać uderza w niewidzialny mur ,nieważne to czy jadę czy idę ,zaczyna spadać "pod planszę",umiera i po tym zabiegu gra sie nie wczytuje tylko zawiesza (a raczej cała konsola bo nic nie można zrobić).Czasem mogę wybrać padem "quit game" bądź "switch off console" po czym następują 3 piknięcia konsoli i na wyłaczenie i włączenie pomaga tylko wyłączenie konsoli guziczkiem power ,tym z tyłu konsoli zaraz obok wejśćia LAN bodajże.To samo miałem w moim ukochanym Mercenaries 2 ale tutaj już na logo EA się zawiesiła.Dalej był Killzone 2 na "lobby" oraz dzisiaj inFamous po przejściu 4 misji.Zabili mnie "Ludzie ziemi" i pojawił się czarny ekran ,pomogło jak wcześniej tylko "twarde wyłączenie konsoli".Przypomniało mi się że podczas tych "zwis" czytnik konsoli zaczyna pracować jak CD-ROM próbujący odczytać jakąś porysowaną płytę.Konsoli stuknął w marcu rok.Laptop zaś dzisiaj nie chciał się w ogóle włączyć ale domyślam się że to dla tego że chodził 24h (w końcu to nie serwer) i może poprostu coś się zagotowało ,ale pomimo tego że był droższy od PS3 wali mnie jego stan :( no i dzisiaj jeszcze ten sok jabłkowy ważny do 08.06.09 :( PECH JAK CH.... :( Odnośnie PS3 chciałem dodać że firmware jest najbardziej aktualny a na dysku (oryginalnym nie wymienianym) mam 10gb wolnego.Kupowałem w salonie SONY w Gdyni ,ale strach się bać iśc do serwisu bo boje się trochę że zamienią mi ją na 40gb a mi naprawdę zależy na wstecznej kompatybilności i czytniku kart (srał pies te 4x usb). Jakieś sugestie? Pada czytnik ? Poza tym ostatnio jakoś rzadziej słyszę żeby się wentylatory włączały,może coś się nagrzewa w środku za bardzo i stąd te artefakty w Ojcu Chrzestnym II. Zbieram z niej kurze co tydzień ,czasem nawet odkurzę. Z góry dzięki za pomoc.

 

P.S. Półroczna X360 (Falcon) lata jak ta lala :( tyle że ja mam większość gier na PS3 :(

Odnośnik do komentarza

Przejedz po niej czasem odkurzaczem i dbaj by sie za mocno nie kurzyla.

Do tego dbaj by nie grzala sie rowniez (nie zabudowuj jej w zadnej szafce, bo temperatura tez nie pomaga czytnikom i dyskom.

Generalnie odnosze wrazenie ze czytnik masz troche zanieczyszczony. Pograj na nim troche DVDkow i CDkow, by mechanizm lasera troche popracowal i morze rozepchal kurz.

Rozbierac nie radze - bo zerwiesz plombe i potem juz zero jakis potencjalnych reklamacji czy rekojmii. Jesli sie tym nie przejmujesz to poszukaj w necie instrukcji jak czyscic wszelkie napedy optyczne i powodzenia. Dodam ze plyty czyszczace to najczesciej strata czasu i pieniedzy...

Odnośnik do komentarza

rozbierać nie mam zamiaru ponieważ to nie moja działka,kurze ścierałem co tydzień z niej jednak masz rację z tym odkurzaniem powinienem częściej to robić,dam jej odpocząć ze dwa dni ,chociaż te "artefakty" w Ojcu Chrzestnym jak zapadanie się postaci "pod ziemię" nie wiem czy nie są spowodowane przegrzewaniem się konsoli,tak jak na PieCu jak się grzeje za bardzo to zaczynają się dziać dziwne rzeczy.Dzięki za info o płytach czyszczących,nie wiedziałem że to taki bubel.Grzać też się nie grzeje,u mnie raczej staram się żeby nic się nie grzało nawet TV LCD.Czy ma znaczenie że konsola stoi od roku w pionie? Czytałem że XboXa się tak nie stawia a co z PS3? Pytanie to trochę jak musztarda po obiedzie no ALE może jednak to to.

