Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

a co Nas obchodzi Irlandia?

 

po za tym dalej zmyslasz i brniesz w swoje bajki sadzac ze jak teraz poprzekręcasz swoje posty ze pisales o Anglii to bajki przejda...

 

w SONY ylod rowna sie wymianie plyty glownej, koszt wymiany to okolo 200E,

koszt wymiany lasera jest TANSZY i jest w granicach 150E i to ceny podawane sa przez serwis centralny na cala UE

 

Twoje podane kwoty podane to brednia, w Anglii koszt PS3 jest nawet nizszy niz u Nas, przywozimy na handel z tych rejonow konsole by sprzedawac w PL, Irlandia to inny temat, tam ceny sa wyzsze i to znaczenie (znany temat podatku od luksusowych towarow)

 

serwis centralny SONY na UE nie roznicuje cen by dostosowac ceny do zarobkow czy innych czynnikow w danym kraju, ceny sa stale netto, brutto w zaleznosci od waty w danym kraju...

 

ale temat o tym mozna nie ciagnac, jestesmy w PL i rozmawiamy o PL co jest oczywiste...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

a co Nas obchodzi Irlandia?

 

po za tym dalej zmyslasz i brniesz w swoje bajki sadzac ze jak teraz poprzekręcasz swoje posty ze pisales o Anglii to bajki przejda...

 

w SONY ylod rowna sie wymianie plyty glownej, koszt wymiany to okolo 200E,

koszt wymiany lasera jest TANSZY i jest w granicach 150E i to ceny podawane sa przez serwis centralny na cala UE

 

Twoje podane kwoty podane to brednia, w Anglii koszt PS3 jest nawet nizszy niz u Nas, przywozimy na handel z tych rejonow konsole by sprzedawac w PL, Irlandia to inny temat, tam ceny sa wyzsze i to znaczenie (znany temat podatku od luksusowych towarow)

 

serwis centralny SONY na UE nie roznicuje cen by dostosowac ceny do zarobkow czy innych czynnikow w danym kraju, ceny sa stale netto, brutto w zaleznosci od waty w danym kraju...

 

ale temat o tym mozna nie ciagnac, jestesmy w PL i rozmawiamy o PL co jest oczywiste...

 

Pogubiles sie w tym co piszesz i niepotrzebnie robisz oftop, poradzilem co zrobic w razie problemu z PS3 a ty robisz atak ze pisze brednie ... Ceny podalem za serwis w Irlandi , sadzilem ze wszedzie jest podobnie , dobrze niech bedzie ze sa jak mowisz , to ty w koncu prowadzisz jakis tam serwis, ale jak chcesz w ten sposob dalej dyskutowac to zapraszam na priva

Edytowane przez AbraHAM
Odnośnik do komentarza

w niczym sie nikt nie pogubil, juz kilka osob CI zwrocilo uwage ze elektryk nie ma tak naprawde zwiazku z konsolami, przynajmniej w PL, wiec podpowiedz: idz do elektryka z konsola to taka sama jakbys byl chory, a ja bym cie wysylal do weterynarza...

tak samo wybacz ze zwrocilem CI uwage ze diagnoza ktora kosztuje w rzeczywistosci 50zl niby ma kosztowac 250zl... rzeczywiscie to nie ma znaczenia dla ludzi bo spia na pieniadzach...

 

tu nie ma zwiazku z tym co prowadze bo to nie moj cennik, a Sony

kazdy kto wysylal jako osoba prywatna PS3 do serwisowania w autoryzowanym serwisie Sony PRAM, po za gwarancja, zna cennik i nieraz podawal tu na forum jakie koszta u Nas sa wiec ja zadnych cudow nie podaje

do tego pisane ze 250zl = 50Euro to chyba jakis cud gospodarczy, euro ponizej 4zl, wiec 50E to ponizej 200zl.

 

czyli w Irlandii konsolami zajmuja sie ELEKTRYCY, i ELEKTRYCY za diagnoze w IRLANDII biora 25zl czyli ponizej 5euro (wg Twojego przelicznika 5zl=1euro)?

 

jak pisalem wczesniej tematu mozna nie ciagnac skoro rozmowa jest o dwoch roznych realiach, to co mialem do napisania to juz napisalem, wiecej nie ma co dodawac...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

w niczym sie nikt nie pogubil, juz kilka osob CI zwrocilo uwage ze elektryk nie ma tak naprawde zwiazku z konsolami, przynajmniej w PL, wiec podpowiedz: idz do elektryka z konsola to taka sama jakbys byl chory, a ja bym cie wysylal do weterynarza...

tak samo wybacz ze zwrocilem CI uwage ze diagnoza ktora kosztuje w rzeczywistosci 50zl niby ma kosztowac 250zl... rzeczywiscie to nie ma znaczenia dla ludzi bo spia na pieniadzach...

