Skocz do zawartości

Samodzielnie zdobyte Platyny.


Emtebe

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszę tutaj jedną kwestię. Bo tak sypiecie i chwalicie się tymi platynami...

 

A ilu z Was i w jakich grach zdobyło platynę bez korzystania z jakichkolwiek podpowiedzi? Bez jakiś ściągawek z internetu, filmików z YT itp.? Jedyne co może być wskazówką to lista osiągnięć dostępna z menu konsoli.

 

Na przykład taka seria Uncharted. Ilu z Was zdobyło platynkę bez ściągawek z internetu? Bez oglądania filmików gdzie znajduje się jaki przedmiot do zebrania, jaki skarb?

 

Bo co i raz, ktoś tutaj chwali się swoimi dokonaniami, a jestem ciekaw na ile te dokonania są własnym dziełem, a nie ściągawką z internetu. Albo umawianiem się z kumplami (na podkładanie się), by wbić kilka trofeów w trybie multiplayer.

 

Zapraszam do konstruktywnej dyskusji i przyznania się albo pochwalenia, gdzie się wbiło samodzielną platynę :)

Odnośnik do komentarza

Mi po pierwszym przejściu w Uncharted brakowało 8 itemów, co było i tak dla mnie wielkim wyczynem.
Po kolejnym przejściu zostało mi coś koło 4 i te ostatnie zebrałem z YT i owszem.


100% samosia(bez czytania/zaglądania poradnika_:
-Chronovolt
-Thomas Was Alone
-Stick It To the Man
-BreakQuest
-Soul Sacrafice(o ukrytym pucharku powiedział mi zanjomy podczas gry w co-op)
-Kącik powitalny
-Otwórz Mnie
-MOTORSTORM
-Guacamelee!
-GRAVITY RUSH

99% samosia(czyli gdzie sięgnąłem po obrazek filmik przy brakującej małej ilości zbierajek)"
-Uncharted
-Need For Speed MW
-Kącik Malarski Plus
-Tearaway
-Hotline Miami

Odnośnik do komentarza

Filmików używa się głównie do znajdźiek. Ja nie miałbym cierpliwości do błąkania się kilka godzin w celu odszukania ostatniej wziątki w danej lokacji. W niektórych grach chyba nawet nie da się bez poradników. No bo niby jak dorwać 200 gołębi w GTA IV bez YT?

 

The Walking Dead - to chyba platyna, którą każdy zrobił bez poradników :P 

Odnośnik do komentarza

Samemu bez żadnych podpowiedzi. 

 

  1. WipeOut HD 100%
  2. Test Drive Ferrari Racing Legends 100%
  3. Gran Turismo 5 100%
  4. Gran Turismo 6 100%
  5. WRC 3 100%
  6. Need For Speed Shift 100%
  7. Shift 2 Unleashed 100%
  8. Ferrari Challenge 100%
  9. Ferrari The Race Experience 100%
  10. Superstars V8 Racing 100%
  11. Supercar Challenge 100%
  12. Tomb Raider Underworld 100%
  13. Resident Evil 4 HD 100%
  14. Journey 100%

Same wyścigi prawie ale w trzech ostatnich na mojej liście zrobiłem totalnie sam bez żadnych podpowiedzi. Nie żeby jakichś trzeba było.  :sleep:

Odnośnik do komentarza

Większość moich platyn wbiłem bez żadnych poradników.

 

@Emtebe

W takim Wipeout HD choćbyś oglądał filmiki to i tak nic nie zrobisz bez jakiegoś tam skilla. Takich gier jest całkiem sporo. Jak dla mnie pomoc poradników przy znajdźkach to oczywista sprawa, ale pod warunkiem, że nie lecimy z instrukcją od razu przy pierwszym przejściu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja pewnie miałbym problem ze wskazaniem, które platyny wpadły bez wsparcia sieci. Są takie dzbany, których trudność diametralnie spada po zapoznaniu się z czyimś "know how". A drugiej strony ktoś może powiedzieć jak zlać bossa w Dark/Demon Souls, NGS2 czy SF4, albo jak pyknąć Zone Zeus najłatwiej, ale wiedzieć jak i zrobić - to dwie zupełnie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza

No, ussr, jeśli sam znalazłeś te sekretne zdjęcia w GT5, to szacun.

