Skocz do zawartości

[Projektor] Jaki polecacie?


Meanthord

Rekomendowane odpowiedzi

:obama:

 Patrzę, że za rzutnik UHD już cena poniżej psychologicznej bariery £1000 robi sie coraz taniej w temacie i dobrze. Ja od 2015 mam Oproma GT1080 (short throw), bardzo fajny sprzęcik i spoko 3D. W sumie mało używany (443 godz) i czeka aż się zmotywuję cobygo podwiesić pod sufit, i już temat robi się ciekawszy bo dla FullHD nie chciało mi się pieprzyć. Dzięki, będę śledził jak to będzie się kształtować cenowo - > może warto będzie pomyśleć o wymianie.

 

 @Brutto ten model co podałeś, patrzę dalej wspiera 3D (i lux), ale wiesz może czy obsługuje okulary z "poprzedniej generacji"? Mam okularki ZF2300 i to była by bardzo przydatna informacja przy rozważaniu na ewentualną przesiadkę na model uhd. 

Edytowane przez alb84
Odnośnik do komentarza

Nie mam pojecia, nie znam sie na 3D kompletnie. Ten model na rynku us nazywa sie UHD50X to moze tam znajdziesz wiecej info. A tego GT1080 wlasnie widzialem w akcji i podobali mi sie bardzo. 

Teraz taki problem ze projektor zamontuje sobie nad glowa a soundbar chcialbym miec przed soba. Prowadzenie kabla raczej odpada, bluetootha on raczej nie wspiera, jakis adapted chyba bede musial znalezc.

Odnośnik do komentarza

Też planuję taki układ ja Ty - projektor podwieszony nad głową a przed sobą soundbar. Całość zasilana Apple TV by oglądać Netflix i Apple TV+. Mam tylko obawy przed wyborem soundbara. Nie chce go montować na wysokości głowy przed sobą bo źle to będzie wyglądać przy wyłączonym projektorze. Taki samotnie wiszące soundbar w 1/3 pustej ściany. Czy są jakieś fajne modele które można podwiesić pod sufitem i skierowane pod kątem w dół?

 

Natomiast połączyć to chyba najlepiej kablami HDMI? Apple TV -> Sundbar -> projektor

Odnośnik do komentarza

Moj plan na chwile obecna to konsola + Apple TV przez switch i kablem hdmi do projektora. W sumie ten model ma dwa wejscia 2.0 i 1.4 ale nie wiem cze chce tyle kabli po scianie ciagac. Do tego adapter na SPDIF -> Bluetooth i soundbar podlaczony w ten sposob. Chociaz zamiast soundbara sie zastanawiam nad 2 x Sonos One. Gdyby Homepod byl glosnikiem Bluetooth to sprawa bylaby jasna ale niestety dziala tylko z Airplay. Tez mnie by triggerowal taki soundbar na pustej scianie, dlatego wole 2 glosniki stojace na jakichs kolumnach czy cos.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Il Brutto napisał:

Optoma juz zamowiona. Ma swietne recenzje, niski input lag, praktycznie nie ma dobrych projektorow do grania na rynku a ty jeszcze mi kazesz jakies 10xLGBT szukac. Ja i tak nie jestem typem gracza co sie doszukuje jakichs niedoskonalosci i mysle ze bedzie mi pasowal. 

 

DLP mają potencjalny efekt tęczy, nie każdy też to widzi, daj znać jak przyjdzie jak wrażenia. DLP też nie porywają kontrastem, gdzie w projektorach 3xLCD jak Epson wypada to dużo lepiej. Tak po szybkiemu widze w recenzjach wypada okej.

