Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

No przecież było na ostatnim trailerze, że gracze bedą mogli robić, co zechcą, więc nie będzie konieczności podążania główną ścieżką przy tym nie rozumiejąc fabuły. Nie wiem o co wam chodzi z tymi książkami? Podejrzewam, że niejedna osoba, która nigdy z Wiedźminem nie miała nic wspólnego, będzie sie lepiej bawiła od niejednego fana.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że niejedna osoba, która nigdy z Wiedźminem nie miała nic wspólnego, będzie sie lepiej bawiła od niejednego fana.

 

Śmiem wątpić.

 

Każdy będzie bawił się przednio, ale skoro przeczytałem książki to wsiąknę po uszy. Nie spłycajmy sobie doświadczeń.

Odnośnik do komentarza

Ja z założenia rozrywki na najwyższym poziomie, a że imersję w grę zwiększa cały content około growy (książki i komiksy) to często po nie sięgam. Zwłaszcza, że twórczość Sapkowskiego jest kilka klas wyżej od szmir takiego Karpyshyna, tyczy się to zarówno świata gry jak i bogactwa językowego.

Edytowane przez WezyrBiałegostoku
Odnośnik do komentarza

No przecież było na ostatnim trailerze, że gracze bedą mogli robić, co zechcą, więc nie będzie konieczności podążania główną ścieżką przy tym nie rozumiejąc fabuły. Nie wiem o co wam chodzi z tymi książkami? Podejrzewam, że niejedna osoba, która nigdy z Wiedźminem nie miała nic wspólnego, będzie sie lepiej bawiła od niejednego fana.

Że co? Wiesz ile jest różnych smaczków oraz odniesień do prozy sapka w grze? Odpowiedź jest jedna - multum! Przeczytanie sagi nie tylko sprawi, że będziesz mógł się lepiej utożsamić z głównym bohaterem, ale zaowocuje również dużo większą imersją podczas grania. 

 

Granie w Wiedźmina bez czytania sagi, to jak łowienie ryb na złego robaka.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś czytałem żale fanów Wiedźmina, że Zabójcy Królów były zbyt kolorowe i klimatem nie pasowały do Sagi. Przez, co gry nie ukończyli. Drugiemu znowu nie spodobała sie walka, też gry nie skończył. Jest tyle elementów, które mogą popsuć grę i to największym fanom, że żadne smaczki nie pomogą.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie widzę potrzeby czytania czegokolwiek przed premierą gry. Kto lubi cykl Sapkowskiego ten już dawno to zrobił. Lepiej zagrać w poprzednie dwie części jeśli ma się możliwość. Dla mnie podejście CDP do jego prozy jest lepsze od niej samej.  No i książki nie zastąpią różnych smaczków w 3-ce, które pewnie niechybnie się znajdą. Generalnie szkoda, że nie dostajemy możliwości rodem z DA:I, czyli ustalenia "stanu świata" (szczególnie graczom konsolowym przydałaby się taka możliwość)

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Możliwość ustalenia stanu świata będzie, ale na pewno nie będzie tak rozbudowana jak w przypadku ostatniego Dragon Age, którego - jeżeli tradycji stanie się zadość - Wiesiek wciągnie nosem i wypluje po kilku kwadransach gry, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej części.

 

W przypadku DA mieliśmy możliwość podjęcia ponownie za pomocą strony internetowej każdej szczegółowej decyzji, co było trochę mylące dla osób, które z DA pamiętają jedynie szczątki fabuły. Próbowałem to zrobić, ale czułem, że po prostu błądzę szukając igły w stogu siana - nie wiedząc w ogóle o jakiej postaci i jakiej sytuacji w danym momencie była mowa, podczas klikania na pierdyliard kart. Po chwili olałem całe te ustawianie świata i po prostu przeszedłem Inkwizycję w domyślnym ustawieniu.

 

[Hype mode over 9000]

W Wieśku będzie to wplecione w grę, fabularyzowane w jakiś sposób podczas dialogów na początku. Cholera wie, jak to im wyjdzie. Mogę tylko wnioskować na podstawie tego, co dokonali do tej pory w poprzednich grach oraz tego, co póki co widzieliśmy, że będzie to kolejny moment w grze, gdzie nasze miny będą wyglądały tak:

Crying-happy-tears.gif

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Ciekawostką jest, że scena seksu na wypchanym jednorożcu z Yennefer była już w książce, także odniesień do książki będzie pewnie mnóstwo :) Na pewno znajomość książki nie jest niezbędna, ale pozwali wyłapać wiele smaczków. Sam przymierzam się do przeczytania całości po raz 3 bo ostatnio czytałem ją jakieś 5-6 lat temu.

 

Książkę inaczej się odbiera gdy ma się lat 18 inaczej gdy się ma lat 25 a inaczej gdy jest się przed 40 stką.

Wiem co mówie bo sam czytałem te książki w takich odstępach czasowych.

To NAJLEPSZA fantasytka dla każdego, dlatego jeśli ktoś grać będzie w Wiedzmina 3 lub grał w poprzednie części ale nie zapoznał się z twórczością Sapkowskiego (Saga + Opowiadania) traci z całą pewnością BARDZO BARDZO BARDZO WIELE!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...