Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

raczej zerknij z ktorymi jest najwiecej problemow, a jak wiemy z MM najwiecej wiec go omijac

 

Empik chyba najmniej z tych znanych

 

jak chcesz cos nowego kupic to czekaj na swieta, miesiac wytrzymasz, a za miech wszedzie powinny sie porobic jakies promocje...

 

patrz tez na stronie online empiku, super zakupy sie online u nich robi, bo mozna wciagnac cos tanio a odbierasz w empiku u siebie na miejscu i masz paragon z tego swojego empiku, a ceny calkiem inne niz w stacjonarnym, ja tak u nich konsole i gry czesto kupuje i jeszcze jakies rabaty daja 5% dla stalych klientow lub przy wiekszych zamowieniach

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

W poniedziałek wyślę ją do Ciebie Juchy - w piątek do Ciebie dzwoniłem. Była u Ciebie w sumie już 3 razy, więc podejrzewam że kolejna naprawa będzie tylko przeciąganiem agonii. Nie wiem czy 3 miesięczna gwara na naprawę jeszcze obowiązuje, ale obejrzysz konsolę i ocenisz. W napędzie utkwiła płyta z NHL 10, więc przynajmniej płytę chcę odzyskać.

Do grudnia wytrzymie :P bez konsoli, więc kupno teraz nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza

agoni to raczej nie ma jesli poddaje sie reflow i wstaje, tylko zapewne luty sa do wymiany jesli ciagle ulegaja uszkodzeniom

oby jeszcze kulki byly odpowiendiej wielkosci, zobaczymy...

Wyślę konsolę do Ciebie i ocenisz jak to wygląda. Generalnie decyzja zapadała - ta konsola idzie do sprzedaży i sprawię sobie nową Slim. Szkoda zdrowia, zawracania głowy i Tobie i sobie. A jeśli mam co 4 miechy płacić za naprawę to nie widzę większego sensu.

Mam kumpla w Empiku w Rzeszowie i jak się pojawią jakieś fajne bundle w okolicy grudnia to da mi znać. Jak będzie trzeba to nawet odłoży, coby mi nie wykupili :D

Odnośnik do komentarza

od poczatku Ci to mowilem :)

dla mnie osobiscie PS3 poza gwarancja Sony robi sie skarbonka bo za duzo kosztownych ma awarii (glownie laser to masakrator)...

przed koncem gwary sprzedac, kupic nowa i miec glowe spokojna z nowa gwara...

chociaz rozumiem ze ciezko sie rozstac z 60GB za grosze jak sie dalo za nia 2400zl...tak jak dzis przyniosl Sanryu do skupu z YLOD i na rachunku mial 2400, a do skupu oddal za ulamek tej kwoty...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

krotka pilka

konsola po paru minutach sie wyłącza i miga czerwona lampka

po ponownym uruchomieniu to samo

stalo sie tak do tej pory cztery razy, wszystko dzisiaj

 

zgaduje, ze to zapowiedz YLOD, konsola 40gb, niedawno dysk wymieniony na 320

rozchodzi sie o to, ze mam tam od cholery zdjec, kupe saveow (z blokada przed kopiowaniem), trzy prywatne konta (duzo zakupionych rzeczy, do jednego konta nie znam ani hasla ani daty urodzin i pytania pomocniczego) i jedno dzielone na piec osob

 

i teraz pytanie: co robić?

backup dysku (jak konsola chodzi srednio 5minut)?

kopiowac zdjecia na pendrive?

usunac z konsoli dzielone konto?

juz oddawac konsole do sklepu (kupiona okolo 18 miesiecy temu w empiku) czy czekac na pernamentny zgon?

akurat te jaja zaczely sie przy zakupie nowej gry, kusi mnie aby zaryzykowac i znowu odpalic konsole, by pograc choc pol godziny, tylko czy jak calkiem padnie to przypadkiem nie bede w stanie wyciagnac plyty?

 

z gory dzieki za odpowiedz, zdaje sobie sprawe, ze zapewne co drugie pytanie pada tu co strone (mimo, ze temat od dawna regularnie przegladam), ale sami wiecie, panikuje...

