Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mój problem polega na tym że gry po 5minutach od uruchomienia zawieszają się na jednego z padów konsola przestała reagować jeśli chodzi o dema i o muzyke wszystko jest ok.

Nie wiem co naprawde jest przyczyną laser ,procesor graficzny( tak mi mówili kolesie od napraw z którymi się kontaktowałem) i być może updapte 2.40.Słyszałem ze SCEE zobowiązało się do bezpłatnej wymiany wszystkich PlayStation 3, które zostały uszkodzone po wgraniu firmware'u, nie wiem ile jest w tym prawdy

Odnośnik do komentarza

No mi przez pewien czas w ogóle sie nie włączał(była tylko tapeta i zero ikonek),dopiero jakimś cudem wgrałem nowe FW i chodzi.

ten caly upgrade firmware w PS3 to jej pieta achillesowa, jakikolwiek blad nanda i mozna pożegnać sie z konsola (nie mowie o niepelnym przeprowadzeniu update bo to maja zabezpieczone), ktos wspominał ze SONY daje dozywotnia gware w przypadku awarii nanda po upgrade, jest to bardzo prawdopodobne bo to z ich winy...kazdy model na to choruje, niestety....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Czy PS3 model 60GB wyświetla komunikat o przegrzewaniu się procków? W dniu dzisiejszym konsola po ok 5 minutach buszowania w XMB wrzuciła najwyższy bieg. Cykl ten powtórzył się przy każdym odpaleniu konsoli, nawet wtedy gdy wdychała powietrze o temperaturze około 15C. Boję się, że po uruchomieniu gry konsola nie nadąży z chłodzeniem podzespołów i PS3 pójdzie się walić.

od kiedy jest gooraco mam to samo

 

 

Konsola zaczyna zaliczac zwiechy podczas gry. Malo tego, grajac w World Cup mialem istny pokaz sladow. Gralem w pomieszczeniu w ktorym temp. wynosila 18C, a wiatrak wyje jak kosiara (wczesniej przy 20 tak nie wyl).

 

 

od 2-3 dni mam podobnie :/

 

po 20-30min grania [MAG, GOW3] wiatrak wchodzi na najwyższe obroty. i tu pytanie: czy można to zignorować ?

w sumie nic mi się narazie nie wiesza ale tylko dlatego, że zaraz jak słyszę te wycie wyłączam konsole.

czy ps3 sam się wyłączy awaryjnie gdy uzna że wiatraki nie dają rady ? czy po prostu padnie nagle jak będę dalej grał ? ...

 

konsola nie jest "duszona", nie stoi na słońcu itp. mam ponad 2 letnią 40GB ...

czy to początek końca [YLOD] ?

Odnośnik do komentarza

Moja 60gb co roku w lato zawsze wtarabania 4 bieg (tylko lato) - przestałem się już tym przejmować nie przeszkadza mi to choć wiem że prędzej czy później każda eksploatowana ps3 60gb zaliczy popularną awarię (moja sporo ponad 3 lata). Przestałem się tym przejmować i po prostu gram ( po mimo problemów z laserem :) ). Konsola wytwarza niesamowite temperatury do tego stopnia że okleina na szafce zaczęła odłazić (tandetne konsole i tandetne meble przy okazji) ale w zimę podczas rozgrywki o kaloryferze mogłem zapomnieć. Narzekam a sprzęt jednak działa i mielę go ostro.

 

Drażni mnie jedynie blokada na save co za kretyńskie rozwiązanie rozumiem multi ale dlaczego single. Przykładowo męczę assassin's creed 2 - jest 35 godzina, blisko końca. Nie mogę zarchiwizować stanu gry w razie awarii nie wyobrażam sobie przechodzić tego ponownie. Ta gra nie jest wyjątkowo długa ale tej blokady w pozycjach single player nie rozumiem a przybywa ich.

