Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Jeżeli jest duże parcie na Wind Waker to najlepiej brać WiiU. Wersja HD to - jak na razie - najlepsza wersja tej gierki.

 

Ale mając "Portendo Switch" trudno mi teraz z czystym sumieniem rekomendować kupno WiiU. Może te 3-4 lata temu tak. Poczekasz jeszcze rok, czy dwa, i pewnie już wszystko przeportują z WiiU na Switcha, a i kilka kolejnych remasterów z Wii też pewnie się pojawi. (Do tego majaczy na horyzoncie nowa konsola, która będzie prawdopodobnie wstecznie kompatybilna ze Słyczem, więc precedens będzie się powtarzał.)

 

Do tego dochodzi ekonomia. Teraz ceny używek WiiU są zazwyczaj droższe niż nówek w premierowym roku konsoli. Ogólnie jak chcesz wejść w retrogranie (bo chyba Wii i GameCube można już tak nazywać?), to bierz najtańszą opcję, czyli Wii.

 

Na pewno WiiU jest wygodniejsze i oferuje więcej możliwości. Najmocniejszym argumentem tej konsoli jest jej biblioteka ekskluzywów, więc jeżeli ograłeś je na Switchu, to chyba nie warto inwestować w WiiU dla samych gier z Wii i kilku retrogierek w VirtualConsole.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wii nie ma hdmi, wiiu ma. Wystarczający powód żeby w obecnych czasach szukać wiiu. Wii za to idzie wyrwać za paczkę fajek ale trzeba pamiętać, żeby ogrywać gry z GC trzeba mieć pada I memorkę. 

 

Oczywiście dochodzi jeszcze opcja homebrew - wtedy I wiiu odpali gry z GC. 

Odnośnik do komentarza

Panowie tak szczerze po Waszych odpowiedziach to póki co się wstrzymam. Faktycznie ciężko mi uwierzyć, ze zaraz porty takiego Wind Wakera czy trylogia Metroidow nie pojawia się na Switchu. Oczywiście mógłbym wziąć Wii za te paczkę fajek ale brak hdmi skutecznie odstrasza mnie od zakupu. Niestety gowniana polityka Nintendo powoduje, ze nie

mam dostępu do wszystkiego, czego bym chciał na bieżącej konsoli ale co poradzić.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.10.2021 o 19:16, izon napisał:

Panowie tak szczerze po Waszych odpowiedziach to póki co się wstrzymam. Faktycznie ciężko mi uwierzyć, ze zaraz porty takiego Wind Wakera czy trylogia Metroidow nie pojawia się na Switchu. Oczywiście mógłbym wziąć Wii za te paczkę fajek ale brak hdmi skutecznie odstrasza mnie od zakupu. Niestety gowniana polityka Nintendo powoduje, ze nie

mam dostępu do wszystkiego, czego bym chciał na bieżącej konsoli ale co poradzić.

 

Można podpiąć kabel component (480p). Ograłem 2 Metroidy na Wii, kiedyś tylko jedynkę na GC, no i super się grało wiilotem. Trójki nie skończyłem, nie wiem dlaczego, chyba przez to, że klimat zaszczucia się ulotnił, a latanie statkiem spowalniało rozgrywkę. Też bym zaczekał na twoim miejscu, najbardziej zależało mi na DKCTF, Super Mario 3D World, Metroidach i Zeldzie WW, no i dwie gry z listy już się pojawiły na Switchu, liczę na pozostałe. Gdybym nie miał nigdy Wii (WiiU nie miałem) to dopisałbym jeszcze do tej listy dwie części SMG i DKCR. Liczę jeszcze na SMG2, ale raczej się przeliczę :).

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...