Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne jest to że po restarcie nie pojawił się tekst o wysłaniu informacji do Sony,bo konsola że się wyłączyła.Nie wiem jak mam teraz grać,najpierw wywalało mnie i kasowało statsy,potem na chwile obraz freezował i pisało saving a teraz zawieszanie się.Dosłownie to PS3 to jakaś padaka,szkoda że wydali tyle fajnych gier,bo sięgnął bym po nowe modele xkloca.

Odnośnik do komentarza

Sam miałem konsolę uszkodzoną w podobny sposób. W niektórych grach nie było problemów, niektóre wieszały się co 30min, a w jeszcze innych pojawiały się inne błędy. Niestety nie miałem gwarancji na tą konsolę ale jestem pewien że uznaliby mi reklamację. Teraz mam nowe PS3 i zwiechy zdarzają się naprawdę sporadycznie (prawie w ogóle).

 

Jeżeli konsola zawiesza się regularnie (a z tego co piszesz tak jest) to reklamuj bo zwiechy nie są domeną obecnej generacji. Mogą się zdarzać pojedyncze przypadki ale nie częściej niż raz w miesiącu (powiedzmy).

Odnośnik do komentarza

Ale jak mam reklamować,skoro pójdę a się okaże że konsola działa,oni nie bede grać 3 godziny w BC2 by tego uświadczyć tongue.gif Poczekam aż padnie laser lub YLOD

 

to sobie poczekasz, akurat w bc2 zwiecha to norma, jak ja padam to w większości wypadku reszta drużyny również...restart i od nowa i nie ma to związku ze stanem lasera czy elektroniką konsoli

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Kontaktowałem się z serwisem, w moim przypadku wystarczy zrobić niejaki reflow, koszt 100zł. Do tego wymienią pastę termoprzewodzącą oraz wyczyszczą wymienniki ciepła, cokolwiek to znaczy :thumbsup:

 

Reflow za 100zł ? Pierwsze słyszę. Lepiej się dobrze zorientować co to za serwis bo jakoś taniutko. Tylko nie mów, że Ci przez telefon zdiagnozowali.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

PS3 YLOD Easy Washer Fix

 

Haxnetwork member NOkk3r1 has came up with a very simple solution to fix your YLOD PS3, with minimum disassembly and risks. You can view the full tutorial on how to do this at the link.

 

http://www.haxnetwork.net/2010/04/ps3-ylod-easy-washer-fix-tutorial/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Było wiele razy pisane że z opinią o awaryjności "Slimki" trzeba jeszcze poczekać! Wiadomo ze idealnym sprzętem nie jest i zdarzają się również losowe problemy.

Ale zdecydowanie radze ci poczekać i kupić model slim na gwarancji,nowy model zawszę będzie lepszy niż starszy!

Ogólnie wielką głupotą jest kupowanie używanych Fatów,ale to też było opisane tu parę stron wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj i ja przeżyłem YLOD na mojej PS3 60GB :(. Po 3 latach i prawie 3 miesiącach wspólnej pracy umarła. Oczywiście od razu pojechałem do pobliskiego marketu po nowiutką Slimkę z GOW3 :D. Wiedziałem, że kiedyś padnie, bo wszystkie padają ale jakoś nie byłem na ten problem przygotowany. Najbardziej mi żal było zabezpieczonych save'ów z gier (pozostałe co jakiś czas archiwizuję na pendrajwie profilaktycznie) no i mojej płyty co utkneła w napędzie. Dziś przejrzałem You Tube'a i znalazłem sposób z suszarką :D. HAHA zakryłem całą konsolę kocem i włożyłem suszarkę do włosów na pełnych obrotach przez 20min. Bez rozbierania konsoli. Co prawda plastik nie wytrzymał próby ciepła i się troszkę podeformował ale konsola ożyła! Wydostałem grę, przegrałem dane przez opcję przedoszenia plików między konsolami i jeszcze zdeaktywowałem konta na starej konsoli. Teraz już działam na Slimce a staruszek spoczął w pudełku na wieczny odpoczynek - mimo, że normalnie działa :).