 

tu nie ma zwiazku z tym co prowadze bo to nie moj cennik, a Sony

kazdy kto wysylal jako osoba prywatna PS3 do serwisowania w autoryzowanym serwisie Sony PRAM, po za gwarancja, zna cennik i nieraz podawal tu na forum jakie koszta u Nas sa wiec ja zadnych cudow nie podaje

do tego pisane ze 250zl = 50Euro to chyba jakis cud gospodarczy, euro ponizej 4zl, wiec 50E to ponizej 200zl.

 

czyli w Irlandii konsolami zajmuja sie ELEKTRYCY, i ELEKTRYCY za diagnoze w IRLANDII biora 25zl czyli ponizej 5euro (wg Twojego przelicznika 5zl=1euro)?

 

jak pisalem wczesniej tematu mozna nie ciagnac skoro rozmowa jest o dwoch roznych realiach, to co mialem do napisania to juz napisalem, wiecej nie ma co dodawac...

Nie piszmy juz dalej o tym bo to robi sie meczace z tymi kosztami , nie co sie tak oburzac ze zamiast elektronik napisalem elektryk :) zauwazylem swoj blad , a ty robisz z tego jakas paranoje koniec.

 

Prosze nie przekrecac , podajac cene w zl chodzi mi o serwis w polsce , jakby bylo za granica to bym pisal w euro, a 25 zl to zwykle tyle inkasuja nieautoryzowane serwisy sony za diagnoze sprzetu...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Prosze nie przekrecac , podajac cene w zl chodzi mi o serwis w polsce , jakby bylo za granica to bym pisal w euro, a 25 zl to zwykle tyle inkasuja nieautoryzowane serwisy sony za diagnoze sprzetu...

 

sam wszystko przekrecasz jak Ci pasuje, co za ceny podajesz to juz calkiem nie wiadomo, przeciez sam twierdzisz:

...Ceny podalem za serwis w Irlandi , sadzilem ze wszedzie jest podobnie...

 

to 250 tez podales w zl, wiec tez pisales o PL? a tlumaczyles sie ze o Irlandie chodzi, a w PL jest w rzeczywistosci ok. 50zl, wiec klamstwo

 

Jak jest dobry to sie i na konsolach zna , lepiej isc do takiego niz wysylac do Sony gdzie za diagnoze poprosza 250 zl :)

 

pozniej piszesz ze jednak w Irlandii to 50euro (ponizej 200zl), a nie 250zl wiec klamstwo od klamstwa

 

Irlandia i Anglia autoryzowany seris Sony:

Diagnoza 50e

...

 

PS.

Anglia nie rowna sie Irlandia, w Anglii nie posluguja sie waluta euro wiec jak juz to by podawali w funtach :)

ale oczywiscie dla Ciebie to bez roznicy...

juz nie wspomnę o konsolach ze w obu krajach sa calkowicie rozne ceny, w Irlandii srednio z 20-30% drozsze...

 

skrzynki priv tez mi nie zapychaj glupotami w stylu:

piszesz ze wymiana lasera to 150 e ,jak rok temu wymienialem w slimie w serwisie sony ,policzyli ze wyjdzie 300 e 150 laser i 150 robocizna...

serwis nie podaje cen oddzielnych, serwis podaje cene wymiany ktora jest jedna, wiec to co piszesz to oczywiste brednie (juz nie mowiac o kwocie 150euro jaka sobie ubzdurales za sama wymiane 10min lasera), a na dzieci nie trafiles zeby łykali wszystkie niedorzecznosci jak rekinki, ktore sobie wymysliles...

 

po za tym Ty dalej nie kumasz co do Ciebie pisze, autoryzowane serwisy SONY, a dokladniej konsoli PLAYSTATION maja ceny netto jednakowe w calej europie na wiekszosc usterek typu wymiana lasera, wymiana plyty glownej, itp.

oddajac konsole w PL, konsola moja trafia np. do jednego z serwisow centralnych, ostatnio dostalem konsole z Francji, czyli z francuskiego serwisu centralnego (w PL nie ma centralnego, jest tylko autoryzowany)

wiec opowiadanie ze cena wymiany lasera w serwisie SONY-PLAYSTATION jest 2 razy wyzsza niz standardowo bo byla w Anglii to z gory dla mnie jest brednia

 

nie pisze tez tego zeby wychwalać serwisy autoryzowane konsol PLAYSTATION, bo akurat zdanie mam dla nich nieprzychylne, ale fakty sa jakie sa i po co zmyslac inne to nie wiem...

