Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie.

 

Wbiłem na forum, bo mam dylemat przed tegorocznymi świętami. Chcę sobie skołować jakąś konsolkę i tak myślę o PS4. Od dziecka siedziałem przed PC, grałem pamiętam w kilka świetnych gierek, jakiś Soldier of Fortune, Destruction Derby, masę przygodówek, strategii, erpegów (Baldury, Icewindy, Neverwintery). Uwielbiam rajdówki i wyścigi, stare MoHy i CoDy z drugiej wojny światowej. 

 

Z konsol oczywiście Pegazus, ale miałem też PSP jakiś czas i Xboxa 360 przez dwa tygodnie. U znajomków siekaliśmy sporo na PS3. W zasadzie nie mam dużych wymagań do grafiki, fajnie, żeby w gierkę się dobrze grało, stąd pytanie co warto skołować i czy ogólnie warto kupić PS4? Tak to zawsze inwestowałem w dobrego pieca. Może tym torem zaciekawiło mnie PS4, bo ze specyfikacji wygląda, że jest najmocniejsza (sporo w tych kompach siedzę, mam jakieś rozeznanie po częściach).

 

Miałbym ochotę pośmigać trochę w jakieś wyścigi, może dokupić sobie kierę przed TV, zagrać w jakiegoś fajnego fpsa, ogarnąć jakąś przygodówkę. Jest coś takiego? Jak to menu tam chodzi? Pad wygodny? Ten panel dotykowy jest w grach wykorzystywany jakoś szczególnie? Długo to trzyma na baterii? Po co jest właściwie to światełko z przodu tego kontrolera? To daje coś w grach? Kamera to łapie?

 

Pytań dużo, ale będę mocno wdzięczny za porady, nie chcę kupić kota w worku, a że w temacie dużo nie siedziałem, to zapytam ludzi którzy go lepiej ogarniają :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Panowie.

 

Wbiłem na forum, bo mam dylemat przed tegorocznymi świętami. Chcę sobie skołować jakąś konsolkę i tak myślę o PS4. Od dziecka siedziałem przed PC, (...)

 

 

Konsola, jak konsola, ma swoje plusy i minusy.

 

Plusem jest oczywiście jej "konsolowość", czyli small form factor, niskie zużycie prądu, "bezproblemowość" (tutaj podniosą się głosy że to już PC, że patche, że instalki - ale IMO aż tak jeszcze nie jest).

To wciąż maszynka do grania w wygodny sposób na fotelu przed TV.

Wytłumaczę porównaniem: żeby poczytać internet wolę częściej użyć smartfonu niż włączać PC.

I tak samo jest z grami i konsolą.

Samo PS4 jest technicznie najmocniejsze ze stawki, ale rozumiem że często jakieś różnice w rozdziałce, czy brak trawy mogą po ludziach spływać (sam tak często mam).

Mi osobiście PS4 daje dużo radochy (ostatnio Driveclub z deszczem wyznaczył nową jakość fotorealizmu w grach wyściowych i obecnie miażdży imersją).

Jest w co grać: trochę ekskluzywów, multiplatformy w lepszej jakości.

Ogólnie gier jest sporo, będzie duuużo więcej i można zawsze coś interesującego znaleźć. Zasadniczo każdy, nawet zwariowany gatunek gry jest w ofercie. A strzelanek to już od groma.

Oczywiście jak to zawsze było, jest i będzie, dopiero 2 i 3 generacja gier pokaże pazury, czyli za rok lub więcej.

 

Światełko w padzie służy do komunikacji z kamerką. Akumulatory wystarczają na 6-7 h. Moje rozwiązanie: 2-gi pad + stacja dokująca = zawsze naładowane pady.

 

Menu chodzi błyskawicznie i bezproblemowo, fajna opcja oglądania streamów innych graczy.

 

Kierownice niestety tylko Thrustmaster są kompatybilne (np.. Logitech już nie) = wielka wtopa.....

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza

Konsola, jak konsola, ma swoje plusy i minusy.