Odnośnik do komentarza

jak Ci zalezy na danych z HDD to zajmij sie tymi danymi poki chodzi, a nie graniem :)

jesli konsola krotko chodzi to kasuj wszystko co sie da jesli chodzi o dane ktore mozna sciagnac ponownie z PSN

tak samo te zdjecia zgrywaj na pena, wyczysc tak hdd aby same profile zostaly, wtedy backup powinien malo zjamowac i zdazy sie zrobic

 

z 40GB da sie wyciagnac plyte jak padnie na YLOD

 

Po ile wystawić PS60 giga z 3 miesięczną gwarancją,1 padem i dwoma grami?(MGS4 i Rachet 1)

nie przesadzajmy robiac z tego tematu 100 pytan do...

temat jest o awaryjnosci nie o sprzedazy

 

PS.

zerknij na aukcje za ile sie koncza podobne zestawy, ja bym gry sprzedal oddzielnie sama konsola jeszcze na gwarancji kolo 1000 moze ktos da, wazny opis licytacji aby dobrze zrobic...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

od poczatku Ci to mowilem :)

dla mnie osobiscie PS3 poza gwarancja Sony robi sie skarbonka bo za duzo kosztownych ma awarii (glownie laser to masakrator)...

przed koncem gwary sprzedac, kupic nowa i miec glowe spokojna z nowa gwara...

chociaz rozumiem ze ciezko sie rozstac z 60GB za grosze jak sie dalo za nia 2400zl...tak jak dzis przyniosl Sanryu do skupu z YLOD i na rachunku mial 2400, a do skupu oddal za ulamek tej kwoty...

Ano mówiłeś... Ale wstrzymałem się z z zakupem nowej konsoli i pojawił się model Slim. No i cena spadła. Więc jakieś pozytywy odwlekania zakupu jednak są.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

jak Ci zalezy na danych z HDD to zajmij sie tymi danymi poki chodzi, a nie graniem :)

jesli konsola krotko chodzi to kasuj wszystko co sie da jesli chodzi o dane ktore mozna sciagnac ponownie z PSN

tak samo te zdjecia zgrywaj na pena, wyczysc tak hdd aby same profile zostaly, wtedy backup powinien malo zjamowac i zdazy sie zrobic

 

z 40GB da sie wyciagnac plyte jak padnie na YLOD

dzieki za rady, ale juz po ptakach, konsoli nawet na 30sekund nie uruchomilem

i teraz pytanie: czy da sie jakos za pomoca sony wykasowac konto, abym mogl je odzyskac na nowej konsoli, podac jakies numery seryjne i nasciemniac, ze to juz piata konsola mi padla?

problem, ze to kanadyjskie konto z dodatkami do rock banda

Odnośnik do komentarza

mial ktos tak ja konsola sama sie zresetowala (usuniete wszystkie ustawienia konsoli) po czy zostaly usuniete konta psn (Szymek_PL)...tu uzylem opcje odzyskania konta..a przy nazwach profili pojawily sie * (co mozna usunac)

troche to dziwna sytuacja :P

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

http://support.sony-europe.com/repair/warranty/index.aspx?site=odw_pl_PL

 

zobaczcie pod ten link a dokładniej chodzi mi o ten fragment i pogrubione zdanie

 

W gwarancji Sony zapewnia, że produkt wolny jest od wad materiałowych i konstrukcyjnych od dnia zakupu przez okres:

 

* DWÓCH LAT dla telewizorów LCD BRAVIA (zakupionych po 15 stycznia 2008 roku)

* DWÓCH LAT dla laptopów VAIO (zakupionych po 1 lipca 2008 roku)

* DWÓCH LAT dla pozostałych kategorii produktów zakupionych po 1 października 2009 roku

* JEDNEGO ROKU dla kategorii WALKMAN

 

ps3 można zaliczyć do pozostałych kategorii produktów czyli wychodzi z tego że jak się zakupiło konsole po 1.10.2009 to ma on 2 lata gwarancji Sony a nie jak wcześniej 1 rok.. hmm co o tym myślicie ? Prawda i odpadnie użeranie się o swoje przy niezgodności..czy może dotyczy to produktów tylko SONY ( :lol: ) jak przy gwarancji extra ? :lol:

