Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

:whistling: Moja na razie jakos dziala , kupilem slima bundle packa z U2 .......

Mam klopoty z padem czasami i ogolnie bledy jak chce sobie obczaic te trofea. Porazka jakas.

Xbox ma gwarancje na 3 lata , ale tylko jak Ci wyrzuci ROD i tylko na ROD jest te 3 lata. Jak wysiadzie gniazdo od neta po 25 miesiacach , to nic , bo gwarancje masz 2 lata.

I na sony tez powinno byc 2 lara , sony moze dawac rok , ale sklep w ktorym kupujemy powinien brac drugi rok na siebie.

Jak kupowalem macbooka w komputroniku kolo mowil o 2 latach , ja mowie ze apple daje 1 rok , a kolo , ze zgadza sie , 2 rok to juz ich brocha ;] Nice.

Odnośnik do komentarza

gry zaczely sie wieszac po updejcie, sa zwiechy co pare minut i one sie nie powtarzaja w tych samych momentach. jak mam gameover i startuje z czekpointa to szarpie w zupelnie innych momentach niz wczesniej. to apropo szarpania

 

a tera pytanie, nie zaliczylo mi złota w potapoi, czy jest jakis sposob zeby to sie zaliczylo ? czy mam usunac sejwy i isc od nowa ? :(

Odnośnik do komentarza

 

Tak czytam wasze wpisy i troche zaczynam obawiac się.Po pierwsze PS3 jest bardzo awaryjne jak widać,a gwarancję dostaje się tylko na 1 rok.Xbox też jest bardzo awaryjny,ale gwarancje ma na 3 lata!Myślałem,że jak zakupie PS3 to będe miał spokój,a widać,że jednak chyba nie......szkoda.

takie gadanie na forum nie daje prawdziwego przekroju jak bardzo jest cos awaryjne.

gdyby ujawnili dane np z serwisu ile trafilo to by bylo cos dobrego ;)

 

ps. Xbox 3 lata jest na 2 awarie. Na reszte nie ma tyle

Odnośnik do komentarza

takie gadanie na forum nie daje prawdziwego przekroju jak bardzo jest cos awaryjne.

gdyby ujawnili dane np z serwisu ile trafilo to by bylo cos dobrego ;)

a jak Ci ma niby forum awaryjnosc zbadac?

przeciez to jest garstka uzytkownikow

 

jakby ujawnili prawdziwe dane to by bylo tego niewyobrażalnie wiecej co jest przeciez oczywiste

wiadome jest ze nikt nigdy tego nie ujawni moga tylko podawac procentowe wartosci, ktore i tak sa bzdurami, MS tez na poczatku podawal awaryjnosc rzędu 5%, a pozniej jak niezalezne firmy podawaly ze to rzedu 33% to nie zaprzeczal niedawno doszlo do 54% i tez nie zaprzeczal, ale gware daje porzadna i to co widac w serwisie to ze nowe wersje czyli jasper ktore sa od konca 2008r. wykazuje wielka poprawe.... jak tak dalej pojdzie to wszystko dąży do tego ze role sie odwrócą z ta awaryjnoscia...

 

ps. Xbox 3 lata jest na 2 awarie. Na reszte nie ma tyle

nie wiesz czlowieku o czym w gole piszesz

3 diody to tylko sygnalizacja jakies awarii, a wiekszosc awarii wlasnie sygnalizowana jest przez 3 diody, zeby wiedziec wiecej odczytuje sie bledy szczegółowe, czyli praktycznie wszelakie awarie objawiaja sie 3 diodami i sa to np:

0001 - błąd zasilania

0002 - błąd zasilania

0003 - błąd zasilania

0011 - Przegrzanie CPU

0012 - Przegrzanie GPU

0013 - Przegrzanie RAM

0020-0023 - Problem ze startem konsoli, przerwane ścieżki, luty, błąd GPU lub CPU

0030 - Problem z kontrola temperatury

0100-0111 - błąd sprawdzania GPU-RAM (0102 głównie GPU, 0110 głównie RAM)

1000 Może być powodowany przez zły obraz w NAND Flash oraz przez napęd DVD.

1001 Bląd DVD

1002 Błąd DVD

1003 Problem HDD

1010 Problem HDD

1013 Nieznany, choć możliwy błąd po update dashboarda

1022 Problem z ANA/HANA, GPU lub częściami pomiędzy tymi układami

1023 Nie wykryto napędu DVD. Podłącz napęd aby uruchomić konsole.

1033 Problem z plikami w pamięci NAND

 

do tego te bledy na ktore sa 3 lata gwary MS, to jest jakies 95% wszystkich awarii jakie w tej konsoli sie pojawiaja, jak i nie wiecej procent...

