Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, często mówicie żeby oddawać konsolę z YLODem do dobrych serwisów, bo często się zdarza że goście robią to jakimiś domowymi sposobami. Ale przecież nawet porządnie naprawiona konsola, w profesjonalnym serwisie, prędzej czy później padnie i nie ma rady. Tak przynajmniej wnioskuje z Waszych postów. W czym więc tkwi różnica, jeśli tak czy siak, czy będe ją opalarką jechał, czy oddam do serwisu za 250zl, długo się nią nie nacieszę... Czyli wydając tyle kasy może mi to starczyć czasem na pare tygodni grania?? To czemu w ogóle ktoś za to płaci?? Mi po naprawie padła po 10 dniach, pewnie słaby serwis, ale tzn ze jeśli oddałbym do Juchego(bo Jego serwis polecacie) to wytrzymałaby dłużej??? Bo nie wiem co z nią robić teraz...

Odnośnik do komentarza

Hej, często mówicie żeby oddawać konsolę z YLODem do dobrych serwisów, bo często się zdarza że goście robią to jakimiś domowymi sposobami. Ale przecież nawet porządnie naprawiona konsola, w profesjonalnym serwisie, prędzej czy później padnie i nie ma rady. Tak przynajmniej wnioskuje z Waszych postów. W czym więc tkwi różnica, jeśli tak czy siak, czy będe ją opalarką jechał, czy oddam do serwisu za 250zl, długo się nią nie nacieszę... Czyli wydając tyle kasy może mi to starczyć czasem na pare tygodni grania?? To czemu w ogóle ktoś za to płaci?? Mi po naprawie padła po 10 dniach, pewnie słaby serwis, ale tzn ze jeśli oddałbym do Juchego(bo Jego serwis polecacie) to wytrzymałaby dłużej??? Bo nie wiem co z nią robić teraz...

 

teraz jak to juz oddales do jakiegos znachora co opowiada cuda o tym co robi, a robi co innego zapewne to co wiekszosc takich co opowiada cuda czyli grzeje "na oko" bez zadnej przygotowanej charakterystyki procesu to jedyne sensowne teraz, jak to zapewne przegrzany laminat ma, to wymiana plyty

najwazniejsza jest pierwsza naprawa, jak zle zrobia, przegrzeja to juz nikt i nic tej plycie nie pomoze by to chodzilo dluzszy okres (chociaz wlasna robote uda sie czasami poprawic ze to pozniej chodzi, ale zna sie szczegoly pierwszej naprawy i wie w czym mogl byc problem niedorobki)...

ale Ty to masz przeciez gware, wiec nie masz wyjscia idz do znachora niech grzeja kolejny raz albo kase oddaje, to bedziesz mial na wymiane....

sprzedaz zlomu jesli daje sie naprawic nie ma sensu bo grosze sie dostanie, i niestety wbrew niektórym tu opinii ze nie jest etycznym naprawa zlomu i sprzedaz na allegro to chyba nie wiedza o czym mowia, wlasnie od tego jest allegro i tam tonami tego sprzet jest i tylko naiwny tam kupuje liczac ze za psie pieniadze bedzie mial cud sprzet, takie zakupy to moga robic znawcy i CI co ryzykuja bo diabel tkwi w szczegolach, a nie laicy liczacy na to ze na pewno dostana dobry sprzet za grosze bo mysla ze trafili na jelenia i nie wie co sprzedaje i ile to warte...

duzo napraw w serwisie wyknuje sie wlasnie z takim przeznaczeniem, na allegro i takie sa fakty, w niektorych pseudo serwisach wszystko co robia to mowa od razu sprzedawac bo wiedza ze robia masakrę ktora tylko nadaje sie do sprzedazy, a nie uzywania

juz nie bede poruszał tematu samochodow, bo konsole to grosze, a co sie dzieje przy sprzedazy samchodow po dzwonach? kto tam cacka i kto w tym ma jakiekolwiek sumienie, a kwoty nieporównywalnie wieksze...dorośnijcie...

 

konsolka 80g wlasnie stracila gwarancje

pytanie do fachowcow...

wymieniac paste czy zostawic jak jest a przeczyscic ja od srodka z kurzu ?

 

a po cholere masz paste zmieniac?

naczytales sie bredni w necie i teraz chcesz ich sluchac?

konsola CI wchodzi na wysokie obroty lub sie przegrzewa ze masz zminiac paste?

czyszczenie odbywa sie bez ingerencji w srodek, zrob fan test i wszsytko...

nie zrywaj plomby Sony, taka konsola nawet jak ulegnie awarii dowolnej ma wieksze mozliwosci serwisu, glownie mozliwosc wymiany na nowa za cene nizsza 3 razy, mniejsza niz jakikolwiek koszt naprawy jak sie to zrabie (czyli czy to laser czy czerowny obraz smierci gdzie plyta glowna do wymiany)...

 

 

przeciez to jest to samo co zwykle, chinski refurbished, kolo przycina kilka razy ceny podstawowej (jakies 3razy) i ma to co zwykle napisane ze nie ponosi odpowiedzialnosci za zly montaz, fakt ze na to daje rok gwary teoretycznej nic nie mowi co bedzie w praktyce skoro pisze o tym zlym montazu, ale przy takiej cenie to nie powinien robic problemow, skoro dales mu kase na 3 takie lasery, a dostales 1...