 

to samo jest z serwisowaniem Xbox 360 w serwisie MS, cennik dla wszystkich taki sam, zalezny tylko od kursu danej waluty...

 

nie ma sensu dalsze dyskutowanie o rzeczach oczywistych, bez odbioru...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

edycja:

nie rozumiesz co to znaczy ze cos jest drozsze od czegos? do podstawowki sie cofnac, a póki co Ci objaśnię, koszt konsoli 1000zl, cos drozsze o 20-30% to oznacza ze kosztuje 1200-1300zl, teraz rozumiesz? dla Ciebie trzeba pisac jakies szczegolowe wyjasnienia bo jestes sprawny inaczej czy jak?

 

a samego sensu wypowiedzi w kontekscie zdania jakbys nie kumal tez objasnie bo widze ze tez nie rozumiesz bo wtrybiasz sie w jakas dyskusje z jakimis bredniami niemającymi zwiazku z tematem...

kontakst zdania o Anglii i Irlandii byl taki ze poprzednik wladowal to do jednego gara jakby to byly kraje równoznaczne ze soba, a nie sa, ani cenowo ani walutowo...koniec kropka

 

PS.

o nierownosci ekonomicznej miedzy grupami czy krajami to podyskutuj gdzie indziej i bardziej sie postaraj bo ja tylko tyle z tego zrozumialem ze dla Ciebie drozej to oznacza taniej i chyba myslisz ze zyjemy w jakis obozach koncentracyjnych nie majac pojecia o swobodzie gospodarczej globalnej, to nie te czasy by sie ograniczac do zakupow w jednym miejscu, poczytaj to forum nawet, glownie o zkaupach gier, ludzie kupuja tam gdzie taniej, granice dla nich nie sa zadna przeszkoda, i im nie trzeba tlumaczyc co to znaczy drozej ani ich nie obchodzi temat wynagrodzeń bo nie ma to zwiazku z zakupami danego produktu...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość mevek

tylko kto przelicza wynagrodzenie zagraniczne na zł, jaki w tym sens?

jezeli pracujesz zagranica to obowiazauja cie tamtejsze oplaty, podatki itp.

dla kogos, kto malo zarabia wszedzie bedzie duzo i bedzie przeliczal, kombinowal i tym samym wysuwal, jakies bezsensowane wnioski.

w IE za najnizsza krajowa jestes w stanie kupic sobie kilka PS3, a czy w PL, tez mozna sobie na to pozwolic, na chociaz jedna skupiajac sie na realiach a nie liczbach?

poza tym i tak bym nie kupil ps3 w pl, ze wzglendu na gwarancje, koszty przesylki, czas jaki trzeba temu poswiecic = IMO.

Edytowane przez mevek
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam! Mam problem w DS2 mianowicie podczas zjazdu windą do kopalni ( nie pamiętam który to chapter ale to wtedy kiedy nekromorfy wskakują do windy i trzeba się napocic żeby przetrwać) gra mi się powiesiła dla mnie szok bo jedynka mimo problemów z dropami animacji nie wieszała mi się nigdy . Czy ktos z Was miał taki problem tzn. wieszał wam się DS 2 ? Trochę panikuję ale nie wiem czy to jest okazjonalny bug czy zaczynają się problemy z konsola bo mam gry w których wiesza sie notorycznie i takie w których nie wiesza się nigdy. Proszę o szybką odpowiedż

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie troche glupie ale podobno kto pyta nie bladzi. Mianowicie jaka jest norma "zwiech" konsoli powiedzmy w miesiącu biorąc pod uwage ze jest ona uzywana codziennie po 2 godziny? Wiem ze normy jako takiej nie ma ale chodzi mi o to jak to wyglada z Waszego punktu widzenia. Poniewaz na jednym forum pisza ze kilka zwiech na tydzien w ps3 to standard a znowu na innym ze nie powinna sie nigdy wieszac. Wiec jak jest z ta rozbieznoscia zdan?Kto ma racje?

Odnośnik do komentarza

Na przykład gra Mirrors Edge wiesza mi się zawsze w jednym momencie pod koniec pod warunkiem że przechodzę ją od początku do końca, a Killzone2 i Uncharted 2 przeszedłem po 4 razy i nigdy nie zaliczyłem zwiech. Problem w tym że po resecie wszystko działa i można grać dalej. Gdyby załóżmy padła definitywnie to można wtedy walić do sklepu niech naprawiają.