 

to tak samo jakby teraz SONY wprowadzilo gwarancje 3 letnia na tylko dwa bledy jakie sie najczesciej pojawiaja, padaka lasera i YLOD, niech wprowadza tylko na te dwie, mi i wiekszosci by to wystarczylo :)

 

to nie jest gwarancja na TYLKO dwa bledy, a 95% awarii...

Edytowane przez Juchy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiecie co, dla mnie to są jaja co się dzieje z tymi konsolami.

 

Miałem Xboxa 360 przez ponad 3 lata - 3 razy ROD - dwa pierwsze razy naprawił mi M$ po trzecim już niestety gwara się skończyła i sprzedałem to w cholerę. Kupiłem teraz PS3 - 40gb - używaną. Konsola kupiona ze sklepu była 17 miesięcy temu i do tej pory nie było z nią problemu i - odpukać - nie będzie. W zasadzie myślałem że Plejaki psują sporadycznie, ale widzę ze czeka mnie to samo co z X-em, tyle że jak plejak padnie to SONY mi nie naprawi. Teraz będę sie stresował i sprawdzał co godzinę czy aby te dziadostwo się nie przegrzewa.

 

Wiecie co denerwuje mnie najbardziej ? B E Z S I L N O Ś Ć !!!! Wydajemy kupę kasy a dostajemy sprzed wadliwy i niedorobiony. A te barany z sony zamiast robić porządny sprzet i gry to wciskają nam psujące się konsole i gry z plejaka 2 z podbitą rozdzielczością - GOW 1 i 2 w cenie normalnej nowości to porażka.

 

Na PS1 można było pykać ciągiem 12 godzin, wśród szlugów i kurzu działkowego domku. Jak laser padał po 6 latach, to się ją kładło na boczek, na plecy i jeszcze z rok hulała. A teraz ...

 

No to się wyżaliłem ... ehh ...

 

 

Witam na forum i pozdrawiam :)

 

k0zik

 

ps. Myślicie ze GT5 kiedyś wyjdzie ? A jak wyjdzie to czy nie okaże się taką porażką jak na PSP ?

Odnośnik do komentarza

Apple nie ma wyłączności na robaki w lcd. Kumplowi ostatnio wlazła jakaś larwa na sam środek samsunga. Próbowaliśmy stukaniem, pukaniem, w końcu rozkręcając, ale zewnętrzna powłoka nie dała się odchylić itd. Bezskutecznie. I spróbuj to oddać na reklamacje, to Cię wyśmieją. To jest dopiero paranoja.

 

Rozwiązanie? Asceza. Wszyscy powinniśmy wyemigrować na pustynie w samych gaciach - przynajmniej by się nie psuło nic co kupiliśmy za ciężko ciułaną kasę. Kto idzie ze mną?

Odnośnik do komentarza

Najgorsze jest to, że Sony nie robi absolutnie nic aby poprawić awaryjność tego bubla (nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu).

Microsoft przynajmniej jawnie się przyznał, że ich konsole to niewypał technologiczny i przedłużył gwarancję. Później wypuścili nowsze, ulepszone płyty główne, które tą awaryjność mają wyeliminować bądź możliwie jak najbardziej ograniczyć.

W przypadku PS3 najsłabszy punkt to ten przeklęty czytnik BD, a z tego co ludzie piszą wynika, że jakość tego elementu jest coraz gorsza. Nic tylko wymienić ten napęd po gwarancji za ciężką kasę, a po paru dniach powinien przywitać nas YLOD :P .

 

Ja rozumiem, że każdy sprzęt ma prawo się popsuć, no ale bez przesady. PSX, DC, PS2, pierwszego Xboxa miałem po kilka lat i katowałem te konsole znacznie bardziej niż PS3/X360 i żadna z nich nigdy się nie popsuła.