 

Ze trzy platyny może wbiłem: GT5, Most Wanted, GRID 2. Przy każdej gdzieś tam musiałem kuknąć, co się będę męczył.

 

Tak, przecież one były banalne. Z wyjątkiem Zabierz Hondę do domu. Ale opis wyraźnie sugerował miejsce, tzn o który budynek chodziło. Więc pamiętam że robiłem zdjęcia z boku auta przy każdym budynku aż trofeum wpadło.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To ja w takim razie was zaskoczę, bo praktycznie 99% znajdziek we wszystkich platynach jakie mam zrobiłem samemu. W Uncharted akurat znajdźki są bardzo łatwe, bodajże w każdej części po 2 przejściach brakowało mi po jednej (w dwójce chyba dwóch). Ja nie kumam grania z poradnikami i YT, może dlatego że sam kiedyś pisałem masę poradników i opisów dla innych ludzi.  

 

Najśmieszniejsze jest to, że kilka razy nie wytrzymałem i sprawdziłem jak ktoś coś zrobił na YT i przyrzekam, że za każdym razem tylko utrudniło mi to zrobienie czegoś niż ułatwiło. 

 

Demon's Souls/Dark Souls - tylko poradnik dodawany do gry w celu sprawdzania lootu jaki wypada z jakich przeciwników.

 

Jak znajdę czas to zrobię listę w których platynach potrzebowałem internetu i z jakiego powodu.

Odnośnik do komentarza

Ale sam przyznasz, że w Vanquishu nie było ch^%$ żeby samemu te znajdźki znaleźć. Nie dość że ze 150 ich było, to były cholernie dobrze ukryte (nawet z yt miałem problem), w dodatku wszystko praktycznie szaro-srebrne jest w tej grze i całość bardzo się zlewa. W dodatku figurki często ukryte były za jakimiś blokadami, a nawet podczas skryptowanych akcji, gdzie są na widoku np. przez 3 sekundy, a potem ściana się wali i figurka przepada.

 

Dlatego w każdej grze, w której nie ma spisu znajdziek, jakichś statystyk ile i w jakim chapterze zebraliśmy, to jadę z youtubem. Oczywiście za drugim podejściem, za pierwszym to wcalę nie zbieram, żeby się potem nie pogubić i nie szukać znajdźki którą wcześniej zebrałem. To nie na moje nerwy. Za to jak takie statystyki są (np. FC3 którego obecnie ogrywam, a raczej męczę - nie lubię sandboxów FPS) to sobie sam szukam (zresztą tam są jakieś mapy, ale jeszcze ich nie kupiłem).

 

Jak zrobię na 100 % Mortal Kombat Arcade Collection (memories... mimo wszystko niezbyt dobrze mi idzie, nawet na very easy, MK II to koszmar) i TTT2 (pierwsza bijatykowa platyna, ech, grind) to zabieram się za kończenie zaległości.

Odnośnik do komentarza

W Vanquish nie znalazłem 2 figurek. Tej co trzeba snajperką zestrzelić z miliarda kilometrów i jeszcze jakiejś jednej.

 

W Deus Exie sprawdzałem tysiąc filmików i guidów, żeby znaleźć błąd który popełniam przy przejściu bez alarmu. Łącznie przeszedłem grę 6 razy z czego foxiest wpadł dopiero za 4 razem (dalej nie wiem co źle robiłem przy 3 pierwszych próbach :D ).

 

W Mafii 2 za cholerę nie mogłem znaleźć jednego plakatu, oczywiście tego na dachu budynku, na który trzeba było przeskoczyć z autostrady.

 

The Last of US - dokładnie jeden sekret mi umknął. 

 

Generalnie bardzo mało korzystam z neta jak robię platyny (w trakcie przechodzenia gry za 1 razem nie zrobiłem tego NIGDY). Sporadyczne zdarzenia głównie w przypadku pojedynczych znajdziek.

 

Oczywiście nie biorę pod uwagę hidden trophies, bo czasami są to tak absurdalne rzeczy do zrobienia, że nawet z opisem trofki człowiek zachodzi w głowę o co kaman.  

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...