 

 

Dla jasności napiszę jeszcze, że z konsolą nie było problemu do listopada ub.r. W listopadzie po zassaniu f.w. (nie tego który jest teraz tylko wcześniejszego) odpaliłem Dead Rising 2 i przywitał mnie słynny błąd odczytu płyty nie pamiętam tego kodu (chyba 80010514) ale pewnie wiecie o co chodzi po resecie wszystko wróciło do normy. Problem znów pojawił się w styczniu i znów reset i po kłopocie. W lutym zwiechę dostałem oglądając film z HDD konsoli i znów reset uratował sytuację. Nie liczę zwiech przy multi w Bad Company 2 bo z tego co czytałem na tym forum to się często zdarza. Szalę goryczy przelał ten nieszczęsny Dead Space 2 który zaciął się w okolicy 10-11 chaptera. Co ciekawe gdy wkładałem płytę z DS2 do napędu to po kilku sekundach konsola wykonała eject dysku nie wysuwając go z napędu wiecie taki charakterystyczny zatrzask jaki zawsze jest przy wyciąganiu płyty z napędu tylko że ta płyta została w środku. Póżniej było ok aż do tego 11 chaptera. Sorry, że się tak rozpisałem ale z lekka panikuję ale chciałbym się jeszcze "trochę" pocieszyć konsolą a nie siedzę na pieniądzach. Dzięki że próbujecie pomóc.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie troche glupie ale podobno kto pyta nie bladzi. Mianowicie jaka jest norma "zwiech" konsoli powiedzmy w miesiącu biorąc pod uwage ze jest ona uzywana codziennie po 2 godziny? Wiem ze normy jako takiej nie ma ale chodzi mi o to jak to wyglada z Waszego punktu widzenia. Poniewaz na jednym forum pisza ze kilka zwiech na tydzien w ps3 to standard a znowu na innym ze nie powinna sie nigdy wieszac. Wiec jak jest z ta rozbieznoscia zdan?Kto ma racje?

Nie ma takich norm, bo nikt nie zapisuje takich danych. Do tego każdy model czarnulki inaczej reaguje. Moja stara 80-tka, wiesza się często (4-5 razy w tygodniu) na NFS:Shift, ale przy Battlefield: Bad Comapny 2, śmiga idealnie i zwiechy są sporadyczne, około raz na miesiąc. Za to nowa 250-tka nie wiesza się wcale.

Odnośnik do komentarza

jesli zwiechy sporadyczne masz na wybranych tytulach to nie ma sie czym martwic, tym bardziej ze po resecie grasz dalej bez problemu...

jak widac zalezy od konsoli i samych gier jak i konkretnego firmware czy tego co mamy na hdd

na 60GB nie pamietam bym jakis zwiech doswiadczyl w grach wiec na pewno to nie jest kwestia wersji konsoli...

 

PS.

konsola jest podpieta jak masz zwiechy do netu?

 

w X0 czesto wina zwiech w niektorych grach byla podpieta konsola do XBL, tak samo jak przy graniu online czeste zwiechy, offline w ogole...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

jesli zwiechy sporadyczne masz na wybranych tytulach to nie ma sie czym martwic, tym bardziej ze po resecie grasz dalej bez problemu...

jak widac zalezy od konsoli i samych gier jak i konkretnego firmware czy tego co mamy na hdd

na 60GB nie pamietam bym jakis zwiech doswiadczyl w grach wiec na pewno to nie jest kwestia wersji konsoli...

 

PS.

konsola jest podpieta jak masz zwiechy do netu?

 

w X0 czesto wina zwiech w niektorych grach byla podpieta konsola do XBL, tak samo jak przy graniu online czeste zwiechy, offline w ogole...

Czesc Juchy bralem pare lat temu od Ciebie 360 Arcade milo znowu pogadac:)

Konsole mam podpieta do "netu" 6kb/s i dosc czesto wiesza sie na multi Bad Company 2 ale to pewnie przez ten net wlasnie. Gralem tez pol roku bez netu w konsoli i tez lubila sie powiesic wiec to pewnie wszystko jedno. Przez ostatnie 3 m-ce konsola pokazala mi 4 razy blad 80010514 czyli niby smierc napedu/lasera ale po resecie bylo ok wiec badz tu madry eh): Po wlozeniu do napedu limitowanego DS2 ktory ma tez w bonusie na tej samej plycie DS Extraction konsola wydala dzwiek jakby chciala oddac plyte! Tzw. reset mechanizmu  ladujacego  kurde z xboxem nie bylo takich jaj tylko rrod i e-74 na okraglo;)

Widac a raczej slychac jak laser wariuje zeby oddczytac nowo wlozona gre no i zajmuje mu to kilka sekund wiecej niz dawniej.

