Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

mi wiatrak wyje jak w "fantescie" ale konsola sie chodzi jakos...

 

I ma chodzić. Wiatrak wchodzi na wyższe obroty aby nadążyć z chłodzeniem. Chodziło mi o to, że może jego po prostu jest niewydajne lub z innego względu nagrzewa się ponad stan.

 

Czytanie ze zrozumieniem...

 

- - -

 

Skoro chodzi normalnie to na pewno nie to. ;] Jakby dostawała za mało mocy to wcale by się nie uruchomiła [?].

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Może czujnik temperatury jest z(pipi)any, konsola się bardziej nagrzewa, a wiatraki nie wchodzą na wyższe obroty i automatycznie się system wyłącza.

 

Zresztą co tu gdybać, konsola nie działa jak powinna to trzeba do jakiegoś serwisu na diagnozę zanieść tak czy siak.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Nawiązując do wspomnianego wcześniej poradnika z PS3 site mam pytanie odnośnie "FAN TESTU" mianowicie jaki jest w końcu jego wpływ na konsolę, niektóre źródła podają, że jest to nic więcej jak uruchomienie wiatraków na maxa i przedmuchanie konsoli , inne natomiast radzą aby absolutnie tego nie robić bo powoduje to maksymalne obciążenie wszystkich układów, które może spowodować ich uszkodzenie...

Ma ktoś może linka do oficjalnego stanowiska SONY w tej sprawie (podobno kiedyś się takowe pojawiło) lub do jakiegoś wiarygodnego testu? Szukałem ale jakoś nic nie rzuciło mi się w oczy - nic popartego "dowodami"

Odnośnik do komentarza

No właśnie mam problem ze znalezieniem tego artykułu to, że wiatrak wchodzi na wysokie obroty chyba wie każdy więc nie wiem co Twoja wypowiedź wnosi....

 

tutaj jest kilka przykładów takich opinii

 

http://boardsus.playstation.com/t5/PlayStation-3-General/Does-the-PS3-Fan-test-Cleaning-mode-damage-your-PS3-Rumors/m-p/44877378

 

http://www.gamespot.com/pages/forums/show_msgs.php?topic_id=26343810&page=0

 

http://www.youtube.com/watch?v=0Oo7nfUuFB4&feature=PlayList&p=D94E9AF8E9974CC2&playnext=1&playnext_from=PL&index=93

Edytowane przez Lamkers
Odnośnik do komentarza

No i właśnie o to pytam, czy ktoś kiedyś spotkał się z jakimkolwiek wiarygodnym testem, który to pokazuje bo też nie rozumiem w jaki sposób miało by to uszkodzić konsolę, a oficjalnej wypowiedzi SONY, na którą wszyscy się powołują jakoś nie mogę znaleźć :) Sam co jakiś czas odpalam FAN TEST i jak do tej pory, przez 1,5 roku konsola sprawuje się idealnie.

Odnośnik do komentarza

zauwazylem ze przy uruchamianiu ps3 jest wszystko ok cicho, ale po jakis 10-15 minutach konsolka jest coraz glosniejsza, ten stan rzeczy caly czas sie utrzymuje, konsolka troszke buczy, czym to moze byc spowodowane? robilem fun testy itd.

tu zobaczcie na youtube, moze jakosc nie jest rewelka ale cos tam powinno slychac..

 

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

No i właśnie o to pytam, czy ktoś kiedyś spotkał się z jakimkolwiek wiarygodnym testem, który to pokazuje bo też nie rozumiem w jaki sposób miało by to uszkodzić konsolę, a oficjalnej wypowiedzi SONY, na którą wszyscy się powołują jakoś nie mogę znaleźć :) Sam co jakiś czas odpalam FAN TEST i jak do tej pory, przez 1,5 roku konsola sprawuje się idealnie.

 

miałem jednorazowy przypadek po użyciu FT że ps3 nie chciało czytać płyt. Możliwe że przez dmuchanie jakaś drobinka kurzu dostała się do soczewki lasera.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, może to wina perspektywy w filmiku ale wydaje mi się, że tył PS3 masz przy samej ścianie, spróbuj postawić ją dalej tak aby powietrze miało gdzie uciekać. Zamiast FAN TESTu spróbuj ją odkurzyć, ustaw odkurzacz na najniższą moc i przejedź delikatnie po wszystkich otworach wentylacyjnych, ewentualnie ustaw ją poziomo i zobacz czy będzie tak samo. Przy wysokich temperaturach to normalne, że wiatraki chodzą głośniej ale po 10-15 minutach to trochę za szybko...

Edytowane przez Lamkers
Odnośnik do komentarza

Mi zawsze po ok. 30-40min. konsola zaczyna wchodzić na wyższe obroty jeżeli temperatura na zewnątrz przekracza 25st. Teraz jak jest 15st. to wiatrak wchodzi na poziom niżej co jest zauważalne. Konsola ma 13 miesięcy i nie zauważyłem od nowości jakichś zmian w działaniu, a zawsze leży w tej samej pozycji i jeszcze nie robiłem fan testu tylko regularnie przecieram podłoże z kurzu. Jedyne co daje się zauważyć to chyba wyrobione łożysko w coolerze bo jak wejdzie na specyficzne obroty to zaczyna cichutko popiskiwać czego w dzień nie słychać, ale gdy w nocy gram z przyciszonymi głośnikami staje się to zauważalne i lekko irytujące, chociaż rzadko zwracam na to uwagę.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do posiadaczy Slimow. Grzeje wam sie mocno TYL konsoli?? Bedac u kumpla ktory ma fata dotknalem zeby spr jak to u niego jest i konsola byla letnia a nawet powiedzilabym ze chlodna. Natomiast moja slimka dosc mocno sie nagrzewa, ze przykladajac reke wyraznie czuc goraco. Konsola chodzi cicho zaraz po wlaczeniu ale jak zarzuce gierke wyraznie wzrasta predkosc wiatraka. Nie zeby od razu zagluszajacy dzwiek ale wyraznie glosniejsza staje sie konsola. Jakies podobne przypadki? Normalne to?

