Skocz do zawartości

Fire Emblem Awakening


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

2,5 godziny za mną. O ja cie, ale zaje.biście się mi w to gra. Aż mi się FFTA2 na DS'ie przypomniało. Tylko mam pytanie jedno - jest sposób aby podejrzeć level randomowych przeciwników na mapie? Po zakończeniu bodajże 2 chapteru, pojawiła się możliwość walki z randomowym przeciwnikiem, ale gdy wszedłem do walki, to przywitały mnie jednostki o poziomach wyższych o 5-6 ode mnie.

Odnośnik do komentarza

Podglądu raczej nie ma. Zauwazyłem natomiast że jak randomy (HE HE HE) pojawiają się na mapach na których były rozgrywane wcześniejsze chaptery to mają mniejsze levele i ogólnie sa słabsze. Pod koniec gry level grindowałem albo w walkach z fantomami albo na dodatkowych ssanych mapach z neta. Walki na mapie były trudne tylko jak pokazywali się na mniej więcej ostatnich pęciu.

Odnośnik do komentarza

Można podejrzeć. Wystarczy przed walką wybrać opcję obejrzenia mapy ;).

 

Jestem w 9 rozdziale. Gra co raz bardziej mi się podoba. Nie myślałem, że aż tak spodobają mi się bohaterowie i ogólnie fabuła gry, która wybija się ponad przeciętną, jeżeli chodzi o gry Nintendo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Świetna gra :) mam tyle dobroci na 3ds'a a od skończenia phoenixa 1 i luigi mansion tylko w to cisnę. Jak na razie najlepsza gra jRPG ostatnich lat zaraz obok persony a z taktycznych to dla mnie lepsza od tactical ogre oraz ff tactics (chociaż fabuła w FF ździebko lepsza :))  Dziś miałem spokojną sobotę w domu i czas cały wieczór dzieliłem między książkę i 3dsa.  Naprawdę po raz pierwszy nie czuje hajpu na nowe konsole tzw next geny:) Po co mi ps4 i xbox one jak mam tyle zaległości na ds i 3ds :)

 

Cholera do tego dosyć trudna na wyższym poziomie :) Szkoda że takich taktycznych rpg nie ma za dużo i w sumie to był jeden z głównych powodów zakupu konsol przenośnych. No bo kto mi wymieni jakieś rpg taktyczne na duże konsole ?:D

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem ale mogę ci powiedzieć że są pary u których chemia od razu łapie oraz takie gdzie to strasznie powolnie idzie. Przykład pierwszy rycerz i kobieta mag w okularach - miłość tam aż iskrzy ;) z drugiej strony pewien łucznik z pewną wojowniczką za nic nie chce do S dojść (znaczy się pewnie dojdzie ale zajmuje to więcej czasu)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Na jakim etapie gry najlepiej robić te questy z dzieciakami ? Jestem około 15 chaptera na hardzie i tak jak przez fabułę idę jak przez masło to z na tych pobocznych mapach biją mnie niemiłosiernie.Jedynie Owaina(swoją droga za(pipi)ista postać xD) udało mi się bez strat uzyskać.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza

Najgorsze są te co zaczynasz otoczony przez legion wrogów,bo w tych co normalniejszych to wystarczy mi mój avatar(perk z podwjnym expem robi dobrze) ze wsparciem na s i na luzie ściągnie całe aggro i wymorduje sam wszystko co na niego skoczy.

 

Nie ma co ukrywać,że gra jest warta każdych pieniędzy i ze względu na śmiertelność postaci,wrócę do niej na normalu po przejściu harda dla samej fabuły,bo niestety na początku trochę lamiłem i kilka kobitek mi padło.

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem i mogę stwierdzić,że jest kandydat do GOTY.Jedyne do czego się mogę przyczepić to praktycznie brak zróżnicowania w zadaniach.Fajną opcją byłyby jakieś eskorty,obrony danego punktu,konkretne zadania dla konkretnej postaci czy np. wytrwaj ileś tur.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam! Piszę tu gdyż nurtuje mnie pytanie: czy ta gra naprawdę warta jest tych 35 funtów;P. Pytam poważnie bo zastanawiam się nad kupnem a po prostu nigdy w życiu nie przeszedłem turowego RPG. Z tego co widzę to ta gra zbiera wszędzie mega oceny, ale jednak jest ta obawa, że mi nie podpasuje z racji tego, że zawsze omijałem wszelkie taktyczne jrpgi szerokim łukiem. "Fire Emblem" też bym ominał własnie gdyby nie te wszystkie hiperoceny na jakie wczesniej mogła sobie właściwie pozwolić tylko seria z "Zeldą" w tytule.