 

Ekran mam nadzieje jakiś wybierasz i nie będziesz wyświetlał na ścianie :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza

Wlasnie przyszedl kurier. Sam rozmiar ekranu robi :banderas:Odpalilem tak na szybko RDR2 i juz widze ze bedzie sie gralo swietnie. Ide teraz po wieszak, kable i inne duperele bo trzeba zamontowac pod sufitem. Dobrze ze mam rolety antywlamaniowe w domu to o kazdej porze moge zrobic calkowita ciemnosc.

spacer.png

Jeszcze duzo zabawy ustawieniami i testowania gierek od 4k po jakies szybkie w 60fps. Poki co to wyswietlajac to RDR2 jest cichszy niz prosiak. Jest tez dosyc maly, myslalem ze bedzie ciut wiekszy sie wydawal.

Edytowane przez Il Brutto
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wlasnie jeszcze nie kupilem bo nie wiem dokladnie jaka ma byc wielkosc, najpierw musze go zapakowac pod sufit i dopiero pomierze wszystko i dopasuje ekran. Swoja droga to sa ustawienia pod kolor tla ale to chyba tylko ze sciana wspolgra. Te ekrany sa dosyc tanie na Amazonie z tego co widze, ale chcialbym jakis elektryczny zeby podlaczyc pod Siri, chociaz nie wiem czy sa jakies kompatybilne.

Dzisiaj oblatalem 3 media markty w poszukiwaniu sensownego wieszaka i kabli i tez musialem zamowic z Amazona bo nic nie bylo, nie wiem po ch.uj te stacjonarne sklepy istnieja.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja ostatnio miałem młodemu kupić do pokoju jakiś tani TV, zeby mogł sobie oglądać jakies jutuby czy pograć w Fortnite, wpadała mi w oko promka na jeden z tańszych projektorów z bangooda, długi się nie zastanawiając wydałem 60euro na projektor, młody zachwycony, obraz ma chyba z 70-80 cali, wiadomo że nie można oczekiwać cudów, to jest syf, ale dla dziecka do pokoju? mistrzostwo świata.

Jeśli ktoś się zastanawia nad taką zabawką to polecam.

spacer.png

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam i zgłaszam się do ekspertów z pytaniem o jakis projektor.  Chodzi mi o coś z niskiej półki, tj. ok. 500zl na czym obejrzę sobie czasem jakoś film czy zagram na czymś na PS4. Rozdzielczość fajnie jakby wyciągał Full HD i koniecznie BEZ żadnego tunera TV itd. Tylko do gierki czasem i jakiegoś filmu. Mam fajna biała ścianę w pokoju, rolety na oknach w razie czego i ok 5 metrów odstępu. Idzie coś w tej cenie znaleźć? Nie musi być niewiadomo co, ale też byle nie jakis szajs :) ostatnio np widziałem coś od Crenovy w tej cenie i tak właśnie się zastanawiam....

 

Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Ostatnio zachorowałem na projektor. U rodziców TV kończy żywot i myślałem żeby im oddać swój a sobie sprawić właśnie ten sprzęt.

Tylko nadal nie jestem do końca przekonany, byłbym skłonny wydać 2,5k i myślę że coś sensownego w postaci jakiegoś Benq dostanę, ekran przygotuję sam.

 

Ekonomicznie to się nie kalkuluje w porównaniu do TV, dwa czy trzy razy większy pobór prądu, wypalające się i nie tanie lampy. Obraz w ciągu dnia raczej marny. 

Teraz prośba do użytkowaników tej formy wyświetlacza, wybijecie mi to z głowy? Czy kupilibyście drugi raz projektor zamiast TV?

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Dalhi napisał:

Ekonomicznie to się nie kalkuluje w porównaniu do TV, dwa czy trzy razy większy pobór prądu, wypalające się i nie tanie lampy. Obraz w ciągu dnia raczej marny. 

Teraz prośba do użytkowaników tej formy wyświetlacza, wybijecie mi to z głowy? Czy kupilibyście drugi raz projektor zamiast TV?

 

A Ty chcesz projektor do oglądania wiadomości i tvn jako zamiennik typowego telewizora?

do oglądania o każdej porze dnia to się nie nadaje.

 

O tej porze roku jest spoko, bo już od godz 16 moge włączyć w domu, ale używam tylko do oglądania filmów i czasami konsola.

