Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po 10+ hrs musze jednak stwierdzic ze jesli nie jest to najlatwiejsza gra typu DS, to jest na pewno jedna z latwiejszych. Oprocz bossow i paru tanich chwytow jak wyskoki zza rogu, rzadko kiedy gine. Mialem nadzieje na prawdziwy hardcore - poczekajmy wiec na bb2.

Odnośnik do komentarza

IMO poziom trudności BB różni się od Soulsowego rozłożeniem w czasie. Bladborn ma dość duży difficulty spike na początku gry, pierwszych 2-3 bossów. Weteran serii będzie się starał grać ostrożnie, zamiast twardo napierdalać.

 

 

Gascoine i BSB dali mi mocno w kość, zanim ogarnąłem mindset i mechanikę tej gry (no i zanim odblokowałem Ludwig's Swag Blade :kaz: ). Potem praktycznie każdy boss padał dosłownie za 1 podejściem (Amelia, Shadows, Paarl, Amygdala, Logarius czy The One). Paradoksalnie, najwięcej problemów sprawił mi Rom (chyba za trzecią próbą zdechł) przez ten Insight i bycie otoczonym przez armię oneshottujących mnie pajączków. Podobnie Ebrietas - boss nie był trudny, walka była naprawdę przyjemna oprócz jednego ataku (tego zasięgowego headbutta), z którym miałem ogromny problem, bo nie mogłem go w ogóle unikać (zawsze mnie ściągała mackami) i traciłem za każdym razem albo 3/4 hapsów dostając bezpośrednio albo połowę życia będąc liźnięty macką.

 

 

O ile design większości bossów był naprawdę dobry, tak ich trudność z czasem brała się nie z movesetów tylko z tego, że byli w stanie jednym atakiem zabierać nam po 60-90% życia. Damage mojej postaci świetnie skalował się z czasem gry. Nigdy nie czułem, że muszę podgrindować statsy, bo robię za mało dpsa i nie daję rady z bossem. Za to przez cała grę czułem, że mój defens wcale (lub bardzo mało) zwiększa się z postępem i kolejni przeciwnicy zawsze zjadają mi zbyt dużo zdrowia. Nigdy nie czułem, że osiągnąłem status "mega kozaka", że jestem nietykalny i mogę każdego przyjmować na gołą klatę. Z jednej strony to dobre rozwiązanie, bo dzięki temu wyzwanie stawiane jest nam przez całą długość gry i poziom trudności jest wyrównany (z czym w sumie w Soulsach był problem), z drugiej to właśnie chyba każdy lubi w grze rpg - osiągnięcie przez naszą postać statusu demigoda i zabawianie się z przeciwnikami.

 

Choć może to wszystki wina tego 99 Insightu  :dynia:

 

I jeszcze jedno - ornit, wciąż pewnie zastanawiasz się, czy warto dla tej jednej gry kupić konsolę. Bloodborne nie będzie pewnie grą na lata, więc wydawanie 1600zł żeby zagrać w jeden tytuł trochę mija się z celem. Jeśli jednak tego nie kupisz, to ominie cię chyba najlepszy design z gier From, absolutnie najlepszy level design, topowy gameplay, klimat, lore, sfera audio, większość bossów... Uff, no generalnie dużo cię ominie :banderas:

 

 

:banderas: :banderas: :banderas: :banderas:

 

 

Jedyne co w grze zawodzi to jej długość (chciałoby się, żeby trwała i trwała i trwała, a tymczasem nie jest raczej dłuższa niż Demonsy), loadingi i IMO grafika; generalnie jest w porządku, ale sorry - (pipi), a nie prawdziwy next gen.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Jak grafika w grze od From jest "w porządku" to wiecej mi do szczescia nie potrzeba :D

 

Nadal sie łudze ze jednak poza wyzwaniem cos w tym NG+ jest ciekawego, a jak nie to i tak trzeba bedzie ograc znowu...ba pewnie zrobie jeszcze jedna postac bo szczerze mowiac MAM OCHOTE grac jeszcze raz, nawet jak skoncze gierke. Jezeli scena pvp sie ustabilizuje i pojawi sie jakies mocne DLC (co jest pewne z powodu kilku zamknietych lokacji) to gra moze znacznie zyskac na zywotnosci.

 

Jedno jest pewne, to co do tej pory widzialem to dla mnie osobiscie chyba najlepszy setting, klimat, design poziomow (te skróty!!!), uczucie zaszczucia gdy pukamy ludziom do drzwi, slysze ze sie dobrze bawia a ja musze sie borykac z jakimis potworami o przetrwanie. Do tego dochodza naprawde rozbudowane sciezki fabularne pobocznych NPC-ów oraz kilka "whoa" momentów. Wiekszosc side questów ma kilka rozwiazan, nie widzialem jeszcze wszystkiego ale bardzo mi sie to podoba. No i oczywiscie swietna mechanika walki, ciekawi bossowie, ciekawe przeciwnicy, duzo lepsza animacja...no i chalice dungeons ktore chce doglebnie obadac i dac im szanse zanim wyrobie sobie opinie.

 

No i ta krew na ubraniu oraz animacja jak spadamy, wstajemy...plaszcz sie rusza jak nalezy. Zyc nie umierac :banderas:

 

Jak poprawia loadingi to gra jak najbardziej zasluguje na te 93%.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

O jakich zamkniętych lokacjach mówisz ? Ja jedynie nie rozgryzłem jak otworzyć tych drzwi w cathedral ward(brama z pierwszym białym wielkoludem,niżej jest 2 grubasów i ptaki,a dalej jeszcze jeden biały wielkolud. na końcu są schody do pomieszczenia ze skrzynią i zamkniętymi drzwiami obok niej).