 

Pograłem trochę w edycję na GBA by mieć jakąś opinię ale mi nie podeszło za bardzo. Ale dodam, że jrpgi lubię.

Odnośnik do komentarza

Ja powiem Ci, że mnie ta gra wgniotła w fotel. Nie wiem ile ma rozdziałów, bo muszę sprzedać w trakcie, ale jest GE-NIA-LNA. Najsmutniejsze, że muszę się z nią rozstać przed zakończeniem. Jednak z czystym sercem mogę polecić. Największe wrażenie robi chyba fabuła, która jest epicka. Ciągłe zwroty akcji. System rozwoju postaci i relacji między nimi też jest bardzo fajnym pomysłem. O wstawkach z 3d chyba nie muszę wspominać. Szczerze, to wg mnie to powinna być gra roku 2013 na handheldy, a nie najnowsza Zelda, która też jest wspaniała, ale jednak Fire Emblem ma ten specyficzny klimat, którego jeszcze na przenośnych konsolach nie było. Tutaj wszystko jest przemyślane (poza stopami bohaterów :D )

 

Jak chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, to bierz ode mnie za 130 zł. Też kupowałem na brytyjskim Amazonie niedawno (paczka doszła do mnie z początkim grudnia, ale też nie grałem, bo czekałem na ładowarkę do konsoli, więc na liczniku naprawdę, to są jakieś ułamki).

Odnośnik do komentarza

Widzisz, nie mówię, że lepsze. Tzn napisałem tak :D , ale pisałem baaaardzo subiektywnie. Fire Emblem daje niesamowitą frajdę z rozgrywki. Zelda, to zelda. Piękna i genialnie zbudowana gra z całą masą pomysłów, ale to co zapamiętam przede wszystkim z mojej krótkiej przygody z 3ds'em (do ponownego kupna), to miód płynący z FE. Aha, jak już się zdecydujesz, to polecam tryb z odradzaniem się bohaterów. Sam w sobie jest wymagający o ile wybierzemy opcję Hard lub Lunatic, a przynajmniej nie będzie nas dobijać to że bohaterowie, którzy zginęli, nadal pojawiają się jak gdyby nigdy nic w kolejnych przerywnikach filmowych pomiędzy kolejnymi rozdziałami.

 

Tak czy inaczej, nie mieć tej gry w swojej kolekcji, to wielki, tzn WIELKI grzech ;)

 

Jeszcze co do kwestii wyboru. Bierz na początek FE, jest bardziej przyjazne dla początkującego gracza (nie wiem, ale wnioskuję to po opiniach innych ludzi). Poza tym 1-sza wyszła w kwietniu, a druga 6 grudnia. Daj tej drugiej czas na zyskanie większej liczby recenzji i wtedy zdecyduj czy nadal warto (a będzie warto ;) ).

Edytowane przez najs_sc
Odnośnik do komentarza

Coż chyba jednak skuszę się na to Fire Emblem. A "bravely default" to wlasciwie chcę kupić dla samej muzyki;). Jest po prostu mega. Tęsknię też za tym "fajnalowym" klimatem z psx-a.

 

Myslełem żeby emblema zacząć od poziomu "normal" a tryb "classic". Ale na początek chyba będzie ten "casual". Tym bardziej, że nieoswojony jestem z taktycznymi jrpg-ami.

 

Dema nie ściągam bo są opinie, że jest kiepskie i nie daje pełnego obrazu gry. Boję się, że się zniechęcę do gry, tak jak kiedyś do Zeldy po tych bezsensownych pierwszych chwilach w wiosce w  "Twilight Princess";).

Odnośnik do komentarza

Wkoncu sie przemoglem zeby dokonczyc Fire Emblem i jednak jakos mnie ten tytul do siebie nie ciagnie. Przy wersji na NDS bawilem sie swietnie ale tutaj mysle aby szybciej skonczyc i miec za soba, wiec daje narazie pauze i wracam zeby calkowicie skupic sie na Bravely Default ktore moim zdaniem jest o niebo lepsze, napewno bardziej "PSXowe".

 

Co nie zmienia faktu ze gra to must have, moze poprostu trafilem na gorszy okres i nie mam ochoty za bardzo sie wdawac w strategiczne myslenie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...