Skocz do zawartości

Ratchet & Clank: Into the Nexus


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Jaram się i cieszę, że dali sobie spokój z robieniem z tej serii jakiejś onlineówki. Niedawno miałem okazję pograć w odświeżonego Ratchet Deadlocked i nadal mnie ta seria bawi. Na Nexusa czekam bardziej niż na nowego Batmana czy Beyonda :P Jest coś niezwykle uzależniającego w zbieraniu śrubek, rozwalaniu skrzynek, nieustannym upgradeowaniu broni i robieniu skill pointów. Licze na masę ciekawych gadżetów, wykręconych pukawek oraz satysfakcjonującej długości gry (przynajmniej tyle co w Deadlocked, bo na play-time na poziomie tego z aCiT nie liczę).  

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

Jaram się i cieszę, że dali sobie spokój z robieniem z tej serii jakiejś onlineówki. Niedawno miałem okazję pograć w odświeżonego Ratchet Deadlocked i nadal mnie ta seria bawi. Na Nexusa czekam bardziej niż na nowego Batmana czy Beyonda :P Jest coś niezwykle uzależniającego w zbieraniu śrubek, rozwalaniu skrzynek, nieustannym upgradeowaniu broni i robieniu skill pointów. Licze na masę ciekawych gadżetów, wykręconych pukawek oraz satysfakcjonującej długości gry (przynajmniej tyle co w Deadlocked, bo na play-time na poziomie tego z aCiT nie liczę).  

 

Wiem co czujesz. Myślę że jest tak, bo Ratchet zawiera w sobie nutkę ps2ójkowego oldschoolu. Jest nastawiony na czysty gameplay i wymaga skilla, przy tym podtrzymuje swojski klimat rozpoczęty w 2002 roku. Grając w Ratcheta, gracz czuje się jak w domu. Ja chętnie przyjmę na klatę kolejną trylogię na PS4.

Odnośnik do komentarza

Design postaci po ACiT jest dziecinny i cukierkowaty, ten w Nexusie jest już bliższy temu staremu, ale to ciągle nie jest to samo. Po gameplayach ItN zapowiada się bardzo dobrze, więc przynajmniej tyle ;)

 

Dla mnie duet Ratchet & Clank to najlepsza ekipa, więc podobnie jak Figaro, nie obraził bym się gdyby na nextgenie wyszła nowa trylogia (pod warunkiem, że będzie stary design :P).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Sypnęło recenzjami. Wygląda na to, że jest ok, ale bez szału - http://www.metacritic.com/game/playstation-3/ratchet-clank-into-the-nexus

 

Nie podoba mi się, że praktycznie wszystkie gry pod koniec generacji wyłapują ostatnio siódemki, mimo że są pod pewnymi względami lepsze od poprzedników. No bo nikt mi nie powie, że Into the Nexus jest słabsze od Quest for Booty...

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Ja oczywiście już pykam. Moje wrażenia po pierwszej 1h grania:

 

- animacja - oj chrupiąca czasem co mnie trochę rozzłościło, bo myślałem, że po tylu latach developingu na PS3 insomniac games potrafią robić płynne gry

- grafika - masa ciekawych efektów, latających pierdół i dynamiczne oświetlenie; niestety miejscami słabsze tekstury i ogólne czasem wrażenie pewnej niedbałości i pośpiechu; design natomiast wspaniały i od razu fan serii poczuje się jak w domu; bardzo fajnie i widowiskowo prezentuje się intro

- dźwięk, muza, voice acting - muzyka jest świetna i chyba zrobiła mnie najbardziej przez pierwszą godzinkę grania, jest epicko, filmowo i z przytupem; polskie głosy natomiast kompletnie mi nie podeszły i mam nadzieję, że da się grać w oryginalnej wersji językowej; podczas jednej wstawki w ogóle zginął mi dźwięk otoczenia i słyszalne były jedynie głosy bohaterów - kolejny dowód na to, że gra powstawała w bólu i w pośpiechu

- gameplay - no tu nie mam zarzutów żadnych! jest tak jak być powinno! są ciekawe nowe gadżety (na chwile obecną pobawiłem się już tą zabawką od tworzenia promieni, które przenoszą nas po mapie podobnie jak to było w portalu, super też korzysta się z butów grawitacyjnych), pomysłowe bronie, upgrade'y wszystkiego, znajdźki, skakanie po platformach, precyzyjne sterowanie i ogólny rozpie$^ol :) wszystko się super sypie podczas rozpierduchy!

 

Ogólnie mocne 7+ na wstęp. Mam nadzieję, że potem będzie tylko lepiej. Przez ten polski dub humor, fabuła i postaci wydają się być nijakie ale wstrzymam się z oceną do czasu ogrania wersji z angielskimi głosami. Chyba a Crack in Time pobity nie zostanie ale bankowo będzie lepiej niż A4O lub Q-Force. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Króciutki szpil. Troszkę dłużej niż w quest for booty. Jednak intensywnie i ciekawie do samego końca. Jest jeden świetny poziom w starym stylu - mega otwarty świat i masa klejnotów do sfarmienia (coś jak zimowa mapa albo pustynia lub kanały w Ratchetach na PS2). No i jetpack jest osom! :) Ogólnie udało im się z tym Nexusem ale za 100 zł nie warto. Daję 8= :P

Odnośnik do komentarza

pograłem chwile (prolog + 50 kilka % kolejnej planety) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :) 

gra jest ładna i ogolnie bardzo przyjemna w odbiorze - nawet pl dubbing nie zraża do siebie. Typowa produkcja z segmentu "family" za małą kasę. 

 

btw. u mnie nie ma chrupnięć, ale czasem fpsy spadają do około 25 (tak na oko :))

Odnośnik do komentarza

Typowa produkcja z segmentu "family" za małą kasę. 

 

btw. u mnie nie ma chrupnięć, ale czasem fpsy spadają do około 25 (tak na oko :))

No ja w ogóle nie czuję, że ta gra jest "za małą kasę" (pewno pczuję tylko dlatego, że szybko się skończy) grafika, muzyka, gameplay wszystko jak z gry aaa no i jak się na hardzie zacznie to wcale nie jest tak "family" :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...