Odnośnik do komentarza

Tutaj urywek który udało sie nagrać, koles z invadował, spojrzałem na niego i myślałem że będzie w(pipi), ale jednak uklęknął przed moim AXEM!

 

 

No i przeciwnik który wkońcu sie nie leczył co cios, na koniec mila wiadomosc "gg, finaly no healing noob" oczywiscie nadeslana od niego  :)

 

Zayebista jest ta dynamika pvp. :banderas:

Czyli jednak przeciwnicy w pvp i co-opie mogą leczyć się zarówno zadając szybkie kontr uderzenia, jak przedmiotami? 

 

@Velius 

Patch skracający loadingi wyjdzie po tym naprawiającym online buga w Zakazanym Lesie.

Odnośnik do komentarza

A propo bug'a w zakazanym lesie, probowalem tam przyzywac dzwonkiem i bylem w stanie podniesc Lunarium Key, wiec rozumiem ze wszystko cacy?

 

@Soban

 

No wlasnie odnosnie tych drzwi mysle ze to bedzie DLC. Pierwszy powod to ze napisane jest Closed a nie Locked jak w przypadku niektorych drzwi (ale to czysta spekulacja), druga rzecz ze w spojlerze daje zdjecie co sie za tymi drzwiami teoretycznie znajduje. No i ta duza brama za Cleric Beastem az sie prosi zeby prowadzila gdzies :P

 

 

Odnośnik do komentarza

Pure skill build będzie trudny i tak naprawdę mało satysfakcjonujący, bo Threaded cane to w ogóle chyba jedna z najsłabszych broni w grze. Blade of Mercy zdobywa się dużo później w grze (no i nawet jeśli po prostu zabijesz kruczycę, to ciężko może być uzbierać we wczesnej fazie gry 40k do zakupu); za to jak już się do niego dorwiesz, to :banderas:

 

//EFIT: w ogóle odkryto już dupe glitcha. Szkoda, że dowiedziałem się o nim po tym jak zużyłem mojego Blood Stone'a kappa.png

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

U(pipi)ałem Pastor Amelię, na prawo ściężką przed wejściem do niej zdobyłem elektryczny papier i odrazu na Blood Starved Beast.. 7 uleczalek poszło i 3 antidota. Wyrwałem chwasta. :banderas:

 

Btw. 

 

 

o co chodzi z tym kielichem co z Bestii wypadł? Na jakim ołtarzu go użyć?

 

 

 

Oltarzyk w Hunter's Dream, a raczej nagrobki te z drugiej strony. Kladziesz tam kielich, wrzucasz ritual blood i tworzysz w ten sposob Chalice Dungeon

 

Odnośnik do komentarza

Pure skill build będzie trudny i tak naprawdę mało satysfakcjonujący, bo Threaded cane to w ogóle chyba jedna z najsłabszych broni w grze. Blade of Mercy zdobywa się dużo później w grze (no i nawet jeśli po prostu zabijesz kruczycę, to ciężko może być uzbierać we wczesnej fazie gry 40k do zakupu); za to jak już się do niego dorwiesz, to :banderas:

 

//EFIT: w ogóle odkryto już dupe glitcha. Szkoda, że dowiedziałem się o nim po tym jak zużyłem mojego Blood Stone'a kappa.png

Grając bloodtinge&skill można w Old Yharnam zgarnąć

Rifle Spear, a później polować na Chikage. Zresztą przy odrobinie wysiłku odblokowując skrót do Blood-starved beast i zrobieniu kilku runów po wilkołakach, można kupić Mercy Blade :D

 

Odnośnik do komentarza

Kosa też jest na skill i ma elegancki zasięg w przeciwieństwie do mercy blade.

 

edit: Amelia rucha mnie w oczy na sucho na NG+. Leczy się ekspresowo za więcej niż jej zadaje + z(pipi)ana kamera po zalockowaniu utrudnia unikanie tych zamachów. Mogliby jakoś ogarnąć to lockowanie na dużych wrogach,bo kamera dostaje downa w takich przypadkach już od demon's souls.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza

Dotarłem do Cieni Yharnam i było pięknie, zanim stało się to co się stało w dalszej fazie walki :) Lezy koło nich moje 40 K dusz. I mam wrażenie, że straaasznie daleko do nich od lampy, więc zrobie to potem, mam nadzieje,że dam rade odzyskać dusze. Generalnie bardzo mi się podobają ich szaty - Fajnie by było takie znaleźć dla siebie :D 

Jak się pójdzie schodami w górę, zamiast w dół do Bossa, to co tam jest ? Zatrzymałem się przy spadku na te wielkie węże, bo nie wydawało mi się żeby to był skrót do bossa... Więc wróciłem się spowrotem. 

Odnośnik do komentarza

Grając bloodtinge&skill można w Old Yharnam zgarnąć Rifle Spear, a później polować na Chikage.

 

No tak, grając bloodtinge&skill ma się kilka opcji (oprócz wspomnianych jest jeszcze Reiterpalash), ale robiąc czysty DEX build za dużo zabawek nie mamy. Chikage jest bardziej quality niż skill bronią, no i u niej Bloodtinge scaling też robi robotę (mając postać 30/28/14 robię 1h atakami więcej damedżu Chikage+9 niż Ludwigiem+10 z lepszymi runkami właśnie ze względu na ten dodatkowy dmg oprócz fizycznego).

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jest spory problem z dostępnością BB, Sony zapaliło i chyba sprowadziło za mało egzemplarzy.

 

Dziś czytałem, ze Japonii to samo, gra wykupiona i ciężko dostać.

No właśnie, widać zdecydowanie BB przekroczyło liczby zakładane przez Sony, rzadko zdarza się za mały shipment na premierę (zwykle tak mają te bardziej niszowe tytuły)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...