Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, mnie tez zaczyna WiiU kręcić. Xbuc to porażka, PS4 mam, no a jeszcze się z WiiU nie zapoznałem. Troszkę pobawiłem się Wii, ale nie przypadło mi sterowanie ruchowe. Tutaj z kolei jest normalny (w miarę) kontroler i normalniejsze gry. No i zastanawiam się czy warto atakować i czy przy zawodzie jeśli wydam te 8stowek na używkę konsolę, to czy tyle samo do mnie za nią wróci? Temat rentowności konsoli to moje pierwsze pytanie.

 

Drugie to czy pchać się w WiiU jeśli właśnie z powodu kontroli ruchowej WiiU i braku powera mi Wii nie podeszło? Odpaliłem Donkey Konga i Kirby'ego i fajnie się skakało, ale graficznie wyglądało to jak kupa. Teraz widzę, że włóczkowy Kirby, czy Toad ponoć wyglądają ślicznie, ale martwię się czy jeśli zawiodło mnie Wii to czy WiiU mnie nie zawiedzie?

 

No i trzecie - gierki. Piszczący Marian etc. sa dla mnie z jednej strony dość infantylne, aczkolwiek z drugiej pograłbym w ślicznie oprawione gierki, w stylu tych, w które pykałem 15lat temu, tj. fajne platformówki, wymagające i niecodzienne. Co tu znajdę dla siebie na tyle fajnego, a jednocześnie nie siarowego (nie, nie w opinii innych tylko mojej własnej)? Kręci mnie Toad, Kirby, Donkey Kong, niech będzie ten jeden New Super Marian Bros, ewentualnie ponoć Mario Kart daje radę. Do tego mam smaka na LEGO Undercover i ZombiU. Na PS4 wychodzi do końca roku 5 interesujących mnie gier, więc chętnie bym w coś pyknął dodatkowo, a oldskul trawię jedynie na kiblu na smartfonie, więc szukam nowych wrażeń.

 

Nintendofilowa częścio Forumka, ratuj!

 

EDIT: Bonusowe pytanie: jakies fajne RPG na WiiU się szykuje? Ale coś normalnego, jak moje ukochane FF XIII <(pipi)burza za...?>

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

"ponoć Mario Kart daje radę" :/

 

Człowieku ta gra to wypas, jakie "daje radę". Ja nie cierpie wyscigów, nie lubie kartów tym bardziej ale Mario Kart to miód miód i jeszcze raz miód. Ja nie przepadalem za Wii a w Wii U sie zakochalem. Mam PS3, PS4 a to Wii U daje mi najwiecej czystego "fun'u" z gierek.

 

Z gierek które moge polecic (potwarzam sie ale co tam):

 

Bayonetta 1 + 2 - Jak odpaliłem demko Bayo 2 to nie wiedziałem co robić, mimo ze mam PS4 był to pierwszy raz jak poczułem ze gram w cos next-genowego (mimo ze wii u to nie next-gen ponoć), płynnie, pięknie i szybko i co najwazniejsze, super miodnie.

Super Mario 3D World - Gierka przekozacka, daje mnóstwo zabawy. Nie przepadam za grami typu Mario i przewaznie je omijalem ale w obecnej generacji Mario dalej trzyma poziom kiedy inne gry jakby stawały sie gorze jakosciowo (moje wlasna opinia)

Donkey Kong Tropical Freeze - O człowieku :banderas: Piekna oprawa graficzna, wysoki poziom trudnosci i kolejna beczka miodu

Mario Kart 8 - Sam, z dziewczyna czy rodziną, gierka niszczy system i warto ją mieć.

New Super Mario Bros U + New Super Luigi U - Typowa platformerka w 2D ale bardzo trudna

Wonderful 101 - Nietypowa gra, ciezko jest sie w to wkrecic na poczatku bo nie wiadomo co robic, malo podpowiedzi ale jak juz ogarniesz system to pozycja warta ogrania

Zelda Wind Waker HD - komentarz zbędny, trzeba ograć

ZombiU - Świetny kawał gry, równiez pozycja obowiązkowa

Zelda Hyrule Warriors - Gierka ok, jak ktos lubi cos ala Dynasty Warriors to mozna popykać

Captain Toad - Nie gralem ale ponoc bardzo dobre

Pikmin 3 - Ciekawa oryginalna pozycja

Lego City Undercover - Cos jak GTA w swiecie Lego, nie gralem bo nie lubie Lego ale oceny mnie przekonuja zeby sprobowac

 

Jesli chodzi o RPGi to jest narazie biednie, chyba tylko Monster Hunter Ultimate 3 + indie tytuly z e-shopu ale...nadciąga wielkimi krokami mesjasz Xenoblade Chronicles X :banderas:

 

No to tyle, dla mnie z Wii U bije troche taki klimat starych, dobrych gier retro gdzie przede wszystkim liczy sie gameplay i dopracowany produkt, kupie gre na CD, wkladam, gram, czasem maly update ale nie trzeba sciagac co drugi dzien po 20gb :reggie:

Odnośnik do komentarza

No i to chodzi, mam 42 i jak odpalilem na nim cokolwiek poniżej 8gen to się płakać chciało (nawet jak wróciłem teraz na moment do PS3)

 

Widze, że ciezko ponizej 800zl konsolę dorwać, czy może zle szukam? W razie czego jest popyt na to jesli stwierdzę, że jednak tylko PS4 rządzi?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

To ja mam taki sam problem, Wii U wydaje mi się świetne, ale jestem człowiekiem wychowanym na Plejce. Wiem że teraz na Ps4 jest kaplica jesli chodzi o gry, ale jak pomyślę o Mgs i Silent Hill to aż żaaal. A nie mam pewności że będzie mnie stać by kupić sobie Ps4 kiedyś.

 

A samo Wii U przemawia do mnie strasznie, tym bardziej jeśli chodzi o line-up na ten rok..

Odnośnik do komentarza

To moja pierwsza konsola duża nintendo. Pierwszy kontakt w życiu z mario i ferajną. Wcześniej tylko twillight princess przeszedłem na pozyczonym wii. Nie wszystko na wii u mi podeszło (smash bros, new Super mario, wind waker ) ale to co mi się spodobało było przeważnie lepsze od wszystkiego w co grałem na ps4 (pikmin 3, mario kart 8, xenoblade, wonderful 101, last story, bayonetta). Polecam spróbować bo wii u to świetna konsola!

Odnośnik do komentarza

Pany ocb odpalam Metroida Trilogy i obraz z tv się wyłacza i na tablet przechodzi?

 

Mnie zawsze przy włączaniu gierki z Wii pyta, czy gra ma być na TV ONLY czy TV + tablet. 

 

Dziwne, chociaż ostatnio znajomemu też wyłączał się obraz jak włączał gierkę na Wii. Pomógł restart konsoli i sprawdzenie w opcjach TV czy na pewno wsio jest dobrze ustawione. (opcje TV, nie na Wii U)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...