Odnośnik do komentarza

Dziś przejrzałem You Tube'a i znalazłem sposób z suszarką :D. HAHA zakryłem całą konsolę kocem i włożyłem suszarkę do włosów na pełnych obrotach przez 20min. Bez rozbierania konsoli. Co prawda plastik nie wytrzymał próby ciepła i się troszkę podeformował ale konsola ożyła! Wydostałem grę,

 

Naprawdę ten sposób naprawił ps3??

Odnośnik do komentarza

Dziś przejrzałem You Tube'a i znalazłem sposób z suszarką :D. HAHA zakryłem całą konsolę kocem i włożyłem suszarkę do włosów na pełnych obrotach przez 20min. Bez rozbierania konsoli. Co prawda plastik nie wytrzymał próby ciepła i się troszkę podeformował ale konsola ożyła! Wydostałem grę,

 

Naprawdę ten sposób naprawił ps3??

Dokładnie tak. Nie wiem jak długo podziała bo mam już nową konsolę. Dla mnie najważniesze było wyjąć płytę z napędu i przegrać dane z dysku. :)

Odnośnik do komentarza

Dziś przejrzałem You Tube'a i znalazłem sposób z suszarką :D. HAHA zakryłem całą konsolę kocem i włożyłem suszarkę do włosów na pełnych obrotach przez 20min. Bez rozbierania konsoli. Co prawda plastik nie wytrzymał próby ciepła i się troszkę podeformował ale konsola ożyła! Wydostałem grę,

 

Naprawdę ten sposób naprawił ps3??

Ja już rok grzeję opalarką. Całkowite koszty naprawy: opalarka 35zł, dwie pasty termoprzewodzące po 25zł. Za pierwszym razem działała pół roku. Teraz muszę grzać co miesiąc. Nie stanowi to większego problemu bo cała operacja trwa jakieś 2-3 godziny. Lepsze to niż ponad 1200zł w autoryzowanym serwisie. A nieautoryzowane robią to samo co ja.

 

Najśmieszniejsze jest to, że wiatrak normalnie chodzi, nie ma artefaktów itp. Nowej konsoli nie opłaca mi się kupować bo na jesieni będą zestawy z Move. Do tego mam jeszcze wsteczną kompatybilność i serię Silent Hill do nadrobienia.

Odnośnik do komentarza

W moim slimie gdy go włącze pojawia się tylko tapeta bez ikonek,gdy naciskam PS button obraz robi się czarny,miał tak ktoś?

 

P.S.Do tego nie działa zielony przycisk wyłączenia,jakaś masakra z tymi PS3,co za chłam.

P.S.2 Wyskoczyło że mam dostarczyć nowy firmware,co za badziewie,ciekawe czy to podziała.Wie ktoś jak wgrać nowe firmware na ps3?Z płytki i pendrive nie działa.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem i nic,jak pisałem nie mam żadnych ikonek,jedyne co moge zrobić to nacisnąć PS3 button i mam czarny obraz na tv.No więc PS3 slim odmówiła życia,musze ją jutro zawieść do sklepu.

 

P.S.Orientuje się ktoś czy można zrobić restart systemu PS3,albo formata i od nowa wgrać firmware?Tylko tak jak pisałem,nie mam żadnych możliwości poruszania się po menusach.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Może nic takiego, a może sprzęt już zdycha...

 

Ostatnio wyszło Red Dead Redemption. Konsola nie sprawiała żadnych problemów. Wczoraj ściągnałem sobie DLC do SW: tFU, i od tego momentu są mega problemy z tą grą. Praktycznie jest niegrywalna. Zalicza zwiechy na wszelakich loadingach. Czy to przejście z gameplayu na cutscenkę, czy odwrotnie, czy wczyt misji, albo może checkpoint restart po zgonie. Zarówno DLC jak i podstawka gry tak robi. Nie mogę wtedy wyjść do XMB ani nic padem zrobić, jedyne co pomaga to wyłączenie konsoli przyciskiem po przytrzymaniu go jednak dłużej niż wymagane, standardowe 2 sekundy (a czasem i to zawodzi i trza main wyłącznikiem z tyłu konsoli).

 

Ktoś ma może jakiś pomysł co się może dziać? Nigdy nie było z nią problemów.

 

 

PS3: wersja fat, 60 gb, kupiona ponad 2 lata temu

Firmware: aktualny (nie pamiętam cyferek :P)

Stan płytki: bardzo dobry

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...