 

nie wiem jaki sens mialo takie ryzyko, 450zl za uda sie albo nie uda i kasa wtopiona, sprzedaz tego co miales i kupno nowej konsoli na nowej gwarze w pewnym sklepie 2 letniej bylo bardziej rozsadne i podobne koszta....

Edytowane przez Juchy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ale jakie to ma znaczenie skoro wszystko śmiga, jak złoto, co potwierdza towar ?

poza tym mam gwarancje, która jest zaakceptowana, wiec żadnych dodatkowych kosztów

nie ponoszę w razie usterki, co najwyżej czas, jaki potrzeba na dostarczenie paczki(innego lasera) do adresata.

tak, wiec bynajmniej w moim przypadku to nie jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, a raczej

good deal w której obie strony zyskują, czego chcą.

a jakby było mało to PayPal gwarantuje zwrot pieniędzy w razie 'W'

co sprawia ze niczym nie ryzykuje.

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

juz nie chce mi sie dyskutowac w tej sprawie, nawet nei wiesz na czym polega paypal i tego typu platnosci...

jesli masz cos takiego jak w razie W, to jest spór, dopiero po jego rozstrzygnięciu cokolwiek ktos dostaje badz nie, jakby paczka zaginela i bys jej nie dostal to sprawa oczywista ale w innej sytuacji to sprawa otwarta...

inna sprawa co zrobisz np po 3 miesiacach jak padnie laser, a sprzedawca wypnie sie zwalajac wine na Ciebie, juz paypal Cie nie bedzie chronil...inna sprawa, ile bedzie kosztowała każdorazowa reklamacja, chodzi o koszty wysyki odsylki...ale to Twoja kasa, Twoj wybor...

 

sprzedaz konsoli i zakup nowej nie bylo lepszym rozwiazaniem? nie bylo mniejszym ryzykiem ogolnym, czemu?

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Juchy sa jakies srodki do polerki ps3?(usuwanie rys z obudowy :blush: )

 

ja mam naklejkę na swojej czarnuli - logo ulubionej Gry.

z pewnością zapobiega przed wszelkimi takimi usterkami.

można tez Clar położyć - przezroczysta powłokę, która chroni i nadaje połysku.

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu ps3 zaczęło mi brudzić płyty :blink: , z początku była to tylko malutka smuga na płycie, a teraz nie zależnie jaką grę włożę, to po dłuższym czasie grania jest cała w smugach. Próbowałem wydmuchać kurz (o ile to jest przyczyną) za pomocą tego całego trybu z wiatrakami, ale jest nadal tak samo. O konsolę dbałem, aby się nie brudziła itp., a tu takie coś. Ma ktoś jakieś pomysły, co z tym da się zrobić? Myślę czy aby z konsolą na giełdę nie jechać i aby tam mi ją wydmuchali, czy coś w tym stylu...

Odnośnik do komentarza

Na pewno to wina gąbki... no bo cóż innego może brudzić płytę ? Wszelkiego rodzaju mechanizmy mogłyby ją uszkodzić, a nie pobrudzić.

Jak miałem PS3 to też przydarzył mi się taki problem, bo raz włożyłem tłustą wymacaną płytę do napędu... potem na każdej kolejnej płycie były widoczne smugi. Patyczek z wacikiem nasączony spirytusem załatwił sprawę :thumbsup:

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Wciąż liczę na jakaś odpowiedz:

 

Juchy, mozesz sie odniesc do tych historii o zasilaczach? Ze niby wymiana zasilacza w FAT 60 pozwoli przetrwac jej dluzej? Ze niby to zasilacz i generowane przez niego cieplo jest glownym problemem i przyczyna YLODa?

 

Poza tym czy Sony w razie czego wymienia plyty glowne w 60tce? FAT to jedyna konsola, ktora mi sie podoba i najchetniej bym przy niej zostal.

Odnośnik do komentarza

Kompletnie nie rozumiem calego tego problemu z plytami i tym, ze luty nie trzymaja. Cos musi byc przyczyna, rozumiem ze bardzo tani lut (oczywiscie olow tu nie ma nic do rzeczy - no moze poza tym, ze faktycznie luty olowiowe sa generalnie tansze - i faktycznie taki lut moglby byc lepszej jakosci w tej samej cenie co uzyty) tylko dlaczego w takim razie system chlodzenia nie zapewnia tego by w kluczowych miejscach na plycie, temperatury nie powodowaly naprezen?

Skad wlasciwie wynikaja te problemy z temperaturami? Z nagrzewajacych sie ukladow, ktore same sie praktycznie wylutowuja? Zle ustawionego obiegu powietrza chlodzacego?

 

Nie rozumiem tego, ze akurat sredni czas zycia przekracza troche 2 lata. Nie rozumiem tego, ze z tego co widze praktycznie nie ma metody by YLODa uniknac.

No i na koniec nie rozumiem dlaczego Sony jednak ujdzie to na sucho.

 

Mi w sumie konsolka wytrzymala 3.5 roku ale juz widze objawy nadchodzacego konca. 3 miesiace to zdecydowanie za malo i mocno to zenujace...

W Saturnie mozna nowa konsolke wyhaczyc z gwarancja na 4 lata...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...