Odnośnik do komentarza

Pion to akurat zdaje sie byc najlepsza pozycja. Najlepiej dziala chlodzenie. Co wiecej zauwaz, ze niemal we wszystkich reklamach PS3 ona stoi wlasnie pionowo. Mysle, ze nie bez powodu.

W sensie odkurzac to sugerowalem przejechanie odkurzaczykiem raz na jakis czas by jednak czasem poprobowac kurz wyciagnac ze srodka. Szmatka dobra rzecz, bo sprzecik dobrze wyglada ale liczy sie srodek sprzetu.

 

Mysle, ze moze wlasnie byc kwestia zanieczyszczenia napedu - po prostu naped przez jakies paprochy/kurz w mechanizmie nie moze w odpowiednim momencie wskoczyc na wymagana sciezke by doczytac dane, ktore gra w tym momencie potrzebuje... Czasem przetrzyj plytke chocby rekawem przed wlozeniem. Nawet nie wiesz jak czesto nagle zaczyna dzialac, choc wydawaloby sie to wbrew logice ;)

Odnośnik do komentarza

wiesz X360 też reklamują ciągle w pionie a to z tego co wiem najgorsza z możliwych pozycji dla niego (pasta podobno wycieka spod wentylatora przyczepionego do procesora bądź coś w ten deseń).Tak czy siak konsola dalej stoi w pionie,posłuchałem Twojej rady o odpaleniu paru DVDków,dzisiaj na ogień poszło Gran Turismo 4 i God of War II,po jakiś 2 godzinach dałem konsoli odpocząć a potem odpaliłem PeeS Trójkowe :) Mercenaries 2 i póki co bez problemów także dziękuję za radę :) odkurzać też ją będę częściej,o sprzęt trzeba dbać a dziś kupiłem nawet specjalną wąską końcówkę do odkurzacza.Żeby tylko odkurzacz się nie popsuł......

 

P.S. i pozdrawiam z Gdyni ,mieszkam na chyloni ale bywam też na witominie także można się spiknąć na jakieś PAD party ,mam 3 pady ,Narzeczona też lubi grać także można w coś posmigać :D (Calling all Cars/Motorstorm Pacific Rift/Wipeout) ;)

Edytowane przez wiedziu
Odnośnik do komentarza

Wlasnie skonczylem nakladac 2-gi raz paste termoprzewodzaca w ps3. YLOD naprawiony ale jest taki problem:

Odpalam konsole i mam liste wyboru profili. DOpoki nie wybiore jednego z owych profili to jest ok. Jak zaladuje jakis to wiatrak zaczyna chodzic coraz glosniej w odstepach 2-5 sekundowych, az osiagnie maximum mozliwosci...

Ktos ma jakas rade ?

Odnośnik do komentarza

wlaqsnie jestem po rozmowie telefonicznej z pania z PRAMU , za 4-5dni konsolka naprawiona wraca do mojego domciu !!! jupi . I male pytanko jezeli powiedzmy wymienią plyte glowna to czy dysk ze starymi danymi bedzie wykrywany, czy moze jakis nowy nr seryjny konsoli przypadnie, i konspola bedzie chciala formatowac dysk?