Odnośnik do komentarza

Rozwiązanie? Asceza. Wszyscy powinniśmy wyemigrować na pustynie w samych gaciach - przynajmniej by się nie psuło nic co kupiliśmy za ciężko ciułaną kasę. Kto idzie ze mną?

Miałem dokładnie takie same myśli po tym jak trafił mi się maraton padającego sprzętu.

Najpierw monitor musiałem włączać codziennie przez 30min, bo zasilacz w środku się zepsuł.

Później padł mi pół roczny dysk 1TB z masą danych.

Następny jest komp, w którym wali mi się płyta główna i też muszę go włączać 30min, a jeszcze się resetuje. Gwarancja oczywiście wygasła 3 miesiące temu.

No a w nowym PS3 Slim też bez stresów się nie obyło, bo po apdejcie firmware mam problem z padem, który nie łapie konsoli.

 

I jak tu nie mieć dość całej tej elektroniki? Mi w pewnym momencie już ręce opadły i nawet nie miałem ochoty niczego włączać.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

A ile kosztuje wymiana czytnika itd.? Opłaca się w ogóle naprawiać?

 

Rozumiem, że masz po gwarancji.

 

Czytniki zastępcze są wątpliwej jakości, potrafią padać nawet po paru tygodniach, a wymiana przez Sony na oryginalny kosztuje chyba w sumie 244 Euro.

 

Najlepiej chyba sprzedać na części i kupić Slima w Empiku (nie ma problemu z wyegzekwowaniem 2 letniej gwarancji na podstawie niezgodności towaru z umową).

 

PS. Jeśli jeszcze nie minęły dwa lata od zakupu to możesz dochodzić naprawy od sklepu na podstawie niezgodności towaru z umową.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Tak mam po gwarancji.

 

Co do naprawy to w centurm Sony w wawie babka mi mówiła, że za naprawę tej części zapłacę około 600zł, i po tym 3mies gwarancji na tą konkretną część. Sam nie wiem czy się opłaca, bo anuż naprawią do dupy i po 6miesiacach Konsola mi się zepsuje, i stracę 600 zł.

 

Co do tych dwóch lat, to na dniach chyba minęły, albo miną - więc raczej jest już po sprawie, a poza tym nie znam się zbytnio na tej niezgodności.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Tak mam po gwarancji.

 

Co do naprawy to w centurm Sony w wawie babka mi mówiła, że za naprawę tej części zapłacę około 600zł, i po tym 3mies gwarancji na tą konkretną część. Sam nie wiem czy się opłaca, bo anuż naprawią do dupy i po 6miesiacach Konsola mi się zepsuje, i stracę 600 zł.

 

Co do tych dwóch lat, to na dniach chyba minęły, albo miną - więc raczej jest już po sprawie, a poza tym nie znam się zbytnio na tej niezgodności.

 

Nie daj się w wała zrobić, żaden biznes dać za naprawę jednego podzespołu połowę ceny nowej konsoli. Sprzedaj na części i kup w Empiku nową jak masz kasę i nie chcesz walczyć ze sklepem. Ale moim zdaniem jak masz rachunek i z niego wynika, że jeszcze nie minęły dwa lata od zakupu (nawet na dwa dni przed) to bym leciał na twoim miejscu do sklepu i walczył o swoje. A wszystko znajdziesz na 30-40 ostatnich stronach (niech ktoś w końcu zrobi jakieś FAQ...).

Odnośnik do komentarza

Czyli naprawa w ogóle się nie opłaca tak? Dobrze wiedzieć, i dobrze, że jest ktoś kto podpowie co i jak, bo ja np. się na tym nie znam.

 

Co do tych dwóch lat, to jeśli paragon jest ledwo widoczny - właściwie prawie w ogóle, to mam szanse? A i z tego co czytałem na ostatnich stronach MM robi straszne problemy w związku z niezgodnością, a ja właśnie u nich kupiłem PS3. :/

 

I już na zapas pytanie co do Slimów - jak tam wygląda w nich sprawa z awaryjnością.? Model 120gb mnie interesuje, bo nie opłaca mi się kupować 250 skoro taki dysk mam w domu.

Odnośnik do komentarza

Czyli naprawa w ogóle się nie opłaca tak? Dobrze wiedzieć, i dobrze, że jest ktoś kto podpowie co i jak, bo ja np. się na tym nie znam.