Lampy to nie jest duży koszt, na swojej mam wyświetlone 2500h przez jakieś 2.5 roku [?]  z 5000h, nie wiem czy nie zmienie projektora przed zmianą lampy :)

Za 2500 nie kupisz nic co będzie prezentować dobrą jakość porównywalną z obrazem z tv.

Z Benq masz same DLP, poczytaj jeszcze o "efekt tęczy"

 

Ja w tej chwili mam 3 projektor i do oglądania filmów nie wyobrażam sobie nic innego, no chyba że cena telewizorów 120 cali spadła by w okolice 10k zł ale to się szybko nie stanie :hi:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Dalhi said:

Czy kupilibyście drugi raz projektor zamiast TV?

Za 2.5k? Nie. Nie sadze zeby w takiej cenie bylo cos sensownego, nawet jezeli to na pewno nie bedzie sie nadawal do grania. 

Ja z mojego jestem bardzo zadowolony, zwlaszcza przy niektorych grach mocno zyskuje np. w RE7 gralo sie swietnie. Nie mam problemow z naswietleniem bo mam rolety antywlamaniowe na kazdym oknie i moge o kazdej porze dnia miec ciemnie. Dla kogos kto musi polegac na cyklu dobowym to jest slabo, zwlaszcza latem. 

U mnie w sumie tez ciezko powiedziec o takim normalnym uzytkowaniu bo nie ogladam tv ani filmow. Tylko gram i ogladam seriale w dluzszych cyklach. Jak wychodzi pobor energii to porownam w kwietniu dopiero jak dostane roczne zestawienie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oglądam głównie filmy, czasem serial i konsola. Głównie wieczorami, ale wiadomo, w wolny dzień to i wcześniej. Czasem jest to dosłownie 1-2 dziennie a innym razem i 4 razy tyle.

O efekcie tęczy czytałem, w obecnych projektorach raczej marginalny problem. W tych 3lcd jest problem z czarnym kolorem i matryce się wypalają razem z lampą, też nie jest to cudowna technologia.

Dawno nie miałem kontaktu z projektorami, gdzieš kiedyš oglądałem u kumpla mecze i jakaś fifa była, ale to zamierzchłe czasy.

Pokój mam dość ciemny, jest tylko okno od wschodu, od 11 słońce nie zagląda. Warunki myślę nie najgorsze.

Mówicie za 2,5 k nic ciekawego nie dostanę? Na Allegro widziałem Benq W2000 za podobną kwotę, dość dobre opinie.

 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie u rodziców wylądował nowy szajsung, z projektorem dam sobie spokój.

Udało mi się w pracy trafić na klienta z tym sprzętem. Odpalił na chwilę w ciągu dnia i mi przeszła ochota. Było i tak lepiej niż się spodziewałem, a z krótkiej rozmowy z nim raczej wyglądał na zadowolonego. Jednak za dużo zabawy z dostosowaniem mojej nory. Choć projektor kupię ale jakiś szajs dla dzieciaków siostry do bajek, ale sam zostaje przy TV, trochę pooszczędzam i sprawie sobie coś z przyszłorocznej serii nowych TV. Może poogarniają konkretnie nowe standardy hdmi i inne bajery. 

Dzięki za odpowiedzi panowie.

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio przeglądałem Pepper i wpadła mi oko promocja na projektor Blitzwolf BW-VP6, po uwzględnieniu rabatów 630 zł. Nie mogłem przejść obojętnie :nosacz2:.

Zamówione we wtorek w środę po południu u mnie.

Wymieniłem wentylatory bo wył jak suszarka, ale obraz na gołej ścianie jest ok. Czekam na materiał na ekran od chińczyka to zdam relację jakiej jakości można mieć obraz od za 700 zł w rozmiarze około 80 cali z 2,5 metra.

Do gier nie polecam bo czasem gubi klatkę, ale jak sobie przypomnę na jakim sprzęcie zdarzało mi się gierki odpalać to jest naprawdę nieźle.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...