 

A i najwazniejsze co musze powiedziec to to ,ze jezeli sprawa zakonczy sie pomyslnie dlamnie i konsola bedzie naprawiona bezplatnie i wszystko bedzie cycuś ,to sklep EMPIK bedzie dla mnie przykladem do nqasladowania!!! bezproblemowe przyjecie konsoli pogwarancyjnej w ramach rękojmi oraz naprawa! . mam nadzieje ze wszytsko bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

No i konsola padła, może inaczej konsola nadal żyje ale ma złamane nogi i ręce :/ Padł mi laser a raczej zaczyna padać. Dzisiaj po zwisie gry resecie i próbie odpalenia Riddicka dostałem wesoły error o nr 80010514. Poszukałem na necie info na ten temat i prognozy nieciekawe właśnie bluray leży. Niby próbowałem sposób z recovery system file z recovery menu konsoli ale to pomogło tylko w tym że gra się załadowała ale i tak za chwilkę zaliczyła zwis. Próbowałem na kilku grach i nici. No to zostawiłem ją na parę godzin, włączam działa luz 40 min gry znowu zwis i znowu nie czyta płyt :/ No i wymiana lasera ładnie a odkładałem sobie na tv i już miałem nawet kupować za miesiąc (nawet żonę przekonałem) ale jednak wolę żeby konsola działała. Konsole posłałem dzisiaj do Norbiego więc pozostaje czekać. I taka mała złośliwość rzeczy martwych w poniedziałek zaczynam urlop i konsoli brak :(

Odnośnik do komentarza
tak dysk wyciaagniety ,cszeka w domu. czyli odbiore konsole, wsadze dysk i bedzied smigac? ;)

 

 

nie jeśli dadzą ci drugą konsole czyli konsole serwisowaną

tak jeśli to będzie ta sama konsola

 

Zazwyczaj dają drugą konsole (konsolę serwisowaną odnowioną) więc wyjęcie dysku nic nie daje, bo po włożeniu będziesz musiał go sformatować.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest kopia systemu czyli gier i sav. na dysku usb ale takie rzeczy robi się przed awarią no i tyle w temacie.

 

@Ficuś, nie oddaje płyty, a sama konsola jakby jej nie widziała.

 

@donsterydo, bardziej chodzi o to, czy restart systemu może coś pomóc. Zanim poleciał do serwisu zapytał się mnie, a ja pytam się Was. Sam na szczęście (odpukać) nie miałem problemów z konsolą, więc tu nie zaglądałem. A chodzi o to, czy jest możliwość uniknięcia wizyty w serwisie, gdyż takowego w okolicy nie ma:)

 

na 99% padł laser i bez serwisu się nie obejdzie

Edytowane przez goggy
Odnośnik do komentarza
tak dysk wyciaagniety ,cszeka w domu. czyli odbiore konsole, wsadze dysk i bedzied smigac? ;)

 

 

nie jeśli dadzą ci drugą konsole czyli konsole serwisowaną

tak jeśli to będzie ta sama konsola

 

 

Niestety nie jest to takie proste. Zdaje sie, ze juz sflashowanie firmware powoduje, ze dysk jest traktowany jako obcy. Serwis musi konsole zresetowac do stanu sprzed naprawy. Ma do tego narzedzia - najlepiej jakby im przypomniec ze dysk ma wciaz pasowac.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

A ja się tak zapytam odnośnie np. wmiany płyty głównej - wtedy dysk też będzie traktowany jako "obcy"?

Tak samo z PSS - konsola z nową płytą czy po flashowaniu będzie traktowana przez serwery jako nowy system? (pytanie jest związane z tym że jak mi kiedyś tfu - padnie to przepadną mi wszystkie gry z PSS które dziele na 5).

Pytam hipotetycznie.

Odnośnik do komentarza

z dyskiem nie wiem-ale stawiam,że będzie trakktowany jako obcy i będzie trzeba formatu

co do konta na PSN- na 100% jeśli zmienią Ci płytę główną to serwer potraktuje ją jako nowy system,wiec przepadną Ci gry dzielone na 5 kont(n chyba,że uda Ci się uruchomić konsolę i ją dezaktywować)

 

ps.dlatego też sony umożliwia pobranie gier na 5 konsol-nie by się dzielić jak my to robimy ale by po ewentualnej awarii nie musiałeś na nowo kupować gry :P

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...