 

Co do tych dwóch lat, to jeśli paragon jest ledwo widoczny - właściwie prawie w ogóle, to mam szanse? A i z tego co czytałem na ostatnich stronach MM robi straszne problemy w związku z niezgodnością, a ja właśnie u nich kupiłem PS3. :/

 

I już na zapas pytanie co do Slimów - jak tam wygląda w nich sprawa z awaryjnością.? Model 120gb mnie interesuje, bo nie opłaca mi się kupować 250 skoro taki dysk mam w domu.

ponoc w sklepach maja "takie cos" czym przejezdzaja po wyblaklym paragonie i wszystko widac

mm robi straszne problemy i to jest powod, zeby z nimi walczyc, a nie poposzczac, bo wtedy nadal beda robic problemy, bo im sie to bedzie oplacalo

 

slimy tez sie psuja jednak jak na razie sa to pojedyncze przypadki

nie dlatego, ze awaryjnosc jest mniejsza, tylko konsola jest za krotko na rynku

to pytanie bedzie mialo sens za jakis rok

Odnośnik do komentarza

Powiedzmy, że utleniony paragon będzie najmniejszym z Twoich problemów - powiedz, że to ich wina, że takie drukują i niech sobie nie myślą że tak łatwo się wyłgają. Próbuj, nie zrażaj się. Jak sam nie jesteś mocny w gębie i obyty w "negocjacjach/groźbach/prośbach" to weź kogoś takiego ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

244 euro naped ? A nie mozna wymienic samego lasera ktory bedzie tanszy ? Na aukcji cos widzialem po 300zl ....... Nie oplacalne.

Mnie drazni ten pad , odpalam konsole z pada i mrugaja 2 diody..... juz mam ochote tym rzucic o sciane.

 

A w Sony myślisz, że co wymienią, sam laser, ale ponad 200 Euro skasują tak czy siak.

 

A te 300zł to też się nie opłaca, jakieś chińskie zamienniki, które padają w przeciągu pół roku. Gdyby to było za cały napęd i oryginalny to by się opłacało.

 

agst: Ja bym walczył, poczytaj w internecie o niezgodności towaru z umową, jeżeli jeszcze 2 lata nie minęły to idziesz do MM mówisz, że powinni Ci konsolę naprawić na podstawie niezgodności towaru z umową, nic im nie musisz tłumaczyć, doskonale wiedzą o co chodzi, będą walić głupa specjalnie żeby Cię zniechęcić, wtedy dziękujesz i dzwonisz do Rzecznika Praw Konsumenta i tłumaczysz co jest 5, sami Cię nakierują co trzeba dalej robić.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

244 euro naped ? A nie mozna wymienic samego lasera ktory bedzie tanszy ? Na aukcji cos widzialem po 300zl ....... Nie oplacalne.

Mnie drazni ten pad , odpalam konsole z pada i mrugaja 2 diody..... juz mam ochote tym rzucic o sciane.

 

A w Sony myślisz, że co wymienią, sam laser, ale ponad 200 Euro skasują tak czy siak.

 

A te 300zł to też się nie opłaca, jakieś chińskie zamienniki, które padają w przeciągu pół roku. Gdyby to było za cały napęd i oryginalny to by się opłacało.

 

agst: Ja bym walczył, poczytaj w internecie o niezgodności towaru z umową, jeżeli jeszcze 2 lata nie minęły to idziesz do MM mówisz, że powinni Ci konsolę naprawić na podstawie niezgodności towaru z umową, nic im nie musisz tłumaczyć, doskonale wiedzą o co chodzi, będą walić głupa specjalnie żeby Cię zniechęcić, wtedy dziękujesz i dzwonisz do Rzecznika Praw Konsumenta i tłumaczysz co jest 5, sami Cię nakierują co trzeba dalej robić.

 

Mam już mętlik w głowie odnośnie tych gwarancji.Jak to dokładnie jest?Mam roczną gware od SONY. W ciągu 2 lat mogę powoływać się na niezgodność towaru z umową w firmie,gdzie zakupiłem PS3 na podstawie paragonu lub faktury?W ogóle na jakiej podstawie towar ten,czyli PS3 jest niezgodny z umową?Coś mi sie to kupy nie trzyma ;/

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...