Jump to content

Wyjście audio


Recommended Posts

Hej mam pytanie czy gdzieś jest opcja w ps4 żeby sygnał dźwiękowy szedł tylko do jednego źródła? W ps3 taka opcja była. Konsole mam podpięta optykiem do kina domowego i tak w opcjach zaznaczyłem a wraz dźwięk jest przekazywany do tv :/ niby błachostka ale jakos mnie drażni. A i może ktoś wytłumaczyć o co chodzi z Bitstream i Linear PCM?

 
Link to comment
  • Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

A ja się podepnę.

Mam podłączone PS3 do amplitunera kablem HDMI i to pod tv.

Problem jest pewnie sam amplituner (harman kardon), bo nie wydaje krótkich dźwięków: przeglądam menusy w XMB i nie słyszę tych "klików", dopiero jak przewijam listę na maxa, to wtedy dźwięk robi się dłuższy i go słychać, ale takich sekundowych dźwięków nie odpala. Ponadto urywa też początek dźwięków z odpalania konsoli - niedługo zapomnę jak to brzmiało :/

Miałem stary JVC z lat '90tych to było dobrze, a tera lipa.

Link to comment

Sprawdziłbym na kablu optycznym jak odtwarza te dźwięki. Ale musiałbyś mieć / pożyczyć taki kabel. Co raczej nie ma sensu skoro dźwięk przesyłany jest już kablem HDMI. Ale i tak bym sprawdził. Gdyby działało to tylko sam obraz puszczałbym przez ampli to TV a dźwięk przekierowałbym już przez Optyk. 

Link to comment

Przeczytaj cala unstrukcje najpierw bo jak wspominalem ja mialem wlaczona opcje dual audio. To znaczy ze najpierw amplituner musial wykryc zrodlo dzwieku. Stad te opoznienia. Poszukaj uatawienia wejscia audio gdzie masz do wyboru opcje preferowanego sygnalu i ustaw na cyfrowy. Wtedy zawsze bedzie od razu z HDMI zaciagac. To nie wina amplitunera tylko ustawien. Nie wszystko jest plug & play a w szczegolnosci sprzet audio z multum opcji ☺

Link to comment

Muszę przywrócić chyba fabryczne ustawienia, bo kiedyś tak namieszałem, że mam jednocześnie dźwięk i z tv i z kolumn - jak gram na pleju. 
Po prostu tam jest za dużo konfiguracji - dwa piloty, milion ustawień, wejść/ wyjść. Instrukcja to wielka księga formatu A4.
Niby taki dobry sprzęt, ale np. mkv nie odpala:) Popatrzę wieczorem, nie chce mi się tego ogarniać, jak już tyle czasu mam ten problem.
---
Dobra, włączyłem pleja i zaraz zobaczę, tylko niech mi się najpierw updejt ściągnie:)

Edited by grzybiarz
Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...