 

Plusem jest oczywiście (...) niskie zużycie prądu,

 

Czy aby na pewno ? Z pomiarow podanych na jednej ze stron widze, ze Playstation 4 podczas grania "bierze" ponad 130 watt. Chyba, ze pojawila sie jakas nowa wersja konsoli, ktora zuzywa znacznie mniejsze ilosci pradu.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

 

Konsola, jak konsola, ma swoje plusy i minusy.

 

Plusem jest oczywiście (...) niskie zużycie prądu,

Czy aby na pewno ? Z pomiarow podanych na jednej ze stron widze, ze Playstation 4 podczas grania "bierze" ponad 130 watt. Chyba, ze pojawila sie jakas nowa wersja konsoli, ktora zuzywa znacznie mniejsze ilosci pradu.

Trzeba wziąć pod uwagę, że sama grafika w PC potrafi ciągnąć 130 :) co do kolegi, który od zawsze grał na PC i zastanawia się nad konsolą, ja miałem tak samo obecnie nie do końca pamiętam gdzie leży mój laptop na którym grałem cały czas :) jest w co grać, jest szybki dostęp do grania, wygodny i do tego nie martwię się specyfikacją, czy gra mi pójdzie czy nie będzie przycinać bo developerzy w większości przypadków starają się wydać działające płynnie gry. Dla mnie zakup ps4 to był strzał w dziesiątkę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No, ale mimo wszystko 130W to nie 300W, 400W czy 500W (wpisz odpowiednio mocny zestaw PC).

A jakość grafiki (i ogólnie gier) jak na 130W jest wysoka w PS4.

Nie zapominajmy że postępujące wciąż skomplikowanie gier = większa ilość obliczeń = większy pobór mocy.

To tylko niektórzy fantaści mówią że np. ich auto jedzie 250 km/h i pali 9l/100.

Większa prędkość => większa moc => większe spalanie.

 

Z grami jest identycznie. Fizyki tego świata nie zmienisz. Co najwyżej złagodzisz tę zależność postępującą miniaturyzacją (oraz nowymi materiałami w przyszłości).

 

PS. PS3 Fat premierowe łykało 207W podczas grania. Więc postęp jest duży :D

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza

W konsolach jest jeszcze jeden znaczący minus względem PC - ceny gier. Przesiadka z PC może być bolesna bo każdy tytuł kosztuje praktycznie 2 razy więcej na konsoli niż na PC.

 

Grę na konsolę przejdziesz na swoim własnym profilu ze znajomymi z listy, nabijesz trofea/acziki i sprzedasz dalej, na PC nie da rady bez tworzenia lipnych kont pod jedną grę i później handlu kontami.

 

 

 

Przecież 130W to nie dużo, więcej ciągnie duży tv i lepsze kino.

Normalnie przy graniu czy ogladaniu TV ekran LED/LCD bierze polowe z tego - chyba, ze ustawisz najmocniejsze podswietlenie, a na ekranie bedzie wyswietlany bardzo jasny obraz co rzadko sie zdarza.

 

 

Do gier nadal rządzi plazma panasonic - czyli 200W lekką ręką.

 

 

No, ale mimo wszystko 130W to nie 300W, 400W czy 500W (wpisz odpowiednio mocny zestaw PC).

 

 

130W w PS4 to bardzo dobry wynik jak na osiągniętą grafikę, wydaje mi się, że przeciętne PC (a nie laptopy za 6-10k pln) z taką grafiką zejdą do 130W dopiero za jakieś 2 lata.

PC z i5 i Radeonem 7850 (w większości gier multiplatformowych osiągający bardzo zbliżoną płynność animacji co PS4) zadowala się niewiele ponad 200W.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Co do samej PS4 - są na niej jakieś aplikacje? W sensie, mogę odpalić normalnie YouTube, Twitcha? Streamować coś przez Twitcha? Ten panel dotykowy jest jakoś wykorzystywany w menu? Jak działa przeglądarka internetowa?