Odnośnik do komentarza

Znajomy ma Slima i też narzeka, że jest bardziej się grzeje i jest trochę głośniejsza więc to normalne.

 

Mam slima od pol roku. Grzeje sie jak diabli ale nic dziwnego skoro w srodku taka ciasnota.

Takie grzanie sie jest naturalne w tym sprzecie i kazdy slim tak ma.

Konstruktorzy to przewidzieli i wszystko jest ok..... jak narazie.

Jestem za to w stanie przypuszczac, ze gdyby grac na konsoli non stop przez np. 3 dni, bez wylaczania jej, bez przerwy, to na bank bedzie to mialo swoje negatywne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza

Mój FAT czasami chodzi (nie wyłączam go nawet jak na dłużej odchodzę od konsoli bo ładuję hs albo pada) nawet po kilkanaście godzin i nigdy nawet freeza nie złapał, a jak odchodzę od konsoli zawsze wychodzę do XMB bo i sprzęt mniej się grzeje i napęd się nie zużywa. Zapewne gdyby takiego slima nonstop trzymać przy upałach 30+ st. to pozytywnie to na niego nie wpłynie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem po małych przejściach z moją ps3 i dziś tego typu przejścia nie są już niczym wyjątkowym ale możliwe że komuś kiedyś się te informacje przydadzą bo wniosek jest jeden - nie można się szybko poddawać. Opiszę całe zajście.

 

Po małej sesji w Prototype postanowiłem udać się do psstore i tu zwiecha - na ekranie jedynie ruchome tło xmb, zero ikon itd. oraz zero reakcji. Po ponownym uruchomieniu konsoli podobnie czyli samo ruchome tło xmb - konsola nie uruchamia się i wiadomo że dysk. Po kilku daremnych próbach udałem się do recovery menu w celu zresetowania ustawień - nic to jednak nie pomogło. Pozostało więc "Restore File System", operacja doszła do 34% (co trwało około 30min lub więcej) po czym zatrzymała się na dłuższy czas i konsola sama się zrestartowała bez żadnego efektu. Myślę więc sobie no trudno pozostał tylko format szkoda jedynie save'ów gier które mają blokadę na kopiowanie (pozostałe zapisy mam stale archiwizowane na karcie sd bo od dłuższego czasu oczekuję nieuchronnego czyli ylod) że o ponownym ściąganiu patchy, innych danych i instalowaniu gier nie wspomnę. Nie - spróbuję jeszcze raz i ku memu zdziwieniu tym razem przekroczyło 34% aby dojść do 86% i ponownie zatrzymać się w tym miejscu (co trwało ponad godzinę) żeby konsola ponownie mogła się sama zrestartować bez udanej naprawy. Tym razem wiedziałem że nie warto odpuszczać i po kolejnym długim oczekiwaniu operacja zakończyła się w 100%. Następnie dokonało się "Rebuild Database" i ps3 a raczej dysk zmartwychwstał. Zdaję sobie sprawę że na długość tego procesu miała wpływ pojemność dysku (320gb). Po tej operacji xmb funkcjonuje przynajmniej 2x szybciej. Pamiętam że kiedyś dawniej mając jeszcze firmowe 60gb spotkała mnie podobna zwiecha ale konsola sama zażyczyła sobie "Restore File System" i obyło się bez problemów. Tak więc możliwe że ktoś będzie miał podobne problemy w trakcie tej "naprawy" to niech wie że nie warto szybko odpuszczać i format to ostateczność.

Odnośnik do komentarza

No ja ogolnie zauwazylem, ze odkad na dworze zrobilo sie juz cieplo i temp pow. w pokoju wzrosla to i chlodzenie weszlo na wyzsze obroty. Norma. Zobacze jak to bedzie na jesien/zime.

 

Ja prewencyjnie do swojej slimki podpialem wiatraczek na usb a nawiew skierowalem na gore konsoli i troche w tyl. Nie jest to jakies mega rozwiazanie ale gora, ktora normlanie sie tez nagrzewala teraz jest chlodna. Pomijam oczywisice fakt, ze wiatraczek jest glosniejszy od wiatraka konsoli ale spokojnie mozna to wytrzymac.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jesli przy wylocie jest goraco to znaczy, ze temp w srodku tez jest duza. Mowie, w facie tak nie bylo dlatego pytam. Jak jakis posiadacz slima tez tak ma, niech napisze.

 

To jest zupełnie normalne. Sam mam Slima. Generalnie jak trochę pochodzi to cały robi się gorący. Nie ma co, ale trochę spieprzyli system chłodzenia, ale też nie ma co popadać w jakąś paranoję :).

 

To pewnie przez wewnętrzny zasilacz, w X360 zasilacz mam na zewnątrz i wiem jak dziad potrafi się grzać, czasem wydaje mi się, że wiatrak w zasilaczu od X360 ma więcej roboty niż ten w konsoli.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...