Odnośnik do komentarza

właśnie diabel tkwi w szczegółach i w tym co pisalismy wczesniej czyli PS3 nie uznaja za produkt SONY tylko SCEP i po "ptokach", ale tym samym niezle mieszaja ludzia w glowach...

dzwonienie do nich tez moze nic nie wyjasnic, bo niekompetentny pracownik moze powiedziec ze jest, a pozniej jak przyjdzie do reklamacji okaże sie co innego, najlepiej brac takie rzeczy na pismie :)

 

PS.

ale mimo wszystko cien nadziei jest

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Wlasnie mialem anomalie na mojej PS3 :) Odpalilem kosnole -> wrzucam FIFE10 -> znowu nie dziala Live Sezon 2.0 -> no to quit game -> please wait - > konsola mi sie resetuje (mam tak tylko z fifa po ich ostatnim "patchu" do gry) Po resecie powiedzialem qwa WTF!? zapytacie czemu ? :) Moim oczom na LCD ukazaly sie 3 TRZY ekrany logowania sie do swojego profilu !!! A wiec znowu reset, tym razem pojawil mi sie zielony ekran, ktory po chwili zamienial sie na sniezyce - cos jak wlaczycie TV bez podpietego kabla antenowego. Mysle sobie kabel HDMI padl, ale sprawdzilem 3 inne kable i na kazdym jest to samo, napewno wszystkei trzy nie padly bo dzialaja czy to na N TV czy DVD :/ Wiec pozostaje padniete gniazdo HDMI w konsoli ? najlepszy bajer - jak poruszam "wtyczka" kabla HDMI w gniezdzie PS3 to ekran wraca do normalnej postaci :) Dobrze mysle ze szlak mi trafia gniazdo HDMI ? Nie jest czasem tak ze jakby padlo to raz a pozadnie i wogole bym nie mial obrazu czy takie kwiatki jak wyzej opisalem moga tez zaistniec na kablu HDMI ? Jesli jest to faktycznie gniazdo w PS3 to wiecie moze ile wymiana takiego/naprawa ? mam juz druga PS3 i oczywiscie ta rowniez juz nie jest na gwarancji :/

Odnośnik do komentarza

Powinieneś zapytać, jakie sklepy robią to bez zbędnych kłopotów. Bo obowiązek mają wszystkie. Empik.

Potwierdzam.

Ostatnio kumpel z Empiku poszedł na jakieś szkolenie. Podobno kazano przyjmować mu wszystkie konsole PS3, które zareklamuje klient do dwóch lat od dnia zakupu.

Tłumaczy to tym, że Sony poszło na jakiś układ z Empikiem, który mówi o tym że Sony bedzie pokrywać koszta naprawy takich konsol

Odnośnik do komentarza

Powinieneś zapytać, jakie sklepy robią to bez zbędnych kłopotów. Bo obowiązek mają wszystkie. Empik.

Potwierdzam.

Ostatnio kumpel z Empiku poszedł na jakieś szkolenie. Podobno kazano przyjmować mu wszystkie konsole PS3, które zareklamuje klient do dwóch lat od dnia zakupu.

Tłumaczy to tym, że Sony poszło na jakiś układ z Empikiem, który mówi o tym że Sony bedzie pokrywać koszta naprawy takich konsol

Też mam kumpla w Empiku i mówił mi że mają jakąś umowę z Sony jeśli chodzi o PS3 i mają przyjmować na niezgodność z umową (opowiedziałem mu jak to wyglądało w moim przypadku w MM). Slim wezmę właśnie tam - poza tym kumpel będzie trzymał rękę na pulsie spraw i jak będę ciekawe oferty to da mi znać.

Odnośnik do komentarza

Oby te posty to nie była nowa kampania promocyjna Empiku :P tylko prawda

Faktem jest, że do tej Empik robił najmniej problemów z reklamacjami na niezgodność. Ja mam wiadomość od osoby, która pracuje w dziale obsługi klienta (było to info podczas rozmowy, plakatów żadnych na ten temat nie widziałem :D )

Może nam się rynek cywilizuje...

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...