 

Xbox One ma snapa, PS4 go nie ma - ten snap dużo daje? Jak wygląda sam komfort pracy tej konsoli? Spędzacie przy niej dużo czasu? Party dobrze funkcjonuje? Wielu znajomych jest na konsoli? :)

 

Nie ukrywam, że po zakupie zależy mi też na multi :) Ten PlayStation Network chodzi ok?

 

Pytań zadaje mnóstwo, ale chciałbym podjąć świadomy wybór - raczej nie będę inwestować w dwie konsole. Dzięki z góry!

Edytowane przez Matek
Odnośnik do komentarza

 

 

Przecież 130W to nie dużo, więcej ciągnie duży tv i lepsze kino.

Normalnie przy graniu czy ogladaniu TV ekran LED/LCD bierze polowe z tego - chyba, ze ustawisz najmocniejsze podswietlenie, a na ekranie bedzie wyswietlany bardzo jasny obraz co rzadko sie zdarza.

 

 

Do gier nadal rządzi plazma panasonic - czyli 200W lekką ręką.

 

No dobrze, ale czy to ciągle jest dużo? Załóżmy, że korzystamy jeszcze z kina domowego podczas grania, całościowy pobór np 500W (130W konsola, 200W tv i 170W kino), wynik raczej zawyżony, ale niech będzie. Czas spędzany przed konsolą - 4h dziennie czyli mamy zużycie 2kWh/dzień. W ciągu miesiąca daje nam to 60kWh, co przy średniej stawce 40 gr za kilowat da nam rachunek 24 PLN na miesiąc.

Zakładam, że nie gracie 4h dziennie (pobór prądu też jest niższy niż przykładowe 500W), resztę dopowiedzcie sobie sami ;)

Odnośnik do komentarza

@Matek

- jest youtube, twitch, można streamować, nie trzeba nic dodatkowo pobierać

- panel przy pisaniu wiadomości i można używać go do ruchu kursorem

- wieczorami 20-30 osób online to codziennie, voice chat działa dobrze

- komfort hałas? nowsze modele re.wizje sa umiarkowanie ciche, pierwsze partie zdarzały sie egzemplarze mega głośne, choć Xbox pewnie cichszy jest jak wiele osób pisze

- konsola troche sie grzeje, ale nie jest to jakoś bardzo znaczące, nie parzy w każdym razie, czuć ciepło jak sie przyłoży dłoń

- psn od jakiegoś miesiaca śmiga aż miło, wiadomości jednak nadal czasami wysyłaja sie długo, to napewno mają do poprawy jeszcze, jak i wzmocnienie całej infrastruktury sieciowej, ale zle nie jest obecnie

 

ja po pół roku użytkowania uzależniłem sie od PS4 i właczam codziennie choćby na 1h :)

 

jak coś zadawaj konkretne pytania wypunktowane, łatwiej odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko z innej beczki, może ktoś ma podobnie. Od czasu ostatniego update firmwaru na ps4 nonstop rozłącza mnie z serwerami psn. Nie mogę pojedynczego meczyku w fife pyknąć bez disconnecta, demo Destiny tak samo. Wszystko wcześniej działało poprawnie (konsola w DMZ), inne urządzenia nie gubią chociażby jednego pakietu. PS3 też nie miała problemu. Wkrzurza mnie to strasznie, zrobiłem zgłoszenie do Sony, ale czekam już 4 dzień na odpowiedź i nic.

Odnośnik do komentarza

Cześć, zauważyłem że podczas uruchomionej gry, kiedy naciśnie się przycisk Playstation i aplikacja jest włączona w tle, to przy tych nowych motywach dynamicznych u góry ekranu pojawiają się migające artefakty( jakieś błędy graficzne). W podstawowych motywach "płynąca woda" tego nie zauważyłem, ale już przy uruchomionym w tle DriveClubie pojawiają się artefakty, to samo z GTA V. Jeśli zamknie się aplikację to błędy( w formie miniaturowych kwadracików) znikają, czy ktoś również zauważył takie zjawisko u siebie? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...