Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Porter?

 

Portera się pije cieplejszego. Ogólnie sam przyznaję zasadę. Słabe piwo do najpki - może być nawet zmrożone, by nie czuć smaku. Lepsze piwa? Tak powyżej +10 C

Odnośnik do komentarza

Ja nabyłem takie coś, ale jeszcze nie spróbowałem:

 

Sample-00038-237.jpg

Doktorzy to najbardziej przereklamowany browar w polskim krafcie, 90% piw to IPA na jednym chmielu. Każda warka smakuje inaczej, nie potrafią powtórzyć swoich piw. Przy okazji premiery leżakowanych RISów i Barley Wine tłumaczyli się, że przy rozlewie wszystko smakuje za(pipi)iście, tylko potem coś siada. Rozważali robienie refermentacji piw w butelkach, ja pier.dolę to poziom amatorskiego piwowarstwa domowego, w które się bawię od czasu do czasu. Jak dla mnie ich sukces opiera się tylko na udanej współpracy z Kopyrą, dla którego każde ich piwo jest wybitne.
Odnośnik do komentarza

Wg. untappd https://untappd.com/w/doctor-brew/111174 mają 54 piwa, próbowałem z 30, bardzo dobre lub wyżej były: Enigma, Molly, i kokosowe Sorachi Ace, jak dla mnie trochę mało. Taki Artezan, Piwne Podziemie, czy skacząca po stylach Pinta mają o wiele, więcej lepszych piw w swoim portfolio. Ja od Barley Wine wolę RISy, ale mam nadzieję, że będzie Ci smakować.

 

BoryzPL, dzięki za przypomnienie o tym chmielu. W zeszłym tygodniu rozlewaliśmy i butelkowaliśmy naszą West Coast IPA, będą dwie skrzynki na grudzień w sam raz ;)

Edytowane przez Pryxfus
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Prosze bardzo, dla mnie ten chmiel rzadzi, chociaz obstawiam przy takim przesycie jak teraz bede mial na zime nie bede mogl przez pol roku patrzec na Sorachi Ace ;) Strasznie mnie przestraszylo przed fermentacja bo strasznie nieprzyjemny zapach mialo, ale przed butelkowaniem wszystko juz ok bylo i jak dla mnie juz teraz jest 1:1 z tym od doctor brew.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

piwo-w-szkle.jpg

O taki browar teraz u mnie wchodzi

 

 

polecam bardzo. Nie polecam z kolei Namysłów Irlandzkie. Myślałem, że to tylko mi nie podeszło, ale opinie w necie są jednomyślne. Dawno nie piłem piwa, którego nie wypiłem do końca. Kosztuje jak piwo ze średniej półki, bo 5 zeta, a smakuje jak Vip za 1.20 z domieszką coca coli. Ciemnawa barwa, ładny kapsel, bardzo wodniste, zerowa piana, aromat gówna z cukrem. 

 

i nawet jako nayebator się nie nadaje, bo ma 4 procent alko;/;/

Edytowane przez gekon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...