Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Calak z podstawki wpadł, jeszcze tylko DLC na dniach zrobię przed Falloutem, żeby nie mieszać później dwóch gier RPG. Chyba najbardziej upierdliwe było zbieranie tych kart za pierwszym podejściem żeby żadnej nie pominąć, szczególnie wygrywanie później ostatnich brakujących od kupców ze słabymi taliami, gdzie chciałoby się, żeby ta gra leciała szybciej. Niemniej gwint to bardzo udana gra w grze, która spokojnie liczyć może na samodzielny byt. Nie wiem tylko czy Królestwa Północy nie są przypadkiem za mocne w stosunku do innych talii, zaś zdolności w stylu zaczynania gry wydają się być mało przydatne.

 

Najwyższy stopień trudności nieco mnie zaskoczył, bo szczerze mówiąc spodziewałem się większego wyzwania. Tzn. moim zdaniem jest idealnym poziomem dla weterana tego typu gier, wymuszającym koncentrację i korzystanie ze specjalnych zdolności z jednej strony, a wcale nie tak frustrującym z drugiej. Na pewno nie jest jednak strasznie trudny. Szczerze mówiąc przez całą grę nie używałem w ogóle odwarów i rzadko kiedy olejów, a wybór eliksirów ograniczyłem do paru podstawowych (Jaskółka + później Dekokt Raffarda Białego, Puszczyk, czasem Kot w jaskiniach). Ogólnie walki były nieco nierówne, zależnie od poziomu zadania, poziomu Geralta i stylu walki przeciwnika - niektóre "zwykłe" potwory w połowie gry zabiły mnie więcej razy niż bossowie pod koniec. W ogóle pod koniec było jakby trochę łatwiej, może to efekt mistrzowskiego ekwipunku szkoły gryfa? Do tego nigdy nie miałem problemu z pieniędzmi i pod koniec odłożyłem 20k koron, sprzedając cały nieużywany ekwipunek. Chyba najwięcej razy przegrywałem walki na pięści, gdzie nie można dodać sobie zdrowia.

 

Sama gra oczywiście rewelacyjna od początku do końca. Nie jestem oddanym fanem powieści Sapkowskiego, nie jestem też szczególnym miłośnikiem światów fantasy, a bawiłem się świetnie. Bardzo dobra historia, ciekawe misje poboczne, dużo zleceń na potwory pokazujących jak powinno w teorii wyglądać życie wiedźmina. Bardzo mało zadań w stylu idź po coś, wybij potwory i przynieś; z kolei sporo całkiem zabawnych wydarzeń i zwrotów akcji. Świetnie napisane dialogi, mnóstwo żartów, czarnego humoru i ironii, pod tym względem gra wypada wspaniale. Do tego liczne możliwości wyboru i alternatywne ścieżki, często też możliwość uniknięcia walki czy oszczędzenia komuś życia. Klimatyczna muzyka, zróżnicowana w zależności od krainy, której jedyną wadą jest chyba powtarzalność na dłuższą metę, zważywszy na czas gry. Świat jest ogromny, zadań i pomniejszych lokacji mnóstwo - nawet po calaku miałbym co robić na kolejne długie godziny, więc te 200 można spokojnie wyciągnąć nawet przy jednym przejściu (mnie pokazuje teraz blisko 150, a DLC podobno minimum 10 dodaje). Must have.

 

Graficznie na Xone bardzo dobrze, nieraz podziwiałem widoczki albo oświetlenie. Płynność na Xone wystarczająca poza oczywiście Novigradem. Największy minus za długie loadingi przy zmianie krainy lub wczytywaniu gry (z czasem zacząłem w ich czasie przeglądać neta na smartfonie) i ślamazarnie działający interfejs (trzeba się naklikać, żeby zaznaczyć jakiś przedmiot, a wszystko działa z opóźnieniem).
 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No tak chciałem własnie celować w średnią zbroje czyli ten Gryf się jak najbardziej nada, a można np. pancerz ze szkoły Gryfa mieć i do tego później poszukać miecze szkoły Niedzwiedzia, bo z tego co widzę to są mocniejsze? Czy za zestaw dostaje się jakiś bonus? Widzę, że jest też komplet ze szkoły Wilka, czy jest on najlepszy?

 

Czy ciężko zebrać składniki rzemieślnicze potrzebne do wykonania poszczególnych części?

Odnośnik do komentarza

No tak chciałem własnie celować w średnią zbroje czyli ten Gryf się jak najbardziej nada, a można np. pancerz ze szkoły Gryfa mieć i do tego później poszukać miecze szkoły Niedzwiedzia, bo z tego co widzę to są mocniejsze? Czy za zestaw dostaje się jakiś bonus? Widzę, że jest też komplet ze szkoły Wilka, czy jest on najlepszy?

 

Czy ciężko zebrać składniki rzemieślnicze potrzebne do wykonania poszczególnych części?

Tak, różne elementy, różnych zbroi można mieszać.

Odnośnik do komentarza

 

Szukam rynsztunku Gryfa. No więc jestem w jaskini gdzie mam znaleźć grób wiedźmina Jerzego i misja jest na level 11 i nagle wyskakuje jakieś ,,drzewo" Leszy będące na 20levelu? :o O co chodzi?

 

#Edit: Nie paliłem purchawek i się pojawił leszy na 20 levelu, a teraz jak używałem Igni to go nie było, dziwne.

 

Edytowane przez szymuR1920
Odnośnik do komentarza

Rozpocząłem swoją przygode z wieśkiem i mam już za sobą jakieś 8h gry. Walka w tej części jest faktycznie tak trudna czy ja nie potrafie walczyć? Każda moja potyczka kończy się tym, że powtaram ją z 5 razy. Gram w stylu atak > odskok > atak. Powinienem już na tak wczesnym etapie gry ulepszać miecze/topory itp. pobawić sie w alchemika czy jak? Swoją drogą gra jest wyborna.

Odnośnik do komentarza

Rozpocząłem swoją przygode z wieśkiem i mam już za sobą jakieś 8h gry. Walka w tej części jest faktycznie tak trudna czy ja nie potrafie walczyć? Każda moja potyczka kończy się tym, że powtaram ją z 5 razy. Gram w stylu atak > odskok > atak. Powinienem już na tak wczesnym etapie gry ulepszać miecze/topory itp. pobawić sie w alchemika czy jak? Swoją drogą gra jest wyborna.

jaki poziom trudnosci?

Odnośnik do komentarza

 

Rozpocząłem swoją przygode z wieśkiem i mam już za sobą jakieś 8h gry. Walka w tej części jest faktycznie tak trudna czy ja nie potrafie walczyć? Każda moja potyczka kończy się tym, że powtaram ją z 5 razy. Gram w stylu atak > odskok > atak. Powinienem już na tak wczesnym etapie gry ulepszać miecze/topory itp. pobawić sie w alchemika czy jak? Swoją drogą gra jest wyborna.

jaki poziom trudnosci?

 

skoro udaje sie mu zginąć, to chyba oczywiste jaki :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...