Edytowane przez gatling
Odnośnik do komentarza

Cześć, miałem nadzieje że nigdy nie będę miał potrzeby pisać w tym temacie, ale tak sie stało że coś wypada skrobnąć :confused: ... Otóż moja plejka się wysrała. Normalnie się uruchamia do menu ale wogóle nie wykrywa wrzuconej płytki z grą. Wcześniej nic nie wskazywało na to żeby blurej siadał, zawsze wszystko czytało bez problemu... to przyszło tak nagle.. :unsure: No ale (pipi) z tym. Co teraz radzicie, doświadczeni w konsolowych bojach przyjaciele? Gwarancja minęła. Nie wiem czy dopłacać do konsolki i wysyłać na wymianę blureja, czy popchnąć za grosze (o ile są potencjalni chętni na kupno) i brac slimke? Bo trochę się boję, że nareperuje plejkę, która ma już ponad 2 lata, a potem wyskoczy mi jeszcze jakiś YLOD albo inne dziadostwo i co będzie... Co myślicie?

Ewentualnie podajcie jakieś adresy gdzie dobrze naprawiają i jakiś kosztorys... będę wdzięczny za porady.

 

Jeśli to istotne, to model 40 giba.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

No jak sam wymieniłeś i wyrwałeś za 200zł (oczywiście chińską podróbkę i to chyba jedną z tych najgorszych :P ) to jeszcze można było zaryzykować, ale jak ktoś daje do serwisu i mu krzykną 400zł to nie ma co się w takie coś bawić - już lepiej kupić nowe X360 Arcade w euro rtv agd teraz za 500zł :D

Odnośnik do komentarza

padanie sterownika to szansa ponizej 1%, a o jakims zerwaniu tasmy to to nawet sie nigdy nie spotkalem, to takie samo prawodpodobienstwo jak padniecie tysiaca innych elementow smd ktore sa zawarte na plycie z elektonika w napedzie, jest mozliwe ale nie spotykane....

 

niech trzyma sie tego co ma praktycznie na pewno czyli padaki lasera lub zabrudzenia ukladu optycznego lasera i reszta niech sie nie zajmuje....

 

padł ci na 100% laser,nie kombinuj ;)

na 100% bez diagnozy to nic nie ma,

ale mozna uznac ze na 95% laser padl

z 4,99% ze tylko brudny uklad optyczny

i 0,01% inne rzeczy...

 

No jak sam wymieniłeś i wyrwałeś za 200zł (oczywiście chińską podróbkę i to chyba jedną z tych najgorszych :P ) to jeszcze można było zaryzykować, ale jak ktoś daje do serwisu i mu krzykną 400zł to nie ma co się w takie coś bawić - już lepiej kupić nowe X360 Arcade w euro rtv agd teraz za 500zł :D

nie ma nic takiego jak podrobka

 

to co jest na allegro za 200zl pod nazwa nowe oryginalne, to rzeczywiscie oryginalne bo innych nie ma, ale nie nowe tylko refurbished od chinczykow (czyli odnawiane po awarii, oni na to gwary nie daja nawet, do nas sprowadzaja i sprzedaja to jako nowe do tego gwarancje daja tylko czesto okazuje sie ze jest bezuzyteczna bo wynikowo wyjdzie ze albo nie obejmuje tego co sie akurat najczesciej w nim psuje albo wmawianie ze z winy uzytkownika)

najgorsze jest w nich to ze duzo jest trupow w pierwszym miesiacu uzytkowania, zrezygnowalem z nich po pol roku wkladania klientom, bo wymiana np 3 razy w ramach 3 meisiecznej gwarancji to byla przesada, a zdazalo sie czesto, dostawca w PL jak mu reklamowalem 70% tego g. zrezygnowal ze sprowadzania tego bo wiecej strat mial niz zarobku...

 

w serwisach niestety to samo daje za te 400zl bo nic innego nie ma, a cena wynika wlasnie by miec przynajmniej na 2 takie wymiany jak bedzie trzeba, najgorzej ze nikt nie mysli co bedzie po 3 miesięcznej gwarancji z takimi padaczkami...jak juz sie wymienia ponownie w ramach gwary to pilnowac by dali od nowa chociaz te 3msc tak jak to powinno byc...

 

inna forma jaka sam preferuje to rozbieranie konsol na czesci, wtedy jest prawdziwy laser nienaprawiany i najbardziej pewny, ale to mozna tylko robic przy malym przerobie w wymiane laserow bo plyty rzadko sie glowne wymienia wiec by byla sterta plyt i same straty...

 

oczywiscie ostatnia mozliwosc to wymiana w Sony-pram, ale cene jaka krzyczą to zdurnieli... wolalbym nowa kupic jakbym mial cokolwiek naprawiac po za gwara w Sony...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...