Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

 

W nowym dashu źle nalicza albo nie nalicza wcale czasu gry w gamehubie...

Serio to dla ciebie taka wazna sprawa gdy sa od tego strony?

Mnie dziwi dlaczego zniknela opcja usuwania gier z listy do pobrania. :/

 

 

Jakie "strony"? :P Tylko system Xone liczy czas gry, a po updacie ta opcja przestała działać.

Odnośnik do komentarza

Podbijam pytanie jak wyżej - miałem konsolę X360 i miałem kilka gier a od kilku miesięcy dodawałem nowe przez stronę - gdzie sprawdzić ich listę?

było już w temacie, odkopałem, bo znaleźć tego na stronie xbox nie potrafiłem...

 

https://live.xbox.com/pl-PL/Download/history

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Pewnie jest tak w większości przypadków (to jednak emulacja oparta na sofcie), kwestia tylko tego jak duże są to spadki i jak częste. Grałem dzisiaj po sieci w w Hordę w Girsa 3 i moim zdaniem spokojnie można w ten tryb grać bo zauważalne spadki są incydentalne i nie miały żadnego wpływu na rozgrywkę.

 

Pozostaje jeszcze pytanie czy to z powodu v-sync które jest chyba domyślnie włączone w emulowanych grach i czy MS jest w stanie to wyłączyć.

 

W Torchlight zauważyłem też "nieznaczne" spadki, na oko z 30 do 26 FPS w dungeonach, można spokojnie grać, ale wprawione oko zauważy, że animacja jest "wolniejsza".

 

PS. Tak na marginesie, to spadki są chyba wtedy gdy w grę wchodzą większe ilości obliczeń robione przez CPU, np. w Hordzie na mapie Trenches jest taki efekt, że co jakiś czas pojawia się "burza" piaskowa, uwydatniają się wtedy god raye i można by pomyśleć, że framerate chrupnie, jednak nic takiego nie zauważyłem (tutaj wchodzi do akcji bardziej GPU konsoli). Spadki pojawiały się natomiast w pewnych sytuacjach gdy na ekranie obejmowałem jakąś znaczną liczbę ruchomych przeciwników jednoczęśnie strzelających albo jakieś bliższe postaci i większe eksplozje.

 

Dlatego też spodziewam się, że jak Halo Wars wejdzie do BC, to na Xone może być niegrywalne biorąc pod uwagę, że i na X360 postrafiło przymulić przy sporej liczbie jednostek na ekranie.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Emulacja w konsoli XONE realizowana jest na zasadzie maszyny wirtualnej, tak więc nie ma możliwości by wszystko działało perfekcyjnie.

 

MS stworzyło maszynę wirtualną konsoli X360 na XONE, a że X360 to PowerPC, wiec wiele rzeczy trzeba optymalizować pod x86. Inne zarządzanie rdzeniami, gpu, inne zarządzanie pamięcią. I tak jestem zdania, że optymalizacja maszyny wirtualnej bez żadnego komponentu z X360, jest na bardzo wysokim poziomie, a 100% sprawność takiego rozwiązania nie jest możliwa, zwłaszcza przy większych grach. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem już po testach elitarnego pada i co mogę powiedzieć? Jest super, ale uczciwie powiedzmy sobie - nie za sugerowaną cenę. Ja bez marży miałem nieco lżejszą cenę, jednak ponad 450zł za taki padzior to też cenna lekko przesadzona.

 

Pad jest świetnie wykonany, ale nawet standardowe pady w tym temacie nie maja się czego wstydzić. Całość wysoce modyfikowalna, wiele opcji regulacji, oraz szeroka programowalność . Osobiście najbardziej przypadły mi do gustu wymienne analogi, oraz blokada spustów. Ciekawie też wygląda ten "panel" zamiast d-pada, ale jeszcze nie przetestowałem tego szerzej. Spróbuje na mortalu.

 

W samej grze cóż - grałem głównie w Battlefronta. Pad leży dobrze, nic nie skrzypi, ręce się nie pocą. Sama przyjemność z gry względem fabrycznego pada jednak niewzrosła szczególnie.

 

Z miłych aspektów to ten jack 3.5. Mam jeszcze pierwszego pada, do którego ciężko było mi kupić adapter.

 

Generalnie jest spoczko, ale za drogo. 

 

---------------------------------------

 

Swoją drogą, to muszę wysłać konsole na serwis bo nawaliło radio i muszę grać na kablu. Łapie mi raz na ruski rok. 

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Niestety u mnie to problem sprzętowy, bo mam go od dawna. Najpierw działało, potem (parę miechów temu) padło i w ogóle nie łapał synchronizacji. Na kablu działało, ale że był krótki to pare dni późnij kupiłem dłuższy kabel i co? podłączyłem, odpiąłem i działał znowu bezprzewodowo. Sielanka potrwała kilka tygodni bo ostatnio znowu nie działa ;)

 

Powiedzmy, że nie jest to coś, co mi życie rujnuje, ale fajnie jakby działało jak należy. 

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...