Więc  co miesiac mam nowa niespodzianke ze strony konsoli PS3. 

Edytowane przez OddThomasPL
Odnośnik do komentarza

anomalie spowodowane laserem sa rozne, jesli pojawiaja sie jakies anomalie jak te bledy wskazujace ze moze cos laser niedomagać to przy jakiejkolwiek diagnozie trzeba by bylo zaczac od wymiany lasera na pewny i wtedy sprawdzac ale i tak bym na razie sie nie przejmowal jesli to nie wystepuje zbyt czesto czyli np 30min od wlaczenia gry...

jesli masz ja na gwarancji to ja bym to zareklamowal w Sony czy na niezgodnosc towaru z umowa i podal wszystkie anomalie jakie sie pojawija, skupiajac sie glownie na tych bledach z laserem...

jesli po gwarancji to nic innego nie pozostaje jak poczekac na konkretna awarie ktora uniemozliwi uzytkowanie i dopiero wtedy naprawiac juz konkret...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić to, co zaobserwował AbraHAM, a o czym pisał stronę wcześniej - tj. że spośród modeli 40gb ps3, to modele CECHG oraz CECHH padają najczęściej na YLOD?

 

 

Spytałem dwóch znajomych, którym jakiś czas temu ps3 40gb padła na YLOD. I rzeczywiście, obaj byli posiadaczami wersji CECHG04.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić to, co zaobserwował AbraHAM, a o czym pisał stronę wcześniej - tj. że spośród modeli 40gb ps3, to modele CECHG oraz CECHH padają najczęściej na YLOD?

 

 

Spytałem dwóch znajomych, którym jakiś czas temu ps3 40gb padła na YLOD. I rzeczywiście, obaj byli posiadaczami wersji CECHG04.

 

To nie sa tylko moje obserwacje bo i na zagranicznych forach pisza o tym co mowilem:

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1245530

 

Wychodzi na to ze Yold to domena starych 60GB w niewielkim procencie 80GB i 40GB (CECHG04) w modelach 40GB (CECHJ) zastosowano procesor Cell i RSX w technologi 65nm w porownaniu z 90nm we wczesniejsych modelach ,zmniejszajac tym wydzielanie ciepla przez te uklady co spowodowalo mniejsza awaryjnosc.

 

To czy konsola dostanie Yold zalezy tez od tego w jaki sposob uzywasz konsole i w jakich warunkach , moja pierwsza PS3 40GB padla po 20 miesiacach ostrego grania ( ok 10h dziennie ) w pomieszczeniu czesto wypelnionym dymem od fajek i slabacyrkulacja powietrza.

Edytowane przez AbraHAM
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To czy konsola dostanie Yold zalezy tez od tego w jaki sposob uzywasz konsole i w jakich warunkach ...

 

Bzdura. Nie wiem skąd bierzesz informacje ale to czy grasz dużo czy mało nie ma żadnego znaczenia. Moja 60gb fat padła po 3 latach a dbałem o ten złom jak trzeba. Nie palone, czyszczona kilka razy w tyg z kurzu itp. Wy(pipi)ała yloda i pocałuj ją w dupę. Microsoft nauczył się na wersji bodajże 6 (japser) to sony ma jeszcze czas :>

Odnośnik do komentarza

mi sie nie chce ciagle walkowac tego

ale mozna to porownac do tego co jest na czasie

czyli katastrofa smoleńska, czynnikow jest wiele, a to jaki jest decydujacy to kazdy sobie wlasna teorie dorabia jaka mu pasuje w zaleznosci od okolicznosci i punktu swojego widzenia, pewne jest tylko jedno, jeden czynnik nie ma znaczenia (ten omawiany wyzej na pewno nie ma decydujacego znaczenia, czyli czy z nim czy bez do awarii dojdzie), znaczenie mialy wszystkie razem...a o wystapieniu czynnikow, ktore dobrowadzaja do katastrofy (awarii) to juz decyduje slepy los, z matematycznego punktu widzenia rachunek prawdopodobienstwa...

a jakiekolwiek rady to mozna sobie... bo wiekszosc decydujacych czynnikow w ogole od nas jest niezależna w przypadku konsol...

 

PS.

dym z petow to ma znaczenie ale przy optyce...

cyrkulacja powietrza? konsola ma od tego czujniki temp., wiatraki i caly system automatycznej regulacji wiatrakow, a otoczenie? jesli my wytrzymujemy w takim pomieszczeniu to sprzet elektroniczny tez wytrzyma, chyba nikt nie powie ze czlowiek wytrzyma wyzsza temp. niz elekktornika, hehehe...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...